Srpen 2014

Fotografie - Po dešti

28. srpna 2014 v 18:09 | Luci Lestrange |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
I přes ošklivé počasí jsem v úterý opustila svůj pokoj a vydala se na procházku s naším načechraným psem. A při té přiležitosti jsem si vzala foťák, že se třeba naskytne něco zajímavého. Nakonec se k nám přidala i naše kočka, takže jsem psa pustila, aby se proběhl na louce a šla něco málo nafotit. Číču to přestalo bavit, tak odtáhla zase zpátky domů a my mohli pokračovat v procházce. Nakonec jsem fotila jen makro fotografie mokré trávy, které (až na černobílý filtr) nejsou vůbec nijak upravované, takže jsem s nimi spokojená o to víc. Uvažuji nad koupí makro objektivu, jelikož mě ty detaily vážně začaly hrozně bavit.


Koncert Blink-18; 15.8. 2014, Praha

22. srpna 2014 v 21:17 | Luci Lestrange |  Zážitky

Už je to přesně týden, co v Praze zahrála dlouho očekávaná kapela Blink-182, na které jsem nechyběla ani já, takže jsem se konečně dokopala k sepsání svého zážitku.


The TMI Tag

21. srpna 2014 v 17:55 | Luci Lestrange
Díky milé Saku můj blog přestane na chviličku hnít, jelikož mě nominovala do jakési výzvy s názvem The TMI Tag. Jde vlastně jen o jakési odpovídání na otázky, což mě baví, takže se do toho s chutí pouštím! PS: obrázek jsem si předělala k obrazu svému, jelikož jsem hrozná a potrpím si na to, aby mi na blogu všechno se vším ladilo.


Day 30 - Píseň na rozloučenou

20. srpna 2014 v 20:00 | Luci Lestrange
We say goodbye but never let go
We live, we die 'cause you can't save every soul
Gotta take every chance to
show that you're the kinda man who


will never look back,
never look down
and never let go


A je tu poslední den Music Challenge. Já to zvládla! Dnešní písnička je tématická - tedy na rozloučenou. A já myslím, že Bryan Adams nakonec je dobrá volba.Vybrala jsem od něj mou úplně nejoblíbenější písničku, a tou je Never Let Go. Jen co jsem si přečetla zadání mi v hlavě začal hrát její refrén. Je krásná a připomíná mi léto. Tak si užijte poslech poslední písničky a brzy se můžete těšit na další challenge. Tentokrát nebude hudební, ale filmová - konkrétně tedy hororová.

Day 29 - Oblíbený videoklip

19. srpna 2014 v 20:00 | Luci Lestrange
You should have know the price of evil
and it hurts to know that you belong here - yeah!
It's your fucking nightmare!


Sakra, sakra. Little Piece of Heaven od Avenged Sevenfold tu už bylo, takže je na čase zahrabat si v hlavě mezi všemi oblíbenými videoklipy. Znáte to? Ten pocit, když je něčeho hodně, ale v té chvíli si nevybavíte vůbec nic? Dalším mým hodně oblíbeným klipem je už pěknou řádku let Helena od MCR, která tu už ale také byla, takže pátrám dál. Počkat, počkat. Sevenfoldů není nikdy dost! Takže se omlouvám všem nefanouškům, ale je tu přece ještě jejich Nightmare! Nejen, že je v tom klipu Syny absolutně k sežrání, ale ten klip je celý úžasný - komu by se nelíbila ta skvělá creepy atmosféra, která panuje ve všech blázincích, sanatoriech a starých nemocnicí? Now your nightmare comes to life!

Day 28 - Oblíbené kytarové sólo

18. srpna 2014 v 20:00 | Luci Lestrange

Ano, správně, vidíte tu nejkrásnější kytaru na světě v rukou mého vysněného muže (btw, právě jsem si zkusila jen tak z hecu napsat, jak by asi vypadalo jméno Luci Haner a musím uznat, že se za toho krasavce chci vdát čím dál tím víc!).

Myslím, že jsem nikoho nepřekvapila. Opět moji nejmilejší Avenged Sevenfold a jejich naprosto úžasná písnička Seize the Day, ve které je ještě úžasnější kytarové sólo, které zahrály prsty božského kytaristy Briana Elvina Hanera alias Synystera Gatese. Vím, že tu tahle písnička už byla, konkrétně v den 14., kdy byla v zadání písnička, kterou bych ráda slyšela naživo (tam si ji můžete poslechnotu celou). Takže se tedy tak trochu opakuji, ale opravdu nevyberujinou písničku, protože tohle kytarové sólo je mé úplně nejoblíbenější a při žádném jiném mi chlupy na rukou nestojí tolik, jako při tomhle. Brian je bůh, bůh všech bohů!

Day 27 - Písnička kterou jsem si oblíbila v poslední době

17. srpna 2014 v 20:00 | Luci Lestrange
Killer heart in the wasteland
Diamond eyes, I'm a maelstrom
You're the only one to love
It's the only way to know

I'm born with a scorpion's touch


V poslední době jsem nenašla zrovna moc nových písniček, které jsem si oblíbila, ale jedna se najde. Okamžitě mě zaujala její melodie a po zaposlouchání i její zajímavý text. Je to přesně takový styl, který mám nejradši. Jmenuje se Born With A Scorpion's Touch a je od kapely Calabrese, která vznikla v roce 2003. Přiznám se, že jsem tuhle kapelu do nedávna znala jen tak podle názvu, ale nikdy jsem si nenašla příležitost si ji poslechnout, což jsem právě nedávno napravila a dost se mi zalíbila. V poslední době mám zkrátka nejradši všechno, co alespoň trochu zavání horror punkem.

Day 26 - Písnička při které se mi chce brečet

16. srpna 2014 v 20:00 | Luci Lestrange

Písnička, při které se mi chce brečet? Určitě by se nějaká našla, ale jsem nucena sem dát skladbu. Protože nic na mě nepůsobí tak emocionálně, jako tenhle orchestral cover známé skladby z filmu Titanic, jehož soundtrack skládal James Horner, kterého nesmírně obdivuji. Při poslechu téhle skladby mi okamžitě naběhne husí kůže a totálně vyměknu. Celý soundtrack z Titanicu mám hrozně moc ráda, ale při téhle verzi se mi zatajuje dech. Je nádherná.

Day 25 - Písnička kterou ráda poslouchám když pozoruji hvězdy

15. srpna 2014 v 10:52 | Luci Lestrange
One, twenty-one guns
lay down your arms
give up the fight
one, twenty-one guns
throw up your arms into the sky,
you and I.


Pozorování hvězd bez hudby je pouze polovičním zážitkem a já si to nedokážu téměř představit. Nejradši při pozorování hvězd poslouchám různé soundtracky, zejména pak takové ty zamilované z filmu jako je Titanic nebo Pearl Harbor, prostě klasika. Ale stejně tak ráda u pozorování noční oblohy poslouchám písničku 21 guns od Green Day z alba 21st Century Breakdown z roku 2009. Upřímně ani nevím proč, ale tahle písnička se mi k té hvězdné obloze nesmírně hodí. Má klidnou melodii, úžasný text a nádhernou atmosféru.

Na procházce v lese

14. srpna 2014 v 22:21 | Luci Lestrange |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
Za těch pár dní, co na blogu nepřibylo nic moc zajímavého, se mi v počítači sešlo pár fotek z procházek v lese, takže jsem se rozhodla je zveřejnit, ať se můžete pokochat krásou přírody. Na většině fotek je sice obloha, jelikož jsem tak trochu úchyl na focení mraků, západů slunce a tak podobně. Obloha zkrátka občas dokáže být vážně kouzelná a já nikdy neodolám.

Je toho opravdu jen hrstka, ale přijde mi škoda ty fotky nechat ležet v počítači, aby časem upadly do zapomnění. :)