Horror | Srpen a září 2015

7. října 2015 v 10:51 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory
Dva uplynulé měsíce napíšu z důvodu ne zrovna hojného počtu filmů opět do jednoho článku. Doufejme, že říjen bude o hodně plodnější. Musí být, je to přeci říjen!

Dark Was The Night

Drama / Horor / Thriller
USA, 2014, 98 min
Režie: Jack Heller

a půl

Záhadná síla ukrytá v lesích za malým izolovaným městečkem Maiden Woods vzbuzuje strach v jeho obyvatelích, zatímco se šerif Paul Shields snaží ochránit své milované a zároveň porazit démony ze své minulosti.

Film je úplně průměrnou oddechovkou, která neurazí, ale ani nenadchne. Při sledování se nejspíš nudit nebudete, jelikož vás jednoduše a zkrátka bude zajímat, co že se to vlastně skrývá v lesích. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale právě z tohohle důvodu mě film docela i bavil. Prostě jsem chtěla vědět, o co jde, a zároveň mě bavila ta nevědomost a možnost vlastních dohadů a představ. Musím se ale přiznat, že ke konci jsem byla zklamaná, jelikož v mých představách bylo něco naprosto, ale naprosto jiného. Konec sám o sobě před závěrečnými titulky se mi líbil.

Ich seh, Ich seh

Goodnight Mommy
Dobrou, mámo

Drama / Horor / Thriller / Psychologický
Rakousko, 2014, 100 min
Režie: Severin Fiala, Veronika Franz

☆ a půl

Dva desetiletí kluci, dvojčata, čekají na svou matku v jejich opuštěném domě mezi lesy a kukuřičnými poli. Když přijíždí po plastické operaci zpět domů, není najednou nic jako dřív. Děti začínají pochybovat o tom, jestli je tato žena skutečně jejich matkou a pravdu se snaží zjistit za každou cenu. Začíná existenciální boj o identitu a základní důvěru... Horor nebo autorský film? Dobrou, mámo je obojí: fyzické kino, které tělesně ochromuje a zároveň klade existenciální otázky.

Ono to bylo dobré, opravdu dobré. Jenže ne pro mě. Ne pro zapřísáhlého fanouška amerických kultovních hororů. Něco mi na té atmosféře neuvěřitelně vadilo. Na můj vkus tam bylo moc málo akce s hroznou spoustou otázek. A některé z těch otázek zůstali i po skončení, ačkoli konec dopadl úplně jinak, než by mě napadlo. Vyvrátil veškeré mé tipy, což je samozřejmě v normálním případě jedině plus, protože nikdo nemá rád až moc předpovídatelné filmy, natož pak horory. Na druhou stranu mě ale zápletka zas tak nenadchla a bohužel ani již zmíněný (pro mě) překvapivý konec. Tenhle film pro mě osobně zůstává takovým lepším průměrem. Určitě to nebyla ztráta času, ale ani nic, co bych s nadšením doporučovala dál.

Sinister

Mysteriózní / Horor / Thriller / Krimi
USA, 2012, 110 min
Režie: Scott DerricksonEllison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí.

Sinistera jsem samozřejmě neviděla poprvé. Koukla jsem se na něj již v roce 2012, když byl nový. Sestra ho ale stále neviděla a protože jsme se další den chystaly do kina na Sinister 2 (čistě z toho důvodu, že nám přijela kamarádka a my chtěly na nějaký horor do kina), tak jsem si ho s ní pustila. Už poprvé mě nenadchl tak, jako většinu. Kvalitní byl, zápletka byla rozhodně pěkná, ale zpracování se mi nelíbilo a hrozně moc mě nudilo. Při druhém pokusu to bylo to samé. Jediné, co se mi líbilo tehdy i dnes, byl úplný závěr. Bughuul je zkrátka borec a sympaťák, o tom žádná. Děj samotný měl skvělou zápletku, natočené nalezené filmy měly kouzlo (dá-li se to tak říct), ale celkově to bylo slabé a předvídatelné. Žádné překvapení se nekonalo. Tenhle film mi zkrátka přijde zbytečně vyzvedám do výšek, kam tak úplně nepatří.

Sinister 2

Horor
USA, 2015, 97 min
Režie: Ciaran FoyDo opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Ukrývají se před jejich tyranským otcem, který si je chce vzít do své péče. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál?

Na Sinistera 2 jsem šla do kina i před ne zrovna nejkladnější hodnocení prvního dílu. A jak to tak většinou bývá, druhý díl není nikdy tak povedený. Takže jsem vlastně předpokládala, že jít do kina na tenhle film budou vyhozené peníze. I tak jsem ale jít chtěla, protože jsem v kině ráda a s kamarádkou se nevídáme často. První skvělou věcí bylo to, že mi paní u Cinestaru nabídla lístek zdarma za nastřádané body - takže vlastně o nic nešlo. A druhou ještě skvělejší věcí bylo to, že jsem byla vlastně spokojená - nadmíru spokojená! Zatímco v jedničce převládala nuda, scény byly předvídatelné a nic moc se nedělo, dvojka začala v úplně jiném duchu a s naprosto skvělou atmosférou. Možná je mé nadšení způsobené tím, že jsem od toho neočekávala vůbec nic? Těžko říct, každopádně za mě super, super, super. To bylo snad poprvé, kdy se mi pokračování (které normálně tak trochu odsuzuji) líbilo víc, než první díl. James Ransone byl bezesporu skvělej. Ten jedinej mě bavil i v prvním díle, takže mě jeho účast v tom druhém nesmírně potěšila. Další skvělý herecký výkon pro mě představoval jeden kluk z mrtvé party - konkrétně ten, co tomu "šéfoval". Svou roli zahrál naprosto božsky a já jsem byla z jeho výkonů úchvácená. Jednou věcí, která se mi nelíbila, byly efekty - konkrétně zobrazení obličejů mrtvých dětí ke konci. Předtím vypadali s tím mrtvolným make-upem naprosto parádně, takže to počítačem vytvořené bělmo a nahliné tváře byly úplně zbytečné a vlastně spíš na škodu. Působily uměle, trapně a lacině. Zkrátka se ne nadarmo říká, že méně je někdy více. Ovšem musím zmínit ještě jednu hlavní věc - a to nahrané filmy s brutálními vraždami. Když porovnáte filmy z jedničky a filmy ze dvojky, tak tady zkrátka vedou na plné čáře! Bomba, naprostá bomba. Jsou vážně brutální a bez slitování. V hororech vídám ledacos nechutného, ale nic na mě ještě nezapůsobilo tak mrazivě a reálně, jako tyhle záznamy. Konec sám o sobě mě dvakrát nepotěšil, jelikož ten byl předvídatelný až moc (už mě zkrátka nudí, jak je to pořád dokola - mega akce po které následuje na první pohled šťastný konec, který je ale jen klidem před bouří). Otevřený konec pro to, aby mohli natočit třetí díl, mi zkrátka nepřijde dobrým nápadem. Ale tak je to teď bohužel téměř všude. S filmem jako takovým jsem byla naprosto spokojená a mohu ho doporučit.

The Gallows

Šibenice
Horor / Thriller
USA, 2015, 87 min
Režie: Travis Cluff, Chris LofingDvacet let poté, kdy během středoškolského divadelního představení zemřel při nehodě představitel hlavní role, se studenti téže maloměstské školy rozhodnou v pomýlené snaze uctít výročí dávné tragédie znovu uvést stejnou inscenaci - ale nakonec zjistí, že některé věci je lepší nekřísit.

Někdy jsou slova zbytečná. Třeba u tohohle filmu. Naprostý odpad, hnůj a já nevím, co ještě. Další z řady uječených found-footage, kterým slovo "kvalita" vůbec nic neříká. Pitomost, které dávám jednu hvězdičku jen za téma, které by v normálním případě nebylo vůbec špatné - školní divadelní hra s tragickou minulostí zní docela dobře, no ne? Jen kdyby si to vzal do rukou někdo schopný a zkušený, který má prostředky na to, aby to natočil jako normální kvalitní horor a ne jako rozklepaný odpad plný přes sebe křičejících puberťáků. Jediné plus byl konec, který jsem opravdu nečekala - ale v závěru to vlastně vůbec plusem nebylo, jelikož to byla tak nehorázná pitomost, že se mi chtělo brečet.

All Hallows' Eve

Horor
USA, 2013, 82 min
Režie: Damien Leone

a půl

Během Halloweenské noci hlídá opatrovatelka dvě děti. Jedno z nich najde ve svém pytlíku vykoledovaných sladkostí videokazetu. Naléhají na opatrovatelku, aby si ji pustili, a tak po nějaké době poleví a podívá se, co je na kazetě. Vypadá to, že je to jen nějaký hororový příběh s klaunem, a tak dětem dovolí jít se koukat, ačkoli z toho nemá vůbec dobrý pocit. Po zhlédnutí příběhu jdou děti spát. Opatrovatelka zjistí, že příběhy jsou na kazetě celkem tři a všechny spojuje jedna věc - děsivý klaun. Krátce na to se stane opravdu něco divného a opatrovatelka zjišťuje děsivou skutečnost - šílený klaun z pásty se dostal do reálného světa.

Kde jen začít. Takže asi na začátku. Film začíná jako klasický americký horor s milou Halloweenskou tématikou, takže něco přesně pro mě. Na začátek by bylo dobré si ujasnit, o co vlastně jde. Režisér Damien Leone v roce 2011 natočil krátkometrážní dvacetiminutový hororový snímek s šíleným klaunem s názvem Terrifier, který měl úspěch. V tomto filmu se žena kouká na kazetu, která obsahuje tři příběhy a právě jedním z nich je Terrifier. Režisér se zkrátka rozhodl z úspěšného kraťase udělat něco delšího. Bohužel, nebo bohudík? Těžko říct. Převážnou většinu filmu totiž tvoří právě tři již zmíněné příběhy. Dalšími scénami jsou pouze děti a žena sedící na gauči, později děti v pokoji. Tři hororové příběhy s klaunem jsou mrazivé, povedené a mají skvělou atmosféru. Celkový děj je ale opomíjený a je to trochu škoda. Člověk čeká, že si 'rodina' pustí videokazetu a po dokoukání se film pořádně rozjede, ale ono se tak nestane, protože videokazeta běží během celého filmu. Opravdu hodně se mi líbila jedna scéna s klaunem krátce před koncem - nebudu spoilerovat, ale byla to scéna, kdy si žena začala uvědomovat, že klaun je skutečný. Ta byla opravdu parádní a chvilkama mě z ní mrazilo, jelikož co si budem - tenhle klaun je vzhledově jeden z těch nejděsivějších, kterého jsem zatím v hororu viděla. Tedy alespoň na mě rozhodně zapůsobil. A když se k vám přibližuje a vypadá to, že vyleze z televize, působí to docela dost zajímavě. Úpně konečná scéna mi ale přišla trapná a vůbec se mi nelíbila, takže v závěru byl film takovým obyčejným průměrem. Ale oddechovka to byla fajn. PS - nevypínejte film hned, jak tam skočí titulky, klaun se ještě vrátí!
 


Komentáře

1 xxx | Web | 7. října 2015 v 14:32 | Reagovat

S vyššie uvedených hororových snímkov som zhliadla akurát Sinister, stále mi nejde do hlavy čo všetci vidia na tomto horore, mna to absolútne nebavilo a naozaj som sa musela dokonca prinútit aby som to dopozerala do konca, samozrejme je to len môj osobný názor :) inak mám horory celkom rada :) zaujali ma ten druhý a posledný ..možno si ešte dnes pozriem jeden s nich :)

2 all-is-magic | E-mail | Web | 7. října 2015 v 17:13 | Reagovat

Viděla jsem jedině Sinnistery... jednou ve francouzštině s partou hlučných Francouzů, kde jsem ani nepochopila zápletku a potom sama doma v klidu, kdy jsem si zapnula i dvojku... A byla jsem celkem spokojená. Nečekala jsem totiž od toho moc...

Jinak z ostatních hororů mě oslovil nejvíce ten první, Dark Was The Night :)

3 Bels | E-mail | Web | 7. října 2015 v 18:18 | Reagovat

Vždycky, když nevím, na jaký horror se podívat, běžím sem k tobě. :3
Viděla jsem Sinister a už se chystám na dvojku. No a taky jsem viděla Dobrou, mámo... a ten film mě celkem dost sral, kdybych se na to dívala sama, nejspíš bych to nedala do konce. Tenhle typ filmů prostě nějak nemusím...

4 Magicmax | 7. října 2015 v 19:50 | Reagovat

Já horory miluju a nesnáším. Vyhýbám ale přesto je mám rád. Je to věc kterou zbožňuju právě protože se tomu radši vyhýbám. Tak sem to nějak pochopil... No nic.

Mně se líbí jak ty bijáky na plagátu vypadají pořádně krvavě. A nerad vidím klauny. Ale krev taky zrovna nemusím... a ta holka co je do sebe "namáčklá"... No prostě si něco z této nabídky jen tak nevyberu. To je jasný. Ale to hlavní - lidi milujou horory a toto je božský přehled. Takže ti holka s tímhle fandím!
Ono totiž:
Blog.cz je plný holek
a co já vím tak holky mají rády horrory
Blog.cz = holky = fanynky horrorů = bingo!
Škoda že aspoň tento jeden článek okomentovali jen tři blogeři. Z tisíců blogů to je kapka která spande z nebe. Holka ty s tímhle zvládneš víc!
Jinak článek se mi líbíl. Horrory nezknouknu ale až budeme mít ve třídě volno tak jen kvůli tobě budu mít pro třídu super nabídku na volnou chvíli. Navíc je brzo halloween a v té době je část školy nehlídaná a prázdná = dobrodružství. Takže ať to dává smysl nebo ne stejně dík!

5 Magicmax | 7. října 2015 v 19:52 | Reagovat

Promin napsal jsem jeden blábol:
Škoda že tento jeden článek okomentovali jen tři blogeři. Z tisíců blogů to je kapka která spande z nebe. Holka ty s tímhle zvládneš víc!
A co zvládneš. Zasloužíš!

6 Bookeaterka | Web | 7. října 2015 v 20:46 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím, nechápu, co všichni vidí na Sinisterovi. Mně nijak úchvatní nepřišel, ani nebyl tak děsivý. Pro mě nejlepší horor všech dob je zatím Kruh. Bude to nejspíš i tím, že to byl jeden z prvních hororů, které jsem viděla, každopádně jsem po něm byla tak vystrašená, že zatím nemám odvahu dát si ho ještě jednou. A tak podle mě správný horor vypadá.

7 Anwiel | Web | 10. října 2015 v 20:08 | Reagovat

Já mám Sinister vcelku ráda a dvojka byla vážně dobrá =) Byla jsem na ní v kině a super, doma už tak dobrá určitě nebude, ale pořád si ho určitě ráda ještě pustím =)

Další zmíněné jsem neviděla, ale na All Hallows' Eve se určitě podívám, mám ráda tematiku klaunů a halloweenu. A Dark Was The Night taky nevypadá špatně. Ostatní asi vynechám =) Děkuji za inspiraci, jako vždy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama