Další nádherné Vánoce

26. prosince 2015 v 9:57 | Lucille Daryl |  Zážitky
Každý rok je mi trochu smutno, když si uvědomím, že Vánoce jsou fuč. Tolik příprav, nakupování, těšení. Mám ráda i svátky a celé to období až do Silvestra (na kterého se mimochodem také těším), ale jakmile končí Štědrý den, mám pocit, že Vánoce jsou fuč. A že letos utekl obzvlášť rychle.

Vstala jsem asi ve čtvrt na šest, rozsvítila si světýlka, zapla rádio Blaník kde nám hráli celý den vánoční písně, udělala si perníčkové lívance, nasnídala se a sedla jsem si s kočkama a čajem ke kamnům, kde jsem si užívala tu atmosféru. Zanedlouho přišla na návštěvu sestra, která se chvíli zdržela a potom jsme vyrazily k mamce do práce a všichni společně odešly domů. Venku bylo spíš jaro, ale jakmile jsme dorazily k nám, kde jsme začaly klasické přípravy stromečku a štědrovečerního stolu, bylo to zase nefalšovaně vánoční jako každý rok. Začala jsem strojit stromeček svými novými modro-stříbrnými ozdobami (a ačkoli byl opravdu nesouměrný, co se týče větví, nakonec nedopadl nejhůř), poté jsme připravily a prostřely stůl a nakonec nanosily tu hromadu dárků, které letos bylo opět tolik, že se nevešla pod stromeček, ale musela být i na gauči vedle něj. No a pak? Pak ten den utekl tak rychle, že jsem se nestačila divit.

Letos to bylo poprvé, co Bellička nebyla na Vánoce sama v pokoji. Tedy pokaždé jsem sem za ní chodila, to je jasné, ale nikdy jsem se tu dlouho nezdržela, protože jsem byla dole s rodinou. Tentokrát tu měla Poltříka a já jim oboum zapnula rádio a to jste měli vidět, jak byli hodní. Vůbec jim nevadilo, že jsem celý den pryč. Většinou sedí na schodech a mňoukají, když mě slyší dole za dveřmi, ale teď? Nic. Spokojeně spinkali a poslouchali vánoční hudbu. Pokaždé, když jsem nakoukla, jak se mají, jen na mě mrkli, otočili se a spinkali dál. Byli tak hrozně rozkošní!


Ani jsem nestihla trávit čas u nějakého filmu - jednak dávali úplné hovno a já na to vlastně ani neměla čas. Odpoledne jsem se naobědvala u sestry celozrnými tortillami, dala si čaj a pak jsme jen čekaly. Byla jsem celý den extrémně hladová, takže jsem se šíleně těšila na večeři. Odpoledne přijela teta, strýc a bratránek (jak je tomu zvykem každý rok), takže jsme si všichni příjemně pokecali a pak jsem se já, sestra a mamka vydaly na procházku při tom úžasném vánočním úplňku (který s sebou přinesl také příšernou kosu, takže alespoň v ten večer to bylo takové zimní!), pustily jsme na poli lampión štěstí se vzkazem pro Ježíška a pak jsme cupitaly domů, jelikož už se pomalu schylovalo k večeři. Ještě předtím jsem ale u sestry nafotila její potkánky u vánočního stromečku s dárky a poté jsme se přemístily k těm mým ospalcům, kteří na mě mžourali typem "to si snad děláš prdel, proč rozsvěcíš, my tě tady ale vůbec nepotřebujem." Jakmile jsem ale přemístila dárky na zem, oba dva se šli zvědavě podívat a čekali, co jím rozbalím. Chvilku to vypadalo, že je letos dárky vůbec nezajímají, ale to se brzy změnilo - začali očuchávat kapsičky, bonbónky, tyčinky, nechápavě si prohlíželi myšku na pružině, se kterou si poté Poltřík začal divoce hrát, no a největší úspěch měly opět malé myšky, které ti lumpové dostali už na Mikuláše (a které stihli úspěšně ztratit). Dárek za devět korun, radost za milión. Ovšem pak přišla na řadu štědrovečerní večeře, kterou tvořila jedna z velmi kvalitní kapsičky, kterou mým kočičákům nadělila sestra. Chvíli jsem myslela, že to snědí i s miskou. Nakonec jsem jim musela přidat ještě jednu porci. No a potom jsem je nechala, ať si prohlíží dárky - a při té přiležitosti je i natáčela. Jak si se všim hrají a zkoumají to. To byl tak krásný pohled.

No a konečně jsme usedli ke stolu my, lidé. Letos jsem se vyprdla na kapra a dala si k celerovému salátu lososa v trojobalu z žitné mouky, vajíčka a kukuřičné strouhanky. A v životě, V ŽIVOTĚ jsem nejedla lepší rybu. Byl tak výborný, že se mu nic nevyrovnalo. Letos jsem si pochutnala jako žádný rok předtím. Taky jsem měla kousek pstruha, který byl na stejný způsob, jako losos. Ale oproti němu byl úplně nijaký. Sláva lososu! No a když jsme dovečeřeli a dali si Bohemia sekt, mohli jsme se vrhnout na rozbalování dárků. Když mi procházely rukama všechny ty sešikmené krabice, bylo mi jasné, že nějakou tu panenku dostanu. Ale takové číslo jsem opravdu nečekala. A potěšilo mě hned ze dvou důvodů - jednak je skvělé mít spoustu nových panenek do sbírky, kterou tak milujete, a číslo JEDENÁCT je zkrátka MÝM číslem a je to velmi milá náhoda, že se mi jich sešlo právě tolik. Takže teď k dárkům!

Letos mi toho Ježuch (tedy Santa, já Ježíška moc nemusím) nadělil opravdu spoustu, asi jsem byla extrémně hodná. Ale já vlastně vážně byla, takže to dává smysl. Takže, co krásného jsem našla? Lowri mi nadělila svíčku s nádhernou vůní zeleného čaje, kvetoucí čaj, kočičí přívěsek a také kapsičky pro mé děti. Kelly mi vyrazila dech úžasným prvním cédéčkem mé nejoblíbenější kapely Avenged Sevenfold, a protože je opravdu štědrá (a já se stydím!), nadělila mi ještě tričko, sadu do koupele, Batman sáček s překvapením (ve kterém byl opravdu Batman! ♥) a to nemluvím o té úžasně obří voňavé svíčce, kterou mi donesla sestra ještě ráno. A dohromady jsme dostaly Activity, které si rozhodně musíme o Silvestru zahrát! Kelly, děkuju moc, je mi trapně, že jsem ti jako vánoční dárek dala jen toho hybridního draka, nečekala jsem takovou kupu dárků i na vánoce. Příští dárek pro tebe už mám promyšlený! Sestra se opět vyřádila a nadělila mi spoustu krásných věcí - tričko s Batmanem, dvě voňavky, krém na pupínky, čajíčky, mé nejoblíbenější sójové mlíčko (které jsem si vzala do parády hned další den k snídani), Monster High dečku, Silent Hill na ps3 (KONEČNĚ!), a v neposlední řadě tři panenky. Další panenku mi nadělila mamka, jeden náš známý, moje nejlepší Kvurča (společně s kočičím bločkem a konopnou mastičkou) a pak je tu Richard, který mi jich dal rovnou pět. A k tomu plyšového ducha (protože jsem si hrozně plyšového ducha přála) a kočičí hrneček. Od mamky jsem pod stromečkem našla ještě cvičící podložku, závaží na nohy a naprosto zbytečný fit ball, který ji vnutili při objednávce a nakecali jí, že ho určitě využiju, pokud cvičím. Pak také andělskou svíčku, holítko, tři přívěsky (netopýrka, Batmana!!!! a úžasný pentagram s křídly, který jsem si moc přála), botky, džegíny, naprosto SWAG YOLO HIPSTA ponožky, úžasně heboučký a měkoučký župan se sloníky, nákupní tašku s kočičkou (a to byl prosím ten dárek, o kterém říkala, že je naprosto odporný a popsala ho téměř jako nejhnusnější dárek všech dob. A víte, jaká byla první reakce po rozbalení? "Jééé, ta je nádherná!". Mamka nevěřila vlastním uším ani očím. :D), Ukradené vánoce Tima Burtona, CD mé oblíbené kapely Misfits.

A málem bych zapomněla na Kinder vajíčko od sestry, které vlastně bylo navrchu hrozně velké krabice a mně se po rozbalení chtělo brečet, protože jsem si ten dárek nechávala naposled. Pak to rozděláte a tam? Vajíčko. Prostě vajíčko. JENOM vajíčko. Koukala jsem jak blázen a se slovy "To si děláš prdel" jsem smutně vzala vajíčko. Sestra se začala tlemit. No a pak mi došlo, že pod tím je nějak moc kartonů a místa, tak jsem hrabala, hrabala a hrabala. A takhle jsem se vlastně prohrabala k těm třem panenkám!

Mými novými slečnami jsou pyžamová Abbey, Jinafire ze Scaremesteru, Lagoona z Hauntlywoodu, Draculaura s hracím setem (JAJ JAJ JAJ JAJ JAJ!!!), Draculaura ze Sweet Scream, základní Clawdeen, Venus+Catrine+Jane z Gloom and Bloom a Frankie ze 13 přání, která se mi shodou nešťastných náhod sešla dvakrát od Kvurči a Richarda. Takže jedné z nich nejspíš pořídím jednu z těch kolekcí oblečení přímo na Frankie. Ale nejdřív bych měla pořídit tu vitrínu, protože slečny jsou bezdomovkyně.

Jsem všem nesmírně vděčná za dárky a taky doufám, že jsem potěšila ty, které jsem obdarovávala já. Byl to nádherný štědrý den a ačkoli jsem se hrozně chtěla prohrabávat dárky a rozdělávat všechny ty panenky, byla jsem tak unavená, že jsem šla spát. O to krásnější bylo to ráno na první svátek vánoční. Cítila jsem se jak malé dítě (a nemohly za to jen ty panenky!) a byla naprosto přešťastná. Doufám, že jste i vy měli krásné Vánoce a užíváte si svátky! A teď pár fotek.


Tady jsem měla ještě celý den před sebou a byla natěšená, fňuk.Stromeček a stůl. Uznávám, že se do toho starodávného interiéru vůbec nehodí, ale nedá se nic dělat. :D
Poltřík čeká na dárkyA konečně se dočkal a společně s Belličkou se na ně vrhliJde se rozbalovat!Vypadá to jako myška, ale k čemu je to přidělaný?Novej gustav na motorek!Myšky, které měly velký úspěchJá a moje dětičky v obklopení dárků.Kočičí matka s dcerkou, pro mě nádherná a cenná momentkaKočičí Ježíšek zřejmě usoudil, že Bellička s Poltříkem byli letos hodní. Celá nadílka bez dvou kapsiček Felixe, které jsem rozbalila až já společně s mým dárkem od Lowri.A tady už jsem v obklopení mých nádherných darů!!


...které si můžete detailněji prohlédnout kliknutím na tuto fotografii.


Fotka mých nádherných přírůstků


A tady už jsem se chystala ke spánku!
 


Komentáře

1 Wexlynne | E-mail | Web | 26. prosince 2015 v 10:58 | Reagovat

Ten pocit, když už Vánoce končí, máme úplně stejný. Já jsem se letos na Vánoce těšila, ale ne tak, jako kdysi. Dárky jsi dostala moc hezké, a určitě sis Vánoce užila!

2 Terý furt Nile | Web | 26. prosince 2015 v 12:24 | Reagovat

Tolik monsterek najednou! Gratuluji!

3 Lowri | E-mail | Web | 26. prosince 2015 v 13:03 | Reagovat

Taky mě vždycky mrzí, když je Štědrý den pryč, i když se mě Vánoce drží minimálně do nového roku. :) Na druhou stranu si říkám, že ten rok zase rychle uteče a budou tu další Vánoce. :)
Jsem ráda, že sis to užila a že máš radost z dárků. :)
Nad fotkami kočiček už jsem se rozplývala na instagramu, jsou neskutečně roztomilé! :3

4 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 17:28 | Reagovat

Páni, tys ale musela být hodná ... vidíš, ty máš HM deku, já zas povlak na polštář. :D Jen s těmi panenkami jsem se musela zařídit sama, a tak jsem spojila všechny vánoční finance a využila je na Isi a vinylku Rochelle, už se na ně těším. :3
Kočičí Vánoce jsou neuvěřitelně bezva, my včera jeli za prarodičovstvem a jejich čičině jsme přivezli kuličku na hraní. A i když je to už šestiletá dáma, včera večer se s kuličkou mohla přetrhnout, jak za ní pořád běhala a hrála s námi doslova fotbal. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama