Horror | Duben a květen 2015

8. června 2015 v 7:23 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
Duben jsem vynechala a květen už je za námi, takže jsem se rozhodla tu hrstku hororů za tyto dva měsíce shrnout dohromady. Ono jich totiž opět nebylo moc. Nálada by byla, ta je snad každý den, ale výběr se prostě zužuje a mě už vážně dokáže ohromit málokterý horor, takže se stane, že některý třeba po pár minutách vypnu. Dříve jsem je chtěla dokoukat do konce, abych je později mohla zhodnotit, ale když vás to prostě ze začátku nebaví, nemáte už chuť ani náladu koukat dál a raději se věnujete jiným věcem. Tak se vrhneme alespoň na těch pár, které jsem dokoukala.

The Town That Drreaded Sundown

Horor/Thriller
USA, 2014, 90 min
Režie: Alfonso Gomez-Rejon

a půl

Roku 1964 začalo hrůzostrašné období teroru pro obyvatele malého městečka Texarkanu. Vrahem byl maskovaný muž, který si jako své oběti vybíral nejčastěji mladé páry, které se scházely na známém místním místečku lásky. Totožnost muže nebyla nikdy odhalena, ale naházel hrůzu celému městu. Nikdo po setmění nevycházel na ulici. Přezdívali ho Fantom. Později o něm natočili film a začali ho i promítat ve městě v letním kině. Přemítání však přeruší nečekaná událost. Zdá se, že film přinesl hrůzu zpět do ulic.

Tento film je něco jako volné pokračování stejnojmenného filmu z roku 1976, nikoli jeho remakem.

Zní to tak typicky americky, že? A ono to totiž je typicky americké, ale v tom dobrém slova smyslu. Myslím si totiž, že filmy o maskovaných psychopatech prostě američani umí nejlépe. A tenhle navíc působí jako takové retro v nynější době, což je hrozně zajímavé, protože ta stará dobrá hororová atmosféra je tu zachována. Přiznám se, že jsem film sledovala na dvakrát. Poprvé se mi ho totiž vůbec nechtělo dokoukávat. Ne, že by mě nebavil, ale neměla jsem na tento žánr náladu. Po pár dnech se ta nálada ale změnila a já měla chuť na něco atmosferického, a naskočil mi právě tenhle film a rozhodla jsem se ho dokoukat. A jsem za to ráda. Protože druhá polovina byla rozhodně o dost lepší, než ta první. Líbil se mi úplný začátek, pak to tak nějak pokulhávalo, ale ke konci se vše změnilo a bylo to opravdu napínavé. A hlavně! Konec byl opravdu nečekaný (alespoň si myslím, že by takový nikoho nenapadl - mě rozhodně ne). Hlavní postava je sice ta typická holka, která chce vše zjistit sama a musí se ve všem šťourat, a většinou bývá absolutně nesnesitelná. V tomhle filmu to ale byla sympaťanda, která svou roli zahrála skvěle.

Remember Me

TV SERIÁL

Drama/Mysteriózní
Velká Británie, 2014
Režie: Ashley PearceMysteriózní třídílný seriál od BBC, v jehož hlavní roli je mladá slečna Hannah, jejíž matka není zrovna tou nejlepší a po smrti otce se hlavou rodiny stala právě ona. Stará se o svého mladšího bratra a pracuje jako pečovatelka o seniory. Jednoho dne do domova přivezou starého pána, který doposud bydlel v domě, ve kterém z nějakého neznámého důvodu nechtěl zůstat. Začínají se dít opravdu zvláštní a nevysvětlitelné věci, kterým se Hannah rozhodne přijít na kloub.

Tento třídílný kratičký seriál je zase svou atmosférou typický pro Británii. A ačkoli britská atmosféra v hororech je opravdu pochmurná a to počasí tomu ještě dopomáhá, mě osobně zrovna dvakrát nebaví. V tomhle jsem prostě věrná Americe. Nicméně, i tak se mi líbil. Možná na mě ale i ty tři díly byly moc. Námět sám o sobě v závěru nebyl tak zajímavý a originální, rozhodně byl ale zajímavě a poměrně i originálně zpracovaný. Je to vyloženě duchařský příběh a na duchařinu je to hodně povedené. Pokud vám sednou britské horůrky, kde se hraje hlavně na atmosféru, pak na nic nečekejte a s chutí do toho!

It Follows

Neutečeš
Horor/Thriller/Mysteriózní
USA, 2014, 100 min
Režie: David Robert Mitchell

Devatenáctiletá Jay tráví romantickou chvilku v autě se sympatickým mladíkem, rázem se ale probere svázaná v opuštěné továrně. Nastala chvíle, kdy pro něj končí něco hrůzostrašného a pro Jay to teprve začíná. Prokletí, kterého se dá zbavit jen pohlavním stykem s někým jiným. Je to noční můra, která nikdy nekončí. Mladík Jay vysvětluje, že to musel udělat, aby se toho zbavil, nyní ale bude ona ta, kterou bude pronásledovat děsivý příznak, který na sebe bere podobu kohokoli. Jay může své prokletí předat někomu dalšímu. Podaří se ji utéct?

Ten námět je vskutku zajímavý, to se musí uznat. Někomu může znít jako naprostá hloupost, mně se ale docela líbí. ALE! Je tu jedno opravdu velké ale. PROČ? JAK? CO? KDO? Žádná z jakýchkoli otázek nebyla ve filmu zodpovězena. Opravdu žádná! Film by se mi líbil, ale tohle je něco, co k hororům prostě patří. Žádné vysvětlení, proč se tohle děje, odkud se to vzalo, co to je a co to chce. Nic, prostě se nedozvíte absolutně nic. A to je opravdu velká škoda. Tenhle film byl poměrně očekávaný a já na něj čekala dlouho. Těšila jsem se na něj. Šel dokonce i do kin. Ale pro mě je to jedno velké zklamání. Přijde mi, že jsem ale jedna z mála. Copak to nikoho nezajímá, jak ta kletba vznikla, kdo to začal? Já se těšila na to rozuzlení. Žádné se nekonalo...

Backcountry

Horor/Drama/Thriller
Kanada, 2014, 92 min
Režie: Adam MacDonaldNa první pohled poklidný výlet do kanadských lesů se pro mladý pár stává noční můrou. Alex je na výpravy do přírody zvyklý, zatímco jeho přítelkyně má v lásce spíš město. I tak ji ale přesvědčí, že se není čeho bát a vyráží spolu do odlehlé části Provincial Parku. Jenže nedotčená příroda nemá jen své krásy, bohužel v ní číhá i velké nebezpečí.

Tento horor nemá žádný mysteriózní podtext, takže mu lze snadno uvěřit. Jde v něm totiž o něco, co se může lidem opravdu přihodit. Problémem tu není žádný duch, vrah, psychopat nebo démon. Je to šelma. Zvířecí šelma. Ve filmu je převážně jen mladý pár, takže tam zpočátku není moc akce a hrozně se to táhne. Co jsem tak koukala, má docela dost dobré hodnocení a nevšimla jsem si, že by od někoho dostal pod tři hvězdičky, ale já mu prostě dávám jen dvě. Film mě bavil totiž jen v tu chvíli, kdy se objevil medvěd. Konečně se něco stalo a bylo to opravdu hodně, hodně brutální. Scéna s medvědem se mi vážně hrozně moc líbila a byla tak reálná, až z ní mrazilo. Nikdy předtím mě nenapadlo, že by mě v hororu dokázal tak moc vyděsit medvěd. Bohužel, ačkoli byla scéna povedená na jedničku, trvala jen chviličku a poté se film vrátil zpět k té nudné, utahané části, která byla vlastně ještě nesnesitelnější, než předtím. Bylo trochu obtížné tenhle film dokoukat a měla jsem radost, když jsem uviděla závěrečné titulky. Za mě ne. Nesedlo mi to.

Demonic

House of Horror (neoficiální název)
Horor/Thriller
USA/Velká Británie, 2015, 83 min
Režie: Will CanonFilm vypráví příběh policejního důstojníka, který vyšetřuje smrt pěti lidí zabitých při pokusu o vyvolávání duchů v domě s temnou a démonickou minulostí.

Další opuštěný dům s temnou minulostí. Ale proč ne, já mám tyhle domy vlastně hrozně ráda a je to téma, které neomrzí. Pokud tedy autoři umí. Jenže mě trochu zklamal. Čekala jsem poměrně dlouho na titulky a těšila jsem se. Spolupracoval na něm James Wan, který je podle mě nejlepší režisér hororů současnosti, ale ani to nepomohlo. Zkrátka převahuje to zklamání. Některé scény byly opravdu mrazivé a podařené, atmosféra nebyla vůbec špatná a co se týče policejního vyšetřování, propletení tohoto tématu s duchy mám hrozně ráda. Jsou zde vždy dvě strany. Policisté se snaží o reálné vysvětlení, zatímco druhá strana ví, co se opravdu stalo. Škoda jen, že tady to nefungovalo tak, jako ve filmu Chraň nás od zlého. Tohle byl zkrátka jen slaboučký odvar, který se moc nepovedl. Docela mě to bavilo, ale čekala jsem víc alespoň od toho závěru. Je to trochu zmatek. Před pár lety by to byl asi dobrý horor, dnes je to ale jen horší průměr, který je dobrý jen na nudu.

Supernatural (Season 10)

Nemohla jsem si odpustit nenapsat pár slov i k desáté sérii známého hororového seriálu Supernatural, kterou jsem v květnu úspěšně dokoukala. Stálo mě to totiž hodně sil. Nicméně, hodnotit v podobě hvězdiček to nebudu. Nemá to smysl.

Tak a teďka.. Co to sakra bylo? To, že milí a sympatičtí Winchestrovi zmizeli někam do zapomnění, s tím jsem se už smířila někdy po páté sérii. Stále tam ale bylo něco, co mě bavilo a co mě nutilo sledovat dál. Semtam to totiž byli zase oni. Ti vtipní bratři, díky kterým jste se těšili na další díl. A když ne oni, tak Castiel se svým nechápavým pohledem, který byl vtipný tím, jak nechápal nic lidského. V jednu chvíli mě dokonce začal bavit i Crowley a jeho typický humor. Ale v desáté sérii nebylo zkrátka nic. Nic než kraviny. Když se objevila Rowena, chvíli jsem si myslela, že by mě možná mohla bavit (ačkoli už mě ty protivné zrzky, které každý z neznámých důvodů zbožňuje, neuvěřitelně lezly krkem), ale ani to nenastalo. Byla nesnesitelná a trapná. Ke konci jsem začala nenávidět veškeré postavy, včetně Sama s Deanem. Jediný, kdo za něco stál, byla Charlie, která zemřela. Ale to mi tak nevadí, alespoň se tam stalo něco trochu nečekaného. Zároveň si ale nasrali do bot, jelikož tam už nebyl nikdo, kdo by vás nerozčilovat. A ve chvíli, kdy se objevil rod Frankensteinů, jsem konečně pochopila a přiznala si, že to jde do háje a už to prostě nic nezachrání. Neměla jsem slov. Co na to říct? Snad jen, že jako námět by to bylo docela zajímavé, ale proboha ROZHODNĚ NE V SUPERNATURAL. Nicméně, chtěla jsem to dokoukat protože mě stále zajímalo, jak se z tohohle guláše vymotají. Vymotali se z něj naprosto nejnudnějším způsobem a nekonal se ani epický konec. Vidím to tak, že si v nejbližší době pustím dvě první a naprosto úchvatné série, které mi zpraví chuť a při slově Supernatural mi opět rozzáří oči a vykouzlí úsměv na tváři.

 


Komentáře

1 Anwi | Web | 8. června 2015 v 16:17 | Reagovat

No páni! Konečně někdo, koho poslední série Supernatural štvou (skoro bych použila i ostřejší slovo...). Já jsem první série milovala, vstávala jsem ve 3 ráno, abych s kamarádkami otitulkovala nejnovější díly, ale teď už se na to ani nekoukám, protože to prostě nejde. Oni tam dali rod Frankensteinů?? To snad ne =D
Škoda, škoda... Vážně jsem ten seriál měla moc ráda.

2 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 10. června 2015 v 18:13 | Reagovat

[1]: Tady je další někdo. :D

3 Evushka | Web | 21. června 2015 v 16:26 | Reagovat

Ja som Supernatural prestala sledovať fúúúha už strašne dávno, možno po 2-3.tej sérii, lebo to nejako vymizlo z obrazoviek a kým som zistila, že ono to ešte stále beží, tak už sa mi nechcelo dobiehať to množstvo sérií. Hoci spočiatku v tých 2-3.sériách sa mi celkom páčili, ale už by mi unikala pointa. No všímam si z obrázkov a videí, že ten duch seriálu sa ubral úplne iným smerom už. Mne sa páčilo, keď minulý rok spustili na NBC Constantinea, bohužiaľ, neobnovili ho a to ma teda dosť naštvalo, lebo sa mi to páčilo a pripomínalo mi to práve Supernatural z ich začiatkov.

Inak ten prvý horor čo spomínaš podľa popisu mi príde, že sa inšpirovali Zodiacom, neznámy vrah zabíja mladé páriky. Mám dojem, ako keby tí amíci nevedeli vymyslieť nič originálne. Hoci je pravda, že na každom príbehu musí byť trochu pravdy, inak by sa to ťažko písalo.

4 Lucille Daryl | Web | 22. června 2015 v 7:52 | Reagovat

[3]: Kdepak, je natočen podle skutečných událostí a původní film byl už v roce 1976. ;) Takže pokud někdo vykrádá, pak je to Zodiac. Ale už se někde řešilo,zda to nemá souvislost a zda nejde o ten samý případ/o tu samou osobu. Ale těžko říct, já Zodiaca neviděla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama