Zvířecí den | Zoo Dvůr Králové

26. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl |  Zážitky

Počasí nám přálo a tím pádem vyšel i výlet do Zoo ve Dvoře Králové, kam jsem se hrozně těšila. V Zoo jsem nebyla totiž už pěknou řádku let a mám to tam prostě ráda. Sice mě doprovázela ne zrovna malá bolest krční páteře a hlavy, ale s tou jsem se už tak napůl naučila žít a nenechala jsem si ten výlet zkazit - i přesto jsem si hrdě nosila svůj kožený batůžek na zádech a foťák na krku!Cestou jsme ani nikam nezabloudili, za to jsme se ale hned po příchodu vydali na záchod, takže jsem myslela, že tu část jen tak letmo prolítnem, ale v pavilónu s ptáčky bylo tak krásně, že jsem potlačila tu ukrutnou potřebu a kochala se tou nádherou kolem.

Tenhle ↓ pták mě navíc hrozně rozesmíval. Chodil v povzdálí jako tělo bez duše, měl absolutně nezůčastněný pohled a já chvíli přemýšlela, jestli mi připomíná ducha nebo úchyla. Do teď jsem na to nepřišla, ale jeho styl chůze byl vážně neuvěřitelně vtipný.


Tuhle ↓ fotku sem dávám z jediného důvodu. Ve foťáku jsem si totiž vůbec nevšimla, že mi tam ten ptačí týpek v rohu naprosto geniálně fotobombuje a když jsem si toho všimla na počítači, umírala jsem smíchy. Nemluvě o tom, že jsem všechny ty fotky projela asi pětkrát tam a zpátky a všimla si toho až po strašně dlouhé době.


Potom jsme navštívili i muzeum, které je součástí Zoo (Pravěk očima Zdeňka Buriana) a pobavili se tím, jak dokáží být opice tak neuvěřitelně vtipné. Nikdy nepatřily mezi mé oblíbené zvířata a nikdy mi nepřišly roztomilé, ale byla to sranda. Vlastně jsem v tu chvíli přišla na to, že jsou docela strašidelné. A dokonce jsem přišla i na to proč! Když vidíte zvíře, které se pohybuje jako člověk, je to prostě.. divné. Když jsem pozorovala, jak se dospělá orangutaní samička natáhla pro kus pytle a schovala se pod něj, zatímco její mládě pobíhalo kolem jako typické děcko, představila jsem, že by se takhle pohybovala třeba kočka a přišlo mi to hrozně děsivé. Bože, už zase jsem ze sebe veřejně udělala idiota, radši jdeme dál. :D


Po opičkách jsme se podívali na kozy, které srandovně křičely, ale jelikož je zrovna nezajímalo nic jiného, než krmení, tak jsem žádné hezké fotky nepořídila. Roztomilí plameňáci kimácející se na jedné nožičce jsem taky necvakla nijak úchvatně, jelikož to plot zkrátka nedovolil.

Potom jsme se podívali na ryby a plazy a takzvanou Jedovatou Afriku. Tolik krásných hadů! Zaujala mě ovšem tahle jedovatá kráska. Perutýn ohnivý. Sklo bylo trochu upatlané a fotit přes něj nebyl zrovna ideál, ale i tak se nějaké fotky trochu povedly. U hadů bylo narváno, takže fotky nic moc. Ale něco málo jsem uloupila. A i když Mamba měla neuvěřitelně krásný zelený odstín, moje oko si získala především Zmije Rohatá. Její růžky jsou vážně úžasné, ale mrška se zahrabala. Tomu říkám maskování.


Pak jsme si to prošli křížem krážem, koukli na pár kopytníků, taky na opičku z Pirátů z Karibiku, která se prostě nenechala vyfotit, a na dalších pár opiček. Na slony, které se zrovna také rozhodli odejít, když jsem vytasila foťák a prolezli jsme si krámek se suvenýrky, kde jsem obdivovala nádherné předražené plyšáky všeho druhu a přítel mi koupil přívěsek netopýrka (který jsem si dlouho přála a ani jsem netušila, že bychom na něj mohli narazit tady). A to je další věc - nejen, že v Zoo nebyli tygři, jelikož je už minulý rok odvezli do rezervace a lvy zrovna stěhovali do jiného výběhu, ale neměli tam netopýrky. Tak jsem utřela slzičku.


Pak jsme se vydali kolem velbloudů přes můstek do další části Zoo. Tady byly všude zebry. Zebří ráj! Ale právě jsem zjistila, že se mi nepodařila žádná hezká zebří fotka. Tak třeba příště. Žirafky se zdržovaly v povzdálí. Dalším naším cílem byl Safari bus, díky kterému jsem také pořídila pár fotek (a je ironie, že zrovna ty fotky, kdy jsem ke zvířatům byla nejblíž, se mi vůbec nepovedly) a taky si trochu odpočala. A zamilovala se do roztomiloučké Vodušky Jelenivoté, která má čumáček jako srdíčko a ouška jako netopýr! A prý smrdí tak moc, že by ji ani krokodýl nesežral, ale je tak roztomilá, že mě to vůbec nezajímá.
Tenhle osel už bude navždy v mých vzpomínkách jako největší borec pod sluncem. Ten hlas, kterým ho přítel daboval, mi totiž zní v hlavě pokaždé, když se podívám na tu fotku. Jerry. Stříhal ušima a užíval si víkendu a hezkýho počasí.


Jako tradičně se mi nepodařilo vyfotit surikaty, které jsme tak dlouho hledali. Naposledy, když jsem v Zoo fotila surikaty, byly ty fotky celé rozmazané a ani tentokrát jsem neudělala vyjímku. Já prostě nikdy nezaostřím jejich čumáček! Ale byly tak rozkošné, jak pobíhaly všude kolem a koukaly, co se kde děje.

A čičinky jsme si nechali na konec. Gepardí mláďátka se předváděla přímo u skla, takže jsem měla dobrou možnost je vyfotit. Docela jsem se divila, že jim vůbec nevadily řvoucí děti namáčknuté na skle. Doufala jsem, že se gepardíci neseberou a neodejdou, než k nim přijdu blíž, ale kupodivu jsem byla asi jediná, komu ty parchanti vadily. Gepardi si jich absolutně nevšímali a dál si hráli. Za to jejich máti byla trochu otrávená.

Rysí čičinky si mě zrovna dvakrát nevšímaly. Jedna hygienila a druhá chodila kolem, takže bylo celkem nemožné ji odchytnout. Šakal a pes hyenovitý se schoval kdovíkam a jedním z posledních modelů byla rozkošná hyena, která svým výrazem naprosto vystihovala Eda z Lvího krále. Bylo tam krásně a hned bych jela do nějaké další Zoo.
A netopýrek od přítele nebyl jediným suvenýrem, který jsem si odvezla domů. Cestou zpět jsme se totiž stavili ještě v Dráčiku, kde jsem si nakonec vybrala Operettku z kolekce Picture Day. Pro mě jedna z nejhezčích jejích kolekcí. Tím jsem si smazala jednu panenku z Wish listu. Horší je, že se jich tam nahrnulo snad dalších 10. :D

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 26. května 2015 v 14:02 | Reagovat

Krásné fotky, hlavně teda čičinky. :3 Poslední zoo, ve které jsem byla, byla vloni v létě liberecká, už půl roku se chystáme do Děčína (kde jsem byla párkrát jako malá, ale už si to taky moc nepamatuji), ale nakonec se tam stejně dostaneme asi až v září. :'D
Ohoho, krásná Operettka. O víkendu jdeme taky shánět panenku, jen ne pro mě. Mám zakázáno, musím se krotit. ^^"

2 takze-asi-tak | E-mail | Web | 26. května 2015 v 14:10 | Reagovat

Úžasné fotografie!

3 Bels | E-mail | Web | 27. května 2015 v 15:04 | Reagovat

Fotky pěkný, také se letos do Zoo chystám, tak snad mi vyjdou taky takové pěkné :3 Jen si říkám... proč ty šílené rámečky?? O.o :D

4 Limeo | E-mail | Web | 27. května 2015 v 19:25 | Reagovat

Já jsem nedávno bylo v ZOO v Plzni, koukám, že více bloggerů má chuť fotit zvířátka :-D.
Nádherné fotky, nejkrásnější je asi ta s "rysími čičinkami" a ta narůžovělá ryba je také fajn :D.

5 Lucille Daryl | Web | 28. května 2015 v 8:14 | Reagovat

[3]:: Protože to měl být jen obyčejný bílý rámeček se stínem, se kterým sem prostě fotky nahrávám, ale protože jsem debil a uložila jsem to všechno v jpegu a nahrála na blog, zůstalo tam to bílé pozadí. A ne, že bych byla líná, to rozhodně ne (:D), ale vážně se mi s mým internetem nechtělo čekat, až se nahrají znovu všechny obrázky v png, trvalo by to věčnost. Tak jsem si řekla že to sem hodím a až bude čas, postupně to předělám (a jak vidíš, daleko jsem se zatím nedostala.. Ale jsem ráda, že se někdo všiml, alespoň přestanu být naivní - doufala jsem, že to lidem nebude připadat divné :D).

6 Blanka | Web | 28. května 2015 v 19:02 | Reagovat

Ve Dvoře je krásně! Jediná zoo která mě nepřestane překvapovat :)

7 Ennie | Web | 7. června 2015 v 22:51 | Reagovat

Některé fotky jsou moc povedené ;). Nedávno jsem taky byla v zoo, ale tedy v Brně :D. Akorát já jsem ještě línější než ty a ani je nemám všechny vyvolané z RAWu :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama