Lucie noci upije a ve dne peče cukroví

14. prosince 2016 v 20:18 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Myslela jsem, že mi ty čtyři druhy cukroví budou stačit. A vlastně by i bohatě stačily, co se chutí týče, potože jsem posledních pár dní nějaká rozbitá a nemám absolutně na cukroví chuť. Zatím jsem ho jen ochutnala a jednou si dala k snídani. Ale však ony se ty chutě vrátí, tedy pokud ho ovšem dřív nerozdám. Půlka krabice je totiž fuč, a to jen proto, že jsem hrozně štědrá a hodňoučká a "krabičkuju" ho pro ostatní. Velkou část povezu v pátek k příteli, jelikož si spolu chceme v sobotu trochu zamlsat. Jíst cukroví po troškách totiž není nic pro mě, takže si chci dát jeden den pořádnou nálož cukroví k snídani (a to rovnou do postele) a lehce se s ním přežrat, ať si ho vychutnám v celé parádě. A ještě si k tomu pustit vánoční film a udělat něco dobrého k pití. Karamelové kafčo, teplé rostlinné mlíčko, kakaíčko, nebo snad vánoční čajík? Kdo ví, zkrátka na co bude zrovna chuť. A jestli si teď o mně myslíte, že jsem trochu čuně, tak budiž - já to přiznávám. Ale u mě platí pravidlo, že když už, tak pořádně! A o cukroví to platí dvojnásob. Protože všechno je to takové drobné, že po snědení pár kousků vůbec nemáte šanci zjistit, jakou to má vlastně chuť. Takže se tím pořádně nafutruju a jen tak na tu chuť nezapomenu. Loni jsem se přesně takhle cpala u přítele v posteli, když jsme spolu koukali na Sám doma (a následně i druhý den v obýváku u filmu Vánoce naruby) a jak si to pamatuju. A to bylo podstatně horší, jelikož jsem ještě jedla mléčné výrobky a všechno to cukroví bylo tradiční (takže tradičně tučné, přeslazené a s kupou Hery) od babičky. Takže letos si to vlastně nebudu muset tolik vyčítat, to je skvělá zpráva, ne?


A zase melu hovadiny, ačkoli jsem se s vámi chtěla podělit jen o tom, že mám další dva druhy cukroví. Jelikož na to "klasické", které jsem napekla v neděli (rohlíčky, linecké, pracny) jsem teď v týdnu chuť moc neměla, jedna chuť mě přece jen tak neopustí - a to ta na ovesné vločky. Ovesné vločky jsou vlastně moje nejoblíbenější potravina obecně, když se to tak vezme. Na ty mám chuť pořád. Mohla bych je k snídani, k obědu, k večeři. Nejvíc je miluji v kombinaci s kokosem a vlašskými ořechy, v kaši k tomu ještě přidávám banán a jablko. No a tak jsem si řekla, že co bych to byla za vločkožrouta, kdybych neupekla něco ovesného? A tak jsem to dnes napravila a upekla jakési ovesné hrudky, které jsou v podstatě totéž, co moje kaše - jen bez toho banánu. Část vloček jsem rozemlela na mouku, část nechala vcelku, smíchala to s chia a lněnými semínky, vlašskými ořechy, kokosem, vodou a medem, vytvarovala placky a dala péct. Jednoduché, voňavé, a pro mě naprosto výborné. A stejně jako loni, ani letos jsem si neodpustila něco pro změnu nepečeného, a to nejjednodušší variantu nepečeného cukroví, datlové kuličky. Loni jsem dělala takové tmavé s vlašskými ořechy, ale letos jsem měla chuť na něco.. "světlejšího". Určitě znáte raw tyčinky od Lifefood, že? Jedna z mých oblíbených příchutí je kokosová, která je z datlí, mandlí, kešu a kokosu. A přesně z toho jsem letos uplácala kuličky. No, musím vám říct, že když mi ty koule celou hodinu voněly pod nosem, bylo fakt těžké se na ně nevrhnout. A tu větu si prosím nečtěte podruhé a ani nad ní neuvažujte, je totiž fakt zvrhlá.

A letos už vážně končím! Myslím, že 6 druhů je až až. Obzvlášť na někoho, kdo doposud pekl maximálně tak linecká prasátka. Sice jsem teď krásně najedená ještě z večeře, ale musím uznat, že už se na to cukroví pomalu začínám těším. Jen to prostě není ono, takhle v týdnu. Cukroví je na rozmazlování. A na rozmazlování jsou víkendy. Cukroví je tudíž víkendovou záležitostí! Kdo mě chápe, dá mi za pravdu a zároveň mě ujistí, že nejsem divná?

Včera jsem si po skromnu oslavila svátek a po letech jsem byla vyslyšela a od sestry dostala originální DVD Střihorukého Edwarda. Přála jsem si ho totiž už loni, předloni, předpředloni, ale nikdy mi ho nikdo nedal, protože si vždycky ten dotyčný myslel, že už ho pro mě má někdo jiný. Ale lepší pozdě, než-li nikdy. Hlavní je, že jsem se dočkala a že mám radost. Od mamky jsem mimo jiné dostala roztomiloučké utěrky s vyšívanou kočkou a se slovy "já ti to koupila jakože pro kočky, tak jim to nech" a když jsem řekla, že mi to přijde škoda, že to zachlupí, tak mi mamka řekla "no ale vždyť jo, to je pro ně"... Takže mé kočky dostaly dárek k mému svátku... Co nadělám. :D Každopádně, když už je to takhle, tak na tom budou muset povinně ležet...

KONEC CHLUPENÍ DO MÝCH PEŘIN, MUHEHEHEHE! >:E


 


Komentáře

1 Simona | Web | 15. prosince 2016 v 6:24 | Reagovat

Tak mám taky 6 druhů, ale ještě je poptávka po nepečeném, do toho se pustím o víkendu....

2 Kat Keith | 15. prosince 2016 v 14:13 | Reagovat

Panebože, ta závěrečná fotka je naprosto dokonalá. :D Naprosto suverénní kočky.
Já letos objevila tuhle tibetskou mouku z praženého ječmene - http://tatsampa.cz/, a tak zkouším péct z ní. Stačí základní recept jako na sušenky, zkrátka mouka s nějakým pevným tukem, a pak do toho naházet, co je libo. Aktuálně doporučuju zázvor s rozinkami. :3 ...Zatraceně, zní to jako reklama, ale když už máš v článku cukroví, nejde se nezmínit. :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama