Kočičí život ~ září

15. září 2016 v 16:26 | Lucille Daryl |  Bellatrix & Poltergeist

Mé kočky jsou pro mě vším, proto je na čase do jejich životů trochu zainvestovat. Aneb jak jsem se rozhodla krmit kvalitněji. Sice jsem to měla udělat dávno, ale - lepší pozdě, než-li nikdy. Dřív Bellička jedla samé nezdravé marketovky typu Whiskas, které maso neviděli ani z dálky. A to jak granule, tak kapsičky. Za odměnu měla Gourmet nebo Shebu, kterou zbožňovala. V té době jsem to považovala za to kvalitnější. Taky jedla dost pamlsků všeho druhu. A sem tam se jí koupila nějaká ta 100% masová paštika, kterou odmítla. Teď zpětně mě dost mrzí, že jsem ji byla schopná krmit tak příšerně a vybudovala u ni takové stravovací návyky, ale před pár lety mi bylo naprosto jedno, že krmím příšerně i sama sebe. No a jak jsem tak dospívala a dospívala, došlo mi, že párek se sušenkou o půlnoci nebude tou nejlepší volbou pro moje zdraví, a že ty chutně navoněné kapsičky plné cukrů a soli nezaručí dlouhověkost mé milované kočce, kterou chci mít po svém boku tak dlouho, jak to jen půjde. Jenomže puberťák na tohle prostě kašle, nebo alespoň dřív tomu tak ve většině případech bylo. Já byla hubená, mohla jsem jíst co jsem chtěla a netloustla jsem, tak proč bych to nejedla, že? A Belličce přece tak moc chutnalo a tlusťoučká byla roztomilá. No, teď už jsem dospělá a koukám na věci trochu úplně jinak. A to jak v mém případě, tak v případě mých koček, o kterých tu dnes budu psát.


Postupně jsem se snažila krmivo mých koček zlepšovat, ale dřív jsem neměla dost peněz na to, abych si mohla dovolit to nejlepší. Přešla jsem tedy z klasických značek, které seženete v supermarketech, na značky, které jsou o něco lepší - ale ruku na srdce, ne o moc. A to je krmení s označením Premium. Je tam míň škodlivých látek, více potřebných a prospěšných látek, neobsahuje obiloviny, ale přesto to není úplně ono a podíl masové moučky není nijak zvlášť vysoký.

Začala jsem tehdy kupovat granule od značky Brit. Poltřík s Belunkou ochutnali 1,5 kilové balení pro dospělé kočky s příchutí lososa a balení pro kastrované kočky s příchutí kuřete. Granulky chutnaly, cena byla přijatelná. Určitě lepší volba než whiskas nebo friskies, ale moc dobře jsem věděla, že kvalitní krmivo je trošku někde jinde. Tak jsem poté zkusila Brit Care, které bylo ještě o něco kvalitnější a v současné době je dokonce i docela chválené, prý se složení značně mění k lepšímu. Je to také prémiové krmivo, které neobsahuje kukuřici, sóju a obiloviny. Vyzkoušeli jsme třeba variantu pro kastrové s příchutí kuřete, nebo pro zdravou srst s příchutí lososa. Poté jsem zkusila i značku Ontario, o které jsem si myslela, že bude o dost kvalitnější, ale časem jsem se dočetla, že to tak vlastně vůbec není a většina kočičích majitelů ji spíše odsuzuje. Na to jsem ale přišla teprve nedávno. Za tu dobu jsme stihli sníst balení pro dospělé kočky s přichutí ryb, pro domácí dospělé kočky s příchutí kuřete a taky speciálně pro kastrované. Desetikilový pytel navíc stál 6 stovek a to je naprosto krásná cena. Granule ale pomalu přestávaly chutnat a já začala konečně pracovat a vydělávat vlastní peníze, takže bylo na čase se tomu začít trochu víc věnovat. Nakoupila jsem proto několik druhů granulí s označením Superpremium.


V současné době dojídáme rybí Ontario a mícháme je s novými granulkami. Nově tedy máme superprémiové granule značky Best Breeder s příchutí lososa a rýže, které chutnají a hlavně v misce vydrží o něco déle, takže nejspíš dobře zasytí a kočky toho nemusejí sníst tolik. Což je skvělá zpráva i z hlediska ceny. Dále jsme koupili granulky Taste of the Wild, které už jsme jednou dostali darem od mé sestry. Tentokrát jsem vzala ty samé + pytel s jiinou příchutí, kterou jsme zatím nezkusili, ale jistě bude chutnat. Naposledy se po nich mohli utlouct. Moje kočky milují všechno, co má příchuť ryby, takže dávám přednost právě rybím granulím. Mám ale v plánu zkusit i něco trochu jiného, aby tu stravu měli pestřejší. No a na zkoušku jsem vzala granulky od lidmi oblíbené značky Leonardo, které patří k těm dražším, takže jsem chtěla vyzkoušet zatím jen menší balíček a případně objednat rovnou 15 kg pytel. Jen co jsem pytlíček otevřela, oba dva byli u mě a nechali se roztomile krmit a nemohli se té dobroty nabažit. Takže tyhle granulky teď podávám jako pamlsek, když je honí mlsná a škemrají u mě. Patnáctikilový pytel tedy rozhodně jednoho dne objednám.

A teď zpráva pro rýpaly: Vím, že existují ještě daleko prospěšnější a zdravější granule, ale myslím, že už i tohle je dobrá volba. Pokud máte zkušenosti s dalšími značkami, určitě mi můžete nějaké doporučit, budu jedině ráda, jelikož mám v plánu jich vyzkoušet daleko víc a zlepšovat, co se dá. Všechno hezky postupně. Zatím nám zásoby na nějaký čas vydrží.

Co se týče paštiček a kapsiček, u těch je to horší. Bellička byla od malička zvyklá na Felixe, Whiskas, Gourmet, Shebu, Friskies a tak podobně. A jinak tomu nebylo ani u Poltříka (bohužel jsem ani před tím rokem neměla dost rozumu a naučila si ho na to). Asi před půl rokem jsme vyzkoušeli kapsičky PreVital, které jsou značeny Prémiově, takže budou o něco lepší, ale rozhodně ne o moc. No a v současné době jsme na paštičkách od nás z DMka od Dein Bestes, které alespoň (oproti jiným běžným) neobsahují obiloviny (ale jen některé příchutě, je třeba pročítat složení). Vím, že to není nejlepší volba, ale rozhodně je to volba lepší. Teď hodně kupuji ty Bio varianty, ale časem bych ráda vyřadila tyto paštiky úplně a naučila si ty moje chumlíčky jen na granule a paštiky podávala opravdu jen výjimečně. Tak snad se nám to podaří. U Poltříka to vypadá nadějně, jelikož mu v poslední době paštičky nejedou a chodí vesele chroupat granulky. A u té mojí tříbarevné velryby na tom snad zapracujeme časem. :3

Tenhle článek měl být původně deníčkovým zápiskem mých koček (tak nějak jsem se rozhodla ty novinky z jejich života shromáždit samostatně, abych v tom měla přehled), ale trochu jsem se zakecala. Další novinkou, která se jich týká a se kterou jsem se s Vámi chtěla podělit, je tato:

Moji miláčci byli modelem velmi talentované osoby z instagramu, která si říká earlymorningwalk neboli Virpi a já její malůvky doslova žeru. Hrozně se mi líbí ten styl, ta osobitost, že jsem neváhala a kontaktovala ji, zda by mohla namalovat i moje potvůrky. A stalo se! Dokonce mi je i poslala na e-mail ve velkém rozlišení a já mám v plánu si je zarámovat, protože jsou neuvěřitelně úžasné.


 


Komentáře

1 kouzelnakrajina | Web | 15. září 2016 v 17:12 | Reagovat

to jsou nádherné kočičky :-)

2 Kitty Black Rose | Web | 17. září 2016 v 14:15 | Reagovat

Kočičky jsou roztmiloučké!!!!🐈🐈🐈!!! My kupujeme naší kočce granule Brit a Kitekat, oboje ji chutnají a je zdravá. Whiskas ji vůbec nechutná a navíc stojí moc peněz.
Ty obrázky jsou moc krásné, já bych si je taky zarámovala :3

3 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 20. září 2016 v 20:50 | Reagovat

Úplně je z té fotky cítit, jak by ti to Poltřík pomalu nejradši sežral i s celou rukou. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama