Máme tu prosinec

4. prosince 2014 v 19:21 | Luci Lestrange |  Deníček slečny Daryl

To už bude fakt měsíc od té doby, co jsem se ozvala naposledy? Když ten čas tak strašně letí. Přijde mi to jako chvilka, co byl Halloween. A za chvíli tu budou Vánoce. Poslední dobou nejsem moc doma a taky často nakupuji dárky. Nejhorší je, že týdenní kapesné většinou utratím hned za jeden den a doma zjišťuji, že jsem toho stejně moc nenakoupila. Ale za těch pár nakupovacích akcí už se docela blížím do finále, obzvláště po dnešku. Ale stejně mám takový pocit, že letos mi to vybírání dárků vůbec nejde a že všechny na Vánoce akorát zklamu.Vánoční nálada mě už docela chytla. V pokoji vyhrávám vánočními songy, neuvěřitelně se těším na Lásku nebeskou a na sledování dalších vánočních filmů, a dokonce jsem už vyměnila svého milovaného koženého křiváka za zimní bundu - a to je u mě co říct! Letos nemám nejmenší tušení o tom, co bych mohla pod stromečkem vlastně najít, takže bych lhala, kdybych napsala, že se netěším jako malé dítě. Snad aspoň na ten Štědrý Den napadne sníh a nějakou dobu vydrží. Chceme se sestrou stavět Hulka!

Ráda bych psala něco zajímavějšího, ale ono nějak není co. Jsem prostě poslední dobou taková šťastná, spokojená a taky tak trochu zaneprázdněná - vším a ničím. Znáte to. Možná bych se vám mohla "pochlubit", jak mě vůbec nebaví škola a tak se chystám s tím seknout a najít si práci, protože mi ty peníze vážně schází a protože nejsem schopná se dokopat do učení. Já a vysoká škola si prostě nerozumíme, a to to prvotní nadšení bylo tak obrovské. Nemám v plánu jít ani ke zkouškám, protože jsem poctivě chodila jen na latinu a i na tu jsem se teď vykašlala. Nechci v tom pokračovat, nemám na to. Po Vánocích budu mít nejspíš na týden brigádu, tak si zkusím, jaké to je pracovat dvanáct hodin denně a budu se modlit, abych do budoucna sehnala nějakou práci.

Nebyla bych ale to já, abych se zas s něčím sobecky nepochlubila, takže jdeme na to. Začnu asi tímhle - v létě mi teta, která dříve pracovala v kině, přivezla velký plakát Mrtvé nevěsty (a dalších tří filmů od Tima Burtona) a na narozeniny mi ho nechala zarámovat, takže mi teď krásně zdobí zeď u postele. Chtěla jsem ho tam už hrozně dlouho, ale nikde jsem ho nemohla sehnat a když mi teta sdělila, že ho má doma, tak jsem málem vyletěla radostí z kůže. Rám je sice trochu větší a tak kolem budu muset dát nějaký černý podklad, k čemuž jsem se zatím nedostala, ale i tak už musel viset.


A jak už jsem kdysi ve článku slíbila, jdu se pochlubit i s mým hlavním dárkem k dvacetinám. Má nová (zatím nedodělaná) kérka, dle vlastního návrhu, který mi tatér překreslil a zdokonalil. Mám z ní ohromnou radost, za tu (chvílemi šílenou) bolest to rozhodně stálo a den před Štědrým dnem už bude hotovo!

Tatér je hrozně šikovnej a sympatickej mladej chlap, což je fajn, jelikož to sezení bylo hned o sto procent příjemnější. Kontury nebyly zrovna příjemné, ale netopýr sám o sobě bolel minimálně, růže na straně už byla trochu horší a ta nahoře bolela chvílemi jako svině, ale nic, co by se nedalo vydržet. Vlastně jsem si tu bolest (ze začátku) užívala. Když si na to zvyknete, je to vážně příjemné. Naivně jsem si myslela, že mám nejhorší za sebou. No, po těch čtyřech hodinách, co se mi rýpal dokola v ruce, už to přece jen moc příjemné nebylo, ale když mi z ruky otíral barvu, to jsem se teprve málem posrala. Bolelo to tak 245x víc, než tetování samotné, jak už to místo bylo nateklé a přecitlivělé. Bylo mi řečeno, že mám abnormálně tenkou kůži, se kterou se ještě nesetkal, takže se nakonec sám rozhodl, že lístky a nějaké další drobnosti doděláme příště, abych tu ruku neměla totálně oteklou. Kupodivu mě to potom bolelo asi jen hodinu a v noci jsem spala jako kotě, takže jsem naprosto spokojená a nemůžu si stěžovat. Mám z toho netopýrka ohromnou radost. Je to bezesporu nejhezčí dárek, jakej jsem mohla dostat.

 


Komentáře

1 naoki-keiko | Web | 4. prosince 2014 v 21:42 | Reagovat

Na mně vánoční nálada taky pomalu dolízá a je to docela legrace :), s tou vysokou školou je to na tobě, ono to asi nemá cenu hrotit, když se necítíš, třeba to nadšení přijde znova a pustím se do toho s větší vervou. Nebo taky ne. V tom případě stačí vycestovat, protože jenom tady se požaduje vysoká škola na vše. Ale (je to sice naivní představa) se to ujme i tady. :)
Ten plakát je super, trochu závidím, ale neměla bych jej už kam dáti, mám plné zdi různých věcí ;)
Tetování vypadá opravdu dobře, sis fakt navrhovala sama? :D

2 Luci Lestrange | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 21:58 | Reagovat

[1]: Děkuju. Kdyby ne, tak bych to pochopitelně nepsala. Nenosila bych něco, co bych si nenavrhla sama. Načrtla jsem netopýra zavěšeného v růžích a tatér mi ho překreslil podle sebe. :)

3 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 6. prosince 2014 v 17:05 | Reagovat

Tetování vypadá neuvěřitelně krásně. *.*
Vánoční nálada se mě taky solidně drží, co jsem úspěšně uzavřela, nejradši bych jenom koukala na pohádky, čuchala voňavou svíčku a podobně ... neuvěřitelně se těším na pondělní Sám doma. 8D

4 Vittoria | 6. prosince 2014 v 17:43 | Reagovat

Tetování je opravdu krásné a moc ti sluší! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama