Duben 2015

14. Wydowna Spider (I Heart Fashion)

29. dubna 2015 v 11:07 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Wydowna Spider

Kolekce: I Heart Fashion
25. dubna 2015 (dárek)


Čtrnáctou členkou mé monstrózní smečky se stala pavoučice Wydowna Spider, dcera samotné Arachné!


Wydowna je dcerou Arachné. Zvládá dělat několik činností najednou, takže se občas stává, že totálně vyhoří a ani si to neuvědomí, dokud nenajde sama sebe schoulenou v klubíčku přemýšlejíc nad tím, jak se tak "najednou" unavila. Jejím oblíbeným jídlem je Fonboo, s šesti rameny ho navíc dokáže připravit slaný i sladký zároveň. Ráda pomáhá svým přátelům tím, že vezme jejich nápady a pomocí svých ilustrací a šicích dovedností je přivede k (ne)životu. O svém stylu říká, že je takový "rock'n'roll geek". Miluje své outfity plné hrotů, hřebů a barev, které doslova křičí. Na první pohled to může někoho zastrašit, ale Wydowny srdce je měkké jako hedvábí. Jejím mazlíčkem je moucha jménem Shoo. Nejvíc jí pije krev to, jak ji každé monstrum nazývá černou vdovou. Potisící už to není tak vtipné, jako poprvé, a Wydowně se z toho už opravdu zamotává pavučina.

Wydowna má celou černou pleť a jako správný pavouček 4 páry končetin - dvě nohy, jako každá jiná příšerka, ale za to 6 rukou! Má také šest červených očí (4 z nich nevypadají jako klasické oči), malá špičatá ouška a rudé vlasy. Nechybí ji ani pavoučí kusadla!

V kolekci I heart Fashion má Wydowna své červené vlasy stažené do jednoduchého culíku a rty má namalované výraznou světle modrou rtěnkou, díky které vyniknou její špičáky. Kolem očí má žluto-šedé stíny. V této kolekci má stejně jako ostatní panenky tři outfity:

1. První základní se skládá z šatů bez rukávů s potiskem komixu, které navíc mají červené lemování a límeček. Pas má sepnutý stříbrným širokým hadrovým páskem a k tomu má navíc ještě jeden pásek klasický. K šatům má vysoké stříbrné kozačy se vzorem pavučiny a podpatky zdobí malé červené ostruhy v podobě pavučinky, které se skutečně točí. Na každé ruce má jeden náramek. Modrý široký s hroty, žlutý úzký s hroty, klasický stříbrný, klasický modrý, široký žlutý s hroty a bílý úzký s hroty. Na jedné ruce má navíc žlutou rukavičku. Jejím dalším doplňkem jsou stříbrné náušnice ve tvaru pavučinek. Má u sebe ještě bílou tašku přes rameno s červenočerným motivem, která ale nejspíš patří k outfitu č.2

2. Druhý outfit tvoří bílé triko s širokými rukávy a barevným komiksovým nápisem SPLAT. Má k němu pestrobarevnou proužkovanou minisukni klasického střihu. I k tomuto outfitu má kozačky, tentokrát ale bílé s červenými tečkami a se šněrováním. Jako doplněk tu máme modrý řetízek. V sadě byly ještě dva

3. Třetí outfit se skládá ze žlutého delšího trika s jedním ramínkem a modrých legín opět s komiksovým potiskem. Žluté pavučinkové střevíčky perfektně ladí k vršku.

Vše jde krásně kombinovat, takže si z těchto tří outfitů můžeme dát dohromady nějaký vlastní.

13. Toralei Stripe (Power Ghouls)

13. dubna 2015 v 15:22 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Toralei Stripe

Kolekce: Power Ghouls
23. březen 2015 (dárek od přítele)

Tajemné číslo třináct obsadila moje osobní Catwoman, kočičí superhrdinka Toralei jako Cat Tastrophe.

Toralei je kočkodlačka. Ráda si dělá ostatním naschvály. Jejím oblíbeným jídlem jsou mléčné koktejly a ančovičky - samostatně, ne smíchané dohromady. Její nejoblíbenější činností je si zdřímnout nebo se probouzet z dřímoty a okamžitě si zdřímnout znovu. Klasická kočičí povaha. V módě preferuje oblečení, které zvýrazňuje její přirozený kočičí půvab. Svými doplňky pak jen přidá trochu špičatosti. Jejím mazlíčkem je mládě šavlozubého tygra jménem Sweet Fang. Je mnohem mazlivější, než ona.

Toralei má oranžovou pleť s proužky, které má pocelém těle i na obličeji a rovněž i v jejích rezatých vlasech. Jako dcera kočkodlaka má samozřejmě dlouhý kočičí ocas, ouška a drápky. Nesmíme zapomenout ani na její nádherné zelené kukadla.

V kolekci Power Ghouls má Toralei jako Cat Tastrophe rezaté vlasy stažené do jednoduchého culíku, který zezadu zdobí pruhovaný melír. Oči jí zdobí růžovo fialové stíny a na rtech vyniká tmavá vínová rtěnka. Na obličeji má masku v podobě škrabošky, jako správný superhrdina. Její outfit tvoří pruhovaný overal s černým límečkem a motivem kočičí lebky na hrudi. V pase má kovový pásek s hroty, s ledvinkou a se sponou kočičí hlavy. Dalšími doplňky je červený obojek se stříbrnou lebkou, dva kovové náramky (jeden široký s hroty a druhý zdobí malá myška), černé rukavičky a náušnice v podobě dvou černých pecek a jednoho kroužku. Její vysoké boty mají vínovou barvu, stejně jako její rty, a černé podpatky. Jsou na nich vyryté proužky.

Perníková buchta s krémem

9. dubna 2015 v 6:36 | Lucille Daryl |  Recepty

Máte rádi perník? Zkuste ho i s krémem!

Horror | Březen 2015

1. dubna 2015 v 12:29 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
Bylo pěkně naivní si myslet, že březen bude plodnější. Bohužel nebyl, naopak. Zhlédla jsem jen pouhopouhé tři horory a jeden z nich byl pro mě naprostá ztráta času. Bohužel. Chuť se na něco podívat byla téměř každý den, ale s výběrem filmu to bylo horší. Nenašla jsem nic, na co by se mi zrovna chtělo koukat. Netrpělivě ale vyčkávám na některé novinky a nejspíš začnu psát na blog i o nich, aby čtenáři mohli vyčkávat se mnou, když už ty mé mini-recenze jsou tak chudé.

The Woman in Black: Angel of Death

Žena v černém 2: Anděl smrti
Drama/Horor/Thriller
Velká Británie, 2014, 98 min
Režie: Tom Harper

ODPAD

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí.

Co to sakra bylo?! Do teď nevěřím tomu, že to bylo až tak strašné. Nečekala jsem moc, ale nečekala jsem ani tak málo. Čekala jsem zkrátka klasický průměrný britský horor s pěknou atmosféru. Ale tady i ta atmosféra stála za hovno. Shrňme si to - nudné, předvídatelné, vykradačské, o ničem. Shodly jsme se se sestrou, že tenhle horor by za něco stál možná tak před pár lety, ale v roce 2014 to prostě nepřekvapí a rozhodně nepotěší. Není tam nic, co bychom neviděli jinde. Ani diváka, který má na svém kontě jen malou hrstku hororů to nemůže překvapit. Neviděla jsem snad nic tak předvídatelného, jako tady. ,,Škrtni tou sirkou ještě jednou, ať se za tím klukem může něco objevit" - jen jsem to dořekla, stalo se tak. Děkuji pěkně. ,,To blikání je tam pro to, aby tam mohlo něco vybafnout a zařvat" - opět se tak stalo a jedna ze sta předvídatelných scén nechyběla ani na samotném konci, ale nebudu spoilerovat. Zkrátka, pokud jste viděli nebo se chystáte kouknout, mám na mysli úplně poslední scénu před titulky. Houpací křeslo, lekačky, staré hračky. Nenajdeme tu prostě NIC co by stálo za obdiv. A když už britské horory nemají nic, tak mají alespoň pěknou pochmurnou atmosféru. Ale tady bohužel chyběla i ta, jak už jsem zmínila na začátku. Bylo to jak pokus o britský film natočený v Americe. Jediné plus jsou snad dobré herečky v hlavní roli, ale ani naše milá Narcisa Malfoyová to nezachrání. U filmu jsem se nudila od začátku do konce, byl pro mě velký problém to dokoukat a upřímně lituji, že jsem se překousla a vydržela do konce. Váhala jsem mezi odpadem a jednou hvězdičkou, ale nemůžu dát byť jen jedinou hvězdičku filmu, který mě absolutně nebavil.