Červenec 2015

Červencové zážitky

29. července 2015 v 17:03 | Lucille Daryl |  Zážitky

Všechno tak utíká. Od té doby, co jsem si "pořídila" Poltergeista, se stalo už hodně věcí. Pro Belličku to všechno znamenalo jeden velký stres. Sestra tu měla kamarádku a mezitím přijela další kamarádka ke mně. Takže Bellička se na nějakou dobu odstěhovala vedle pod postel a do pokoje se chodila akorát najíst. Někdy ani to ne. Měla tu klid akorát když jsme seděly u ohně. Nejhorší bylo, když jsme byly všechny čtyři v pokoji a hrály třeba Mortal Kombat. To je vždycky řev, že si to nedovedete představit. Když to hraju jen já a Richard, je to sice horší, ale na to si Bellička už tak nějak zvykla a vklídku u toho spí na židli.


17. Skelita Calaveras - Art Class

10. července 2015 v 9:05 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Skelita Calaveras

Kolekce: Art Class
Koupena: 8. červenec 2015

Sedmnáctým členem sbírky je mexická Skelita Calaveras, dcera kostlivců Los Eskeletos.

Skelita je šestnáctiletá Calaca (tj. hovorový mexicko-španělský název pro kostlivce - Calaca je postava lebky nebo kostry (obvykle lidské), běžně používané pro výzdobu během mexického festivalu Día de Muertos neboli Den mrtvých). Když se má stát něco úžasného, Skelita to cítí ve svých kostech. Bohužel už nedokáže zjistit, kdy k té události dojde a pěkně ji to štve. Jejím oblíbeným jídlem jsou sladké cukrové lebky. Miluje činnosti spojené s festivalem, jako je malování na obličej, šití, vytváření diorámat, tanec, vyprávění příběhů a především trávení času se svou rodinou. Co se týče jejího stylu, je hrdá na své dědictví. Zároveň ale zdůrazňuje svou vlastní osobnost, a tak mixuje tradiční mexickou módu s moderními oděvy dnešní doby, aby vypadala jedinečně. Ráda se baví a oslavuje. Má miliony domácích zvířat - jsou to totiž motýlci, Monarchové stěhovaví, se kterými se vidí každou zimu, když se vrací do teplých mexických krajin. Miluje, když je oblkopena tou měkkou třepotavou krásou. Nesnáší zapomenuté pomníky a náhrobky, o které se nikdo nestará. Je to totiž jako by na onu osobu všichni zapomněli.

Skelita má obličej pomalovaný jako typicky mexická Calaca (obočí na konci tvoří spirálku, kolem očí jsou tečky, pod očima kytičky, nos je černý, na rtech jsou černé čárky) a celé její tělo je pouze kostra.

Skelita Calaveras v kolekci Art Class je velmi pestrá. Její černé vlasy jsou lehce zvlněné do stran a jsou promelírované oranžovou a tyrkysovou barvou. Zdobí je také čelenka stejné barvy s ozdobnou květinou, uprostřed které je lebka. Skelita jakožto kostlivec má celý bílý obličej, takže vynikají její velké hnědé oči, zvýrazněny fialovými stíny. Kytičky pod očima mají růžovou barvu. Na sobě má šaty. Vršek se skládá z růžového tílka s bílo-černými motivy a krajkou ve výstřihu, zatímco široká sukně je černá s pestrobarevným motivem stejné květiny, jako je na čelence. Sukně je navíc lemována růžovou krajkou. Šaty doplňuje pruhovaná černo-tyrkysová rozepnutá blůzka s krátkým rukávem. Boty jsou oranžové s tyrkysovou a mají stejný vzhled, jako čelenka (květiny s lebkou uprostřed). V této kolekci má s sebou ještě svůj výtvor z hodiny umění.

Horror | Červen 2015

2. července 2015 v 13:24 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
A máme tu další měsíc a s ním i horory, které jsem stihla zhlédnout během červnových dnů.

We Are Still Here

Horor
USA, 2015, 84 min
Režie: Ted GeogheganPaul a Annie jsou zničeni ze smrti svého syna, který zemřel při autonehodě. Po dvou měsících se odstěhují do nového domu, aby začali nový život. Brzy však zjistí, že si pro nový začátek vybrali špatné místo. Dům má velmi zlou minulost a skrývá se v něm sama temnota.

Čekala jsem od toho dost. Ale asi už bych neměla dávat na uživatelské hodnocení na csfd.cz. Od nikoho totiž nedostal méně než tři hvězdičky, nutno podotknout že převažují čtyři. Ale mně se to nelíbilo. Téměř vůbec. Možná to nebyl špatný námět, ale to zpracování mi opravdu hodně nesedlo. A když říkám hodně, tak vážně hodně. Ta atmosféra byla ponurá, což je jedině dobře, ale z jistých důvodů na mě vůbec nepůsobila tak, jak by měla. Za mě ne. Nejen, že mi to velmi často přišlo jako nuda, ale chvílemi i jako velmi špatný film a zkrátka blbost. Nedokážu pochopit, co na filmu všechny tak silně oslovilo. Za mě ne.