Leden 2015

To škrabadlo vlastně není zas tak špatný

29. ledna 2015 v 15:11 | Luci Lestrange |  Bellatrix & Poltergeist

V pondělí Belličce dorazilo její nové škrabadlo a hned v úterý jsem psala článek o tom, jaká byla její první reakce. Uběhlo pár dní, co Bellatrix sdílí se škrabadlem pokoj. Hned v úterý odpoledne přišel první úspěch - po tom, co jsem Belličku vysadila na jednu odpočívací plochu v podobě tlapičky, se na ní chvilku držela a společně se mnou si hrála s myškou. Vypadala šťastně a spokojeně, takže jsem celé to seznamování s novým obydlím fotografovala. Byla to vážně roztomilá podívaná a já měla radost. O něco později přišla na to, že je odtamtud vlastně docela dobrý výhled na myšky, takže je krátkou dobu sledovala (jen ať sleduje, dokud může, protože už brzy budou pryč i s Hanou).

5. Spectra Vondergeist (Ghouls Night Out)

28. ledna 2015 v 11:24 | Luci Lestrange |  Sbírka panenek
Spectra Vondergeist
Kolekce: Ghouls Night Out
13. 1. 2015

Pátá slečna v mé sbírce je Spectra Vondergeist, dcera duchů.

Spectra je 16ti letá dcera duchů. Miluje žurnalistiku a informuje studenty o tom, co se děje na škole Monster High. Ze všeho nejradši poskytuje informace a žhavé novinky, které nejsou tak snadno k dispozici veřejnosti. Rozhodně se ale nepovažuje za drbnu, i když je většina přesvědčena o opaku. Pokud někdo pochybuje o pravosti informací, dokáže se pěkně vytočit. Jejím oblíbeným jídlem je Angel cake, což je lehký a slaďounký piškotový koláč. Doslova zbožňuje hedvábí - spoustu hedvábí! Zvýrazněné s "nádechem" kovu. Považuje to za svůj strašidelný look. Jejím mazlíčkem je duch fretky pojmenovaný Rhuen. Slovo fretka je latinského původu a v doslovném překladu znamená "malý zloděj".

Spectra je duch. Vznáší se nad zemí a konce jejích rukou a nohou jsou průhledné. Její pleť je až neuvěřitelně bílá a oči mají bledě modrou barvu. Její dlouhé vlasy jsou krásně fialové.

V kolekci Ghouls Night Out má Spectra své dlouhé fialové vlasy rozpuštěné a v nich je malý růžový a světlý melír. Navíc ji vlasy zdobí ještě malý černý klobouček s růžovou mašlí, na které jsou motivy kovového řetězu. Své bledé oči má zvýrazněné růžovými stíny s flitry a na rtech má tmavou fialovou rtěnku, díky které ještě víc vynikne její bílá pleť. Na uších má naušnice v podobě řetězu se zámkem. Ze stejného řetězu má i náhrdelník a boty, které mají navíc ještě fialovou podrážku, jinak jsou celé kovové. Stejnou podobu má i fialovo kovová kabelka, která je řetězy obmotaná. Na sobě má černé minišaty s obyčejným střihem a potiskem stříbrných a růžovým řetězů - opět. Na šatech má průhledný fialový plášť s fialovým páskem a kovovou sponou. Na rukou má fialové rukavičky s klíčovou dírkou. Jejími dalšími doplňky v této kolekci byl černý iCoffin s fialovou tapetou a kovové kosmetické zrcátko s reliéfem klíčové dírky.

Spectru jsem měla na wish listu od té doby, co jsem ji poprvé uviděla. Naprosto mě okouzlila její bledá pleť a v téhle kolekci ještě ke všemu vážně tmavě zvýrazněné rty. Ten kontrast je úžasný. Navíc se mi hrozně líbí její průhledné ruce a nožky, jako duch je zrealizovaná perfektně! Dokonce se mi jako panenka líbí i o dost víc, než v seriálu. Tam je i jako charakter docela nevýrazná a ne příliš zajímavá, a přitom takhle vypadá tak vznešeně a tajemně, prostě úchvatně. A hlavně o dost dospěleji, má perfektně tvarovaný obličej. Nebyla jsem ani rozhodnutá, v jaké ji chci kolekci, ale pak mi přišla pod ruku tahle a naprosto jsem se do ní zamilovala.

MH - Smoke on the water

23. ledna 2015 v 13:00 | Luci Lestrange |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
Ten moment, kdy si uvědomíte, že máte doma šátek, který má přesné zbarvení jako Twyla. V tu chvíli nejde nevzít do ruky foťák. Byla jsem nadšená, když mi to došlo a o chvilku později jsem našla ještě korále stejné světlounké barvy. Nedávno jsem o ní psala, že její oblíbenou barvou je sytě fialová a modrá. A to především, když se tyhle dvě barvy prolínají a připomínají kouř nad vodou. Tak přesně tak vypadá tenhle šátek, který se mi tu už nějaký ten pátek válí a já pro něj nenašla žádné využití, protože zkrátka takové věci nenosím. Teď už je ale ve vlastnictví moji maličkaté Twyly.4. Twyla (13 Wishes)

20. ledna 2015 v 20:57 | Luci Lestrange |  Sbírka panenek

Twyla

Kolekce: 13 Wishes
Darována k Vánocům 24. 12. 2014

Čtvrtou kráskou do sbírky se stala Twyla, dcera Boogey mana.

Twyla je patnáctiletou dcerou Boogeymana. Je velmi plachá a tráví většinu svého času spaním/schováváním se pod postelí, takže je pro ní velmi těžké se s někým spřátelit. Ráda lidem zachytává noční můry, aby kolem nich mohly proudit jen samé hezké sny. Noční můry jsou Twyliným oblíbeným jídlem. Miluje tmavě modrou a sytě fialovou (deep purple) barvu. Obzvlášť, když se navzájem prolínají a vypadají jako kouř nad vodou (zajímavost: odkaz na kapelu Deep Purple a jejich song Smoke on the water). Jejím mazlíčkem je chomáč prachu, zajíček Dustin. Jednoho dne ho odfoukl vítr, ona ho našla a zachránila. Nejvíc ji trápí, že normální lidé nerozumí tomu, že je nechce vyděsit, ale chce jim pomoct. Je těžké vytvořit hezké sny podezřívavým lidem. Nemá ráda vysavače.

Twyla je roztomilý bubák. Její pleť je světle fialová s šedými stíny na nohou a rukou. Na nohodou mají stíny tvar spirály. Její vlasy mají barvu mořské pěny s fialovými a modrými melíry. Její oči jsou fialovo růžové.

Kolekce 13 Wishes je první kolekcí, ve které se Twyla vyskytuje. Dá se tudíž považovat za její základní. Panenka je mnohem menšího vzrůstu, než ostatní. Působí tak velice roztomile. V této kolekci má Twyla své rozpuštěné vlasy velmi objemné. Převažuje barva mořské pěny s jemnými fialovými a modrými melíry. Její make-up je nepatrný a působí přirozeně k jejímu věku. Svůj roztomiloučký outfit má sladěný do fialové barvy. Vršek se skládá z fialového trika s tříčtvrtečními rukávy. Na triku jsou černé vzory v podobě pruhů s pavouky a velká černá mašle. Volánková sukýnka má černou barvu se světlými vzory, které mají stejnou barvu jako její vlasy. Volánky jsou prokládány fialovým tylem. Má spoustu doplňků, jako třeba fialovo černé náramky na jedné ruce. Na druhé má světlý náramek v podobě pavučinky, ze které visí tři pavoučci. Naušnice mají zase nádherně tajemnou podobu kliky s klíčovou dírkou. Kabelka má fialovou barvu a i na ní je motiv pavučiny s pavouky. Skvěle ladí s jejími botami. Twyla u sebe měla ještě pásek, který jsem ji ale sundala a před focením zapomněla nandat (nelíbí se mi). V této kolekci má u sebe i rozkošného Dustina.

Než jsem Twylu dostala, tak jsem ji snad ani jako panenku neviděla. O to víc jsem byla překvapená, když jsem ji rozbalila o Vánocích těsně po Rochelle. Je rozkošná. Hrozně se mi líbí, jak je oproti ostatním panenkám maličká a zároveň má takový dospělý obličejík. I její outfit je boží, hrozně se mi líbí kombinace použitých barev. I v seriálu mi padla okamžitě do oka, jelikož je vážně sympatická. Dokonce má i skvělý hlas. Když slyšíte ty originální hlasy charakterů, díváte se pak na tu panenku trošku jinak, než poprvé. Twyly hlas je vážně okouzlující.3. Rochelle Goyle (Ghouls Night Out)

19. ledna 2015 v 10:37 | Luci Lestrange |  Sbírka panenek

Rochelle Goyle

Kolekce: Ghouls Night Out
Darována k Vánocům 24. 12. 2014

Třetí členkou do mojí monstrózní rodinky byla Rochelle Goyle, francouzská dcera chrliče.

Rochelle Goyle je 415ti letá dcera Chrliče. Pochází z Paříže a její oblíbená barva je šedá. Miluje architekturu a jejím koníčkem je sochařství. Nemá ráda plavání - jde totiž ke dnu jako kámen. Je neuvěřitelně přátelská a své přátele si chrání. Postaví se jim do cesty i když o její ochranu nestojí. Její nejlepší kamarádky jsou Ghoulia a Robecca. Jejím mazlíčkem je Roux, chrlič-griffin. Nenávidí holuby, hádejme proč.

Rochelle je krásná a vznešená francouzka. Vzhledem k tomu, že je dcerou chrliče, je z mramoru. Na hlavě má ouška a na zádech nádherná křídla. Její vlasy jsou dlouhé a růžové s tyrkysovým melírem. I její velké oči jsou růžové. Má roztomilé drápky.

V kolekci Ghouls Night Out má Rochelle rozpuštěné vlasy s melírem, zepředu sepnuté vkusnými sponkami ve tvaru starého klasického symbolu lilie. Stejně stylizované má i jiné doplňky, například náramek. I na její černo růžové kabelce se objevují stejné symboly, stejně tak na růžovo stříbrných botek na vysokém podpatku. Rochelle má velké růžové oči nalíčené světlounce růžovými třpytivými stíny. I její rtěnka má světlou růžovou barvu. Její pohled působí tak trochu smutně a stydlivě, až moc roztomile, což je možná jediná chyba na Rochelle v podobě panence - k jejímu charakteru to totiž vůbec nesedí. Má velmi zvláštní střih šatů s černobílou texturou, na které jsou tmavé růžové motivy. Na jedné straně mají rukáv v podobě velkého volánku s růžovým lemováním. Spodní část šatů, čili sukně, má růžovou barvu. Na rukou má třypitvé růžové návleky s černým lemováním. Celý outfit skvěle zvýrazňuje černobílá pruhovaná šála. Dalšími doplňky u Rochelle v této kolekci byl parfém, zrcátko a iCoffin, vše sladěné do stejné barvy.

Rochellku jsem si plánovala koupit až o něco později, protože před ní bylo spoustu panenek, které jsem si chtěla koupit nejdřív. Ale dostala jsem ji od mamky k Vánocům a jsem ráda, že ji mám. Je doslova kouzelná. I v seriálu je to totiž fajn sympaťanda se skvělým vznešeným francouzským přízvukem. Nejvíc mě na ní fascinuje ta mramorovaná pleť, působí vážně skvěle. Aby ne, on mě totiž mramor fascinuje sám o sobě. A ta křídla ji ohromně sluší, až jí je závidím! Je sice taková světlounká a trochu nezapadá k ostatním mým panenkám do party, ale chystám se si koupit Catrine DeMew (doufám, že na ni brzy narazím!) a troufám si říct, že vedle sebe budou vypadat skvěle.Horror | Prosinec 2014

15. ledna 2015 v 14:18 | Luci Lestrange |  Zhlédnuté horory
Rozhodla jsem se, že by se hororové filmy mohly stát větší součástí mého blogu , jelikož jsou mým velkým zájmem. Většinu svých zhlédnutých hororů mám v galerii, ale pochybuji, že tam někdy někdo zabloudí. Je to spíš jen takový přehled. Ráda bych psala recenze, ale přeci jen to dá zabrat a ne každého to baví číst, navíc už je velká spousta lidí, která recenze píše, takže je to docela zbytečné. Tak jsem se rozhodla, že bych na blog dávala zhlédnuté horory za každý měsíc s nějakým menším textem a hodnocením. Je začátek roku, což je ideální, ale stejně bych ráda na úvod začla prosincem, jelikož jsem i v něm viděla pár zajímavých kousků

Ouija

Horor
USA, 2014, 90 min
Režie: Stiles White

☆ ☆

Když Debbie se svou sestrou hrála hru Ouija, nerespektovala její pravidla, která praví, že by hru neměl hrát nikdy člověk sám. Když rodina mladou Debbie našla oběšenou v domě, její sestra to nemohla pochopit a protože se rozhodla pátrat po tom, co se vlastně stalo. A to právě prostřednictvím spiritistické desky, přes kterou se pokusila se svými kamarády Debbie kontaktovat. Komunikace s duchy ale není tak jednoduchá, jak si myslela.

Na tenhle film jsem se těšila už od doby, co vyšel trailer. Vypadal zajímavě a předpokládala jsem, že by mohl být vážně povedený. Spiritistická deska není sice originálním námětem, ale zajímavým určitě, alespoň pro mě. A dobrých duchařských hororů není nikdy dost. Bohužel, byla jsem zklamaná na plné čáře - nuda, nuda, nuda. A k té nudě se přidaly ještě trapné efekty, nezajímavá zápletka a ne zrovna zajímavé vyzobrazení duchů. Celé to bylo spíš k smíchu. Za mě pouhé dvě hvězdičky.


2. Frankie Stein (Wave 1)

12. ledna 2015 v 19:59 | Luci Lestrange |  Sbírka panenek

Frankie Stein

Kolekce: Základní (Wave 1)
Opožděně darovaná k 20.narozeninám 14. prosince 2014

Mou druhou Monster High panenku jsem dostala darem a je jí má vysněná Frankie Stein ze základní kolekce, dcera Frankensteina.

Frankie Stein je nejlepší kamarádkou Draculaury a Clawdeen Wolf. Její otec je Frankenstein a stejně jako její psí mazlíček Watzit, je i ona vyrobena z několika částí, takže má na těle stehy a často se jí stává, že ji upadne ruka nebo noha. Z toho důvodu nenávidí například plavání. Uvádí, že její oblíbenou barvou je černá s bílými pruhy, což je vidět i na jejích outfitech. Podle kamarádů má skvělou postavu. Miluje svět módy a nakupování. Ráda zkouší nové. Je tak trochu nešikovná a nejednou se jí stalo, že někoho kolem sebe zasáhla elektrickým proudem.

Každému jistě dojde, že je Frankie Stein inspirována Frankeinsteinovým monstrem, z čehož vyplívá i její vzhled. Její pleť je zelená a na těle má stehy, jelikož je sešita z několik částí. Stehy jsou na nohou, na rukou, na krku a na tváři. Stejně jako Frankensteinovo monstrum, i ona má skrze krk šrouby. Frankie má bílé vlasy s černými proužky. Její oči nejsou totožné, jedno je světle modré a druhé zelené.

V základní kolekci má Frankie své bílé vlasy s černými pruhy rozpuštěné se sepnutou ofinou nahoru. Co se make-upu týče, její oči zdobí fialové stíny a rty má namalované výraznou tmavě rudou rtěnkou. Naušnice jsou ve tvaru modré lebky (symbol MH). Na sobě má krátké šaty s kostkovaným vzorem. Jejich vrchní část je bílá s průhlednými síťovanými černými rukávy. K tomu má černou kravatu s tečkami a šedou lebkou na konci. Pod sukní má černou síťovanou spodničku. Její outfit zdobí stylový černý pásek s hroty a řetězy, na kterém je spona ve tvaru blesku. Jejími dalšími doplňky jsou šedomodrý náramek a červenočerná kabelka, na které se též nachází motiv lebky. Má vkusné černé boty na podpatku s bílými pruhy, které skvěle ladí k vlasům. V této kolekci má u sebe i svého mazlíčka, pejska s křídly jménem Watzit, který má béžovou barvu s hnědými fleky a oči zbarvené stejně, jako Frankie. Na svém těle má stehy a na hlavě hroty. Nosí černý obojek.

Frankie Stein byla jedna z panenek, kterou jsem chtěla nejvíc. Její vzhled se mi líbí především protože mám velmi ráda staré horory a Frankenstein je zkrátka klasikou, kterou bezmezně miluji. Takže bylo hned jasné, že musím mít tuhle sympatickou hororovou krásku. Nejvíc se mi líbila v této základní kolekci, i když se trochu liší od té úplně původní (pokud to někoho zajímá, stačí si to vygooglit v obrázcích, tahle "verze" z roku 2013 má oproti té původní úplně jiný obličej). Sestra vyslyšela mé přání a pořídila mi ji k narozeninám. Frankie jsem si oblíbila i v seriálu a po Operettě je asi druhá, která mě nejvíc zaujala svým vzhledem. Přijde mi taková nejvíc monstrózní. Stačí se na ni podívat a hned je jasné, o koho se jedná.Poslední okamžiky z roku 2014

7. ledna 2015 v 21:15 | Luci Lestrange |  Deníček slečny Daryl

Už sedm dní tu máme rok 2015 a já jsem vám ani nepopřála hodně štěstí, zdraví a úspěchů. Jsem to ale zlosyn. Takže se opožděně přidávám a i já svým návštěvníkům přeji jen to nejlepší do nového roku. Ať je ještě lepší, než ten předchozí! Já jsem na Silvestra byla tradičně doma. Takže jsme měli "house párty" ve třech se sestrou a s přítelem. A ještě s Belličkou, takže vlastně ve čtyřech. A vzhledem k tomu, že se ze mě po té historce s blicím elixírem (čili zelenou) stal abstinent, tak mi to naprosto vyhovovalo. Od loňského roku si navíc se sestrou kupuji kinder vajíčko, jelikož mi o tom říkala jedna slečna, která to tak dělá už od dětství. Figurka, kterou najdeme, by měla být věštbou na následující rok. Já jsem tam loni měla tygra a letos krokodýla s fotoaparátem, úplně toho samého, kterého jsem měla v kinder vajíčku asi měsíc zpátky, když mi ho koupil přítel. Zajímavé. Každopádně doufám, že i vám se Silvestr vydařil podle vašich představ a užili jste si ho naplno!


1. Operetta (Frights, Camera, Action!)

5. ledna 2015 v 16:00 | Luci Lestrange |  Sbírka panenek

Operetta

Kolekce: Frights, Camera, Action! - Hauntlywood
Pořízena: 9. července 2014

Mou první Monster High panenkou se stala Operreta, dcera Fantoma opery.

Operetta je 16ti letou dcerou Fantoma opery. Ráda si pochutná na sendvičích s arašídovým máslem a banánem. Jejím domácím mazlíčkem je pavouk jménem Memphis "Daddy O" Longlegs, který ale rozhodně není jako ostatní pavouci. Tenhle je totiž stejně hudebně založený, jako Operreta, pro kterou hudba a zpěv znamenají život. Nesnáší, když jí někdo říká, co má dělat. V tomhle je velmi tvrdohlavá. Říká o sobě, že je diva a perfekcionistka, alespoň co se týče její hudby.

Operetta je stylizovaná do rockabilly stylu. Na levé ruce má tetování s hudebními motivy a také jizvu ve tvaru pavučiny, která vede až na její lopatku, krk a tvář, kde má tvar velkého houslového klíče. Tvář ji zdobí také piha pod dolním rtem. Její pleť je zbarvena do nachova.

V kolekci Frights, Camera, Action! má dlouhé, jemně vlnité červenočerné vlasy s velmi stylovou kratší ofinou. Ve vlasech má klobouček s černou síťkou. Má překrásné šaty se zapínáním za krk a s širokou sukní, která má bílou barvu s motivy klavíru a hracích kostek. Vrchní část šatů se skládá s červeného korzetu s krajkou. Pod černobílou sukní se nachází nádherná červená tylová spodnička s notovou osnovou. Na rukách má rukavičky, na jedné bílou a na druhé černou. Všechny její doplňky mají motivy klavíru a tak krásně ladí se sukní. A to náušnice, náramek i kabelka. Černé botky na podpatku mají volnou špici a vzor pavučin, zatímco podpatek se skládá z hracích kostek. Dalším jejím doplňkem v této kolekci byl velmi zajímavý fotoaparát ve tvaru rakve. Operetty outfit je zkrátka dechberoucí a jistě na černém koberci v Hauntlywoodu zazáří!

Operetta byla první panenka, která mi padla do oka. Byla to zkrátka láska na první pohled a proto i jasná volba. Dlouho jsem se rozmýšlela, v jaké kolekci si ji pořídit, jelikož je neskutečně nádherná téměř v každém provedení a její outfity jsou zkrátka naprosto senzační a okamžitě bych brala celý její šatník. Miluji hudbu a rockabilly styl se mi vážně líbí, takže jsem ji prostě musela mít doma co nejdřív, a tak jsem se rozhodla pro kolekci z Hauntlywoodu, kde Operettě elegance vážně nechybí. Navíc má krásné rysy v obličeji a působí oproti ostatním panenkám hodně vyspěle, což se mi líbí. Kdo by nebral pokérovanou red-headku? To je ženská, jak má bejt. Nedám na ní dopustit. Myslím si, že už napořád bude mou nejoblíbenější panenkou z celé sbírky a rozhodně si ji časem pořídím i v jiné kolekci.