Zhlédnuto ~ Les sebevrahů (2013)

9. února 2016 v 18:54 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

Les sebevrahů

Grave Halloween
Horor
USA, 2013, 85 min
Režie: Steven R. Monroe


Víte, co je sranda? Původně jsem si tenhle film pustila s tím, že je to ten NOVÝ Les sebevrahů, který běžel (nebo stále běží?) v kinech. Vlastně jsem až při psaní tohoto článku přišla na to, že to není on a že jsem viděla cosi z roku 2013, co nese stejný název (samozřejmě jen v češtině). Ten nový horor mě totiž nijak zvlášť nezaujal a tak jsem nejspíš z hlavy vypustila i onen trailer, který jsem si kdysi dávno pouštěla. Takže mě jiní herci neměli šanci zaskočit. A vážně jsem neměla tucha, že existuje ještě něco podobného, tři roky starého. No, jméno Steven R. Monroe asi hororovým fanouškům nebude tak neznámé a já ho řadím do té skupiny režisérů, kteří to zkouší stále znovu a znovu - bohužel marně - a nemají v plánu se vzdát. Jediný kousek, který za něco stál a jehož název lidé znají, bude nejspíš jen a pouze Plivu na váš hrob.

Je pravda, že při sledování jsem měla pocit, že sleduji něco trochu staršího a nechápala jsem, proč tomu tak je, když je to nové. Jenže rok 2013 taky není tak dávno, aby tomu tak mělo být. Můj pocit se shodoval spíše s asijskými horory z roku 2005. Když jsem byla mladší, mohlo mi být tak 12, dávala jsem často přednost právě asijské filmografii, co se týče hororů, a časem jsem si na ně vytvořila tak trochu alergii. V každém filmu je to totiž to samé - asiati sází na dlouhé černé vlasy, bledé ksichty a vykulené oči a nic děsivějšího vás ve filmu pravděpodobně nečeká. No a tenhle film se nesl v podobném duchu, ačkoli nebyl tak úplně asijský, co se týče převahy herců, ale les, kterým je film inspirovaný skutečně existuje a nachází se právě v Japonsku. Takže nás tu čeká banda puberťáků, kterou vede nejvíc nesympatická holka, jejíž matka si v tomto lese vzala život. Byla to její skutečná matka, se kterou ovšem nevyrůstala a prakticky si na ní nevzpomínala, tudíž ji neznala. Rodiče, kteří ji adoptovali a vychovali měla doma, a i přesto se rozhodla vydat do děsivého lesa s tisícem varovných značek uctít památku své opravdové matky. A při té příležitosti se to celé samozřejmě filmuje. Celý film je takové nesmyslné motání v lese, postupné ztrácení jednotlivých členů "posádky" a to jen pro to, abychom se podívali na rádoby překvapivý konec, který jakože nikdo nečekal. No, kdyby to byl film tak o osm nebo deset let starší, asi by to bylo dobré, ale v dnešní době? Propadák.

A to jsem si myslela, že mám Les sebevrahů z krku. Tak nemám. Ten nový mě stále čeká a alespoň je tu naděje, že to bude lepší. A co se týče pana Monroea, který měl na starost tohle, mám v plánu se podívat ještě na jeho Exorcism of Molly Hartley, takže mu dávám ještě šanci spravit si reputaci skrze tuto vymítačku. Ale upřímně mám pocit, že to bude jen plagiát všech ostatních exorcistických hororů.
 


Komentáře

1 Myanmar | Web | 9. února 2016 v 19:54 | Reagovat

To se mi jednou stalo s knihou, že jsem rozečetla jinou, než jsem měla v plánu... se stejným názvem :D Tak snad ten novější film bude lepší :)

2 Mike | Web | 9. února 2016 v 20:21 | Reagovat

Člověk holt občas narazí i na horší část světové kinematografie...ovšem z tématu lesa sebevrahů by se určitě dalo vymlátit něco zajímavého. Tak snad se toho tentokrát tvůrci zhostili lépe.

3 Elis | Web | 9. února 2016 v 21:30 | Reagovat

Na ani jedno zfilmování bych se už z principu asi nepodívala, protože jen z té fotografie se dá očekávat postupné ztrácení a lidí a náběh na béčkový film. Přitom si myslím, že námět je to skvělý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama