Horror | Červen 2015

2. července 2015 v 13:24 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
A máme tu další měsíc a s ním i horory, které jsem stihla zhlédnout během červnových dnů.

We Are Still Here

Horor
USA, 2015, 84 min
Režie: Ted GeogheganPaul a Annie jsou zničeni ze smrti svého syna, který zemřel při autonehodě. Po dvou měsících se odstěhují do nového domu, aby začali nový život. Brzy však zjistí, že si pro nový začátek vybrali špatné místo. Dům má velmi zlou minulost a skrývá se v něm sama temnota.

Čekala jsem od toho dost. Ale asi už bych neměla dávat na uživatelské hodnocení na csfd.cz. Od nikoho totiž nedostal méně než tři hvězdičky, nutno podotknout že převažují čtyři. Ale mně se to nelíbilo. Téměř vůbec. Možná to nebyl špatný námět, ale to zpracování mi opravdu hodně nesedlo. A když říkám hodně, tak vážně hodně. Ta atmosféra byla ponurá, což je jedině dobře, ale z jistých důvodů na mě vůbec nepůsobila tak, jak by měla. Za mě ne. Nejen, že mi to velmi často přišlo jako nuda, ale chvílemi i jako velmi špatný film a zkrátka blbost. Nedokážu pochopit, co na filmu všechny tak silně oslovilo. Za mě ne.

The Atticus Institute

Ďábelská posedlost
Drama / Horor / Thriller
USA, 2015, 92 min
Režie: Chris SparlingScénárista filmu Pohřben zaživa a producent V zajetí démonů uvádí příběh podle skutečné událostí z podzimu 1976, kdy se v malé psychologické laboratoři odehrály neuvěřitelné úkazy. Jedná se o jediný vládou uznaný případ posedlosti ďáblem. Parapsycholog doktor Henry West zjišťuje, že jeho pacientka Judith Winstead disponuje nevysvětlitelnými silami, které nelze mít pod kontrolou. Po čtyřiceti letech utajení máte konečně možnost seznámit se s hrůzu nahánějícím příběhem Institutu Atticus.

Netuším, co vše je na tom pravdy, o tomto případu jsem nikdy nic neslyšela. V první řadě mě od filmu trochu odradilo hodnocení, ale už se mi nechtělo nic hledat a tak jsem se na něj vrhla. Za pokus nic nedám a vypnout to můžu vždycky. A byla jsem mile překvapená. Tady je totiž pro změnu uživatelské hodnocení naprosto bídné a převládá jedna hvězdička. Já musím dát s čistým svědomím tři. Mně se to líbilo a hlavně mě to bavilo. Je to něco mezi filmem a dokumentem. A právě ta dokumentární část se mi na tom líbila, ačkoli se nejednalo o pravé záznamy. Docela věrohodně totiž opravdu působily. Je pravda, že druhá polovina už nebyla tak záživná a dá se říct, že hodně předvídatelná (např. takové ty typické blikající scény s bleskem, které jsou dobré maximálně tak na epileptický záchvat). Spousta věcí se mi tam nelíbila, ale spousta ano. Především mě zaujalo téma parapsychologie, které jsem zatím tak často v hororu neviděla. Nedá se říct, že je to vyloženě kvalitní horor, to není. Ale rozhodně si myslím, že stojí za zhlédnutí.

The Lazarus Effect

Vzkříšení démona
Thriller / Horor
USA, 2015, 83 min
Režie: David Gelb


Skupina vědců v čele s mladým párem se snaží o věc, která by posunula lidstvo o několik kroků vpřed - přivést zpět k životu mrtvého. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa. Ten se ale s postupem času začal chovat opravdu podivně. Při opakování pokusu se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V tu chvíli se její partner rozhodne zkusit onen zázrak na lidské bytosti a pokusí se ji přivézt zpět k životu.

Žádný zvláštní a originální námět to není, ale dlouho tu nebyl. Takže, proč ne? Bohužel, nic převratného se ale nekoná. Nebylo to úplně špatné, ale dobré to nebylo už vůbec. V podstatě mě film bavil do chvíle, než se začalo něco dít.. Zvláštní, že? Ale vážně. Jakmile jsme se dostali k onomu vkříšení člověka, film mě přestal naprosto bavit. Všechno bylo předvídatelné a najednou se to neubíralo žádným směrem. Škoda. Nemuselo to být tak špatné.

Splice

Drama / Sci-Fi / Thriller / Horor
Kanada / Francie / USA, 2009, 103 min
Režie: Vincenzo Natali


Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo.

Obvykle mám radši jiné podžánry, než zrovna takový, ale tak nějak jsem na tento film už několik let narážela a dostala na něj chuť. A když nad tím tak přemýšlím, vlastně se mi docela dost líbil. Konec mi tak úplně nevyhovoval, jelikož se příběh celou dobu tak nějak lehce táhnul a nakonec se všechno semlelo moc rychle. To nemluvím o tom, že bych zvolila jiný konec. Kříženec člověka a zvířete, kterému vědci začnou říkat Dren, je vlastně na pohled dost zajímavý a docela miloučký. V jedné chvíli tu potvoru ale začnete spíš nenávidět a jen čekáte, jak to všechno dopadne. Takže jak říkám - křížence zrovna dvakrát nemusím a přímo je nevyhledávám, tenhle za zhlédnutí ale stojí.

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prokletí
Horor / Thriller USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)
Režie: Christopher Landon

odpad

Pokračování známé série Paranormal Activity, které nás vrací na začátek celého příběhu. Jesse právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem "pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím.


Paranormal Activity: Prokletí se dají shrnout do jedné věty, a to: "101 minut nudy, díky které zjistíme, proč že to Katie v prvním díle tak ukrutně řvala v kuchyni a u toho zabila Micaha". Víte, já si nemyslím, že byl Paranormal Activity špatný film. Podle mě ta jednička byla vážně dobrá. Pokud by se v ní ovšem nepitvala další banda rádoby režisérů, scénáristů a dalších prasat, kteří z toho udělali tu nejnudnější a nejvíc nesmyslnou hororovou sérii ever. Pokud jste viděli všechny díly, jistě víte, že v každém je nějaká souvislost. Když nad tím ale budete přemýšlet, ta souvislost nedává absolutní smysl a je naprosto nedomyšlená. Nejedná se o malé nedostatky a trhlinky, jsou to doslova díry jako hrom. Šla jsem do tohohle filmu jen proto, abych si doplnila i ten poslední zbývající. Věděla jsem, že bude stát za nic.

Poltergeist

Horor / Thriller
USA / Kanada, 2015, 92 min
Režie: Gil Kenan


Remake slavného kultovního filmu Poltergeist. Nové zpracování klasického příběhu o rodině, jejíž poklidný život se obrátí naruby, když se v jejich domě začnou dít podivné věci. Útoky děsivých bytostí se stále stupňují a rodina musí čelit nejhorší noční můře ve chvíli, kdy zmizí jejich nejmladší dcera.

Tak a posledním kouskem je nový Poltergeist. Na začátek bych měla rozhodně napsat, že co se týče toho původního, ani ten mi obsahově moc nesedl. Zkrátka to není něco, co bych vyloženě vyhledávala, jelikož to na mě působí spíš jako pohádka. Rozhodně je to ale zajímavé téma a Poltergeist je a vždy bude kvalitním filmem. Pravdou je, že ani tento remake není vůbec špatný - naopak. Podle mě se více než povedl, a to remaky nemám moc v lásce. Atmosféra byla totiž velmi podobná, jako v původním díle. To není jen skvělé, ale i obdivuhodné.

 


Komentáře

1 Makkakonka | Web | 2. července 2015 v 13:36 | Reagovat

Já neviděla ani jeden, ale to je nejspíš tím, že na horory se moc nekoukám, protože je prostě nemám v lásce. Mám ráda fantasy. :)

2 Hanyuu | Web | 2. července 2015 v 14:40 | Reagovat

Už si ani matně nevzpomínám, o čem bylo We are still here. :D To jenom vypovídá o tom, co za kravinu to je.
U Paranormal Activity si na to bohužel vzpomínám, ale to proto, že je to nesmysl všech nesmyslů a je to tak trapný, že to ani z hlavy nejde vytěsnit. :D Poltergeist mě docela bavil. Čekala jsem rozhodně horší.

3 Leri Goodness | Web | 2. července 2015 v 16:12 | Reagovat

Hmm všechny horory se mi zamlouvají, ale asi nejvíce mě uhranul Poltergeist, kolikrát jsem o tomto filmu slyšela, ale nikdy se na něj zatím nepodívala. Budu to muset co nejdříve napravit! Mimochodem máš nádherné stránky :)

4 Maruška | 24. července 2015 v 23:13 | Reagovat

Jestli ti nevadí si horor i zahrát tady je pár tipů : http://games.tiscali.cz/recenze/outlast-recenze-63950

http://games.tiscali.cz/recenze/amnesia-the-dark-descent-recenze-53831

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama