Srpen 2015

Můj oblíbený les

31. srpna 2015 v 13:33 | Lucille Daryl |  Ze života
...se brzy stane vzpomínkou.


Snad každý mi dá za pravdu, že lesy jsou bezesporu překrásnými místy. Abych se ale přiznala, vždycky mi tak trochu naháněly hrůzu. Ten typický zvuk lesa, ve kterém se skrývá ticho a zároveň neustálé křupání větviček a šumění lístků je na jednu stranu jistě okouzlující, na tu druhou ale docela děsivé. Alespoň pro mě. Lesy mám ráda a procházky v nich ještě radši. Samozřejmě nejlépe s doprovodem, jelikož sama se tam zkrátka necítím úplně nejlépe. Neustále se otáčím na každé šustnutí a nedejbože, když připomíná lidský krok.

Neustále změny aneb POTŘEBUJI RADU

20. srpna 2015 v 17:43 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Co dělat, když se v pokoji neustále cítíte nepohodlně?

Můj pokoj mi přišel vždycky útulný, byla jsem tu ráda, i když jsem nic nedělala, ale poslední dobou se z něj nějak vytratila kouzlo. Proč? Já nevím. A proto jsem neustále stěhovala. Stůl byl chvíli tam, pak zase jinde. A nakonec skončil tam, kde byl původně. Mám neustálou potřebu všechno přemisťovat, protože nejsem stále stoprocentně spokojená. A moje páteř už trochu brečí, takže na to půjdu jinou cestou. Dekorace. Ale předtím ještě jedna věc..

Horror | Červenec 2015

11. srpna 2015 v 11:36 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
Ani blázen jako já netrávil červenec doma u obrazovky sledováním hororů. A tak se mi za tento měsíc podařilo zhlédnout jen ubohé dva kousky. Nálada byla často, ale byla jsem tak trochu zaneprázdněná a bylo u nás tak nějak živo. S Kvilčou jsme se na něco chtěly podívat, ale nemohla jsem nic najít, a s Kelly to dopadlo podobně - k vyhlídnutému filmu nebyly titulky, ani anglické. A já bohužel nepatřím k těm, kterým se film stáhne za pět minut. I tak jsem se ale rozhodla napsat alespoň o těch dvouch, které jsem viděla. Jedním byl totiž všemi oblíbený třetí díl Insidious.

Insidious 3

Insidious 3: Počátek
USA, 2015, 97 min
Režie: Leigh WhannellJedná se o pokračování v podobě prequelu filmu Insidious. Děj je situovaný v době před děsivými zážitky rodiny Lambertů. Tento díl je zaměřený na osud jasnovidky Elise Rainierové, která se přes váhání a strach rozhodne znovu navázat kontakt s mrtvými a pomoci tak mladé dospívající dívce a její rodině.

S filmem Insidious si snad každý automaticky spojí jméno jednoho z nejúspěšnějších hororových režisérů současnosti, a to Jamese Wana. S třetím dílem ale tenhle skutečně nadaný mladý pán nemá téměř nic společného. Jeho režisérem je totiž L.Whannell, který se podílel na předchozích dvou dílech jako scénárista. A myslím, že u těch scénářů měl i zůstat. Další díl už prosím ne. Pro mě byl už i ten druhý moc, ale ještě uměl tak nějak diváka zabavit. I když ty přehnaně kladné recenze upřímně nechápu. Jamese Wana mám opravdu ráda, ale jak se říká, málo je někdy více, a mně by bohatě stačil první díl Insidious bez dalších pokračování. Tenhle film nedokázal zaujmout. Chvilku to vypadalo, že mě to začne bavit, ale vždycky se stalo něco, co to absolutně zničilo. Laciné efekty, laciné lekačky, tenhle film zkrátka narozdíl od prvního dílu nepřinesl do hororového světa nic nového. Nevím, co se stalo, ale Lin Shaye v roli jasnovidky byla tentokrát opravdu, ale opravdu nesnesitelná. Ty její rádoby epické chvilky na mě působily jako hodně špatný vtip. A když píšu hodně špatný, tak opravdu hodně špatný. Nepovedl se bohužel ani záměrný pokus o vtip v podobě dvou chlapíků hrající si na "lovce duchů". Věděla jsem, že chodit do kina by bylo zbytečné, vzhledem k tomu, že mě zklamalo i druhé pokračování, takže jsem nebyla překvapená ani mile, ani nemile. Očekávala jsem přesně tohle - nudu. Po přečtení několika recenzí stále nedokážu pochopit, co že se na tom tolika divákům líbilo, ale pro mě je to jen další horor, který se mi po nějaké době vykouří z hlavy a budu si z něho pamatovat jen naprosté minimum.

Kočičí speciál

6. srpna 2015 v 17:19 | Lucille Daryl |  Bellatrix & Poltergeist

Těch článků o kočičkách tu teď bude hodně, s tím počítejte. Mít dvě kočky vás zkrátka zabaví.