Říjen 2015

Halloween 2015 vol. 2

31. října 2015 v 20:04 | Lucille Daryl |  Zážitky

Ačkoli jsem Halloween s přáteli oslavila už před týdnem, 31.říjen zkrátka nemohl zůstat neoslavený. Tentokrát jsme sice neměli takové hody, ale je tu minimálně jedna věc, která stojí za zmínku.

V první řadě chci říct, že doufám, že jste si všichni dnešek užili - ať už slavením Halloweenu, či jen jako obyčejný podzimní den. Bylo krásně, na můj vkus možná až moc teplo. Na začátek článku dávám fotku, kterou jsem měla vyfocenou už delší dobu a dofocená Casta (kterou jsem předtím neměla) tomu dodala ještě větší kouzlo, než měla fotka sama o sobě. Mám chuť si ji zarámovat, protože moje monsterky jsou na ní tak šťastné! Já je vážně miluju. Je a kočky mám jako své děti. Takže nejen já, ale i ony Vám všem přejí veselý Halloween!

Kokosové sušenky | Tip na Halloween!

30. října 2015 v 8:06 | Lucille Daryl |  Recepty

Kokosové sušenky sice nejsou nic typicky halloweenského, jako třeba dýňové koláčky nebo další pokrmy z dýně - pokud je ovšem tématicky nevyřežete! Formička netopýra a ducha mi pomohla z tohoto pokrmu udělat parádní dezert na naší sešlost.

Dýňové koláčky | Tip na Halloween!

29. října 2015 v 17:17 | Lucille Daryl |  Recepty

Na Halloweenské sešlosti rozhodně nesmí chybět dýňový pokrm. Já zvolila dýňové koláčky pečené ve formách ve tvaru malých roztomilých dýní. Pokud je nemáte, nic se neděje. Můžete je upéct i jako klasické muffiny, nebo třeba buchtu na plechu.

Halloween 2015 vol. 1

27. října 2015 v 13:41 | Lucille Daryl |  Zážitky

Tak, mám za sebou první slavení strašlivého svátku, který nese název Halloween. Společně s Vánocemi je mým nejoblíbenějším svátkem a vlastně i jedním z nejoblíbenějších dnů vůbec. Sice nás 31.říjen čeká teprve za čtyři dny, ale já už jsem ho s přítelem, sestrou a přáteli tak trochu oslavila na naší malé sešlosti v sobotu 24.října. A k tomu jsme den předtím dlabali tradičně dýně. Takže začnu nejdříve tam.


Arašídové řezy

25. října 2015 v 20:00 | Lucille Daryl |  Recepty

Přináším další sladkou rychlovku! Tentokrát jsem využila svou zásobu 100% arašídového másla a vytvořila takové malé arašídové překvapení. Přijdu si sice trochu jako Láďa Hruška, že neustále zveřejňuji takové "minutové dezerty", které zvládne naprosto každý, ale i já moc dobře vím, že malý tip se občas hodí. A vlastně je tu jeden zásadní rozdíl - mé výtvory nejsou toxické a ozářené mikrovlnou troubou.

Halloween na Monster High

23. října 2015 v 19:50 | Lucille Daryl |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
Halloween se blíží a my si ho řádně užíváme i s mými Monsterkami. A aby na to měly slečny nějakou vzpomínku, rozhodla jsem se každé z nich nafotit jednu fotku s Halloweenskou tématikou. Už je mám v počítači delší dobu a stále jsem se nedostala k tomu je dát na blog. A už do mě šijí, ať se tu s tím pochlubím, že jsou zvědavé na ohlasy. Takže se nebojte napsat, čí fotka se vám líbí nejvíc!

Za zmínku ovšem stojí to, že dnes se mi nečekaně rozrostla rodinka. Přítel mi totiž daroval Castu. Původně měla být prý dárkem k narozeninám, ale věděl, jak jsem ji vždycky chtěla na halloween a dokonce ani do toho to nevydržel, protože zítra máme tu mini-sešlost, takže mi ji dal už dnes. Je kouzelná, naprosto kouzelná! A vážně vyšší než ostatní panenky. Ale protože jsem se dneska téměř ještě nezastavila a tenhle článek mám rozepsaný od samého rána, nebyl čas ji vyfotit a doplnit tak tuto halloweenskou sérii fotek i její fotkou. Pekla jsem něco málo na zítra a dlabali jsme dýně, tak jsem ji vyfotila alespoň u nich. Ale tuhle čarodějku si vezmu do parády ještě zvlášť a do 31.října se tu objeví nějaké tématické fotky, jelikož jí to u dýní a dalších halloweenských předmětů sluší nejvíc ze všech. Ta kombinace barev, je prostě úžasná. Jsem tak šťastná! Dnešní den je naprosto parádní a už se nemůžu dočkat zítřka. Tak jdeme na to!
Flákám se?

22. října 2015 v 20:59 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Ten říjen utíká jako blázen! A to jsem si plánovala, že si alespoň každý třetí den pustím nějaký horor. Skutek utek, opět. Budeme to muset dohnat o víkendu. Konečně se zase můžu ozvat, už mi ten blog chyběl. Nebyla jsem teď vůbec doma, vrátila jsem se až včera. V pátek jsem vyrazila za přítelem, kde jsem zůstala až do středy, jelikož jsem v úterý měla již zmiňovaný zákrok a hned ve středu kontrolu. A teď už je konečně po všem a mám to tak nějak z krku - až na ten měsíc klidu, už teď se mi stýská po cvičení a dlouhých procházkách. Přijdu si tak líně, když nic nedělám.

Banánový štrůdl

9. října 2015 v 11:31 | Lucille Daryl |  Recepty

Protože zbožňuji sladké, snažím se si péct své vlastní dobrůtky bez jednoduchých cukrů a nezdravých tuků. Nedávno jsem například dělala štrůdl. Ten klasický s jablky a skořicí, jen bez bílé mouky a tuku. Místo mouky jsem použila rozemleté ovesné vločky, přidala jedno vejce a trochu vody. Světě div se, těsto bylo na světě. Sice bylo lepivé a nešlo válet, takže dala příprava víc práce, ale výsledek stál za to. Pak se postupovalo klasicky - na placku se dala nastrouhaná jablka, skořice a trocha třtinového cukru. Ale takový recept nemá smysl dávat na blog, protože štrůdl umí každý. Ať už zdravý, nebo nezdravý. Ale napadlo vás někdy upéct štrůdl banánový?

Horror | Srpen a září 2015

7. října 2015 v 10:51 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
Dva uplynulé měsíce napíšu z důvodu ne zrovna hojného počtu filmů opět do jednoho článku. Doufejme, že říjen bude o hodně plodnější. Musí být, je to přeci říjen!

Dark Was The Night

Drama / Horor / Thriller
USA, 2014, 98 min
Režie: Jack Heller

a půl

Záhadná síla ukrytá v lesích za malým izolovaným městečkem Maiden Woods vzbuzuje strach v jeho obyvatelích, zatímco se šerif Paul Shields snaží ochránit své milované a zároveň porazit démony ze své minulosti.

Film je úplně průměrnou oddechovkou, která neurazí, ale ani nenadchne. Při sledování se nejspíš nudit nebudete, jelikož vás jednoduše a zkrátka bude zajímat, co že se to vlastně skrývá v lesích. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale právě z tohohle důvodu mě film docela i bavil. Prostě jsem chtěla vědět, o co jde, a zároveň mě bavila ta nevědomost a možnost vlastních dohadů a představ. Musím se ale přiznat, že ke konci jsem byla zklamaná, jelikož v mých představách bylo něco naprosto, ale naprosto jiného. Konec sám o sobě před závěrečnými titulky se mi líbil.