Zářím v září

5. září 2016 v 19:06 | Lucille Daryl |  Zážitky

Můj milý podzime, já už cítím tvůj příchod všude kolem! Tak nám léto (zatím ještě neoficiálně) skončilo, ale zkrátka srpen je fuč. A já jsem ráda, hrozně ráda. Jak už jsem zmínila, letos prostě léto nevnímám a už se nemůžu dočkat toho chladného počasí, kdy ráno půjdu na vlak do práce a budou mě zebat tváře. A já se pohodlně zachumlám do šátku, nebo si nasadím svou chundelatou kapucu. Už teď je občas ráno pěkná kosa, ale stále se ještě střídá s tím vlezlým vedrem na padnutí, které mě většinou doprovází, když se vracím domů.


Já jsem si druhou polovinu srpna užila. Letně i neletně. Byla jsem na tradiční letní zábavě, kdy byla i malá pouť, takže jsem (stejně jako minulý rok O:)) dostala papírovou růži, kterou pro mě vystřelil můj milý. Letos fialovou a k tomu plyšového méďu, který je naprosto k pomuchlání. Plyšové medvídky jsem nikdy moc nemusela, ale tohle je zkrátka takový ten pravý pouťák a já jsem se do něj zamilovala hned, jak jsem ho viděla viset vedle těch všech růží. Byl tam jediný a teď je u mě. Jmenuje se Árčí. Shodou okolností jsme totiž další den zapli televizi, ve které běžel Dr. Dolittle a zrovna tam byla scéna s tím medvědem, který se snažil sbalit medvědici. A já celou dobu předtím přemýšlela nad jménem, hehe. Zábavu jsme si užili parádně, byl to snad jediný opravdu teplý večer, který jsem letos v létě zažila. Určitě jich bylo víc, ale mně se zrovna šikovně podařilo mít zrovna odpolední směnu v práci. :D

S odchodem srpna se mi srovnaly i divoké směny v práci a tak už to mám díkybohu volnější a taky mám před sebou první dovolenou. Poslední dny v srpnu mi vyšly volné dva za sebou (což pro normální lidi asi není žádný div, ale mně se o tom v poslední době mohlo tak akorát zdát) a tak jsme uspořádali maličký spontánní výlet. Napadlo mě, že jsem dlouho nefotila. A co fotím nejradši? Hřbitovy, samozřejmě. A tak jsme vyrazili na židovský hřbitov. Protože to bylo dost narychlo, vybrala jsem ten v Chrudimi, protože je asi nejblíž ze všech, které jsem ještě neviděla. Zrovna nám vyšlo krásné počasí - takové podzimní. Lehce svítilo sluníčko, lehce foukal vítr a bylo vážně příjemně. Nejdříve jsme šli na ten klasický hřbitov a absolutně jsem se do něj zamilovala. Zatím se mi žádný nelíbil víc. Byl dechberoucí! Vím, že to zní možná trochu divně, ale já mám tu atmosféru hřbitovů opravdu ráda a nechci, abyste v tom hledali něco zvrhlého, jen to tam na mě zkrátka působí dobře a uvolněně. S kombinací s tím krásným počasím to bylo úchvatné. Nafotila jsem pár docela pěkných snímků a krásně jsme se prošli. Potom jsme zamířili k tomu židovskému, kam jsem nahlídla přes mříže a nakonec se rozhodla, že nepůjdeme ani za správcem hřbitova pro klíč, jelikož to za to nestálo, nijak mě bohužel nezaujal a byl dost maličký, takže vše bylo vidět i přes mříže a hezké fotky bych tam nejspíš nepořídila.
Cestou zpět jsme se stavili v Dráčiku s tím, že zase obohatím sbírku, ale bohužel se nepoštěštilo. A tak jsem zavítala alespoň do Kiku s nadějí, že tam třeba bude něco halloweenského. Ha! A bylo! Sice mě Kik letos zklamal na plné čáře tím, že veškeré keramické dýně, duchové a další svícínky jsou se zabudovanou LED "svíčkou", což je podle mě prostě humus největšího kalibru, ale alespoň jsem pořídila nějaké drobnosti jako talířky, ubrousky, zapichovátka a další halloweenské serepetičky na výzdobu. Alespoň něco. No a pak jsme se podívali do jedné zdravé restaurace, kde jsme si dali kombinace denních menu a k tomu jeden dezert a 'kávičku'. Byl to nádherně strávenej den a naprosto nádherné rozloučení se srpnem.


No a teď je tu září a já radostí zářím! Sice mě teď čeká další pracovní víkend (minulý jsem byla v sobotu, předminulý celý a ten předtím opět v sobotu, no nejsem já ale pracovitá?), ale pomalu se vše vrací z toho prázdninového extrému do normálu a já mám krásné kratší směny a skvělou náladu. Dokonce tak skvělou, že už opět stíhám pravidelně uklízet! Od nástupu do práce jsem to hrozně odflakovala a to se mi pak v tom nezameteném pokoji, ve kterém je vše poházené, nechce vůbec žít. :D Dnes jsem to tu opět trochu překopala a teď mě čeká ještě dorovnat pár věcí a hlavně si přerovnat panenky, jelikož už se opravdu nedalo dívat na to, jak jsou nahňahňaté v té malé černé skřínce, ve které nebyly vůbec vidět. Takže jdu na to a pak si hezky zalezu do postele, dokoukám kompletně Zoufalé manželky a budu se těšit na zítřejší ráno, které strávím hezky v klídku se snídaní nejspíš v pelechu, jelikož jdu až na odpolední. Tenhle týden mám jen jediný den volný, a to čtvrtek, a je dost možné, že zase podnikneme nějaký malý výletík, tak se mi snad zase podaří nachytat nějaké pěkné zážitky i fotky. Mám teď hroznou chuť blogovat a konečně se blogu věnovat naplno a zveřejňovat (nejen tyhle nudné deníčkové) články alespoň každé tři dny. Dost mě mrzí, že ta má troška čtenářů, kterou jsem měla, je fuč. Snad se mi podaří si vás zase získat a psát i různé články na téma, protože toho mám poslední dobou v hlavě opravdu spoustu a ani nevím, kde začít! Zatím se mějte.
 


Komentáře

1 in-theclouds | Web | 5. září 2016 v 19:27 | Reagovat

Jéj, tie veci z Kiku sú parádne, bohvie, či ich majú aj u nás na SR,a le pôjdem sa pozrieť, lebo je to parádne :D A zaujímavá záľuba fotiť cintoríny :D Ja na to asi nie som, vyvoláva to vo mne taký divný pocit :D

2 Daisy | Web | 5. září 2016 v 19:31 | Reagovat

Měla jsem za to, že jsem trošku mimo, když mě vždycky uchvátí nějaký hřbitov, ale popravdě na židovských jsem byla snad dvakrát. Přítelovi se to taky moc nezdá, když vidím malý hřbitůvek a chci se tam jít podívat :(. A sama si netroufnu.
Moc hezké fotky :).
Také jsem v práci pořád. Kromě dovči. Jenže hned druhý den, co jsem přijela jsem pomalu ani nevybalila a už jsem vstávala do práce, protože na dovolenou jela zase kolegyně. Měla jsem i sobotu a tentokrát jsem si vybojovala, že chci víkend volný. V pátek jdu na sraz se střední a nechci se omezovat kvůli tomu, že ráno vstávám. Haha. Zase mi bylo řečeno, že půjdu asi já. Takže aspoň v tom nejsem sama :D. A ty, tím pádem, také ne :).

3 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 5. září 2016 v 20:09 | Reagovat

Říkala jsem si, že ty halloweenské serepetičky určitě budou z Kiku. :) Dýničky jsem si nahodila už prvního a ať je venku už jakkoliv, mám podzim. Navíc, při pohledu na to červenající psí víno, co máme na balkoně, se to ani jinak brát nedá.

Hřbitovní fotky jsou překrásné a úplně z nich dýchá podzimní atmosféra, asi tím listím a nízkým sluncem. :3

Já tu pořád jsem a pokud se tu bude něco dít, budu jedině ráda. ;)

4 Susane S. | Web | 6. září 2016 v 16:41 | Reagovat

Musím uznat, že pocity máme opravdu shodné. Fotky jsou moc krásné! Já mám z hřbitovů strach, pamatuji si, že když jsem byla malá tak jsem na všechny ty fotečky ve výklenku vyplazovala jazyk .. a bojím se, že si to pamatují a budou se chtít pomstít :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama