Horror | Únor 2015

6. března 2015 v 10:44 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
Tento měsíc byl bohužel hodně chudý, ale nedá se nic dělat. Na horory zkrátka nezbyl čas a o to větší absťák teď pociťuji. Snad bude březen hororovější!

Hills Have Eyes

Hory mají oči
Horor/Thriller
USA, 2006, 104 min
Režie: Alexandre Aja


Obyčejná rodinná dovolená se rázem promění v peklo a v boj o holý život.

No nedivte se, já tenhle starší profláknutý horor do letošního února vážně nikdy neviděla! A co jsem tak zjistila, o nic jsem nepřišla. Já vím, že musím brát ohledy na tu dobu, ale i v roce 2006 se najde kvalitnější práce, než tahle tuctová vyvražďovačka. Musím podotknout, že se mi líbil začátek. Začalo to zkrátka pěkně a mělo to vážně příjemnou atmosféru, ale jakmile se začalo něco dít, šlo to do háje. Což by asi nemělo, že. Ne, mně se to nelíbilo, já to považuji za nudnou a nedomyšlenou slátaninu. V půlce filmu jsem se nudila tolik, že to nešlo ani vnímat a když už jsem se donutila to i přesto nevypnout, konec stál stejně za nic. Původní verzi z roku 77 jsem bohužel neviděla tak nemůžu posuzovat, ale vzhledem k tomu, že i tenhle remake má lepší hodnocení, ani ji vidět nechci.

Silent Hill


Horor/Fantasy/Drama/Mysteriózní
Kanada/Francie/Japonsko/USA
2006, 127 min
Režie: Christophe Gans

a půl

Sharon trápí noční můry a náměsíčnost. Stále vykřikuje "Silent Hill", název starého opuštěného města. Proto se jednoho dne její máma rozhodne ji tam zavést a zjistit, co se děje. To udělá bez vědomí svého muže. Na cestě je potkala nehoda a když se Sharonina matka Rose prubidla, Sharon byla pryč. Rose při jejím hledání zjišťuje, že Silent Hill není tak mrtvý, jak se zdá.

Nedávno jsem dostala chuť na Silent Hill a protože jsem v tomto měsíci měla hororové premiéry jen tři, napíšu i o něm. Viděla jsem ho asi po stopadesáté. Tenhle film mám ráda, ačkoli je na vizuálních efektech hodně vidět, že předlohou byla hra. Příšerky a další kreatúry podle toho vypadají. Jenže, je to chyba? Můžeme to brát tak, že je to zase něco jiného. Možná to nepadne do oka každému, ale mně se to rozhodně líbilo. Silent Hill má především nádhernou a jedinečnou atmosféru doprovázenou stejně jedinečným soundtrackem a to je to, co mě na filmu okouzlilo. A co si budeme povídat, on i ten příběh je skvěle promyšlený. Má pár svých much, jako každý film, ale u mě bude vždycky patřit k těm lepším, na které se ráda podívám znovu. Už se nemůžu dočkat, až si zahraju hru.

Where the Devil Hides

The Devil's Hand
The Devil's Rapture
The Occult

Thriller/Horor
USA, 2014, 86 min
Režie: Christian E. Christiansen

a půl

V jedné malé vesničce žijí Amišové, které jsou pod vedením nekompromisní skupiny Starších. Jednoho dne se různým ženám ve vesnici narodí v ten samý den šest děvčat. Většina obyvatel si myslí, že děti jsou znamením něčeho zlého. Když děvčata vyrostou, čelí obvinění, že jsou Ďáblovy děti. Na příkaz Starších musí své jméno očistit dřív, než dosáhnou věku osmnácti let. Dívky se postupně začnou ztrácet a nikomu není jasné, zda v tom mají prsty Starší, sériový vrah, a nebo se skutečně jedná o něco temného a nadpřirozeného.

Klasický horor o pobožných fanaticích. Neříkám, že se mi to nelíbilo - naopak. Ale něco tomu hodně chybělo a proto pochybuji, že se tenhle film někomu vyloženě vryje do paměti. Na druhou stranu, příběh se rozjel velice rychle. Žádné nudné čekání, zda a kdy se bude něco dít. Sice jsem se nenudila, ale bylo to celé takové pomotané a občas i předvídatelné. Ovšem náboženská tématika byla zpracována dobře a atmosféra nebyla vůbec špatná. U mě je to takový zlatý střed. Nebylo to špatné, ale ani dobré. Mohlo to být horší, ale také lepší. Každopádně, závěrečná scéna byla skvělá!

Friday the 13th

Pátek třináctého
Horor
USA, 2009, 93 min
Režie: Marcus NispelHoror o záhadných vraždách a prokletém letním táboře. Odehrává se poblíž Crystal Lake na severovýchodě Spojených států, kde došlo v tábornické osadě pro mládež k tragické události. Utonul zde chlapec, Jason Vorhees. Utopeného nikdo nevytáhl a jeho tělo se nikdy nenašlo. Jezero i jeho okolí se stalo prokletým a tábor byl zrušen.

No, víte, on byl večer před Pátkem 13. a my nemohly najít žádný horor. Starý Pátek 13. mám ráda a remake jsem do té doby stále ještě neviděla. A proč na to tedy tématicky nekouknout, když tam hraje Jared Padalecki? No, sledování se proměnilo spíše ve vyčkávání na Jareda a vzpomínání na to, jak jsme se do něj zamilovaly jako malé holky v Domě voskových figurín. ,,Tam není Jared? Kde je Jared? Jé, Jared!" - nelze spočítat, kolikrát z mých úst vypadlo jeho jméno. Ten film byl kravina, neskutečná. Původní Pátek 13. a legendární Crystal Lake je sice kultovní záležitostí, ale co si budeme povídat, stále se nevyšplhal na takovou úspěšnost, jako třeba Noční můra v Elm Street. Takže jak může dopadnout remake? Jediné to nudné sledování zachraňoval právě Jared svým roztomilým ksichtíkem a také titulky, které se neustále posouvaly, takže ve scéně, kdy jistý černoch přiběhl a mluvil na Jareda bylo v titulkách něco jako "Ty máš ale krásný kozičky! Vyhrála bys soutěž o nejhezčí bradavky!". A to nebyla jediná perla, vážení. Ale aspoň jsem díky tomu neměla problém film dokoukat. Shrnutí - hvězdička za Jareda a víc po mně nechtějte. Horory z osmdesátých let by neměl nikdo přetáčet.

Zdroj dvd obálek: www.impawards.com/
 


Komentáře

1 Chloe | Web | 6. března 2015 v 11:23 | Reagovat

Silen Hill miluju :3 ten soundrack bych vydržela poslouchat hodiny a stejně by se mi furt líbil :D

2 Em Age | Web | 6. března 2015 v 11:31 | Reagovat

Z těchto hororů bych si přála vidět Silent Hill, nedávno jsem na něj viděla trailer a velmi mě zaujal. :) Jinak horory moc nemusím, jsem strašpytel. Raději mám komedie. :D

3 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 6. března 2015 v 12:24 | Reagovat

Ano, Jared je tam opravdu jediná věc, na kterou se dá koukat. :D

4 Majklice†Světice | Web | 6. března 2015 v 12:25 | Reagovat

Uu, Where the Devil Hides si stáhnu, to ještě neznám :D Silent Hill mám taky ráda, ani dvojka mi nepřišla tak špatná, jak všichni říkali, i když jsem si popravdě po jeho shlédnutí vůbec nepamatovala, o čem vlastně byl.

5 Hanyuu | Web | 7. března 2015 v 8:08 | Reagovat

Hlavně, že má Jared pěkný kozičky! :D

[4]: Mně ten druhý taky nepřišel až tak špatný, ale hodně jsem litovala, že to 3D bylo tak na nic. Jediné, co tam za něco stálo byl padající popel a pak snad jednou jedinkrát scéna, kde byl pyramid head a jinak nic.
A mám to podobně, vlastně si ani nepamatuju, co se tam dělo. Jediné, co vím, je, že i po druhém díle Sean Bean stále žije. :D A ani o tom už si nejsem tak úplně jistá, protože mi dva díly za sebou na něj přijdou prostě moc. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama