Září 2016

46. Cleo de Nile (rerelease basic)

27. září 2016 v 19:26 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Cleo de Nile

Kolekce: Basic (Wave 1)
12. srpen 2016

Konečně další z původních slečen - Cleo de Nile v základní edici!

Cleo De Nile je dcerou Mumie. Je jí (plus mínus) 5843 let. Jako potomek egyptské královské rodiny je velmi panovačná. Je kapitánkou roztleskávacího týmu Fear Squad. Jejím přítelem je Deuce Gorgon a její nejlepší kamarádka (a zároveň tak trochu poskok) je Ghoulia Yelps. Její starší sestra Nefera a její kamarádka Toralei se jí snaží převést na svou stranu, ale narozdíl od nich Cleo není bezcitná, dokáže být pro druhé i opravdovým přítelem. Jejím oblíbeným jídlem jsou hrozny. Zvláště, když jí jimi někdo krmí. Její oblíbenou činností je vládnout chodbám Monster High a být kapitánem svého roztleskávacího týmu. Co se týče jejího vzhledu, na první pohled je opravdovou egyptskou princeznou - čelenka, exotické doplňky, bandáže.. Jejím mazlíčkem je sladká egyptská kobra Hissette. Nejvíc ji naštve, když ji někdo odmítá poslouchat - a co je ještě horší - když se spolčí s její sestrou Neferou. A čeho se nejvíc bojí? Tmy.

Cleo má krásně snědou pleť, bledě modré oči a černé vlasy. Pod pravým okem má znaménko.

Cleo v základní kolekci už na první pohled připomíná překrásnou egyptskou královnu Kleopatru. Má dlouhé černé vlasy s rovnou ofinou přes čelo, které zdobí zlaté třpytivé melíry. Její make-up je velmi výrazný, zvláště oči, které jsou ozdobeny typickou oční linkou a fialovými a zlatými stíny. Rty mají tmavě rudou barvu a na pravé tváři je malé znaménko. Outfit tvoří overal z plátna (do kterých se balí mumie). Je bez ramínek a s tříčtvrtečními kalhoty. Overal doplňuje ještě plátěný nákrčník a návlek na jedné ruce. Vrchní část tohoto overalu zakrývá lehká průhledně modrá blůzka z rozparkem a zapínáním za krk s černým lemem. Cleo má spoustu zlatých doplňků - drobnou čelenku ve vlasech, velké visací náušnice, široký náramek na paži, drobný náramek na zápěstí, široký pásek, kapsička připevněné na jedné noze s mobilem uvnitř, a v neposlední řadě také krásné zlaté páskové boty.

Mít panenky v základní edici je pro mě v poslední době tak trochu prioritou a snažím se ukořistit každou, kterou ještě nemám. Na Cleo jsem narazila v Tescu za 399,- společně se základní Draculaurou a Frankie. Byly zlevněné a Cleo byla poslední a taky jediná, kterou jsem z nich neměla, takže jsem neváhala dlouho. V tu domu se mi sice nechtělo moc utrácet, ale uvědomila jsem si, že je to možná naposledy, co tuhle krabici držím v rukou, vzhledem k situaci s MH na trhu. A tak se mnou šla do práce a z práce hezky domů, kde krásně zapadla mezi mé základní slečny.

Nejedná se ovšem o jednu z prvních kolekcí, ve které je Cleo společně s Deucem a svým hadím mazlíčkem. Jedná se o re-release základní kolekce - v této je Cleo sama a oproti původnímu vydání má opravdu viditelně jiný obličej. K mému štěstí se mi ovšem toto vydání líbí o dost víc. :)

Podzimní dovolená

21. září 2016 v 7:15 | Lucille Daryl |  Deníček slečny DarylKočičí život ~ září

15. září 2016 v 16:26 | Lucille Daryl |  Bellatrix & Poltergeist

Mé kočky jsou pro mě vším, proto je na čase do jejich životů trochu zainvestovat. Aneb jak jsem se rozhodla krmit kvalitněji. Sice jsem to měla udělat dávno, ale - lepší pozdě, než-li nikdy. Dřív Bellička jedla samé nezdravé marketovky typu Whiskas, které maso neviděli ani z dálky. A to jak granule, tak kapsičky. Za odměnu měla Gourmet nebo Shebu, kterou zbožňovala. V té době jsem to považovala za to kvalitnější. Taky jedla dost pamlsků všeho druhu. A sem tam se jí koupila nějaká ta 100% masová paštika, kterou odmítla. Teď zpětně mě dost mrzí, že jsem ji byla schopná krmit tak příšerně a vybudovala u ni takové stravovací návyky, ale před pár lety mi bylo naprosto jedno, že krmím příšerně i sama sebe. No a jak jsem tak dospívala a dospívala, došlo mi, že párek se sušenkou o půlnoci nebude tou nejlepší volbou pro moje zdraví, a že ty chutně navoněné kapsičky plné cukrů a soli nezaručí dlouhověkost mé milované kočce, kterou chci mít po svém boku tak dlouho, jak to jen půjde. Jenomže puberťák na tohle prostě kašle, nebo alespoň dřív tomu tak ve většině případech bylo. Já byla hubená, mohla jsem jíst co jsem chtěla a netloustla jsem, tak proč bych to nejedla, že? A Belličce přece tak moc chutnalo a tlusťoučká byla roztomilá. No, teď už jsem dospělá a koukám na věci trochu úplně jinak. A to jak v mém případě, tak v případě mých koček, o kterých tu dnes budu psát.

45. Ghoulia Yelps (Scaris: City of Frights) - Bez doplňků

13. září 2016 v 18:57 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Ghoulia Yelps

Kolekce: (Scaris: City of Frights) - Vadná edice (chybí doplňky)
2. srpen 2016

45. panenkou se stala má první Ghoulia, která je, bohužel, nekompletním kouskem v mé sbírce. Tato edice, která se na první pohled zdála jako City of Frights, měla z jedné strany krabice logo edice Skull Shores, ze které měla Ghoulia boty a stojánek. Veškeré doplňky z City of Frights (boty, kabelka, brýle, náušnice) ji chybí úplně. O kvalitě a materiálu jejího tělíčka ani nemluvím. Bohužel jsem velmi spěchala a tak jsem ji popadla, zaplatila a prohlídla si ji až doma. Většinou nad panenkou dumám asi tak dobrých patnáct minut, než se rozhodnu, zda ji vezmu, nebo ne. Takže příště se vrátím ke své staré technice. Naštěstí se mi vzhledově líbí i tak, je to prostě zombie. ♥

Ghoulia Yelps je dcerou Zombie. Možná není zrovna nejrychlejší příšerkou na škole, rozhodně je ale tou nejchytřejší. Ráda řeší nejrůznější problémy a pomáhá svým kamarádům - zejména své nejlepší kamarádce Cleo de Nile. Miluje komiksy a ráda tráví čas se svým přítelem Slomanem. Oblíbené jídlo? Mozky to nebudou, miluje totiž fast-food. Ráda čte a ráda se učí nové věci. Pro knihy je v jejím rozvrhu místo vždycky. Co se týče jejího stylu, téměř vždy má na sobě typicky nerdské brýle. Hodí se totiž ke všemu. Jejím mazlíčkem a skvělým společníkem je malá sovička, Sir Hoots A Lot. Nejvíc ji štvou (kromě monster, které nerozumí řeči zombie), změny na poslední chvíli. Vždy musí mít svůj rozvrh řádně naplánovaný a jakmile nastane nějaká změna, celou ji to rozhodí. Netvrdí, že má největší mozek, ale zkrátka hrozně ráda používá svůj intelekt a představivost k vyřešení nejrůznějších záhad (ne)života.

Má šedou mrtvolnou pleť, teňoučké obočí, bledě modré oči a modré vlasy se světlými i tmavými odstíny.

Ghoulia v této edici má své modré vlasy zčesané do velkého objemného culíku. Má modro-stříbrné oční stíny a velmi tmavě rudé rty. Na sobě má velmi jednoduchý outfit - černé sportovní šaty s červenou pruhovanou kapucí a velkou kapsou se vzorem mozku. Na šatech je vzor kostry hrudníku. Šaty jsou zakončeny červeným lemováním. V této kolekci má Ghoulia mít ještě tyto doplňky: červené náušnice ve tvaru zipu, velké červené brýle, modré boty sportovního vzhledu na vysokém jehlovém podpatku a červeno-černý kufřík.

Tahle kolekce se mi vážně líbí, a to dokonce i bez chybějících doplňků. Naštěstí je to zombík a tak na boso nepůsobí vůbec špatně, naopak ji to přidává na mrtvolnosti! Nicméně mě mrzí, že není kompletní. Mám v plánu někde po bazarech nebo po lidech doplňky odkoupit a zkompletizovat ji, ale kdo ví, zda se mi to podaří. Mám ji ale ráda i takhle ochuzenou, zkrátka je to zombík a ty já prostě žeru. :3

Za bílými jeleny

12. září 2016 v 8:16 | Lucille Daryl |  Zážitky

Ve Žlebech jsem jako malá byla s mamkou a sestrou několikrát. Za ty roky jsem ovšem zapomněla, jak krásná tam ta obora je. Poslední dobou bych pořád někam výletila a už dochází nápady na něco, co není úplně z ruky, a tak nás napadly právě Žleby. Na zvířata je zkrátka nálada pokaždé. Měli jsme v plánu i Zámek, ale tak nějak mi na něj nezbyla energie. Byla jsem z toho vedra úplně vyřízená, měla jsem těžké nohy ještě z práce a navíc jsem byla hrozně hladová, protože jsem si svačinu snědla už v autě.

Zhlédnuto ~ The Conjuring 2

9. září 2016 v 16:43 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

The Conjuring 2

The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist
V zajetí démonů 2

Horor / Thriller / Mysteriózní
USA, 2016, 134 min
Režie: James Wan

☆☆☆


Další z případů manželů Warenových v podání režiséra Jamese Wana. Tentokrát mladý pár odjíždí do Anglie vyšetřovat paranormální aktivity odehrávající se v domě, ve kterém žije sama matka se čtyřmi dětmi.
Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o nadpřirozeno a paranormální jevy, určitě už o poltergeistovi z Enfieldu nejednou slyšel. Jedná se o skutečný případ, který se odehrál v roce 1977 v anglickém předměstí Londýna a zároveň je jedním z nejvíce zdokumentovaných případů paranormálních aktivit. Rozvedená matka Peggy Harperová zůstala v domě se svými čtyřmi dětmi. Vše začalo nevinným, ale přesto logicky nevysvětlitelným pohybováním nábytku. Sama Peggy byla svědkem toho, jak se přesunula komoda z jedné strany na druhou, aniž by se ji někdo dotkl. Mezi svědky patřili i sousedi, ke kterým ihned po nevysvětlitelném incidentu Peggy s dětmi běžela. Ozývalo se divné klepání, hlasy a nábytek se stále sám od sebe pohyboval. Případ začala vyšetřovat policie a i ta později přiznala, že se židle sama pohybovala. V tomto případu bohužel neměli jak pomoct a vzhledem k tomu, že se aktivita začala zesilovat, se rodina obrátila na místního kněze. Bohužel ani ten si nevěděl rady. Nábytek se zběsile posouval z místa na místo, věci samy od sebe hořely a létaly. O celý případ se začali zajímat i novináři a tak se dlouhou dobu spekulovalo o tom, zda to celé není podvrh ze strany rodiny, která na tom chce vydělat peníze, jelikož na tom nebyli finančně dobře. Přítomni byli i dva parapsychologové, kteří se pokusili s duchem komunikovat a navázali kontakt. Po čase se ukázalo, že hlavním ohniskem Poltergeista je jedenáctiletá Janet. Případ nebyl do dnes zcela objasněn a jak to skutečně bylo se už asi nikdy nikdo nedozví. Fotografie, videa i nahrávky jsou volně dostupné na internetu.

Tohoto případu se Ed a Lorraine Warrenovi opravdu účastnili, údajně ale jen velmi krátce.


44. Abbey Bominable (Music Festival)

7. září 2016 v 7:05 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Abbey Bominable

Kolekce: Music Festival
21. červenec 2016

V červenci jsem sbírku obohatila svou již 44. panenkou a zároveň třetí ledovou královnou - milovanou Abbey Bominable.

Abbey je 16ti letou dcerou Yetiho. Před nástupem na Monster High žila se svými rodiči vysoko v horách. Na první pohled se zdá chladná, nespolečenská a bezcitná - opak je ale pravdou. K jídlu nejvíc miluje sýr z mléka jaků a palačinky. Miluje snowboarding. Je velmi netaktní, protože vysoko v horách, kde žije, je mluvení jen plýtváním kyslíku, takže její připomínky bývají často kousavé, což se semtam někoho dotkne. Nechce ranit ničí city, ale bohužel to občas nevědomky udělá. Koneckonců, je velmi chladná - jak na dotek, tak uvnitř. Co se týče oblečení, miluje kožešinu. Přijde ji praktická v tom, že se skvěle kombinuje a skvěle i vypadá. Nosí ještě své speciální rampouchy, které ji pomáhají udržovat tělesný chlad svého domova. Jejím mazlíčkem je malý mamut Shiver. Jestli něco nenávidí, pak je to typické randění. Získaní chlapce skrze návnadu flirtování ji přijde nečestné.

Abbey má světle modrou pleť, třpytivou jako sníh. Má velmi velké ruce s dlouhými drápy. Její oči jsou zbarveny do fialova a má vidět své zuby připomající maličké kly. Její lesklé vlasy mají bílou barvu s fialovým, růžovým a modrým třpytivým melírem.

Abbey v kolekci Music Festival je taková svěží festivalová hippie kráska. Bílé sněhové vlasy zdobí pestré růžovo modré melíry a slušivá ofinka přes celé čelo. Přes vlasy je uvázán černý šátek s barevnými vzory. Abbeyin make-up tvoří růžová konturka a modré třpytivé oční stíny. Její outfit se skládá z delší batikované halenky s volnějšími rukávy. Halenka má fialovo růžovou barvu s přechodem do modré a je zakončena střapatě. K této halence Abbey zvolila strakatou minisukni modrofialové barvy. Celý komplet skvěle doplňuje pásek v podobě modrých rampouchů, ke kterým ladí i její vysoké kozačky, které navíc zdobí ještě růžové pásky s hroty. Drobné detaily se skládají z nádherných náušnic - jedna má podobu modré sněhové vločky, zatímco druhá vypadá jako fialový rampouch - a festivalové kartičky V.I.M., která ji visí na krku.

Festivalová Abbey je mi hrozně sympatická. Je to taková ta typická hippie kráska a k ní se tenhle styl obzvlášť hodí - ačkoli to možná vzhledem k jejímu ledovému charakteru zní divně. Působí jinak, ale působí skvěle. Dlouho jsem váhala, jestli si ji koupit, a pak jsem na ni narazila ve slevě a.. nekoupila si jí. No vážně, řekla jsem si, že nebudu utrácet. A pak při odchodu mi došlo, co jsem to sakra udělala a klusala pro ní další den a měla jsem opravdu velké štěstí, že tam ještě byla, protože z té velké hromady zbyly jen dvě. Po vyndání z krabice byla najednou ještě krásnější, než přes ten plastový obal. Svou první Abbey jsem dostala od přítele, který mi loni k Vánocům dal druhou. A tak si Abbey zabookoval, že mi ji bude vždycky kupovat on. Ale bohužel jsem mu to musela trošku porušit, protože jsem ji tam prostě nemohla nechat - podruhé už ne!


Hřbitov v září

5. září 2016 v 19:06 | Lucille Daryl |  Zážitky