Září 2013

Day 20 - Oblíbený středoškolák

30. září 2013 v 19:18 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Ty dny začínají být čím dál tím těžší a je hodně náročné vybrat jen jednu možnost. Většina anime, které jsem viděla, se odehrává na střední škole, tak jak mám sakra vybrat jednoho oblíbeného středoškoláka? :D Ale dobře, vybrala jsem zkrátka jednoho z těch nejoblíbenějších.

Tamaki z Ouran HighSchool Host Club. Snad jedinej blonďák, kterej se mi kdy líbil (Sorry, sestro :D). Je to neskutečnej namyšlenec, je hrozně pitomej, ale stejně jsem se do něj naprosto zbláznila. Což je hrozně divný, většinou se mi tyhle "děsně oblíbený středoškolský playboyové" spíš hnusej. Ale Tamaki je prostě Tamaki. Většina těch týpků si o sobě totiž myslí, že jsou hrozně sexy, přitom jsou doopravdy absolutně nechutní. Ale Tamaki prostrě sexy je! :D Můj křeččí pelíšek. Kdo by se nad jeho roztomilostí a hloupostí nerozplýval! :3

Day 19 - Anime, které chci vidět, ale ještě jsem ho neviděla

29. září 2013 v 21:01 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Anime, které chci vidět, ale ještě jsem ho neviděla, jelikož jsem ho buď nikde nenašla, nebo jsem se k tomu stále nedokopala? Tak těch bude hned několik. Ale jako první se mi vybavilo jedno, které všude hledám už hrozně dlouho a láká mě především pro to, že je od stejných tvůrců, jako Clannad.

A tím je Angel Beats. Hrozně mě láká už jen tou úžasnou kresbou. Musím se někdy dokopat k tomu ho někde stáhnout, když nikde není online, ale já jsem prostě líná. Ale snad brzy už ho budu mít na seznamu shlédnutých. Už jen podle obrázků nebo videí z tohohle anime mi jsou některé postavy hrozně sympatické a celkově mě přijde zajímavé. Co jsem se tak dočetla, příběh je o světě, ve kterém se ocitneme po smrti, a ve kterém bojují andělé o svůj osud. Žánrem tudíž spadá do drama, fantasy, akčňáku, a sem tam i nějakou tou komedií nebo romantikou. Navíc má jen 13 dílů, takže by to moje líné já mohlo přijmout docela dobře. Mám radši tyhle kratší anime. Pokud tento článek čte někdo, kdo tohle anime viděl, ráda bych slyšela jeho názor. :)

Day 18 - Scéna, kterou nenávidím

27. září 2013 v 18:03 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Tak tady je to jasné. Okamžitě mě napadla jedna scéna, kterou nemůžu ani vidět. Je to scéna, která mě vážně rozbulela a naprosto naštvala, ačkoli to byl jen 'vymyšlený příběh z jednoho anime'. Je tam totiž něco, o čem nemůžu ani slyšet, natož to vidět na vlastní oči. A je mi jedno, že je to kreslené...

Jedná se o scénu z Elfen Lied, ve které je maličká Lucy. Kdo viděl, asi už možná ví, o čem mluvím. V některých epizodách je zobrazen její život, když byla ještě dítě a potkala se s Koutou. Našla malé opuštěné štěňátko, o které se starala. Lucy samozřejmě nikdo neměl rád, protože byla jiná, než ostatní. Nebyla úplně obyčejným člověkem. Až na Koutu a to štěně neměla vůbec nikoho. Jednou se svěřila další malé holce a řekla jí o tom štěňátku. Vyžadovala po ní, aby o něm nikomu neříkala. Ta holka svůj slib nedodržela a co následovalo asi už někteří z vás vědí. Kdo neví, stačí kouknout na tu scénu. Já osobně už si to pouštět nebudu. Prožívám to až moc, ačkoli je to jen v seriálu, ale je to prostě největší hnus všech hnusů a smutné je, že se to neděje jen v tomhle vymyšleném příběhu. Víc asi říkat nemusím. Tuhle scénu k smrti nenávidím a jsem neskutečně ráda, že Lucy to nebohé štěňátko aspoň dostatečně pomstila. Protože já kdybych mohla, udělám bez rozmýšlení to samé, co ona...

Day 17 - Oblíbená zbraň

26. září 2013 v 20:47 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Čím dál tím větší nuda, to vám povím! :D Ale dobře. Chtějí po mně zbraň, tak bude zbraň. Nekoukám moc na anime, ve kterých by se nějak přehnaně bojovalo a někdo by používal nějaké zbraně, takže sem napíšu první, co mě napadlo.

Bloody Rose - aneb Zerova plastová pistolka, které se moje sestra vždycky vysmívala. Je to zbraň, kterou lze zabít upíra, jelikož Zero je lovec upírů (ačkoli je jím sám, jaká to ironie). Navíc Zero je děsně sexy, ke všemu když v ruce drží tu pistoli! Takže proto mě okamžitě napadla právě ona. Navíc má krásný jméno, no ne? Dřív, když jsem byla blázen převážně jen do Vampire Knight, hrozně jsem si chtěla její repliku pořídit. Ale když na ní koukám déle, až na ten vyrytý nápis na ní vlastně není nic zajímavého, takže by šla v klidu udělat i z obyčejné. Hm, budu u tom uvažovat. :D

Day 16 - Oblíbený útok

25. září 2013 v 20:48 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Ehm. Útok? Tahle otázka je fakt podivná, protože jediné co se mi vybaví, jsou samozřejmě útoky z Pokémonů. :D Ať je to myšleno jakkoli, já to prostě vezmu takhle. Takže mám vybrat útok, jo... Oblíbený. Ty vole, pardon, ale to snad ani nejde. :D Takže se vrátíme do poké časů.

Vybrala jsem Shadow Ball. Asi nemá cenu to zbytečně okecávat, jelikož opravdu nevím, co bych psala. Přiznám se, že jsem zrovna nad tímhle v životě nepřemýšlela. Je to temný útok, který vypadá hrozně krutopříšně, prostě fialová temná koule, komu by se nelíbila! Tenhle den mě fakt nebavil. Je to ještě míň zajímavější, než ty předchozí. A to je co říct, protože už to vážně začíná být nuda, ale já prostě nemám co jiného sem psát. Tak to tu aspoň nehnije úplně! :D

Day 15 - Anime, které mě nejvíc rozesmálo

24. září 2013 v 18:57 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Myslela jsem si, že tenhle den nebude těžký, ale pak mi došlo, že absolutně nevím, jaké anime bych jsem dala. Přemýšlela jsem nad něčím jako je Dokuro-chan a dalšími svým způsobem nesmyslnými seriály, ale nakonec mě napadl jeden úplně jiný. Možná není nejvtipnější, ale mně rozhodně vykouzlil úsměv na tváři nejvíckrát.

Ouran Highschool Host Club. Je to jedno z mých hodně oblíbených a v komediích je snad na prvním místě. Hrozně se mi líbila celá ta atmosféra a nebyl snad jediný díl, u kterého jsem se upřímně nezasmála. Některá anime se snaží být tak moc vtipná, až jsou spíše trapná a nebo to po čase už přestane bavit. Tady jsem naprosto hltala Tamakiho hlášky a bezhlavě jsem se do něj zabouchla. :D Nejde tak o to, že bych se u toho válela po zemi a popadala za břicho, pojala jsem to spíše tak, že mě tohle anime vždycky dokázala zlepšit náladu, mohla jsem se od srdce usmát a je pravda, že občas byl i ten záchvat smíchu, jelikžo některé scény byly fakt epické - například Tamakiho křeččí pelíšek. :D Abych se přiznala, nejprve se mi do sledování moc nechtělo, ale zrovna jsem nemohla najít nic jiného a tohle všichni chválili, tak jsem se do toho pustila. Podle popisku mě to moc nezaujalo, ale jakmile jsem začala se sledováním, hrozně mile mě to překvapilo a nemohla jsem se od toho odtrhnout. :)

Day 14 - Anime, které mě rozbrečelo

23. září 2013 v 22:00 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Hodně těžká otázka, protože já jsem neskutečně přecitlivělej člověk, a ačkoli to možná není vidět, rozbrečí mě kdeco. :D Těch anime bylo samozřejmě víc, ale vybrala jsem jedno, ve kterém jsem psala už v "Nejsmutnější scéně". Je to asi anime, které mě k slzám dovedlo nejvíckrát. :)

Clannad (a následně i Clannad: After Story). V tomhle anime je jeden z nejkrásnějších příběhů vůbec. Tedy těch příběhů je tam víc a téměř každý mě dostal svou originalitou. Je ze života a zároveň trochu nadpřirozené, a ačkoli se to většinu času odehrává ve škole, je to prostě něco úplně jiného než většina školních anime. Každý charakter je něčím jedinečný. Tohle anime má navíc i vážně nádherný soundtrack a moc hezkou kresbu. Hodně se mi líbil například příběh, ve kterém vystupovala malá hloupočková Fuko-chan nebo tajemná zamlklá Kotomi. A samozřejmě pohádkový vztah o Nagise a Tomoyovi, kteří spolu chodili během střední školy a později spolu založili i rodinu. Ráda koukám na kratší anime, tohle mělo dvě série po 24 dílech, ale nebránila bych se tomu, kdyby jich bylo ještě víc. Zkrátka, tohle anime přesně ví, jak někoho dohnat k slzám. :)

Day 13 - Postava, na kterou mám cosplay

22. září 2013 v 17:39 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Takže tentokrát tu jde o postavu, na kterou mám cosplay. Samozřejmě je jich víc, ale moc se cosplayi nevěnuji, ačkoli bych chtěla. Ke cosplayi se plánuji vrátit, předělat nějaké starší a tak dále. Rozhodla jsem se sem dát svůj první cosplay, a ano, je kupovaný, a nestydím se za to. Šít opravdu neumím. :D

Yuuki Cross z Vampire Knight - mého prvního anime. Jakmile jsem to anime viděla, přála jsem si být jako Yuuki. Což teď vůbec nechápu, jelikož je úplně blbá. Ale i přesto po ní jedou rovnou dva kluci. Nějaké vlastnosti s ní mám stejné, ale už nějakou dobu ji za své alter-ego nepovažuji. Je tvrdohlavá, naivní, ufňukaná... ale jo, v tomhle je vážně jako já. :D No, takže tak. Tahle uniforma se mi hrozně líbí a jednou bych ji chtěla i v bílé barvě pro noční třídu. Původně jsem si ji objednávala z nějakého zahraničního eshopu. Neměla jsem paypal, s mámou jsme to posílali nějakým zvláštním způsobem a samozřejmě peníze nikdy na jejich účet nedorazily. Takže cca 2 tisíce v... Chápete. Nepříjemná zkušenost. :D Za nějakou dobu jsem si nechala sako ušít od Naviky a zbytek si dokoupila jinde. A konečně mohl být cosplay hotový. Jeho premiéra byla ovšem příšerná, neměla jsem paruku a vypadala jsem hrozně. Ale na loňském AkiConu už to bylo o něco lepší. :)

Day 12 - Anime, které jsem viděla nejvíckrát

19. září 2013 v 21:12 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Ano, vynechala jsem 10. a 11. den. Poslední dny jsme neměla ani pomyšlení na blog. Nechci to nijak rozebírat, ale nebyla ni nálada. Byl to 10. a 11.den z anime challenge. Konkrétně to byly dny "nejoblíbenější bojovník" a "nejoblíbenější anime z žánru mecha". Samozřejmě bych to zase mohla posunout, ale nemá to cenu, jelikož já na bojové ani mecha anime nekoukám, tudíž nemůžu odpovědět. Ano, nesplnila jsem úkol a to rovnou dva dny za sebou. Ale nejde přece o život, můžeme dělat, že se to nestalo, a jdeme rovnou na den dvanáctý! :D Anime, které jsem viděla nejvíckrát.


Nevím to jistě, ale bude to zřejmě Elfen Lied. Nevím, kolikrát jsem ho viděla, ale myslím, že rozhodně nejvíckrát. Je možné, že nastejno s Vampire Knight, ale nejsem si tím zcela jistá. Tohle anime patří mezi moje nejoblíbenější a podle mého má nejzajímavější žánr ze všech. Naprosto jsem si zamilovala rasu Diclonius a především Lucy. Tohle anime mě naprosto dojalo. Viděla jsem ho kdysi dávno a potom jsem si ho musela pouštět znovu, občas jsem si dala jen tak náhodně nějakou epizodu, na kterou jsem zrovna měla náladu. Koukala jsem na něj potom i s Alexem, který ho viděl vlastně poprvé a řekla bych, že i on si ho zamiloval. Vlastně jsme ho spolu skoukli za 2 dny. :D K tomuhle anime mám hrozně zvláštní vztah. Přijde mi naprosto krásné a svým způsobem mě ten příběh i zároveň děsí. Je to prostě něco... jiného.

Day 9 - Nejsmutnější scéna

16. září 2013 v 17:53 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Hodně jsem se rozmýšlela, kterou z té kupy scén, které mě rozbrečely, sem mám dát. Ihned mi skočilo do hlavy jedno anime, které podle mě patřilo k nejsmutnějším vůbec. Jenže i v tom je hodně scén, ze kterých by se dalo vybírat. Pak mě ovšem napadlo ještě jedno a s ním i určitá scéna. Samozřejmě je víc scén z víc anime, které mi přišly opravdu smutné, například v Elfen Lied by se jich našlo hned několik. Ale teď mi v hlavě vězí především dvě konkrétní scény, u kterých jsem vážně řvala jako želva. Kterou z nich vybrat? Clannad vs. Air... Omlouvám se, ale nemůžu. Prostě nemůžu vybrat jen jednu a musím sem dát obě. Můžete to považovat za nesplněné zadání, ale nenuťte mě, abych mezi nimi vybírala.

První scéna je ze seriálu Air. V té scéně je Misuzu a její nevlastní máma, se kterou žila. Celou tu dobu se o ni nestarala zrovna na výbornou, ale v posledních dnech si začala uvědomovat, co pro ni vlastně Misuzu znamená, a že ji má vážně moc ráda. Navíc Misuzu je vážně nemocná. V téhle scéně si pro ní přišel její vlastní otec, který si ji měl vzít zpátky do své péče. V momentě, kdy začne hrát písnička s názvem Aozora (je neskutečně nádherná) a Misuzu vykřikne "Mama!", jsem se prostě neudržela. Ta scéna začíná tak obyčejně, ale potom se v ní postupně začne probouzet to kouzlo. Uznejte, že je to hrozně krásné. Člověk by možná čekal, že sem dám nějakou hrozně smutnou scénu z nějakého love-story, zatímco tady jde o vztah mezi matkou a dcerou, který mě absolutně dostal do kolen.