Červenec 2014

Day 18 - Oblíbená písnička z animovaného filmu

25. července 2014 v 15:17 | Luci Lestrange
This is Halloween, this is Halloween
Pumpkins scream in the dead of night
This is Halloween, everybody make a scene
Trick or treat till the neighbors gonna die of fright
It's our town, everybody scream
In this town of Halloween


Zase jsem se na challenge článek včera tak trochu vybodla, takže doháním. Tentokrát mám za úkol zveřejnit oblíbenou písničku z animovaného filmu. Původně jsem vůbec nevěděla, kterou vybrat. Když pak mi tak při stahování Halloweenu z roku 1978 docvaklo, že bych sem mohla zveřejnit písničku This is Halloween od Panic! At the Disco, která hrála v animovaném filmu Nightmare Before Christmas od Tima Burtona. Mám ráda jak tuhle verzi, tak i tu od Marilyna Mansona. Každoročně si na Halloween pouštím obě. A trocha halloweenské atmosféry očividně neuškodí ani na Vánoce, tak proč si tenhle song neposlechnout uprostřed léta?

Day 17 - Oblíbená písnička z filmu nebo seriálu

23. července 2014 v 19:27 | Luci Lestrange

Carry on my wayward son.
There'll be peace when you are done.
Lay your weary head to rest.
Don't you cry no more.


Dnes mám za úkol zveřejnit libovolnou oblíbenou písničku z filmu nebo seirálu. A protože filmů je tolik, že nejsem schopna si na jedinou písničku vzpomenout, tak jsem si zvolila tu druhou variantu - seriál. Což je poměrně snadnější, jelikož v seriálech zase tak zběhlá nejsem. A protože mi tenhle rok začal v duchu Supernatural, tak vás asi nepřekvapí, že jsem se rozhodla zveřejnit zrovna tenhle song. Carry On My Wayward Son od americké rockové kapely Kansas, která vznikla v roce 1970. A abych pravdu řekla, tenhle boží song jsem poprvé slyšela právě až v Supernatural a jak mnozí z vás jistě dobře vědí, nejde si ho nezamilovat.

Day 16 - Písnička která má pro mě velký význam

22. července 2014 v 12:35 | Luci Lestrange
I don't belong here
We gotta move on dear
Escape from this afterlife
'Cause this time I'm right to move on and on
Far away from here

Got nothing against you
And surely I'll miss you
This place full of peace and light and I'd hope you might
Take me back inside when the time is right


Jestli sem zabloudí někdo, kdo nemá rád Avenged Sevenfold, tak mě asi vážně musí už proklínat. Už třetí den za sebou jsem nucena zveřejnit opět jejich písničku. Ale přísahám, že na delší dobu se tu neukáží. Alespoň myslím. Tentokrát je v zadání vybrat písničku, která má pro mě opravdu velký význam. A7x je moje nejoblíbenější kapela, tudíž je to vlastně část mě samotné, takže je pochopitelné, že tahle písnička bude od nich. Vybrala jsem Afterlife, což byl první song, který jsem od nich slyšela. Afterlife je z alba z roku 2007, které nese stejný název jako kapela. Tahle písnička pro mě znamená vážně hodně, je to taková ta srdcovka, však to určitě všichni moc dobře znáte. Stále si pamatuji ten den, kdy jsem ji slyšela poprvé a ve videoklipu se bezhlavě zamilovala do Synystera Gatese a do hlasu Matta Shadowse, konkrétně v tom okamžiku, kdy jsem poprvé uslyšela refrén. Když jsem jela na Aerodrome festival, doufala jsem, že ji uslyším. Vlastně jsem s tím počítala, prostě ji museli zahrát. A upřímně, když jsem uslyšela začátek, začaly mi téct slzy.


Day 15 - Oblíbený love song

20. července 2014 v 19:47 | Luci Lestrange
Cause I really always knew that my little crime
would be cold that's why I got a heater for your thighs
And I know, I know it's not your time
but bye, bye
And a word to the wise when the fire dies
you think it's over but it's just begun
But baby don't cry


Love song! Tak tady je to úplně jasné. Kdo by neměl rád zamilované písničky plné sladkých slovíček a frází?

She was never this good in bed, Even when she was sleepin', Now she's just so perfect I've never been quite so fucking deep in. It goes on and on and on, I can keep you lookin' young and preserved forever with a fountain to spray on your youth whenever

nebo třeba

Must have stabbed him fifty fuckin' times, I can't believe it. Ripped his heart out right before his eyes, eyes over easy. Eat it, eat it, eat it

Ano, romantika až do morku kostí! Doslova. Písnička se jmenuje A Little Piece of Heaven. Takže už jsou tu podruhé Avenged Sevenfold. Tahle písnička patří k mým nejoblíbenějším. A stejně tak i klip, je absolutně senzační. Byla jsem neskutečně ráda, že jsme si tenhle song nakonec vyskandovali na Aerodrome festivalu. Už jsem se bála, že ji v ten den neuslyším, ale kluci nezklamalli.

We're coming back, coming back
We'll live forever, live forever
Let's have wedding, have a wedding
Let's start the killing, start the killing

Pravá láska je přeci zůstat se svou drahou polovičkou v dobrém i zlém navěky. Zbytek není důležitý.

Day 14 - Písnička kterou bych chtěla slyšet naživo

19. července 2014 v 22:19 | Luci Lestrange
Seize the day
or die regretting the time you lost.
It's empty and cold without you here,
too many people to ache over.


Je to měsíc a dva dny, co se mi na Aerodrome festivalu v Praze splnil jeden z největších snů - slyšet a vidět naživo hrát mou nejoblíbenější kapelu Avenged Sevenfold. Jejich show byla perfektní, úžasná, nezapomenutelná a byl to jeden z nejkrásnějších zážitků v mém životě a nikdy na ten den nezapomenu, ale bohužel mi tam chyběla jedna písnička, a tou je Seize the Day. A to je jeden z tisíců důvodů, proč doufám, že se tu Avenged Sevenfold ještě někdy ukáží, jelikož při poslechu téhle písničky mám husí kůži - a to zejména když Synyster hraje kytarové sólo - a naživo ten prožitek musí být milionkrát úžasnější. Tak snad se mi příště poštěstí!

Day 13 - Písnička kterou ráda zpívám

18. července 2014 v 22:55 | Luci Lestrange
I know when you're home
I was thinking about you
There was something I forgot to say
I was crying on Saturday night

I was out cruising without you
They were playing our song
Crying on Saturday night


Zpívání patří mezi mé koníčky, zpívám hrozně ráda a nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, jestli mi to vůbec jde, jelikož svůj hlas absolutně nesnáším, takže i kdybych po technické stránce uměla zpívat sebelíp, nikdy se mi to líbit nebude. Ale to nic nemění na tom, že když zpívám, je mi nejlíp. Pochopitelně mi ne každá má oblíbená písnička na zpívání vyhovuje, ale dost takových je. Nakonec jsem ale vybrala písničku Saturday Night od kapely, která už tu byla v 8.den téhle výzvy, tedy horror-punková kapelá Misfits. Tenhle "lehce" morbidní love song jsem si zkrátka oblíbila nejen na poslech, ale i na zpěv a s vlastním akustickým kytarovým doprovodem ho zpívám vážně neskutečně ráda.

Day 12 - Oblíbená vánoční písnička

17. července 2014 v 12:26 | Luci Lestrange
I feel it in my fingers,
I feel it in my toes,
Christmas is all around me,
and so the feeling grows


Ne, nezbláznila jsem se. Ale uznávám, je to trochu zvláštní, dávat na blog vánoční písničku v polovině července, ale zadání je zadání. Na Vánoce teda teď nemám nejmenší pomyšlení, ta představa mě spíš děsí, jelikož jsem za léto nesmírně ráda. Ale když už mám vybrat svou oblíbenou vánoční písničku, tak to udělám. A protože mám tak hrozně ráda film Láska nebeská, bez kterého by Vánoce nebyly Vánocemi, a Bill Nighy neboli Billy Mack je zkrátka borec, takže jsem vybrala písničku Christmas is All Around, což je vlastně přezpívaná verze písničky Love is All Around. Ovšem ve mně už vzbuzuje tahle písnička vánoční náladu a atmosféru i v originálním znění.

Day 11 - Písnička která mi připomíná léto

15. července 2014 v 22:26 | Luci Lestrange
And I've lost who I am and I can't understand
Why my heart is so broken rejecting your love,
without love gone wrong
Lifeless worlds carry on
But I know, all I know, is that the end's beginning
Who I am from the start, take me home to my heart
Let me go and I will run, I will not be silent
All this time spent in vain, wansted years, wasted gain
All is lost, hope remains, and this war's not over
There's a light, there's a sun
Taking all shattered ones
To the place we belong, and his love will conquer


Vynechala jsem jeden den výzvy a tím se to zase posunulo. Včera mě ovšem bolel zub (stejně tak, jako dnes) a neměla jsem na nic moc náladu, takže jsem se ani neozvala. No, dohádím to teď. Dnešním zadáním je písnička, která mi připomíná léto. A těch je vskutku habaděj! Ráda bych sem dala všechny, ale výzva je výzva a já jsem nakonec místo veselch pecek od Blink-182 nebo Sum 41 vybrala úplně něco jiného. Je to pomalá a ne zrovna veselá písnička, spíše naopak. Má název Shattered a je od kapely Trading Yesterday, kterou normálně vlastně vůbec neposlouchám, ale tuhle písničku zbožňuji. Připomíná mi spoustu krásných zážitků z léta a má nádhernou atmosféru. Poslech této písničky při letním západu slunce je nevýslovně nádherný.

Ze života hmyzu

13. července 2014 v 22:26 | Luci Lestrange |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
Tak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno nafotila pár fotek hmyzu, který jsem objevila u nás na zahradě, přesněji řečeno na kopru. Hrozně mě totiž zaujali červenočerně zbarvené pruhované ploštice (vypadají tak stylově), jménem Kněžice pásované, jelikož byly vážně všude. A co má člověk takhle venku o prázdninách dělat, než fotit všechno zajímavé i nezajímavé kolem? Úplně jsem na ty fotky zapomněla, ale právě jsem je náhodou objevila v jedné ze složek, tak se o ně podělím. :)Day 10 - Písnička kterou jsem poslouchala v dětství a cítila jsem se děsně cool

13. července 2014 v 21:54 | Luci Lestrange
V mládí jsem se učil hrobařem,
jezdit s hlínou, jezdit s trakařem,
kopat hroby byl můj ideál!


Jen co jsem si přečetla zadání pro dnešní den, okamžitě mi naskočila tahle písnička, která je vlastně jen o rok mladší, než já. V dětství byla moje nejoblíbenější a přesně splňuje zadání, jelikož já jsem se vážně cítila naprosto cool a jako ta největší drsňačka pod sluncem! Zkrázka rockera už odmalička! :D Ještě teď si pamatuji, jak ji hráli v těch starých hitparádách. Dokonce jsem se ji i učila na své první miniaturní klávesy! A nebudu vám lhát, tu písničku miluju do dnes. Jmenuje se Hrobař a nahrála ji česká rocková kapela Premier v roce 1995. A že já moc ty české písničky nemusím, tahle už zůstane mou oblíbenou navěky. Nemluvě o tom božím videoklipu, který je plný zombíků! No, jak na to teď koukám, od dětství se toho vlastně tolik nezměnilo. :)