Horror | Prosinec 2014

15. ledna 2015 v 14:18 | Luci Lestrange |  Zhlédnuté horory
Rozhodla jsem se, že by se hororové filmy mohly stát větší součástí mého blogu , jelikož jsou mým velkým zájmem. Většinu svých zhlédnutých hororů mám v galerii, ale pochybuji, že tam někdy někdo zabloudí. Je to spíš jen takový přehled. Ráda bych psala recenze, ale přeci jen to dá zabrat a ne každého to baví číst, navíc už je velká spousta lidí, která recenze píše, takže je to docela zbytečné. Tak jsem se rozhodla, že bych na blog dávala zhlédnuté horory za každý měsíc s nějakým menším textem a hodnocením. Je začátek roku, což je ideální, ale stejně bych ráda na úvod začla prosincem, jelikož jsem i v něm viděla pár zajímavých kousků

Ouija

Horor
USA, 2014, 90 min
Režie: Stiles White

☆ ☆

Když Debbie se svou sestrou hrála hru Ouija, nerespektovala její pravidla, která praví, že by hru neměl hrát nikdy člověk sám. Když rodina mladou Debbie našla oběšenou v domě, její sestra to nemohla pochopit a protože se rozhodla pátrat po tom, co se vlastně stalo. A to právě prostřednictvím spiritistické desky, přes kterou se pokusila se svými kamarády Debbie kontaktovat. Komunikace s duchy ale není tak jednoduchá, jak si myslela.

Na tenhle film jsem se těšila už od doby, co vyšel trailer. Vypadal zajímavě a předpokládala jsem, že by mohl být vážně povedený. Spiritistická deska není sice originálním námětem, ale zajímavým určitě, alespoň pro mě. A dobrých duchařských hororů není nikdy dost. Bohužel, byla jsem zklamaná na plné čáře - nuda, nuda, nuda. A k té nudě se přidaly ještě trapné efekty, nezajímavá zápletka a ne zrovna zajímavé vyzobrazení duchů. Celé to bylo spíš k smíchu. Za mě pouhé dvě hvězdičky.Jessabelle

Horor/Thriller
USA, 2014, 89 min
Režie: Kevin Greutert


Jessabelle přišla při tragické autonehodě o snoubence a sama zůstala na vozíku. Stěhuje se do starého domu za svým otcem. Jesabelle nachází staré videokazety, na kterých jsou zvláštní vzkazy od její již zesnulé matky. Začínají se dít nevysvětlitelné věci.

Trailer vypadal sice tuctově, ale ne nejhůř. Naopak mě docela zaujaly video nahrávky, ve kterých matka Jessabelle říkala vážně zvláštní věci, což mě tak nějak přinutilo se na film podívat, jelikož to vypadalo jako celkem dobrý námět. Ne, přišlo ještě větší zklamání. Všechno bylo sice úplně jinak, než se zdálo na první pohled, ale o to větší kravina to byla. Možná to bylo originální, ale naprosto nudné, zamotané a nepromyšlené. Tenhle film neměl co dělat v kinech. Pro mě to byla naštěstí jen ztráta času, ale pro mnohé i ztráta peněz.

Babadook

Drama/Horor/Thriller
Austrálie, 2014, 93 min
Režie: Jennifer Kent

☆ ☆ ☆

Amelia přišla o svého manžela a zůstala sama s malým synem Samuelem, jehož výchovu absolutně nezvládá. Jednoho dne objeví tajemnou knihu s ještě tajemnější postavou uvnitř. Předčítá mu z knihy Babadook, ve které jsou napsány hrozivé věci a Samuel ji od té doby přesvědčuje, že se Babadook nachází v jeho pokoji.

V roce 2005 vyšel krátkometrážní horor s tímto obsahem od stejné režisérky, tentokrát je to ovšem trochu delší podívaná. Zvláštně vypadající postava z tajemné knížky - proč ne? Zní to skvěle. Ale abych pravdu řekla, ten film byl jedním slovem... divný. Nevím, jaké jiné slovo by ho tak vystihovalo. Film začal zajímavě. Zvláštní australská atmosféra tomu ještě přidává na "děsivosti". Ani se nemůžu rozhodnout, kdo mě v tom filmu štval víc, jestli ten nevychovaný malý spratek, anebo ta neschopná a zoufalá ženská. Horor to byl rozhodně hned z několika úhlů pohledu. Pravda je ale taková, že mohl být daleko lepší, než byl. Nic nedokáže u celkem dobrého filmu naštvat víc, než absolutně pokažený konec. A z toho důvodu se pro mě tenhle film stal jen obyčejným průměrem s nádechem něčeho lepšího.

As Above, So Below

Thriller/Horor
USA, 2014, 89 min
Režie: John Erick Dowdle

☆ ☆ ☆

Pařížské katakomby ukrývají spoustu tajemství, což láká velkou řadu badatelů a průzkumníků. Scarlett je vysokoškolská studentka v oboru archeologie a když na starých mapách objeví tajnou místnost, ve které se má nacházet kámen mudrců, rozhodne se ji najít a prozkoumat. Osloví partu speleologů a přemluví je, aby ji do katakomb doprovodili. Hned na začátku je varuje nápis, že vstupují do říše mrtvých, což později ucítí všichni na vlastní kůži.

Found footage hororů je v poslední době všude plno a už to začíná být nuda. Tenhle jsem si ale zařadila mezi ty lepší. Jak dopadne parta lidí v hororech, to už všichni víme. Že se většinou všichni chovají jako blbci, to víme taky. Ale tady mi kupodivu nevadil ani jeden její člen, což sledování dost zpříjemnilo. Tenhle film v sobě míchá historii s tajemnem, je zde zobrazení démonů a pekla a stísněný prostor katakomb působí na diváka děsivě sám o sobě. Pravda je ale taková, že příběh měl své mouchy a byl částečně nedomyšlený, spoustu věcí nedávalo tak úplně smysl a to byla škoda, protože jako celek to mohlo působit ještě líp. Na druhou stranu nebyla chvíle, kdy bych se vyloženě nudila, takže si film zaslouží tři hvězdičky.

Exists

Horor
USA, 2014, 86 min
Režie: Eduardo Sánchez

☆ ☆ ☆ ☆

Brian a jeho bratr Matt se rozhodnou s kamarády a Mattovou přítelkyní pro menší dobrodružství a uspořádají divoký víkend na chatě svého strýce, v lesích jižního Texasu. Brian je ten typický kluk, který neustále pobíhá s kamerou a snaží se natočit něco zajímavého. Pravda je taková, že jejich strýce v lesích něco vystrašilo natolik, že už se na chatu nikdy neodvážil jet. Brian tuší o co jde a záhadnou bytost se pokouší zachytit na kameru. Později začínají slýchat hrůzu nahánějící zvuky a bratři se přiznávají, že na chatu jeli bez vědomí strýce, jelikož na to místo nechtěl nikoho pustit.

A máme tu další found footage s partičkou kamarádů. Tentokrát se odehrává v lese. A mě lesy vážně děsí, takže na to zkuste brát ohledy! Začíná to klasicky - zábavou, která se potom nějak zvrtne. Ale rozjede se to okamžitě, takže na nudu není čas. Díky tomuhle filmu mi došlo, že mi bigfoot pobíhající po lese dokáže vážně nahnat hrůzu. Ani chvíli jsem se nenudila a i přesto, že je na csfd tento film hodnocený jako průměr, ode mě má celé čtyři hvězdičky. Bylo to promyšlené, bylo to zajímavé, bylo to zábavné. A hlavně se do toho dalo vžít! Mělo to několik nedostatků, ale mělo to taky vynikající atmosféru. A dalším plusem je vážně zajímavý konec s nečekaným obratem. Film mě neuvěřitelně bavil. Pro mě je v podžánru FF rozhodně nadprůměr. Režisér Sánchez to v tom lese zkrátka umí.

The Canal

Horor
Irsko, 2014, 92 min
Režie: Ivan Kavanagh


David pracuje jako archivář ve filmové instituci. Při sledování starých dokumentů z roku 1902 si všiml jednoho záznamu, který informuje o jejcih domě, který koupili se svou ženou před narozením jejich pětiletého synka. Jedná se o stavbu v blízkosti temného vodního kanálu s řadou neobjasněných kriminálních případů. Jednoho dne jeho žena Alice zmizí a David se stává svědkem podivných událostí.

Irský horor. Já na ně prostě nejsem. Vadí mi ta atmosféra a většinou jsou hrozně utahané a nudné. A tenhle nebyl výjimkou. Naprosto jsem se zhrozila, když jsem viděla to hodnocení od uživatelů na csfd. Většinou dostává tak 3-4 hvězdičky, zatímco já mu dávám jednu. Nuda! Naprostá nuda od začátku do konce. Nemluvě o tom, jak neoriginální a vykradačské to bylo. Nic nového, nic zajímavého. Dlouhý, táhnoucí se příběh naprosto o ničem. Všechno bylo jasné už na začátku a věc se měla tak, že buď má David pravdu, anebo je David magor. A bohužel, ani jedna z těch možností nebyla překvapující. Dům s temnou minulostí je zkrátka klišé a musí se to umět, aby to stálo za to.

Extraterrestrial

Horor/Sci-Fi
Kanada, 2014, 106 min
Režie: Colin Minihan

odpad

April se spolu s přáteli vydá na chatu do Echo Lake. V dané oblasti před pár dny záhadně zmizela žena. Hned první noc parta kamarádů na obleze zahlédne neidentifikovatelný létající předmět, který se řítí k zemi. Vydají se prozkoumat místo a objevují tajemné stopy, které rozhodně nepatří ničemu z naší planety.

Mimozemšťani, paráda! Alespoň to jsem si myslela, když jsem ten film objevila. Vlastně jsem nekoukala ani na trailer, ani na hodnocení. Prostě jsem to pustila. A bylo to šílené. Kdysi jsem tu v rámci hororové challenge (kterou snad ještě rozjedeme) psala o Skinwalker ranch, který mě neuvěřitelně zklamal. No, tohle bylo snad ještě horší. Naprostá, ale naprostá kravina! Beze smyslu, bez příběhu. Nemělo to nic, co by zaujalo. NIC! Člověk se akorát styděl, že na to vůbec kouká. Byla jsem naprosto znechucena a už jsem se modlila, aby to skončilo. Jenže on konec ještě nebyl. Naopak. To nejhorší teprve přišlo. A to jsem si myslela, že už hůř být nemůže... A nejhorší nebyla ani ta anální sonda, nýbrž konec sám o sobě, který byl jako vystřižený z toho nejromantičtějšího slaďáku. Hnus, ze kterého se mi chce ještě teď zvracet.

Amusement

Horor/Thriller
USA, 2008, 81 min
Režie: John Simpson

☆ ☆

Tabitha, Shelby a Lisa jsou dávné kamarádky, každá z nich však už kráčí svou cestou. Později ale sdílí tentýž hrozný osud, neboť se vrací zdánlivě nevinná událost z jejich školních let. Kdosi chce zvrácenou odplatu. Tři ženy a další oběti musejí v kamenné síni, plné vězeňských cel, podstoupit krutý boj o přežití. Kdo bude žít? Kdo zemře?

Typický americký film o psychopatovi. Nebylo to špatné, ale nebylo to ani něco, co by se mi zarylo do paměti. Chvílemi mi to trochu nedávalo smysl, ale nakonec jsem si to dala dohromady. Pravda je ale taková, že mě začátek bavil o něco víc, než konec. Scéna v domě, kde jedna z dívek hlídá děti, se mi ale vážně líbila - klauni prostě nikdy nezklamou. Není to nic kvalitního, ale na nudu to ušlo.


Housebound

Komedie/Thriller/Horor
Nový Zéland, 2014, 109 min
Režie: Gerard Johnstone

☆ ☆ ☆

Kylie je mladá žena, která má na svém účtu několik drobných trestných činů. Soudce ji odsoudí na domácí vězení v domě její matky, kde vyrůstala. Její vztah s matkou a otčímem není zrovna nejlepší. Tentokrát ale problémy nebudou její vina. Starý dům totiž skrývá tajemství.

Zvláštní film. Opravdu zvláštní. Tak trochu komedie, což ale v tomhle případě vůbec nevadilo. Mě to bavilo. Hlavní postava mi na začátku lezla neuvěřitelně na nervy, ale po nějaké době jsem si zvykla a vlastně mi došlo, že dokáže být i docela vtipná. Hodné blondýnky jsou skoro všude, tak proč jednou do hlavní role neobsadit nesnesitelného spratka? Byla to vážně zajímavá podívaná se spoustou neočekávatelných událostí a zajímavým koncem. Možná to bylo zbytečně dlouhé.

What We Do in the Shadows

Co děláme v temnotách
Komedie/Horor
Nový Zéland/USA, 2014, 86 min
Režie: Jemaine Clement, Taika Waititi

☆ ☆ ☆ ☆

Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav jsou tři upíři, kteří se jen snaží protlouci se v moderní společnosti od placení nájemného a dodržování rozpisu domácích prací až po snahu dostat pozvání do nočních klubů. Jsou jako kdokoli jiný až na to, že jsou nesmrtelní a musí hodovat na lidské krvi.

Stejně jako horory mám ráda i hororové komedie. A vzhledem ke skvělému hodnocení tohoto filmu jsem neváhala a musela ho vidět. A že to byla sakra prdel, a to už od samého začátku. Svým způsobem je to kravina, ale povedená. Co taky čekat, když si dva chlápci usmyslí natočit film, napsat scénář, režírovat ho a ještě k tomu v něm hrát? Sympatičtí herci zobrazují známé upíry trochu jinak, než jak je známe. Tady se nedá nic brát vážně. Ale o to je to lepší. Pravda je, že ke konci už to bylo trochu slabší a možná se to zbytečně protahovalo, ale vždycky se našla nějaká hláška, která to zachránila. Film splnil očekávání žánru hororová komedie a za sebe mu dávám čtyři hvězdičky. Já se skvěle bavila a to byl účel.


zdroj dvd obálek: www.impawards.com/
 


Komentáře

1 Swetwee | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 14:32 | Reagovat

Moje kamarádky na tom byly, rikali ze je to super ale ja nemam nejak odvahu na to kouknout nejsem moc velka faninka hororu a to asi protoze ze vetsinu kterych jsem videla mi prisla proste jen nechutna a bat se tam nebylo snad niceho :) ale snad nekdy tu odvahu seberu a kouknu na to jinak mas hrozne hezkej blog :) nejseem tu naposledy :)

2 Lotte | Web | 15. ledna 2015 v 15:44 | Reagovat

To vypada na skvele horory.. ♥ moc se mi libi jak si se nahore nalevo popsala ^^

3 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 15:57 | Reagovat

[1]: Dámy a pánové, takhle to vypadá, když někdo čte jenom to, co je nad perexem.

4 arzenal | Web | 15. ledna 2015 v 16:43 | Reagovat

Musím uznat, že obálky ke všem filmům vypadají hrozně dobře, i k tomu, co máš hodnocený jako odpad. Holt když je film na nic, tak alespoň že plakát za něco stojí. Chci se podívat na Babadooka, ale teda Co děláme v temnotách mi přišla jako vrcholná píčovina už z trailru, co jsem byla nucená vidět v kině. Já hororový komedie teda vážně nemusím, protože buď se chci bát, anebo se chci smát, a těžko se budu bát a přitom smát, no... prostě mi to nedává smysl a přijde mi to celkově hloupé, ale někomu se to třeba líbí, že.

5 Swetwee | E-mail | 15. ledna 2015 v 18:54 | Reagovat

[3]: Ja to cetla cele :) tak nevim co ti je :D chci se na to podivat abych si na to ja udelala svuj nazor to ze ty na ten film mas ten svuj neznamena ze se na nej nepodivam ;)

6 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 19:02 | Reagovat

[5]: Přišlo mi to tak, vzhledem k tomu, vzhledem k tomu, že mluvíš o jednom filmu, zatímco v článku jich je víc a ani není jasné, o kterém že je tedy řeč. Jde mi o princip.

7 Hanyuu | Web | 15. ledna 2015 v 20:37 | Reagovat

Na Kanál a tu debilní ufonskou srajdu už mě nikdo nikdy koukat nedonutí! :D

[6]: Hej, přesně to jsem říkala taky.:D

[4]: Jenže ona to je vrcholná píčovina.  Já u toho kroutila hlavou a vyvracela oči v sloup. Nepopírám, že tam je pár věcí, u kterých jsem se zasmála, ale jinak to bylo dost... no... takový, já pro to ani nemám slov.
A neřekla bych, že se u toho jde bát a smát, protože to je totiž hotová parodie na horor a jestli to nemá v popisku, tak to museli zapomenout. :D A to proti debilní komediím a parodiím běžně nic nemám.

8 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 21:17 | Reagovat

[7]: Už jsem si myslela, že jsem divná, že to tak přijde jenom mě. :'D

9 Hanyuu | Web | 15. ledna 2015 v 21:58 | Reagovat

[8]: Nejsi, Lucka tu za mnou stála, viděla to a mám pocit, že si myslela to samý. :D

10 Luci Lestrange | Web | 16. ledna 2015 v 12:19 | Reagovat

Já si o tom teda myslela totéž, protože i v druhým komentáři se slečna vyjadřuje jen o jednom filmu, takže to docela nechápu.. :D

[4]: U hororových komedií se ale bát nemáš. Je to komedie jako každá jiná, v tom případě jsou hloupé všechny komedie. ;) Můžeš mít komedii o zvířatech, romantickou, a stejně tak komedii, která míchá prvky hororu - což neznamená bát se, ale smát se. Jde o obsah a o to, kdo/co se v tom filmu vyskytuje.. Jako třeba Addamsova rodina, nebo puberťácké Scary Movie, u těch se nemáš bát a přitom se smát. Je to spíš parodií na horor samotný. Respektuju tvůj názor, že se ti teda tenhle žánr nelíbí, ale on vůbec nemá splňovat to, co jsi napsala. To je absolutní hloupost. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama