Zhlédnuto ~ Lights Out

3. srpna 2016 v 10:45 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

Lights Out

Zhasni a zemřeš
Horor
USA, 2016, 81 min
Režie: David F. Sandberg

☆☆☆☆


Cosi se skrývá ve tmě.. Je to skutečné? Před lety kvůli tomu mladá Rebecca odešla z domu a myslela si, že všechny své strachy nechala za dveřmi. Teď ale její minulost pronásleduje i jejího malého bratra Martina. Tajemná a hrůzu nahánějící bytost, skrývající se ve tmě, se nyní vrátila a je záhadně propojena s jejich matkou Sophií, která se čím dál víc uzavírá do sebe. Rebecca si uvědomuje, že to, co se snažila potlačit, je skutečné, a že teď jsou životy všech v ohrožení... jakmile se zhasnou světla.
Horor, kde je hlavním "strašícím prvkem" něco, co děsilo (nebo stále děsí) snad každého z nás. Tma. Lights Out na mě podle traileru působil jako jeden z běžných hororových snímků, ve kterých jeden z hlavních hrdinů v minulosti něco tak trochu podělal, lehce se mu to vymklo z rukou a tak za to teď trpí. Jenže tady nejde jen o nějakého ducha, který se mstí, ačkoli se tak na první pohled může zdát. Tady je to jiné, promyšlené a hlavně místy skutečně děsivé. Light Out je ten horor, kde toho nevidíme příliš mnoho a přesto nás mrazí. Takže zapomeňte na přehnané efekty duchů a démonů, tady uvidíte nějaké ty siluety, stíny, čmouhy a přesto to bude fungovat.Do kina jsem původně ani moc jít nechtěla, protože mou předností bylo The Conjuring 2. To jsem ale bohužel v kině nestihla a stále jsem ho ještě neviděla (stydím se), takže jsme se vydali na variantu číslo dvě. A nakonec jsem byla vlastně ráda. The Conjuring (ačkoli mám Wana opravdu ráda a jednička podle mě patří k nejlepším hororům současné doby), mě podle traileru lehce zklamalo, jelikož místy to vyzobrazení démonů bylo přeci jen přehnané a docela mě to u Jamese mrzí.. Uvidíme, třeba se mi to jen zdálo a film bude super.
Každopádně, teď zpátky k Lights out, o kterém jsem taky neměla nejlepší mínění, ale nakonec jsem byla nad míru spokojená. Po dlouhé době horor, který mě vážně bavil. A to hned z několika důvodů. Jak už jsem zmínila, mrazivé záběry fungovaly i bez přehnaných znetvořených ksichtíků, ale hlavně se film rozjel OKAMŽITĚ. Vážně, hned po pár minutách se začalo něco dít. A že to něco stálo za to. Sama jsem nevěřila, že se může horor rozjet takhle rychle, a už vůbec ne, že si to může udržet do samého konce. Taková ta divoká akce většinou začíná ve druhé polovině (v horších případech cca 15 minut před koncem..), a tady se začalo něco dít téměř hned po začátku, takže divák neměl ani šanci se začít nudit. Něco se dělo od začátku do konce, někdy víc, někdy míň a bylo toho tak akorát. Stejně tak mi vyhovovala délka filmu - žádné zbytečné natahování. Co se týče hereckých výkonů, ani zde nemůžu nic vytknout. Maria Bello je pro mě sympaťanda a svou roli psychicky slabé matky zvládla perfektně. Šel z ní opravdu strach a být na místě jejího syna, asi vyskočím z okna. Občas jsem nevěděla, co mi nahání větší hrůzu.. Cosi skrývajícího se ve tmě, nebo naprosto vyklepaná matka? Teresa Palmer nepatří k mým oblíbencům a zpočátku jsem myslela, že to bude jen takový ten další typický fracek z hororů, co si hraje na drsňačku, ale nějakým zvláštním způsobem se ji podařilo tuhle mou myšlenku odvrátit opačnou stranou. No a její přítel (a herec, jehož jméno neznám) byl neskutečný sympaťák a já se od začátku filmu modlila, aby to neschytal.. Zda se tak stalo nebo ne, to vám ovšem neřeknu. Ale můžu vám říct, že tady se moc na slitování nehraje - to ovšem uvidíte už po pár minutách filmu.. Mrkněte, litovat snad nebudete!

Já osobně jsem s filmem velmi spokojená. Ale abych nepsala jen ty pozitivní věci, jednu mouchu jsem našla. A to, (pro mě) nedostatečné informace o oné Dianě, o kterou vlastně v celém filmu jde. Její minulost byla popsaná dost narychlo a proto bych se ani nezlobila, kdyby se rozhodli pro pokračování - kdyby ovšem bylo natočeno s tímto záměrem. Diana totiž byla vskutku sympatická příšerka a mně osobně padla do oka podobně, jako třeba legendární Samara Morganová. A ještě musím podotknout, že jsem na film šla naprosto zmožená, večer po dvanáctihodinové směně na nohou, a i přesto jsem neusnula, naopak mě to perfektně probralo, takže to je co říct!

Lights Out je od režiséra Sandberga, který původně natočil krátkometrážní stejnojmenný horor, který měl veliký úspěch a já osobně ho považuji za nejlepší kraťas vůbec. Trochu jsem se bála, že celovečerák to jen zkazí, ale má obava byla zbytečná. Sice to působila jinak, ale rozhodně ne špatně. Co mě ovšem potěšilo bylo to, že si ta paní z krátkometrážního střelila maličkou roli i na začátku celovečerního. :)

Trailer:Krátkometrážní původní snímek:
 


Komentáře

1 Shetlandy | Web | 3. srpna 2016 v 11:13 | Reagovat

Byla jsem na obou filmech - jak na The Conjuring 2, tak i na Lights Out. A oba horory se mi líbili.
Podobně jako Ty jsem měla trochu strach o přítele hlavní postavy, ale ty scény s mobilem a pak i autem byly úžasné a pamatuji si, že to na chvíli narušilo děsivou atmosféru v kině smíchem.
Popravdě se mi po filmu usínalo celkem dobře, až teď mívám trochu zvláštní pocity, když jdu spát. Ale ještě tentýž večer po filmu jsme s kamarádkou potkaly v kině kluky ze třídy a a ještě pár dalších známých, a šly k nim. Někteří jeli výtahem a já, s kamarádkou a bývalým spolužákem jsme si to vykračovali po schodech, když najednou zhaslo. Musím říct, že ve mě celkem hrklo. :D

2 Fredy | Web | 3. srpna 2016 v 11:22 | Reagovat

pěkný blog, jen tak dál :-)

3 Polgara | Web | 3. srpna 2016 v 13:43 | Reagovat

Na tenhle film se taky chystám a tvoje recenze se mi líbila a navnadila mě. V zajetí démonů 2 jsem viděla a je to perfektní. :-)

4 Lone Howler | E-mail | Web | 3. srpna 2016 v 18:29 | Reagovat

Zdravím,
na Lights Out jsem byla také a musím uznat, že se mi to taky líbilo, mám na to zhruba stejný názor. Taky jsem si přála, aby to neschytal přítel od té blondýny. Taky se mi na tom líbí to, že tam byly i vtipné scény. Třeba jak utíkal onen „sympaťák“ k autu a napadla ho Diana a on rožl auto, to bylo něco :-D … ale fakt super… trochu jsem se toho bála. Při zhlédnutí traileru jsem si říkala, že to bude jako ostatní filmy, ale šla jsem, protože na horory prostě chodím téměř vždy. Jsem spokojená a to nemůžu říct pokaždé.

The Conjuring 2 se mi také líbilo. Bylo to trochu něco jiného. Hodně to zveličili. Tenhle démon měl být fakt už hodně zlý a stejně to vyřešení bylo tak primitivní. U jedničky jsem to pochopila, že stačilo pár keců a byl démon pryč, ale u dvojky slovo a fuč? Když to bylo něco tak velkého? To se mi nelíbilo, ale i přesto mohu doporučit.

Pěkně sepsáno, ať se daří. Lone Howler.

5 Lucius Malfoy | 8. srpna 2016 v 14:58 | Reagovat

Lone Howler: díky za spoiling

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama