Leden 2016

31. Draculaura (Sweet Screams)

19. ledna 2016 v 13:44 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Draculaura

Kolekce: Sweet 1600
24.12. 2015 (dárek od přítele k Vánocům)

32. panenkou v mé sbírce je opět Draculaura, tentokrát už čtvrtá. Tahle je z kolekce Sweet Screams.

Draculaura je dcera Drákuly. Jejími nejlepšími kamarádkami jsou Frankie s Clawdeen. Vzhledem k tomu, že je upír, nevidí se v zrcadle, takže když odchází z domu, nikdy neví, jestli je její make-up a oblečení v pořádku. Ale samozřejmě, že si po 1600 letech praxe zvykla. Ráda podporuje své přátele a nejvíc ji potěší, když jim vykouzlí úsměv na tváři. Táta ji říká Draculaura, ale mezi přáteli má spoustu přezdívek. Miluje černou barvu v kombinaci s růžovou. Dokonce se může procházet i po slunci, protože má své roztomilé paraplíčko. Je veganka, nejradši má ovoce a zeleninu a nenávidí krev. Ve školní jídelně je ale nedostatek veganských jídel a to ji dost štve. Jejím mazlíčkem je netopýr jménem Hrabě Fabulous. Je to její BFF (bat friend forever). Je velmi hrdý a řádný netopýr, ale ani tak si Draculaura nemůže pomoct a obléká ho do maličkých roztomilých oblečků.

Jak už všichni jistě víme, kolekce Sweet Screams je snad nejpestřejší a nejdetailnější ze všech. Takže, kde jen začít? Draculaura má své černo-růžové vlasy rozdělené do dvou úzkých dlouhých culíků, které jsou obmotány černým krémem (?), který tvoří spirály. Na pravé straně hlavy má roztomilou velkou mašli. Draculaury roztomilý obličej ještě více vyniká díky líčení, které tvoří zejména výrazné černé a modré oční linky, růžové stíny a řasy, které mají na koncích černé kuličky. Zajímavým detailem je i to, že zornice v očích má tvar srdce. Draculaura má růžové obočí a rty do červena. Náušnice mají tvar srdíčka, ze kterého visí další, větší srdce, a z toho "teče krém". Jedna náušnice je růžová a druhá černá. Stejně tak jsou tvořeny i spirálovité ozdoby na pažích a dlouhé rukavičky pokrývající celé předloktí - jedna je sytě růžová a druhá černá se světle růžovou spirálku. U loktů jsou kolem dokola poseté maličkými srdíčky - opět růžovými a černými. Draculaura má velmi komplikované šaty skládající se z několika nejrůznějších částí. Vrchní část se dá oddělit a tvoří samostatné černé síťované bolerko nad prsa s růžově sytou mašlí uprostřed, doplněné o obrovský dvouvrstvý límec - vrchní vrstva je černá a spodní růžová. Rukávky jsou krátké a obšité růžovou vlnou. Samotné šaty jsou pak bez ramínek a lze je rozdělit na čtyři části - vrchní část je v oblasti prsou a je z černé látky obšité růžovou vlnou, stejnou jako rukávky bolerka. Další částí šatů je "korzet" sahající pod prsa a je černý s růžovými svislými nevyplněnými čárami. Další čás zasahuje už do sukně, která je také svisle pruhovaná a plně růžovo-černá. Poslední částí je sukýnka tvořená ze tří vrstev lesklé látky - střídavě černá, růžová, černá - připomínající stékající krém. Draculaura má růžové síťované ponožky s černým obšitím a vysoké černé boty s růžovým podpatkem. Kabelka je černá a má tvar srdce s upířím obličejem. Ucho kabelky má světle růžovou barvu a je zavázané do mašličky. V této kolekci má s sebou Draculaura také svého mazlíčka netopýry, který má zde podobu růžového bonbónu.

30. Draculaura (Die-ner Playset)

15. ledna 2016 v 12:52 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Draculaura

Kolekce: Die-ner playset
24.12. 2015 (dárek k Vánocům od přítele)

31. panenkou je Draculaura, již třetí v mé sbírce, a tentokrát má s sebou i hrací set v podobě baru, ve kterém obsluhuje.

Draculaura je dcera Drákuly. Jejími nejlepšími kamarádkami jsou Frankie s Clawdeen. Vzhledem k tomu, že je upír, nevidí se v zrcadle, takže když odchází z domu, nikdy neví, jestli je její make-up a oblečení v pořádku. Ale samozřejmě, že si po 1600 letech praxe zvykla. Ráda podporuje své přátele a nejvíc ji potěší, když jim vykouzlí úsměv na tváři. Táta ji říká Draculaura, ale mezi přáteli má spoustu přezdívek. Miluje černou barvu v kombinaci s růžovou. Dokonce se může procházet i po slunci, protože má své roztomilé paraplíčko. Je veganka, nejradši má ovoce a zeleninu a nenávidí krev. Ve školní jídelně je ale nedostatek veganských jídel a to ji dost štve. Jejím mazlíčkem je netopýr jménem Hrabě Fabulous. Je to její BFF (bat friend forever). Je velmi hrdý a řádný netopýr, ale ani tak si Draculaura nemůže pomoct a obléká ho do maličkých roztomilých oblečků.

Draculaura v této kolekci má rovné dlouhé vlasy, jako vždy černé s růžovým melírem. V hlavě má širokou světle růžovou čelenku se srdíčky a s mašličkami. Náušnice mají o něco tmavší růžovou barvu a jsou také ve tvaru mašliček s malými srdíčky. Draculaura má šedé oční stíny, růžové kontury a tmavší růžovou rtěnku. Srdíčko na její tváři má stříbrnou barvu. Draculaura má na sobě černo růžové retro šaty s krajkou kolem sukně. Na růžové části jsou černé motivy srdíček (jako knoflíčky) a velká silueta netopýra. Kolem krku má Draculaura zavázanou růžovou mašli s černými puntíky a na nohou černo růžové podkolenky, které skvěle ladí k šatům. Dalším doplňem je růžový řetízkový náramek se srdíčky. Botky mají bílo-červenou barvu, vysoký podpatek a mašličku nad tkaničkami.

Součástí hracího setu je bar, lavice, dvě židličky, stůl a spoustu malých doplňků, jako je tác se sendvičem, nápoje, lístky s objednávkami, koláč atd.

29. Lagoona Blue (Frights, Camera, Action!)

14. ledna 2016 v 7:25 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Lagoona Blue

Kolekce: Frights, Camera, Action!
24.12. 2015 (dárek k Vánocům)

30. panenkou se stala Lagoona Blue a je první Lagoonou v mé sbírce

Lagoona Blue je dcera mořské příšery. Pochází z Great Scarrier Reef a je kapitánkou plaveckého týmu. Její přítel Gillington "Gil" Webber je sladkovodní příšera, ale to je jiný a velmi komplikovaný příběh. Jejím oblíbeným jídlem je sushi. Její oblíbenou aktivitou je cokoliv, co se odehrává ve vodě, na vodě nebo u vody. Co se módy týče, většinou chodí ven ve svých šortkách, tílků a klobouku. Je to vlastně velmi praktické, jelikož je tak připravená téměř na cokoliv - na surfování, plážový volejbal nebo poflakování s kamarády. Ale také se ráda ukáže ve svých černých děsivě roztomilých černých mini šatech! Její mazlíček se jmenuje Neptuna a je to malá piraňa. Lagoona má speciální kabelku, která je ve skutečnosti akvárium, takže ji s sebou může vzít tajně do třídy. Nenávidí každého, kdo zachází s oceánem tak, jako by to byl jeho vlastní odpadkový koš. Stejně jako věří svému komplikovanému vztahu s Gilem, věří i v ochranu životního prostředí.

Lagoona má světle modrou pleť, blond vlasy s modrým melírem (za který má zásluhu chlór ve školním bazénu) a zelené oči. Na tvářích má pihy. Jelikož je mořská příšera, má plovací blány mezi prsty a malé ploutve na lýtkách a na předloktí. V její uši mají tvar maličkých ploutviček.V kolekci Fright, Camera, Action! má Lagoona vlasy rozpuštěné a lehce zvlněné u konečků. Ve vlasech má černou ozdobu mořského šneka na čelence. Její makeup tvoří růžové nenápadné stíny a výraznější tmavě červená rtěnka. Lagoony outfit tvoří vrstvené šaty se stříbrnými širokými ramínky. Nejvrchnější vrstva šatů má růžovo modro černou barvu a jsou na ni divoké vzory. V pase je černý úzký pásek. Pod touto vrstvou v oblasti sukně vykukuje třpytivá růžová látka a poslední vrstva má barvu černou. Lagoona má velký náhrdelník tyrkysové barvy, který tvoří plody moře. Boty jsou jemně růžové, tvořeny z perel a mušlí. Na předním pásku je velká černá perla. Lagoony kabelka je černé barvy a má tvar medúzy.

28. Jinafire Long (New Scaremester)

13. ledna 2016 v 16:53 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Jinafire Long

Kolekce: New Scaremester
24.12. 2015 (dárek od přítele k Vánocům)

29. panenkou je Jinafire Long, dcera Čínského draka.

Jinafire je dcerou čínského draka. Nejdůležitější je pro ni čest - rozpaluje její vášeň, inspiruje kreativitu a zjedná respekt. Její oblíbenými barvami jsou královská červeň a nefritová zeleň. K jídlu má nejradši pikantní pokrmy - čím pálivější jsou, tím lepší! Její oblíbenou aktivitou je kaligrafie. Má na Jinafire velmi uklidňující a relaxační účinky. V módě má nejradši tradiční oděvy obohacené o ostré střihy a divoký důraz. Nemá žádného mazlíčka, neboť pro draky je velmi obtížné se rozhodnout, jaké zvíře si zvolit. Takové rozhodnutí trvá mnoho let. Už zúžila svůj seznam na 50 druhů, takže předpokládá, že za dalších pár stovek let by se mohla dostat na číslo 20. Nejvíc ji štve její ocas, protože se někdy dost plete a těžko se hledá takové oblečení, které sluší jí i jejímu ocasu. Jinafire má silnou vůli, ale také je velmi výbušná a má tendenci zapalovat hořlavé materiály. I když je pravda, že od té doby, co si roztavila svůj iCoffin, se snaží své nutkání při práci držet pod kontrolou.

Jinafire má zlatou, lehce třpytivou, šupinatou pleť, stejně jako drak. Má velmi dlouhé špičaté nehty, špičaté vroubkované uši a dlouhý ocas. Má zelené dračí oči, dlouhé černé řasy a hnědé obočí. Její vlasy jsou zelené s černým melírem. V kolekci New Scaremester má Jinafire vlasy stažené na stranu do silného culíku a ofinu staženou do dalšího, malého culíčku. Její make-up tvoří světle zelené stíny, tmavě zelené kontury nad horním víčkem a velmi tmavá rudá rtěnka. Jinafire má výrazné oranžové náušnice ve tvaru čínských lampionů. Její outfit odpovídá typicky čínské módě - strakaté tričko s motivy plamenů má zapínání za krk obšité černým páskem, na kterém je vyobrazen motiv kostry čínského draka. Černý široký pruh je také v pase. Tričko je zastrčené do červených úzkých kalhot ze třpytivého materiálu. Kalhoty jsou zakončeny nad kotníkem zlato-černou látkou. K tomuto outfitu má Jinafire nenápadný perlový náramek tyrkysové barvy a velmi zajímavé boty stejné barvy, jejichž podpatek tvoří čínský lví ochránce Shishi.

27. Frankie Stein (13 Wishes)

6. ledna 2016 v 16:31 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Frankie Stein

Kolekce: 13 Wishes
24.12. 2015 (dárek od přítele a od kamarádky k Vánocům)

27. a 28. panenkou v mé sbírce je Frankie Stein z kolekce 13 přání, která se mi sešla hned dvakrát - jednu mi dal přítel a jednu kamarádka. Nemám to srdce se jedné z nich zbavit, když mi byla dána darem, takže jsem se rozhodla si nechat obě dvě.

Frankie Stein je nejlepší kamarádkou Draculaury a Clawdeen. Její otec je Frankenstein a stejně jako její psí mazlíček Watzit je i ona vyrobena z několika částí, takže má na těle stehy a často se jí stává, že ji upadne ruka nebo noha. Z toho důvodu nenávidí například plavání. Miluje černobílý pruhovaný vzor, což je vidět i na jejích outfitech. Podle kamarádů má skvělou postavu. Miluje svět módy a nakupování. Ráda zkouší nové. Je tak trochu nešikovná a nejednou se jí stalo, že někoho kolem sebe zasáhla elektrickým proudem.

Frankie v kolekci 13 přání má velmi bohatý a výrazný outfit, ostatně jako ostatní studentky v této kolekci. Její dlouhé bílé vlasy s černými pruhy doplňují ještě pruhy modré a mají rovnou ofinu přes celé čelo. Šaty jsou složeny ze dvou částí - první část tvoří velmi zajímavý a nevšední vršek se zapínáním za krkem, na který je našitá dlouhá overskirt sukně. Druhou částí je krátká nadýchaná tylová sukýnka. Vrchní část šatů je ze čtyř různých látek - stříbrná s flitry, kožená černá, tylová modrá a černá se třpytkami. Všechny jsou dokonale propleteny a tvoří jedinečný komplet. Dlouhý overskirt je složen ze dvou částí - modré průhledné látky se zlatými vzory vespod a černé síťoviny navrchu. Tylová minisukně je třívrstvá, z čehož dvě spodní vrsty jsou černé s flitry a vrchní vrstva je modrá. Frankie má spoustu zlatých doplňků, z čehož jeden tvoří část šatů - a to zlatá spona na vrchní části těla v podobě blesků. Vlasy jí zdobí velká zlatá čelenka s tématickými motivy matice. Stejně vypadají i náušnice a dva náramky. Šrouby v krku mají rovněž zlatou barvu, stejně jako stehy a jizvy na těle, tudíž vše perfektně ladí. Frankie make-up tvoří zlato-hnědé třpytivé stíny. Rty mají jemnou přirozenou barvu. Boty jsou modré páskové na vysokém zlatém klínku.

26. Abbey Bominable (Dead Tired)

4. ledna 2016 v 14:16 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Abbey Bominable

Kolekce: Dead Tired (Wave 2)
24.12. 2015 (dárek od přítele k Vánocům)

26. panenkou je Abbey Bominable, již druhá v mé sbírce.

Abbey je šestnáctiletou dcerou Yetiho. Před nástupem na Monster High žila se svými rodiči vysoko v horách. Na první pohled se zdá nespolečenská a bezcitná - opak je ale pravdou. K jídlu nejvíc miluje sýr z jačího mléka a palačinky. Zbožňuje jízdu na snowboardu. Je velmi netaktní, protože vysoko v horách, kde žije, je mluvení jen plýtváním kyslíku, takže její připomínky bývají často kousavé. Kvůli tomu se někoho může dotknout a zranit jeho city. Nechce nikomu působit smutek, ale bohužel to občas udělá. Koneckonců, je velmi chladná - jak na dotek, tak uvnitř. Co se týče oblečení, miluje kožešinu. Přijde ji praktická v tom, že se skvěle kombinuje a dokonce i skvěle vypadá. Nosí ještě své speciální rampouchy, které ji pomáhají udržovat tělesný chlad svého domova. Jejím mazlíčkem je malý mamut Shiver. Jeho city jen tak nezraní. Nemá ráda randění. Získaní chlapce skrze návnadu flirtování ji přijde nečestné.

Abbey v kolekci Dead Tired je velmi jednoduchá, přesto ale okouzlující. Její outfit se skládá jen z noční košilky, papučí a škrabošky na oči. Košilka je ledově modré barvy s bílými sněhovými vločkami, černým lemováním a mašličkou s rozkošnými bílými bambulkami. Papuče jsou modré s obličejem Yetiho. Škraboška je bíle chundelatá s jemným perleťovým leskem. Abbey má rozpuštěné vlasy s růžovo modrým melírem a make-up je jemně zbarvený do růžové barvy. Doplňkem v této kolekci je zmrzlina, která na pyžamové párty nesmí rozhodně chybět.