Říjen 2016

Halloween 2016

30. října 2016 v 14:30 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Pro mě začal Halloween už ve čtvrtek. Strávila jsem ho totiž víceméně přípravou a těšením se na páteční halloweenskou sešlost. Přítel mě vyzvedl kolem oběda a jeli jsme k němu se zastávkou ve městě, kde jsme jednak nakoupili věci na naši společnou domácí večeři a především si zašli do krásné útulné kavárničky na mé vysněné Pumpkin Spice Latté, které mi na přání připravili ze sojového mlíčka a bez šlehačky. Po prvním ochutnání jsem se do něj naprosto zamilovala a vzlétla až do nebes. Bylo VÝ-TEČ-NÉ!

Halloween TAG

27. října 2016 v 8:29 | Lucille Daryl
U Saku jsem narazila na Halloweenský tag a i já jednou za čas ráda odpovídám na různé otázky, obzvlášť, když jde o tuto tématiku. Takže ho s dovolením kradu a vyplňuji!

1. Oblíbená hororová/Halloweenská písnička?
Tak This is Halloween je asi klasika. Zbožňuju jak Marilynovu verzi, tak verzi z The Nightmare before Christmas. Tahle písnička má pro mě asi největší halloweenské kouzlo a nejlépe vystihuje tu atmosféru, kterou mám tak moc ráda.

2. Na co bys nechtěl/a narazit v opuštěném domě nebo temném lese?
Na nějaký ostatek lidského těla. :D Na to opravdu nevím, jak bych reagovala. Zvlášť, kdyby to byla třeba hlava!

3. Hrál/a sis někdy s Ouija tabulkou?
Ne, od malička mám k těmto věcem velmi blízko, takže jsem si dobře vědoma toho, jak nebezpečné to může být. A ačkoli je tato deska někdy "dobrým pomocníkem", například, když někdo hledá odpovědi na nějaké důležité otázky, já jsem se v takové situaci neocitla a i kdyby, zřejmě bych se touto cestou nikdy s duchem zemřelého spojit nechtěla. V těhlech věcech jsem zkrátka trochu srab a ono je to nakonec dobře, protože lepší nic nezkoušet, než si na tebe pak něco nahnat a vypořádávat se s tím celý život.

zdroj obrázku: http://www.kikulina-helena.deviantart.com

I put a spell on you

25. října 2016 v 20:37 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

and now you're mine! Do Halloweenu nám zbývá už jen 6 dní, což znamená, že je nejvyšší čas na dlabání dýní! I já ty své konečně včera vydlabala. Včerejšek byl takový "speciální čarodějnický den", jak poznamenal přítel. Halloweenská nálada a atmosféra se mě držela od samého rána, kdy jsem si v pokoji (již tradičně) zapálila svíčku, zapla dýňová světýlka a pustila Halloween rádio. Trochu jsem prohrabala šatník ( = úložný prostor u postele) a sjednotila nějaké ty tematické hadříky - od zombie triček, přes trička korzetová až po šaty, na kterých jsou kostlivci a oční bulvy.. Zkrátka když už, tak už. Sice tohle oblečení nosím i během celého roku, ale teď ho zkrátka nosím ještě radši. Dlouho jsem si nestřelila nějakou hezkou selfie, a tak jsem přemýšlela, jak bych se mohla tématicky vyfotit. A pak mi padly do oka jedny fialové lesklé korzetové šaty, na čarodějku jako dělané.

Špičatý klobouk bohužel stále nemám (ačkoli si ho už několik let "kupuji"!), ale i tak jsem velmi spokojená. Dokonce mi k tomu sedla i ta tmavá rtěnka, ve které jindy vypadám jako Marilyn Manson, a tak ji raději nenosím. Zkrátka a jednoduše: v říjnu své pravé já velmi ráda ukazuji světu!

Na oběd přijel přítel a ihned po tom jsme se vrhli na dlabání dýní. Jenomže letos tak trochu bez plánů, a tak jsme na poslední chvíli hledali inspiraci na internetu. A musím říct, že moc spokojená nejsem. Samozřejmě, že mě to bavilo, dlábání zkrátka miluju, ale podmínky stály za prd - první velká dýně s motivem čarodějnice se dlabala perfektně, byla krásně měkká a všechno šlo jako po másle. Druhou dýni s netopýrem absolutně nenávidím, protože byla tvrdá jako kámen a vůbec do ní nešlo řezat, takže jsem se většinu času spíše vztekala a přicházela o nervy. :D Další dvě dýně dělal přítel - po tom, co vyřezal kočičku, jsme se totiž oba shodli na tom, že do zbylých dýní vyřežeme klasické ksichtíky. Já už jsem ale po tom netopýrovi byla tak vyčerpaná, že jsem skončila. Takže máme v plánu ještě vyřežávat ve čtvrtek. Zkrátka to letos bylo takové slabší, múza nás nepolíbila. :D I tak jsem si to ale velmi užila a celkově mám z dýní radost.

Říjen v celé své kráse

23. října 2016 v 20:31 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Tak jsem se konečně dočkala své vymodlené dovolené a konečně pro mě může začít plnohodnotný říjen, můj nejoblíbenější měsíc. Ač je smutné, že si ho plánuji užít až ke konci - ale lepší něco, než nic.

47. Twyla (Freak du Chic)

20. října 2016 v 10:15 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Twyla

Kolekce: Freak du Chic
Dárek z Ameriky od kamarádky, 21. září 2016

Mou 47. panenkou ve sbírce se stala Twyla, již třetí, tentokrát v cirkusové kolekci Freak du Chic

Twyla je patnáctiletou dcerou Boogeymana. Je velmi plachá a tráví většinu svého času spaním/schováváním se pod postelí, takže je pro ni velmi těžké se s někým spřátelit. Ráda lidem zachytává noční můry, aby kolem nich mohly proudit jen samé hezké sny. Noční můry jsou Twyliným oblíbeným jídlem. Miluje tmavě modrou a sytě fialovou (deep purple) barvu. Obzvlášť, když se navzájem prolínají a vypadají jako kouř nad vodou (zajímavost: odkaz na kapelu Deep Purple a jejich song Smoke on the water). Jejím mazlíčkem je chomáč prachu, zajíček Dustin. Jednoho dne ho odfoukl vítr, ona ho našla a zachránila. Nejvíc ji trápí, že normální lidé nerozumí tomu, že je nechce vyděsit, ale chce jim pomoct od hrozivých nočních můr. Je těžké vytvořit hezké sny podezřívavým lidem. Nemá ráda vysavače.

Twyla je roztomilý bubák. Její pleť je světle fialová s šedými stíny na nohou a rukou. Na nohodou mají stíny tvar spirály. Její vlasy mají barvu mořské pěny s fialovými a modrými melíry. Její oči jsou fialovo růžové.

V kolekci Freak du Chic má Twyla kudrnaté vlasy vyčesané do ohromného drdolu. Tentokrát barvu mořské pěny zdobí černé melírky. Ofinka přes čelo je zatočená a silně promelírovaná. Make-up je velmi výrazný, Twyla má azurové a šedé oční stíny a pod spodními řasamy jsou konturkou namalované symboly. Líčka má rovněž lehce azurové. Rty jsou zvýrazněny třpytivou fialovou rtěnkou. Twyly cirkusový obleček se skládá z overalu s dlouhým rukávem a kraťasy. Je velmi pestrý. Vrchní část tvoří nařasený azurový límec s černým lemováním, část dekoltu je vzorovaná černobílými kosočtvercy a na tu navazuje část spodní s potiskem pavučin a pavoučků, kterou zdobí dva velké plyšové knoflíky. Stejné jsou i kraťasy, které jsou oddělené bílou krajkou. Dlouhý rukáv je z černé síťoviny. Twyla má na pravé ruce decentní náramek z azurových korálků. Za to její boty jsou velmi výrazné - mají černou barvu, neobvyklý tvar a obrovský vysoký podpatek. Pod nimi jsou černé síťované podkolenky, které zdobí pruhovaný černobílý "závoj".

Twyla je prostě jedna z nejkrásnějších charakterů a jako panence ji to snad vždy ohromně sluší. V kolekci Freak du Chic jsem si ji děsně přála. Má tolik neuvěřitelně krásných detailů! A působí opravdu creepy. Ostatně jako celé téma cirkusu, které se prostě neuvěřitelně hodí do hororů. Proto je mi asi tahle kolekce tak sympatická. O Vánocích k ní přibude ještě její kolegyně Clawdeen, kterou pro mě kamarádka rovněž koupila, ale zatím budu dělat, že to nevím. :D

Bude dobře

17. října 2016 v 19:23 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Ačkoli mě mé chmury minulý týden ještě trochu doprovázely, pokusila jsem se užít si každičký den, alespoň těch pár hodin po práci, než jsem padla vyčerpáním do postele a usnula. Jeden den to byl 'výlet' do Globusu, kam jsem se hrozně těšila, protože jsem se řítila na ty moje vyhlídnutá KAFATA (jak krásně sklonila paní prodavačka), kterými jsem si hned zpříjemnila víkend. Sice jsem se zklamáním zjistila, že Irish Cream vůbec nemají, ale odnesla jsem si alespoň mnou již ozkoušený karamel a vyzkoušila i lískový oříšek, který koneckonců taky není zas tak špatný, ale Irish cream vede na plné čáře. Tak, a pohodlné podzimní i zimní víkendy budou obohaceny o tuto výtečnou toxickou 'kávu'. Mám radost.

Cítit podzim

16. října 2016 v 19:40 | Lucille Daryl |  Fotografie aneb zachyceno objektivem
Podzimní dny jsou různé. Někdy prší, ale i přesto je atmosféra venku naplněna radostí. Některé deštivé dny jsou naopak už od rána plné chmur a depresivních myšlenek. Jeden den může podzimní slunce být hřejivé a příjemně prosvítá skrze listy stromů do okna vašeho pokoje, a vy máte hned chuť vyběhnout ven a jít si ho naplno užít. Jindy i ten sluneční svit může působit smutně a prázdně. Některé suché a studené dny jsou plné čestvého mrazivého vzduchu a vy si užíváte ten pocit, že se můžete zachumlat do pletené šály a s nadšením sledovat každý lístek, který spadne ze stromu. Jindy ten ochlazující podzimní vánek vnímáte jako nepříjemný a už se nemůžete dočkat toho, až si doma zalezete do křesla s hrnkem čaje.

A všechno je to jen o tom, co se zrovna odehrává ve Vaší hlavě. O tom, s jakou náladou jste se ten den probudili a o tom, jaké plány a myšlenky nosíte v hlavě. Krásný je totiž každý den.

Pokud máte v plánu něco příjemného, například se dopoledne chystáte do města, kde se sejdete s kamarádkou, nebo máte schůzku s přítelem, i ten jindy ošklivý a studený den se stane dnem krásným hned od začátku. Jestliže víte, že vás čeká jen jízda do práce, celodenní směna a poté nudná cesta domů, i z krásného slunečního podzimního dne se stane den plný chmur. A jak má potom dopadnout den, kdy je od rána mokro a všechno venku působí tak smutně?

A přitom to je jen o tom, najít si i na tom dni, kdy vás čeká více nepříjemného, než příjemného, nějaké malé rozptýlení. Něco, na co se můžete těšit. Třeba že si po práci koupíte nějakou maličkost. Nebo že se alespoň na hodinku domluvíte s někým blízkým. A nebo prostě vypnout a i přes nepříjemností myslet pozitivně a věřit, že ten den rychle uteče a další bude lepší. A nebo vnímat ty maličkosti kolem. Ty lístky, ty barvy, tu vůni, ten čerstvý vzduch. Někdy je to zatraceně těžké, a přitom je tu všude tolik krásy. Obzvlášť teď, na podzim.Veganský "tvarohový" dezert

13. října 2016 v 17:00 | Lucille Daryl |  Recepty

S přechodem na veganstní mi v hlavě problikly pouze dvě věci, u kterých mi zářil červený vykřičník. Ne, nebylo to maso a dokonce to nebyl ani můj milovaný tvaroh. Maso je totiž samo o sobě dosti nechutné a bez chuti (za veškerou tu výtečnou chuť může koření a typ úpravy, nebo vám snad chutná jen tak uvařené, bez dochucení?) a tvarohu jsem se chtěla vzdát už dávno předtím, jelikož jsem věděla, že vůbec neprospívá mému zažívání a zdraví celkově. I přesto jsem si ale vzpomněla na něco, co mi bude chybět.Podzimní maličkosti

11. října 2016 v 11:08 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

V posledních dnech často nakupuji. Ovšem tím nemyslím takové ty obří nákupy, kdy lítám půl dne po městě s padesáti taškama. Naopak. Nakupuji průběžně po hrstkách. Nerada utrácím, jsem prostě takovej skrblík a ráda šetřím. Většinou je mi na všechno líto peněz, no je to se mnou zkrátka těžké, co vám budu povídat. Zvykla jsem si nakupovat v sekáči, kde si tričko koupím za 29 korun a od té doby si nedokážu koupit nic v běžném obchodě, protože mi i stovka za tričko přijde jako spousta peněz. Proč bych za to dávala stovku, když si můžu jiné vybrat za třicet korun, že jo?