Day 9 - Nejsmutnější scéna

16. září 2013 v 17:53 | Luci Lestrange |  Anime challenge
Hodně jsem se rozmýšlela, kterou z té kupy scén, které mě rozbrečely, sem mám dát. Ihned mi skočilo do hlavy jedno anime, které podle mě patřilo k nejsmutnějším vůbec. Jenže i v tom je hodně scén, ze kterých by se dalo vybírat. Pak mě ovšem napadlo ještě jedno a s ním i určitá scéna. Samozřejmě je víc scén z víc anime, které mi přišly opravdu smutné, například v Elfen Lied by se jich našlo hned několik. Ale teď mi v hlavě vězí především dvě konkrétní scény, u kterých jsem vážně řvala jako želva. Kterou z nich vybrat? Clannad vs. Air... Omlouvám se, ale nemůžu. Prostě nemůžu vybrat jen jednu a musím sem dát obě. Můžete to považovat za nesplněné zadání, ale nenuťte mě, abych mezi nimi vybírala.

První scéna je ze seriálu Air. V té scéně je Misuzu a její nevlastní máma, se kterou žila. Celou tu dobu se o ni nestarala zrovna na výbornou, ale v posledních dnech si začala uvědomovat, co pro ni vlastně Misuzu znamená, a že ji má vážně moc ráda. Navíc Misuzu je vážně nemocná. V téhle scéně si pro ní přišel její vlastní otec, který si ji měl vzít zpátky do své péče. V momentě, kdy začne hrát písnička s názvem Aozora (je neskutečně nádherná) a Misuzu vykřikne "Mama!", jsem se prostě neudržela. Ta scéna začíná tak obyčejně, ale potom se v ní postupně začne probouzet to kouzlo. Uznejte, že je to hrozně krásné. Člověk by možná čekal, že sem dám nějakou hrozně smutnou scénu z nějakého love-story, zatímco tady jde o vztah mezi matkou a dcerou, který mě absolutně dostal do kolen.

Druhá scéna je ze druhé řady seriálu Clannad, tedy Clannad After Story. V té scéně je Tomoya a jeho malá dcerka Ushio, která má mimochodem snad nejkouzelnější hlásek, jaký jsem kdy slyšela. Ačkoli nenávidím děti, jí jsem si v tom anime vážně zamilovala. A tohle je jedna z mých nejoblíbenějších scén z celého anime a zároveň podle mě nejsmutnější. A k tomu všemu tam hraje má nejoblíbenější skladba ze soundtracku. Stejně jako u první scénky, ani tady nejde o žádný zamilovaný páreček, ale opět o vztah mezi rodičem a dítětem, tentokrát mezi otcem a jeho maličkou dcerkou, které zemřela maminka. V momentu, kdy mu padne do náručí a oba dva se rozbrečí, myslím, že společně s nimi musí ronit slzy i minimálně polovina sledujících.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama