Banánový den

21. listopadu 2016 v 19:12 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl
Mimo velmi krásný víkend (po dlouhé době celý volný a celý strávený u přítele!) mám za sebou i jeden raw den. To máte tak, když vypadáte jako v šestém měsíci po všem, co zrovna sníte, a tak si řeknete, že nějaký ten půst by nebyl vůbec na škodu. A tak jsem se rozhodla pro menší dvoudenní očistu. Na svůj raw týden nevzpomínám zrovna ráda, vrhla jsem se do něj bez rozmyslů po hlavě a nepřinesl mi to, co jsem očekávala, ale jeden den na syrové stravě mi přijde jako dobrý nápad - jedna sám o sobě, ale v druhé řadě je to také skvělá příprava na půst - který plánuji zítra.


Svůj raw den jsem si naplánovala na dnešek, tedy pondělí, jelikož jsem se v sobotu pěkně nadlábla, takže mě mlsná nehonila ani v neděli a dnes jsem byla v práci, takže mi to skvěle vyhovovalo, jelikož tam mívám podstatně menší hlad. Nebo spíše chutě. Vlastně od té doby, co pracuji, jsem se konečně naučila rozeznávat tyhle dvě věci. Doma mě honí mlsná a snědla bych si mamuta (sojového, samozřejmě), protože mám fůru času nad tím přemýšlet. Naopak v práci mě mlsná nehoní ani trochu a vydržela bych nejspíše celý den nejíst, protože jednoduše na jídlo nemyslím. Jinak ho mám (bohužel?) v hlavě od rána do večera. Proto byl můj dnešní den na syrové stravě velmi příjemný a ani jsem ho takhle snadný nečekala. Ráno jsem si dala banány s kokosem, chia a vlašskými ořechy a jablíčko se skořicí. K svačině jsem slupla další banán, jablko a hrušku, a k obědu jsem si dala opět banán, kešu oříšky a mrkev. Po cestě domů to odnesl další banán s mandarinkou a odpoledne jsem pak jedla jen zeleninu a dýňová a slunečnicová semínka. Kupodivu (a opravdu se sama sobě divím, jsem nenažranec) nemám vůbec hlad, jsem najedená dosyta a cítím se skvěle připravená na zítřejší půst. Neočekávám, že to bude snadné, zvlášť když jsem takovej jedlík, ale zvládla jsem to i po tom ukrutném raw týdnu, takže tohle by měla být hračka. Nejhorší to bude asi ráno, protože zkrátka miluji snídaně (zvlášť o volných dnech!), ale však já si to vynahradím. Musím říct, že se docela i těším. Připravím se totiž sice o něco, co neuvěřitelně zbožňuji, ale mám v plánu se taky pěkně flákat. Kromě procházky (vidím to tak na dvě + jednu do krámu) totiž nebudu dělat vůbec nic. Budu se jen válet, hrát Batmana na PSku a sledovat filmy. Nebo alespoň to mám v plánu. Myslím si, že je skvělé svému tělu dát alespoň ten jeden den volnost a odpočinek od trávení. Zaslouží si to!


Jelikož jsem celý víkend nebyla doma, nestihla jsem ani napsat na blog. Myslela jsem, že zveřejním alespoň pár mrazivých fotek z jedné ranní procházky, ale nějak nebylo kdy. V pátek jsem odjela do práce a hned po práci byla u přítele až do dneška, kdy jsem odjela ráno opět přímo do práce a až po práci se vrátila domů, kde na mě čekaly ty moje vrňky, kterým musela místo mě dělat společnost jen máma. Závisláčci už mě mají zase u sebe a jsme všichni spokojení.

O víkendu jsem si víceméně flákala, ale na mou obranu to bylo po dlouhé době, kdy jsem mohla o víkendu zůstat zalezlá v posteli a nic neřešit. V sobotu navíc bylo opravdu ošklivé počasí, což mi hrálo do noty. Nemuselo mě ani mrzet, že neběhám po venku. V neděli už bylo trochu přijatelněji, ale i tak jsem měla takový odpočinkový den s přítelem. Sice jsme byli posilovat a zašli si na procházku, ale krom toho jsme jen tak relaxovali.

Během minulého týdne jsem si vyklízela skříň (= úložný prostor), jelikož jsem už opravdu skoro nedovřela postel a já moc dobře věděla, že polovinu obsahu stejně nenosím. Poprvé v životě se mi podařilo přemoci toho zmrda, který mi věčně seděl na ramenou a šeptal mi do ucha ,,Tohle si nech, to by se ti mohlo hodit" nebo ,,Ale tohle přece ještě budeš nosit, věř mi"! Byla jsem na sebe fakt pyšná. Podařilo se mi vyházet opravdu skoro polovinu toho, co jsem tam měla. Neměla jsem slitování a tak jsem všechno projela rovnou dvakrát - a dokonce jsem něco vyřadila i v druhém kole! Udělala jsem tak radost mamce, která se některých hadrů ihned ujala. No a teď mám v týdnu v plánu takový ten před-adventní úklid, protože na advent už chci mít čisto a věnovat se vánoční výzdobě. Nemůžu se dočkat, až mi tu budou hořet svíčky a blikat světýlka!

Co se dárků týče, konečně mám tak nějak pocit, že už mám velkou část sehnanou. Bohužel to ale ještě není všechno, to vůbec ne. Pro mamku mám téměř vše, co jsem chtěla, kromě pár věcí, které snad co nevidět koupím. Důležité je, že mám už všechno vymyšlené. Pro sestru mám zatím spíše maličkosti a pár hezkých věcí, ale schází mi takový ten "krutopřísný" až pitomý dárek, jehož tradici držím od doby, co jsem ji dala maličkou figurku Malfoye. No a pro přítele mám objednáno (ač jsem objednávat nechtěla, ale využila jsem Den dopravy zdarma!) a naopak mi schází ještě nějaké ty maličkosti. No a pro Kemilku i Kvurču už dárek zajištěný mám. Roli Ježíška (pro mě spíše Santa Clause) plním hrozně ráda a prostě chci mít pro každého hodně dárků, takže se v tom vážně vyžívám. Snad ještě něco vymyslím a seženu. Prosinec si chci užívat zahrabaná v balícím papíře a omotaná stuhou, rozhodně už nemám v plánu běhat po obchodech a shánět něco na poslední chvíli!

PS: Asi nečekám žádné reakce, nemám ráda články bez fotek, ale pro svůj vlastní pocit zkrátka potřebuji "dohnat" ty dny, které jsem nic nenapsala.
 


Komentáře

1 Kája | Web | 21. listopadu 2016 v 21:44 | Reagovat

Banánový den! Ten mám skoro pořád. :D

2 Dana | Web | 22. listopadu 2016 v 14:10 | Reagovat

Banány bych doplnila třeba něčím zajímavějším....

3 Lucille Daryl | Web | 22. listopadu 2016 v 15:06 | Reagovat

[2]: Opravdu nikdy nepochopím, proč někdo komentuje článek, z něhož si přečetl jen titulek... :D

4 Ortie | Web | 22. listopadu 2016 v 17:22 | Reagovat

Taky mám ráda dny jen na ovoci a zelenině a i jednou do měsíce si dám půst, je fajn nechat trávení odpočívat.

5 V. | Web | 22. listopadu 2016 v 18:35 | Reagovat

Ooo, to s tím raw detoxem chci už delší dobu zkusit...prostě celkově najet na trochu zdravější vlnu, takže jsi mě tím tak mile nakopla. :3

6 Lucille Daryl | Web | 23. listopadu 2016 v 4:59 | Reagovat

[5]: Je to zajímavá zkušenost, ale já bych ovšem už nikdy nešla do toho týdenního.. Jednak mě taková strava nedělá šťastnou dlouhodobě (byla jsem chodící deprese :D) a sníst tolik kalorií z ovoce/zeleniny/oříšků, abys nešla pod svůj bazální metabolismus, je pro mě hrozně náročné - je toho prostě hrozná spousta! Takže já po tom týdnu ztratila menstruaci která se mi bohužel stále ještě nevrátila ani po sedmi měsících, i když jsem ta kila, která jsem shodila, nabrala zpět. Raději konzumuji běžnou zdravou stravu, která je z obrovské části tvořena právě i tou syrovou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama