Červen 2014

Fotografie - Ze smutné zahrady

29. června 2014 v 23:01 | Luci Lestrange |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
Pár dní už mi ve složce leželo pár fotografií květin, které jsem pořídila na zahradě strýce, kde kdysi žila prababička. Zahlédla jsem tam totiž nádherné, tmavě nachové lilie, které rozhodně stály za fotku. Po prohlédnutí fotek jsem ale zjistila, že ačkoli mají krásnou barvu, s černobílým filtrem s lehce sépiovým nádechem mají to pravé kouzlo. Fotky na mě působí trochu smutně, stejně jako zahrádka se starým rozbořeným hrádkem a zničeným kamenným čápem, na které rostou. Zkrátka už se tam ta léta podepsala a já tu atmosféru cítím i z těchto fotografií. A právě to byl ten důvod, proč jsem se rozhodla tuto malou sérii pojmenovat "Ze smutné zahrady".

Něco černobílého

22. června 2014 v 10:58 | Luci Lestrange |  Fotografie aneb zachyceno objektivem

Mám hroznou potřebu hledat umění tam, kde není. Jen tak si sedím na židli a promazávám fotky ve svých složkách. Už už jsem málem smazala i tuhle. Ale pak si říkám ,,Sakra, mně se na ní něco líbí". Když opomenu to, že je naprosto obyčejná a doslova šeredně vyfocená... tak už toho moc vlastně nezbývá. Spíš vůbec nic. Ach, to počasí ve mně evokuje depresi - ale tu její hezkou část. Má vůbec nějakou hezkou část?

"The day has come for all us sinners" - Aerodrome Festival; 17.6. 2014, Praha

20. června 2014 v 15:01 | Luci Lestrange |  Zážitky

Skoro jsem ani nemohla dospat, takže mi vstávání v půl osmé nedělalo problémy ani přes to, že většinou spím tak do jedenácti. Hrozně jsem se těšila, nešlo to ani popsat. Hodila jsem na sebe od večera připravené oblečení, dala se trochu do kupy (spíš jsem nad tím make-upem strávila většinu času, což bylo v závěru naprosto zbytečné, zkuste se za cca 4 hodiny v kotli nezpotit jako prasata), sbalila si věci do mé mini kabelky (včetně oblečení na další den, mám prostě kabelku jak Hermiona) a nakonec jsem se vydala na autobus, který mě zavezl do Přelouče a odtamtud jsme s partou jeli do Prahy.