Arcade Hry - 4.10.2014

7. října 2014 v 14:00 | Luci Lestrange |  Zážitky

V sobotu jsem byla v nebi. Tedy za Prahou ve vesnici zvané Červený Újezd, kde se nachází největší videoherna arkádových automatů v Evropě. Jel tam kamarád se svým tátou a mladším bratrem, a jelikož mě zná a ví, jak mám tyhle hry ráda, tak mi nabídl, jestli bych nechtěla jet s nimi - a tohle se nedá odmítnout. Sice jsem kvůli tomu musela vstát už v pět, abych se stihla včas dopravit do Pardubic, ale to mi vůbec nevadilo, jelikož jsem se tam neuvěřitelně těšila.


Z Pardubic jsme vyrazili vlakem ve třičtvrtě na osm a cesta byla naprosto v pohodě. Kamarád mi sebou vzal komix Silent Hill, abych se nenudila, takže jsem se po chvíli dala do čtení a na zbytek cesty se zabavila. Vlastně jsme doráželi do Prahy, když mi zbývalo asi 5 stránek, ale už jsem se fakt musela zvednout, takže do teď nevím, jak to dopadlo. Celou dobu jsem si myslela, že se herna nachází přímo v Praze, takže pro mě bylo docela překvápko, že cesta pokračuje ještě autobusem za Prahu po trase, kterou moc dobře znám, jelikož jsem tamtudy nejednou jela k mé kamarádce, která bydlí o jednu nebo dvě vesnice před Červeným Újezdem.


Areál mě vážně překvapil, jelikož jsem do příjezdu nevěděla, jak má vlastně budo vypadat. A když jsem spatřila jakousi dřevěnou stodolu, nevěřila jsem. Uvnitř to bylo ale neuvěřitelně útulné - i když trochu chladno, ale u her se člověk docela zahřeje. Zkrátka jsem se tam cítila jako doma a vůbec se mi odtamtud nechtělo. A nebyla jsem sama. Vstup pro dospělého stojí jen 150,- a můžete tam strávit celý den a hrát, co se vám zachce. Překvapil mě i počet lidí, jelikož jsem čekala, že to tam bude trochu narvané. Nebylo vůbec, takže jsme se dostali k jakékoli hře bez čekání.

Fotky mluví za vše, takže jsou slova zbytečná - tu nádheru na nich asi vidíte sami. Hned po příchodu jsem nevěděla, kam koukat dřív. Takže jsme tam všichni prošli jednou uličkou a hned se u něčeho zastavili a zkusili si pár her, které jsme většinou znali z dětství. Některé byli pro jednoho, některé pro dva a další i pro víc hráčů, takže jsme se zabavili všichni. Rampage, Sonic, Space Invaders, Jurský Park, Mortal Combat, Metal Slug, The House of the Dead.. Nejvíc času jsme ale ze začátku strávili asi u automatu The Simpsons, jelikož hra byla pro celou rodinu, takže jsme tam na ní pařili všichni čtyři. V tu chvíli mi vlastně došla jedna věc - ,,Hele, proč mám takovej divnej pocit, že jsem tady jediná holka?" - Kluci se tak zarazili, porozhlídli a začali se smát. A za celou tu dobu, co jsme tam strávili (což bylo několik hodin), jsem tam potkala jen dvě další. Holky asi vážně nemají vkus. Ale to nevadí, byla jsem středem pozornosti všech mužů - které holce by se tohle nelíbilo?Fotka naprosto debilně vyfocená, ale vlastně je to jediný důkaz mé přítomnosti v té božské budově. Ano, vážně jsem se tam zapomněla vyfotit. Celou tu dobu jsem totiž hrála všechno možné a automaty si šla vyfotit na poslední chvíli, stejně tak jsem nafotila pár fotek kamarádovi a na sebe jsem tak nějak zapomněla. Většinou odnikud neodcházím bez fotky, na které jsem, tak jsem zkrátka pro jednou udělala výjimku. Ale příští rok už takovou chybu neudělám. :D
Tady jsem schytala jeden neuvěřitelně překvapenej pohled, že neznám hru House of the Dead. Zombíci, střílečka. Tak jsem si to zkusila a je to parádní - ovšem z toho šíleně bolí ruce, ostatně jako ze všech her, kde držíte celou dobu nataženou ruku s pistolí. Obzvlášť, když je to pár minut před odchodem a tudíž po několika hodinovém hraní. Vážně jsem odtamtud odcházela naprosto vyřízená, mé páteři to zkrátka dalo zabrat.To nejlepší jsem si nechávala na konec. Vlastně jedna z věcí, u které byli lidi nejčastěji - Pinball. A tenhle s Freddym Kruegerem z Noční můry z Elm Street byl asi nejžádanější, čemuž se vůbec nedivím. Hned jsem se do něj zamilovala. Tohle mít doma, asi mě od toho nikdo nedostane. A ta skvělá hudba, která u toho hrála! Hned vedle byl ještě Pinball s motivy ze Star Treku, ale ten byl bohužel nefunkční, takže jsem si ho aspoň vyfotila, abych ho mohla ukázat sestřičce.

Vedle byla jedna moc povedená arkádová střílečka pro tři lidi, Laser Ghost, a napravo další boží Pinball, do kterého se pro změnu zamiloval kamarád, která má taky slabost pro horory a Universal Monsters jsou zkrátka klasika. Tenhle stroj byl s motivy filmu Creature from the Black Lagoon, neboli Netvor z černé laguny - což je bohužel jeden z mých restů a ačkoli mám tyhle filmy vážně ráda (Dracula, Frankenstein, Frankensteinova nevěsta, Vlkodlak a další), tenhle je ještě stále na seznamu těch, které jsem neviděla.

,,No tak, zase za rok!" ,,To je teda fakt útěcha, tati!"

Těch pár hodin uteklo hrozně rychle a se sklopenou hlavou jsme se všichni odebrali k východu. Při odchodu jsme s mladším bráškou šli pozadu, abychom si ještě na památku vyfotili tu stodolu a pak se se slzami v očích otočili a vydali se na autobus. Vážně se nám nechtělo.

Cestou zpátky jsme se stavili v nákupním centru IKEA, kde jsme se najedli a pak to tam celé prošli. Byla jsem tam jen jednou v životě a to s mou sestrou, a kdysi mi na kase ke každé věci přičetli 10,- navíc, takže jsem byla fakt naštvaná a řekla si, že už tam nikdy nepáchnu. Ale ono je to tam prostě tak hezké, že jsem si nemohla pomoct a vlastně měla radost, že si to tam můžu prošmejdit. Odnesla jsem si odtamtud jahodou svíčku, kterou jsem si držela celou cestu, jen abych k ní mohla čuchat, a taky jsem se málem roztekla radostí, když jsem spatřila nádherně nazdobený Halloweenský stánek, kde jsem se okamžitě vrhla na světýlka ve tvaru dýní a k tomu si vzala ještě stojánek na svíčku.
Domů jsme se vraceli kolem osmé hodiny, a ačkoli jsme všichni byli hrozně unavení, zničení, a mě bolela hlava jako střep, cesta nazpátek byla hrozně zábavná a tak nám náladu nezkazilo ani to, že měl vlak zpoždění. Sice jsme vlak a autobus domů stíhali na minutu přesně, takže jsme se pak hrozně rychle rozutekli, ale ten den byl naprosto skvělý.

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 7. října 2014 v 16:34 | Reagovat

Ani nevíš, jak hrozně moc ti závidím ta dýňová světýlka, která zaboha nemůžu sehnat už tolik let. T^T

2 Melindaaaa | E-mail | Web | 7. října 2014 v 20:35 | Reagovat

Sakra, o tomhle jsem neměla páru! Taky bych se tam podívala!! Jinak i když jsi nečtenář, tak jestli miluješ arkádové hry a tak, přečti si knížku Ready player one! :) Je to celé o popkultuře 80. let a tyhle hry tam hrají velkou roli a prostě je to moje nejmilovanější kniha :) Já ji četla před dvěma lety poprvé a teď je k dostání v Levných knihách, což nechápu, protože je to vážně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla :)

3 Luci Lestrange | E-mail | Web | 7. října 2014 v 22:05 | Reagovat

[1]: Tam to bylo poslední balení, takže jsem skákala do vzduchu. :3

[2]: Ještě sezóna nekončí - akorát přes zimu to tam je zavřené. Takže stále můžeš jet. :) Tady máš víc info - http://www.arcadehry.cz/museum
A děkuju za doporučení, jestli je to vážně tak skvělé, jak říkáš, tak si tam pro to skočím! :)

4 damn-girl | Web | 9. října 2014 v 20:35 | Reagovat

Už asi tuším, kam si cci udělat výlet! :-D Ty dýně jsou naprosto bombový! Právě shánim "živou" dýni. každý den rok mám na vyřezávání od babičky, ale  tentokrát nepěstovala a já jí prostě CHCI! :-D Kupovat se mi jí ale moc nechce, tak muim trošku poplašit kolem známých, jestli by někdo neměl k darování.

5 arkada | Web | 14. července 2017 v 11:08 | Reagovat

nejlepší arkádové hry https://www.cshdd.cz/kategorie/arkadove-hry/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama