První vysokoškolský týden

3. října 2014 v 17:59 | Luci Lestrange |  Deníček slečny Daryl

Můj milý blogu, neboj se - nezapomněla jsem na tebe.

Ačkoli se mi v počítači válí pár fotek, nedokopala jsem se k tomu, abych některé z nich hodila na blog nebo napsala jakýkoli jiný článek. V úterý mi oficiálně končily prázdniny a ve středu jsem šla poprvé na novou školu, což si říká o nějaký ten zápis do blogového deníčku - první dojmy, zážitky a tak podobně.Poslední večery prázdnin jsem trávila se sestrou sledováním Marvelovských filmů - aneb dohánění restů. Už totiž bylo na čase, jelikož jsem do té doby viděla jen Thora, Iron mana a kousek Kapitána Ameriky. Takže teď už je mé konto o něco plnější. A vlastně v tom sledování pokračuji dál, dokud je na co koukat. Co se týče školy, ve středu byla mou první přednáškou Filozofie, na kterou jsem sice dorazila o něco později, ale zatím mi přišla nejzajímavější - přátelský a milý profesor, který má rád Šípkovou Růženku, lehce přisprostlý. Tématem byl takový úvod do řecké mytologie, takže to bylo zajímavé. Další přednáška odpadla a na té třetí jsem se setkala s velice zajímavým exemplářem profesora (raději to nebudu dál rozebírat, lidi by zase hudrovali, že černý humor je špatný). Šlo o psychologii náboženství, což se mi zatím jeví jako nejmíň zajímavá a nejhůř pochopitelná věc. Domů jsem dorazila naprosto vyčerpaná, jelikož jsem zkusila podniknout výpravu pěšky, kterou podniká denně moje sestra - a už nikdy víc. Do školy jsem totiž přišla spocená až na prdeli a k tomu si vyběhla schody do 11.patra, jelikož na jedné straně budovy nejel výtah a vážně jsem netušila, že na druhé straně je nějaký funkční. :D Takže jsem se rozhodla další den jet do školy MHDčkem a pěšky chodit jen ze školy - ať nejsem zas takový lenoch.

Další den nás se sestřičkou čekala latina, na kterou jsme se těšily a která nás bavila hned od začátku. Zatím jsme probrali jen základy jako výslovnost a tak podobně. Když jsme zkoušeli číst všichni popořadě, znělo to jak zaklínadla z Harryho Pottera, takže jsem se cítila jako doma. A pak se profesorce líbila moje výslovnost a myslela si, že jsem už někdy latinu měla - takže ego up! Jednou budu umět perfektně vymítat démony. A stejně tam chodím jen abych sbalila kněze. Toho z Deliver Us From Evil, mimochodem. Následoval Judaismus, kam budu běhat pozdě a hezky o půl dvanácté domů. A dneska jen dvě přednášky od dvanácti - Křesťanství a Současná religiozita. A teď mě čeká čtyřdenní víkend. Krásnej rozvrh, co víc si přát!

Na škole se mi zatím líbí, a přestože se neseznamuji zrovna jednoduše, třídní "parťačku" jsem si našla hned a některé přednášky mě dokonce i baví. Sice to prvotní nadšení asi každou chvíli zmizí, ale koho to teď zajímá - zatím se cítím skvěle, až na ty bolavé nohy - aneb lenoch je opět v pohybu, tak to je docela znát. :D Dokonce mi ani to vstávání nedělá moc velký problém, čekala jsem to horší. Horší bude asi ta četba. Uvidíme, jak se s tím takový anti-čtenář jako já vypořádá. :D Začnu asi předčítáním Bible během nudných večerů.


A to bych nebyla já, abych se s něčím nepochlubila - mám další boží tričko od značky Restyle a nové tartanové (ano, jsem na ten vzor ujetá) botky z Kiku, asi za stopáďo, takže tu životnost neodhaduji na příliš dlouhou, ale co bych taky za tu cenu chtěla. A co bych vlastně vůbec chtěla od celého Kiku. :D

Mimochodem - všem přeji krásný říjen - měsíc hororů, hrůzy, zombíků, duchů a dalších (nejen oživlých) mrtvol. Tohle období je snad nejkrásnější ze všech, tak si ho pořádně užijte! Mám takový Halloween everyday - alespoň tou náladou a atmosférou, ale na horory teď moc není čas, tak se to snad brzy spraví, už začínám mít menší absťák, takže pokud máte nějaký pěkný zapadlý kousek (protože mezi těmi známějšími už snad není nic, co bych neviděla), šup s ním do komentáře - ráda bych na něco koukla a nemůžu nic najít. :)
 


Komentáře

1 Monny | pikanteria.blog.cz | 3. října 2014 v 19:57 | Reagovat

Moc pěkně napsaný článek a dokonalé tričko. :)

2 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. října 2014 v 21:38 | Reagovat

Filosofie je hezká věc, ale nesmí jí být moc. Obávám se, že tady ti nic jiného, než se vypořádat s četbou, bohužel nezbyde, vlastní zkušenost. :D

3 Ennie | Web | 8. října 2014 v 19:25 | Reagovat

Tak si to zatím užívej! :D Jinak krásné tričko i ty botky vypadají dobře! :) Ale hlavně mě zaujala ta úvodní fotka, kterou jsem málem zapomněla okomentovat! Dost dobrá ;).

4 Emm | Web | 22. října 2014 v 15:06 | Reagovat

Tak to jsem moc ráda, že se ti na VŠ líbí a přeju, aby to tak bylo i nadále. ;)
A pořízené věci jsou libový! (y) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama