Podzimní dovolená

21. září 2016 v 7:15 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

No není to počasí venku nádherné? Můj poslední pracovní den před dovolenou bylo opět vedro na padnutí, ostatně stejně, jako celý týden předtím. Poté přišel víkend, mně začala dovolená a s ní i PODZIM! Oficiálně začíná až za 2 dny, ale ochladilo se tedy neuvěřitelně. A já jsem hrozně ráda, že to vyšlo takhle na mojí dovolenou, protože na ta ošklivá vedra už nemám vůbec náladu. Vlastně jsem na ně měla náladu snad jen jednou za celé léto a po dvou dnech mi to naprosto stačilo. Teď si hrozně užívám ten vlahý podzimní větřík a nemůžu se té atmosféry venku nabažit. A jak vidíte, jsem ready for Halloween, aneb dýně jsou letos sice docela maličké, ale rozhodně mají nádherné tvary. Pokoj už mám řádně vyzdobený, takže se tu hned cítím o něco pohodlněji. Ale ještě chci pár věcí doladit, takže detailní fotky si nechám na příště.


S mou před-halloweenskou náladou se začínají střídat i nálady vánoční. Hrozně se těším na zimu, první sníh, první vánoční výzdobu a vánoční město. Samozřejmě také na vánoční písničky, filmy a cukroví - letos to budou mé první veganské vánoce a hrozně se těším, až napeču nějaké cukroví. Bude to premiéra, tak snad se bude dát jíst. K tomu se váže jedna věc, které se tak trochu bojím. Začíná mé nejoblíbenější období z celého roku. Září si užiju dostatečně, jelikož mám konečně po zkušební době dovolenou. Týden dovolené mi vyšel i na říjen, takže ani toho se neobávám. Čeho se ale obávám, je listopad - kdy už to začne na prodejně být dost divoké - a samotný prosinec. Mám trochu obavy, zda nebudu mít té práce až nad hlavu, zda vůbec budu stíhat péct cukroví, užívat si nějaké volné dny, vyrazit si na nakupování vánočních dárků, navštívit vánoční trhy, nebo si prostě jen tak užít adventní neděle? Nevím, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mám chuť najít si práci s volnými víkendy, protože tohle je stresující. Ale dost už. Mám dovolenou, nebudu si ji kazit přemýšlením nad prací! Jsem jen člověk a člověk má tisíce možností a je jen na něm, pro co se rozhodne. A já se rozhodla to letos zkusit a pokud mě to bude i nadále ubíjet, prostě to začnu řešit po novém roce. Nechci být totiž jako robot, co neustále jen pracuje a i ve svých volných dnech se stresuje tím, co přinese další měsíc za směny.

Víkend před oficiálním začátkem dovolené jsem si užila v pohodlí domova s kočkama a přítelem. A samozřejmě také s rodinou. V sobotu jsme ještě vyrazili na menší nákup a zbytek dne jsme se jen tak flákali. A jedli. Teda hlavně já jsem jedla. A v neděli to nebylo o moc jiné. Konečně jsem si zase připomněla, co je to strávit neděli doma, pustit si ráno televizi, jít se projít a ODPOČÍVAT. Prostě si užívat volno. V pondělí jsem si zajela na kontrolu k doktorovi, abych to měla z krku, a potom jsme jeli opět nakupovat - a byla taková zima, že jsem málem zmrzla i ve svetru. Zároveň to bylo ale hrozně příjemné, protože prostě podzim. ♥ Jela jsem především pro bundu a případně i boty, jelikož mi došlo, že žádnou podzimní opět nemám - a na ty moje frajerský kožený bundičky, který nejdou ani zapnout a končí někde v pase, už jsem trochu stará. Teda nejsem stará, ale nebudu to nosit jen proto, že to dobře vypadá, když v tom každoročně málem zmrznu už jen cestou na vlak. Zimní bundu jsem si objednala přes internet (dnes by mi měla přijít), a tu podzimní jsem nakonec vážně objevila - přesně takovou, jakou jsem si představovala - a to jen za pouhých 99,-. Ať žijou sekáče! Na žádné hezké boty jsem bohužel nenarazila, takže to holt ještě chvilku vydržím v ošmajdaných teniskách. Stavili jsme se ještě na oběd ve fresh bistru a já ochutnala veganský "smažák" s pečenými brambory a tatarkou ze sojanézy - asi vám nemusím říkat, že mi bylo líto, že nemůžu vyblízat talíř. Po návratu domů jsme plánovali zalézt do postele, dát si kakao a pustit si nějaký animák. A tak jsme si dali kakaíčka (já měla z kešu mlíčka, mňamka!), chlebík s čoko-arašídovým máslem, banánem a kokosem a pustili jsme si Hodného dinosaura, který mě bohužel vůbec nebavil. Ale to nevadí, protože jsme stejně usnuli. Říkala jsem si, že když mám tu dovolenou, tak si dám prostě šlofíka. Dřív jsem tyhle odpolední siesty milovala. Ale z mých plánovaných "dám si dvacet" se stalo stodvacet. Takže jsem ten krásnej podzimní den tak trochu prospala, ale vstala jsem plná energie a šla provětrat sebe i svou novou bundu do toho krásného podzimního podvečera. Zkrátka moje dovolená začala moc hezky. A kéž by nikdy neskončila!

Ale dnes už je středa a já si ji jedu řádně užít do Prahy. Jednak za svou kamarádkou, která se mi vrátila z Ameriky, takže určitě budeme drbat, drbat, drbat, jíst a nakupovat (=pomlouvat veškeré oblečení, na které v obchodech narazíme). A ve druhé řadě se také sejdu s mým pražským kamarádem, takže zkrátka upevním přátelské vztahy a ještě se mrknu do Prahy. Rým čistě náhodný. Tak se tu mějte, já už mám odcvičeno, nasnídáno a teď se jdu chviličku věnovat čičinám, aby je ten můj celodenní výlet tolik nemrzel.

PS: Dokonce jsem měla po roce (vážně skoro po roce!) chuť i čas kreslit. A u mě se tyhle dva faktory většinu času míjí. Takže z toho vzniklo náhodné "umělecké dílo" s pomocí akvarelových pastelek. Můj milovaný Poltřík. A příště nakreslím i Bellunku, ať je mám oba. Na to, že kreslím pravidelně 1x ročně, je to docela hezké, no ne?

 


Komentáře

1 Fredy | Web | 21. září 2016 v 8:25 | Reagovat

jsem ráda že i ostatní už myslí na vánoce... :-)

2 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 23. září 2016 v 8:30 | Reagovat

Jsem sice stále v podzimním módu (a teď ještě víc), ale taky už jsem si, nejspíš i díky tomu, že naprostou většinu dárků už mám sehnanou, říkala, že to uteče a za chvíli si zase budu pouštět Christmas with Friends. :)
Tu halloweenskou výzdobu máš každý rok strašně krásnou. :3 A Poltřík je stejně fluffy i na obrázku. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama