Den 2 - Poslední horor, který jsem viděla v kině

8. září 2014 v 19:10 | Luci Lestrange

Chraň nás od zlého (Deliver Us from Evil)

Krimi / Horor / Thriller
USA, 2014, 119 min
Režie: Scott Derrickson

Ve druhém dni horror challenge je v zadání horor, který jsem viděla naposledy v kině. Takže pokud má sestra neměla nějaké ultra tajné rande s Legolasem v kině, s největší pravděpodobností tu zase budeme mít stejný film.
Už při zhlédnutí traileru jsem věděla, že tenhle horor nebude jako každý jiný. Vymítaček a ďáblů je na každém rohu dost, ale z tohohle filmu vyzařovala úplně, ale úplně jiná atmosféra. Už v traileru byly dost vidět prvky z krimi žánru, takže to působilo opravdu zajímavě. Navíc hodnocení na csfd.cz bylo už po pár dnech dost vysoké, takže jsem se na tenhle film vážně těšila - absolutně jsem netušila, co od něho očekávat. A musím říct, že jsem byla nadšená! A nebylo to jen tím, že kněz Joe Mendoza (Édgar Ramírez) byl vážně sexouš od pohledu a téměř jsem z něj nespustila oči. Film měl originální atmosféru, boží soundtrack s doprovodem písniček od kapely The Doors a především jedinečný příběh o exorcismu. Kdysi jsem řešila, že mě už ty vymítačky přestávají bavit, jelikož ty divně se kroutící ženy už nedokáží člověka vyděsit, ani trochu. S tím přišla otázka: ,,Byl vůbec někdy v nějakém hororu posednutý chlap?" a konečně jsem se dočkala! A vlastně nešlo jen o toho posednutého, bylo hrozně příjemné vidět v hlavních rolích pár chlápků místo trapné ženské, která se ničeho nebojí a v klídku si vleze o půlnoci do sklepa, aniž by si doma rozsvítila. Tohle bylo snad nejlépe působící zpracování exorcismu, jaké jsem kdy ve filmu viděla. Jedna z mála věcí, která mi na filmu vadila, byly lekačky. Jasně, lidi je asi chtějí vidět, ale tady byly naprosto zbytečné a místy opravdu kazily dojem, jelikož se tam ani trochu nehodily.

 


Komentáře

1 Kelly | E-mail | Web | 8. září 2014 v 19:43 | Reagovat

Ty jo, docela dobře řešený název toho filmu na plakátu, to jsem si předtím ani nevšimla.
Ale jo, jak já těm hororům moc nedám, tak tenhle se mi líbil. A fakt nejen kvůli tomu úžasně charismatickému knězovi. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama