Leden 2017

Zhlédnuto ~ Rozpolcený

24. ledna 2017 v 20:46 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

Split

Rozpolcený

Horor / Thriller
USA, 2016, 116 min
Režie: M. Night Shyamalan

**** a půl

V Kevinovi se skrývá 23 identit. Každou chvíli se má probudit dvacátá čtvrtá.

Kevin, v němž se skrývá 23 různých a naprosto odlišných osobností, unese tři studentky a zamkne je kdesi ve sklepení. Vzhledem k jeho změnám v chování jsou zmatené a netuší, co se děje a co s nimi chce udělat. Po nějaké době začínají odhalovat jeho rozpolcenou osobnost a jedna z dívek toho využívá k úniku. Zároveň se ale dozvídají o brzském příchodu někoho, komu devítiletý Hedwig, což je jedna z osobností v Kevinovi, říká Netvor.Na tenhle film jsem se těšila od doby, co se objevil první trailer. Nejen, že jsem si Jamese McAvoye velmi oblíbila a dokázal mě okouzlit i v takové ptákovině, jako je Victor Frankenstein (2015), ale už z traileru na tento nový thriller bylo zcela jasné, že role plešatého schizofrenního blázna mu padne jako šitá na míru. A abych byla co nejvíce překvapená, po zhlédnutí traileru jsem si o filmu vůbec nic víc nezjišťovala a zkrátka se jen těšila, co z toho bude.

Ve čtvrtek měl premiéru a tak jsme hned v pátek zašli do kina. A musím říct, že vůbec návštěvy kina nelituji. Naopak, film splnil přesně mé očekávání. Nedá se o něm moc rozepisovat, aniž bych nevyzradila různé zvraty a zápletky, ale mohu film hodnotit z technické stránky. Režisér M. Night Shyamalan už má na svém kontě pár hororů, z toho některé jsou velmi podařené, jako například dnes již legendární Šestý Smysl nebo mysteriózní sci-fi o mimozemšťanech, Znamení. V předloňském roce natočil také velmi originálně a s vtipem podaný horor s názvem The Visit. Ani tenhle kousek od něj nezklamal a pro mě je naopak zatím nejlepší. Film má naprosto vše, co od něj já osobně očekávám. Zajímavý a neotřelý příběh, který je navíc velmi chytlavě podaný; skvělé herecké obsazení na nejvyšší profesionální úrovni; scény plné napětí, zvratů a v neposlední řadě i momenty, kterým se může člověk opravdu od srdce zasmát a nejedná se o rádoby vtipné a velmi suché scény, které jsou v poslední době hojně nastrkávány do filmů všech žánrů. Tohle je Thriller s velkým T.

Dá se říct, že je příběh rozdělen do několika částí, a musím říct, že ani jediná z nich mě nenudila a neměla jsem šanci, aby mou pozornost cokoliv od filmu odtrhlo. Ač jsem se setkala i s recenzí, ve které byly scény s psycholožkou (Betty Buckley) nazvány velmi nudnými a zbytečně zdlouhavými, musím důrazně nesouhlasit. Betty svou roli hrála tak neuvěřitelně bravurně a sympaticky, že by k ní chtěl dobrovolně chodit i psychicky zcela zdravý jedinec. Anya Taylor-Joy, která byla hlavní představitelkou ze tří unesených dívek, do filmu přinesla osobní příběh z minulosti, který byl velmi silný a až neuvěřitelně mrazivě podaný. Tuto mladou herečku jsem do té doby viděla jen v hororu Čarodějnice, který pro mě byl velkým zklamáním a z nějakého důvodu mi tam tak trochu pila krev, čehož jsem se bála i v tomto filmu a na začátku filmu jsem byla téměř přesvědčená, že to tak bude. Jenže během pár minut se vše obrátilo, jelikož předvedla perfektní a především reálné výkony a ukázala, že se v ní skrývá ohromný talent nasměrovaný na tu správnou cestu - cestu hororu. Tahle herečka se k tomu žánru hodí jako dlouho nikdo. Já si na to herecké obsazení totiž velmi potrpím, a pokud se v hororech objeví někdo typu Abigail Breslin nebo Emma Roberts, tak se na to prostě nedá koukat. Tahle slečna je naopak hororový poklad. Skvěle své role zahrály i zbylé dvě slečny. Bylo to snad poprvé, co jsem ve filmu viděla chování srovnatelné s mou představou o tom, jak by se úplně obyčejný člověk choval v takovéhle situaci. Jindy postavy působí absolutně nereálně až přehnaně, tady to bylo ale velmi skutečné... No a konečně se dostáváme k hlavnímu představiteli, který mě nesmírně potěšil a ačkoli jsem od něj skvělý výkon očekávala, mé očekávání dokázal ještě překročit a vyšplhat se výš. James McAvoy je pro mě od teď vážně jednička a troufám si říct, že jako herec je jeden z nejlepších vůbec. Zvládnout tak odlišné role s minimálním časovým přechodem, to je prostě něco. Na něj byla skutečně radost pohledět. Jak už jsem zmínila, nesmírně mě bavil i ve Vincentu Frankensteinovi, který byl z filmového hlediska tak trochu hovadinou, ale když se s jeho talentem spojí i schopný režisér s kvalitním nápadem, vyjde z toho něco neuvěřitelného. Myslím, že na roli Kevina by se nikdo nemohl hodit lépe a skutečně si na jeho místě neumím představit nikoho jiného. Kdysi jsem říkala, že snad jen Johnny Depp dokáže zahrát kohokoliv. No, myslím, že ho právě někdo sesadil z jeho chameleoního trůnu... Co se týče kamery, ta byla na jedničku s hvězdičkou a šestkrát podtrženou.

I přesto všechno nadšení jsem našla něco, co mě trochu mrzelo a zklamalo. A tím je nedostatečné seznámení s Kevinovými osobnostmi. Chápu, že představit v jednom filmu 23 osobností (a k tomu zahraných jednou osobou) je tak trochu nereálné a velmi časově náročné, nicméně nějaký ten náznak toho, kdo byli ti další, mi tam prostě chyběl. Ale to už je asi mou zvědavostí. Na druhou stranu je to trochu vzrušující, když člověk neví, netuší a celé je to zahaleno takovou tou rouškou tajemna.. Ale stejně se s tím nedokážu tak úplně smířit. Film na Kevinových dvacet tři identit zkrátka láká, je na tom svým způsobem postavený, a tak divák pochopitelně očekává víc. To je jedno takové větší mínus. Zároveň ale asi poslední, které jsem schopna najít.

Spousta lidí si rovněž stěžuje na nevyhovující konec a zvraty, které přinesl, nicméně já jsem velmi spokojená. Mohla bych psát do nekonečna, ale nechci, neboť vás nechci připravit o žádné, ani to sebemenší, překvapení a napětí. Chci vás jen nabudit a doporučit tento film všem milovníkům thrillerů. Za mě to rozhodně stojí za to.


Zhlédnuto ~ Blair Witch

21. ledna 2017 v 17:00 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

Blair Witch

The Woods (neoficiální název)
The Blair Witch Project 3 (neoficiální název)


Horor / Thriller
USA, 2016, 90 min
Režie: Adam Wingard

*

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího natáčecího štábu v lesích poblíž Burkittsville nalezne na internetu její mladší bratr James podivný videozáznam, na němž zdánlivě identifikuje svou ztracenou sestru. Rozhodne se odkrýt tajemství, kterým je její zmizení zahaleno, a v doprovodu svých přátel Petera, Ashley a Lisy zorganizuje výpravu do Burkittsvillských lesů. (zdroj: www.csfd.cz)


Záhadu Blair Witch neboli v originále Blair Witch Project zná jistě každý. Aby ne, je to taková matka žánru found footage. Film byl natočen v roce 1999 a stál pouhých 25 tisíc dolarů, nicméně se stal okamžitě hitem a vydělal přes 240 milionů. V té době byl FF něco zcela nového. Bylo to originální, působilo to reálně a hlavně to bylo děsivé. Když se na Záhadu Blair Witch podíváme dnes, možná vidíme jen další obyčejný FF se stejně rozklepanou kamerou, jako v každém jiném, a pár bláznů v lese. A to proto, že se před pár lety s tímto subžánrem roztrhl pytel a dnes je jich všude spousty. A to především těch nekvalitních. A ačkoli první díl k nim rozhodně nepatří, neboť je třeba přihlížet na již zmíněný rok, ve kterém tento mystifikační dokument vznikl, 3.pokračování k nim patří definitivně a bez debat.

Ani nevím, jak tento film zhodnotit. Začal pěkně, ostatně jako Blair Witch, problém je ale ten, že se nedělo absolutně nic nového a pokud bych tento film měla shrnout jedním slovem, to slovo by bylo znělo "zbytečný". Upřímně se přiznám, že jsem dokonce v loňském roce ani nezaznamenala, že vyšlo nějaké třetí pokračování Blair Witch, a dost možná to tak mělo i zůstat. Film jsem dokoukávala na podruhé další den, neboť mě to opravdu neskutečně nudilo. Ze začátku tedy ne, to musím uznat, neboť atmosféra nebyla vůbec špatná, byla dost podobná jako v prvním díle, ale k čemu je to dobré, když je tu ten první díl? Tenhle je prostě zbytečný. Schovává se za návaznost na druhé pokračování (které mimochodem nebylo natočeno jako FF), ale přitom je úplně o ničem. Děje se tam to samé, je to předvídatelné a navíc to nemá ani pořádný závěr. Závěrečná "akce" totiž stála za prd a akorát z ní bolely oči. Dávám snad jen jednu hvězdičku ze soucitu, za tu celkem fajn atmosféru na začátku.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

50. Rochelle Goyle (Getting Ghostly)

21. ledna 2017 v 10:00 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Rochelle Goyle

Kolekce: Haunted - Getting Ghostly
11.1.2017

Jsem na krásném čísle 50 a obsadila ho něžná francouzka Rochelle. Je to teprve druhá Rochellka v mé sbírce.
Rochelle Goyle je 415ti letá dcera Chrliče. Pochází z Paříže a její oblíbená barva je šedá. Miluje architekturu a jejím koníčkem je sochařství. Nemá ráda plavání - jde totiž ke dnu jako kámen. Je neuvěřitelně přátelská a své nejbližší si velmi chrání. Postaví se jim do cesty i když o její ochranu zrovna nestojí. Její nejlepší kamarádky jsou Ghoulia a Robecca. Jejím mazlíčkem je Roux, chrlič-griffin. Nenávidí holuby, hádejme proč?

Rochelle je krásná a vznešená francouzka. Vzhledem k tomu, že je dcerou chrliče, je z mramoru. Na hlavě má ouška a na zádech nádherná křídla. Její vlasy jsou dlouhé a růžové s tyrkysovým melírem. I její velké oči jsou růžové. Má roztomilé drápky.

V kolekci Getting Ghostly je Rochelle poněkud jiná, než obvykle. Je totiž duch. Její mramorová pleť je průsvitná, má dlouhé a lehce zvlněné tyrkysovo-růžové vlasy, šedé mrtvolné rty a tyrkysový "stín" kolem očí. Oči zůstaly růžové, lehoučce zvýrazněné světlejšími růžovými stíny. V ouškách má stříbrné náušnice ve tvaru francouzských lilií, neboli Fleur-de-lis. Její outfit se skládá z úzkých mini šatů šedé barvy s černým vzorováním. Přez ně je volnější průsvitná síťovina tyrkysové barvy s růžovým lemováním a koženkovým dekoltem, který tvoří též symbol francouzské lilie. Rochelle má kolem pasu růžové řetězy, na kterých můžeme symbol nalézt též. Stejně tak na růžovém podpatku jejích modrých průsvitných bot, kde je lilie tvořena z řetězů, stejně jako u náušnic. Kromě velkých přesýpacích hodin na modrém řetězu, které má Rochelle u sebe, má i malý nenápadný průsvitný náramek též ve tvaru přesýpacích hodin.

Rochelle v této kolekci je naprosto perfektní. V Getting Ghostly to byla s Twylou právě ona, která mě tolik uchvátila, takže jsem si ji nemohla odpustit, když jsem na ni v obchodě narazila. Kdysi jsem si chtěla koupit i Draculauru, která se mi zpočátku nelíbila, ale v Pompu jsem na ni jednou koukala a okouzlila mě. Nicméně v té době jsem si už koupila nějaké jiné panenky, a tak jsem chtěla zase chvilku šetřit. Teď zpětně mě to celkem mrzí, neboť mít k Twyle a Rochelle ještě Draculauru by bylo perfektní. Clawdeen ani Spectra se mi v této kolekci nelíbí, ale tyhle tři, to jsou prostě krásky. Stejně jako Twyla má i Rochelle oku lahodící a velmi jemné barevné kombinace. Ta tyrkysová s růžovou jsou prostě boží a na ní se to neuvěřitelně hodí. V této edici jsou navíc opět vidět úchvatné drobné detaily, například pro Rochelle typický francouzský symbol Fleur-de-lis vytvořen částečně z řetězů. Jsem ráda, že ji mám, opravdu nesmírně!

Zhlédnuto ~ 10 Cloverfield Lane

20. ledna 2017 v 16:00 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

10 Cloverfield Lane

Ulice Cloverfield 10
Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Drama
USA, 2016, 105 min
Režie: Dan Trachtenberg

Michelle se probouzí zavřená ve sklepní místnosti, připoutaná k lůžku. Poslední, co si pamatuje, je to, že jela autem a někdo do ní narazil. Absolutě netuší, co se děje, dokud se neukáže Howard, který ji do místnosti zavřel. Stručně ji sdělil, že ji zachránil život, neboť na Zemi udeřila katastrofa a všichni jsou mrtví nebo nakažení něčím, co je ve vzduchu. Howard tušil, že se něco takového má stát, a proto byl plně připraven. Jeho podzemní bunkr má vše, co člověk potřebuje k přežití, a kromě toho je vybaven velmi komfortně. Kromě Michelle je zde s nimi i Emmett, který o Howardově úkrytu věděl. Michelle ovšem teorii kontaminovaného vzduchu a katastrofě na Zemi příliš nevěří a tak se rozhodne pátrat. Vypátrá toho ale podstatně více, než zpočátku tuší.


Znáte Cloverfield? Ten Sci-fi foundfootage z roku 2008, který se u nás jmenuje Monstrum? Je celkem dost povedený. A podle hodnocení na csfd je mu tenhle kousek docela v patách. Nicméně společného s ním má úplné minimum a kdyby neměl v názvu slovo Cloverfield, nejspíš by to žádný člověk, který Cloverfield viděl, ani nepoznal. O to ale nejde. Co chci říct je to, že mě velmi zklamal.

Úmyslně neuvádím hodnocení v hvězdičkách, neboť jsme ho s přítelem ohodnotili jinak. Slovně. A jediné výstižné slovo bylo slovo CEDNÍK. Tenhle film měl zkrátka víc děr, než bych snesla. A je mi jasné, že některé ty díry byly naprosto úmyslné a ony situace ani neměly být nijak vysvětleny nebo dál pitvány, jenže mně se to takhle prostě nelíbilo. Já nemám cedníky ráda.

Tenhle film je takovou multižánrovkou. Chvíli to vypadá, jako klasický horor, poté jako nějaký thriller o magorovi, no a taky trochu jako sci-fi. Nebo jde snad o zombie apokalypsu? Těžko říct, neboť tady se dá sotva tušit. Na jednu stranu je super, že nevíte, co se vlastně tam nahoře na Zemi děje, ale já vás zklamu, vy to tak trochu ani nezjistíte. A nezjistíte ani co se dělo uvnitř. Nezjistíte v podstatě nic. Jenom koukáte na něco, kde je milion různých zvratů a změn, ale závěr to trochu postrádá. Je to celé hrozně pomotané a zamotané, ale to je v pořádku, neboť to takové má být. Tím spíš bych ale očekávala nějaký pořádny závěr, nějaké vyústění. To se ale svým způsobem vůbec nekonalo. Chvíli jsem přemýšlela, zda jsem film správně pochopila, zda se na něj nedívám takhle negativně jen kvůli tomu, že jsem to vlastně celé vůbec nepobrala, a tak jsem si něco málo přečetla, pustila různé interview, ale dozvěděla jsem se prakticky jen to, co jsem už věděla. Za mě ne. Nelíbilo se mi to. A zklamalo mě to. Podle mě to není horor pro každého. Myšlenka je silná, to uznávám, ale vůbec se s ní dál nepracuje tak, aby to působilo na diváka. Alespoň na mě to rozhodně nezabralo. Závěr prostě za ten čas strávený u filmu nestojí. Všude se setkávám jen se skvělými recenzemi a super hodnocením, ale já prostě nemůžu. Ať se na to koukám z jakéhokoli úhlu, mě to vůbec nebavilo. Musím uznat, že herci byli perfektní a opravdu na jedničku, stejně tak kamera a dalších technické stránkiy věci, ale to nic nemění na mém celkovém dojmu. Ve mně film prostě musí něco zanechat. Tenhle nezanechal nic. Za mě je to jen kvalitní provedení, ale bezduché a o ničem.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Ochutnáno! ~ 3

19. ledna 2017 v 17:00 | Lucille Daryl |  Ochutnáno!
K-take it veggie sójový jogurt
alternativa bílého jogurtu

Složení: voda, sójové boby* (11%), kukuřičný škrob*, sůl, jogurtové kultury (max. 0,1%).*z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Dříve jsem často jedla bílé jogurty. Pro vegany není těžké jogurt nahradit, sójových nebo rýžových je na trhu spoustu, převážně jsou to ale ty již ochucené a jediné s tou "pravou" jogurtovou konzistencí jsou u nás k dostání snad jen ty od Alpra nebo Provamelu. A nejen, že jsou dost drahé, ale třeba ty Alprácké nemají zrovna chválihodné složení (viz. cukr nebo glukózo-fruktózový sirup). Alespoň ty ochucené 4-packy. Pak jsou tu ty velké, 500 gramové, též od značky Alpro, kde už můžeme kromě kokosového nebo mandlového sehnat i bílý, neochucený. Přiznám se, že s tím zkušenosti nemám, ale vzhledem k ceně asi ani mít nechci. I značka Joya nabízí neochucený jogurt a dokonce v malém kelímku, nicméně kelímek je ze škodlivého materiálu. A co se týče ostatních sojových jogurtů na trhu, převážně se jedná o tu pudinkovou konzistenci, což má prostě do klasického jogrtu daleko. Nová značka Kauflandu Take it Veggie nabízí velký sojový jogurt za 39,90 korun, což sice taky není málo, ale už je to rozhodně přijatelnější než dvojnásobek. Navíc vám jogurt vydrží na 3x, pokud jste tedy trochu větší jedlíci jako já, tak jen na 2x, ale jogurt za dvacku mi nepřijde zas tak hrozný.
Kdysi dávno jsem si ráda dělala bílý jogurt se lžičkou rybízové marmelády, perníkovým kořením, vlašskými ořechy a kousky banánu. Nedávno jsem si na to vzpomněla a dostala jsem chuť na nějakou alternativu této mléčné pochoutky, takže jsem neváhala a jogurt koupila. Po ochutnání jogurtu jsem byla nadšená. Sice je po první lžičce ta sojová pachuť zřejmá, nicméně po lžičce třetí už na ni celkem zapomenete a pokud do jogurtu cokoliv přidáte, ztratí se úplně. Takže moje oblíbená svačinka z dřívějších dob byla perfektně nahrazena a já absolutně nepoznala rozdíl.Tenhle jogurt od teď bude parkovat v mé lednici častěji. K dostání je i v ochucená vanilkové verzi, která mě osobně moc neláká, radši si jogurt ochucuji sama. Ale pokud na něj někdy narazím v akci či ve slevě, nejspíš ho taky koštnu.


Zhlédnuto ~ Don't Breath

18. ledna 2017 v 8:22 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

Don't Breath

Smrt ve tmě
A Man in the Dark (neoficiální název)

Horor / Thriller
USA, 2016, 88 min
Režie: Fede Alvarez

* * * *

Rocky je rozhodnutá odejít z domu od své násilnické a věčně opilé matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez budoucnosti, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat. Je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem a Moneym mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. (zdroj: csfd.cz)


Don't Breath je ten typický thriller, který vás po celou dobu krásně napíná a nenechá v klidu. Rozkousla jsem si tvář, jen tak mimochodem. Nicméně i tak musím podotknout, že jsem od samého začátku tušila, jak to celé skončí a dokonce i má představa úplně závěrečné scény byla téměř přesná, nicméně tento film zdaleka nemá jen jednu dějovou linii a tak to absolutně nevadilo, neboť zápletky, na které narazíme, rozhodně nejsou očekávatelné a už vůbec ne všední.
Tento film splňuje vše, co by thriller splňovat měl. Napětí, při kterém tuhne krev v žilách, spoustu akce, při které opravdu neducháte a kromě zvratů čekaných i ty absolutně nečekané. Je to zase něco trochu jiného a námět mě velmi zaujal. Postav se ve filmu moc nevyskytuje a musím se přiznat, že jsem se zpočátku obávala, že mi hlavní role bude pít krev, ale musím uznat že herecké výkony přítomných mě velmi mile potěšily a z dědka šla vážně hrůza. Podle mě se klidně může přidat ke skupince těch povedených hororových záporáků. Aneb tady můžeme vidět, že i málo je někdy víc a že dům může být strašidelný i bez duchů. Za mě prostě super a rozhodně doporučuji každému, nejen horor-fanouškům. Asi nemám, co víc bych napsala, neboť nechci psát žádný spoiler. Takže zbytek je na vás.

Pan režisér Fede Alvarez se rozhodně po Lesním Duchovi výrazně zlepšil.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ The Autopsy of Jane Doe

12. ledna 2017 v 19:38 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

The Autopsy of Jane Doe

Horor
Velká Británie, 2016, 86 min
Režie: André Øvredal

* * * a půl

Koroner a jeho syn se stávají svědky nadpřirozených událostí během pitvy neznámé ženy, která je objevena ve sklepě vyvražděné rodiny. Postupně během pitvy nachází stále více a více zarážejících znamení, která je mají dovést k rozuzlení, jak dívka vlastně zemřela. Budou ráno vědět jasnou příčinu úmrtí? (Shadowland)Norský režisér André Øvredal toho na svém kontě ještě moc nemá, Atopsy of Jane Doe je totiž teprve jeho druhým hororem. Ten první je známý a celkem oblíbený Lovec trolů, který mě osobně ale bohužel moc neoslovil a proto jsem ho nikdy ani nedokoukala do konce. Když jsem ale narazila na tuhle novinku konce loňského roku, nerozhodovala jsem se dlouho, jelikož hodnocení na csfd.cz mě k tomu zkrátka okamžitě přinutilo. Film je totiž hodnocen velmi dobře. A dobrá zpráva je, že se není čemu divit.

V hlavních rolích tu máme dva sympaťáky a skutečně dobré herce, kteří prostě umí a baví. K tomu soundtrack jako když frčíte nějakým americkým fárem na vejlet. Až na to, že my žádným autem nepojedeme. My budeme pitvat. Už začátek byl velmi slibný. Hudba, hlavní hrdinové, co teprve prostředí a jeho atmosféra? Pitevny pod jejich vlastním domem, to nezní zrovna útulně, co říkáte? Připravte se na to, že dobrých padesát minut budete koukat na pitvu mladé slečny, o které nikdo nic neví. Kdo je, odkud je, proč a hlavně jak zemřela. Těžko říct. Je totiž naprosto netknutá, bez jediné ranky. Koroner s jeho synem si myslí, že odpovědi na jejich otázky zodpoví pitva, ale ošklivě se pletou. Ta těch otázek totiž přinese daleko víc. Nejedná se vyloženě o film s nechutnými scénami, ale oběd si k tomu asi taky zrovna dávat nemusíte. S řezacími scénami se totiž nešetří a všechno to působí velmi reálně. Ale neděste se - co řez, to další nejasnost, která vás prostě nenechá v klidu. V tomhle filmu uvidíte víceméně jen dva herce (plus asi 3 dalších postavy, které se mihnou na začátku a na konci) a mrtvou holku, o jejíž tváři se vám bude snad i zdát, neboť koukat padesát minut na její pitvu není zrovna krátká doba. Ale já vám slibuju, že se během té doby nebudete nudit. Nejen, že taťka se synem jsou prostě sympaťáci, ale budete tak napnutí, že ta necelá hodinka uteče jako voda. Dlouho mě film nezaujal tak moc, jako tenhle. Většinou jsem nachytala sama sebe, jak nedávám pozor, nebo jak beru do ruky mobil a nevěnuji se filmu naplno. A to by dobrý film udělat neměl, že ne? No, tenhle to neudělal - tedy, během té pitvy. A to je ten kámen úrazu. Mělo to vážně super začátek a divák mohl přemýšlet a hádat, co je vlastně ta tajemná holka zač. Postupně už to začalo být celkem zřejmé, což by zas tak nevadilo, nicméně když už se to všechno mělo rozjet, rozjelo se to tak moc, že to úplně změnilo směr a už to nebylo ono. Najednou to bylo plné tuctových a předvídatelných okamžiků a přehnaných zvratů, které prostě nebyly úplně to pravé a které mě osobně najednou velmi zklamaly. Závěr zkrátka zahodil těch výborných, opravdu výborných počátečních padesát minut do koše. Nicméně i přesto má film od každého trochu a proto si myslím, že úplně zklamat nemůže nikoho. Máme tu mrtvolku, nějakou tu krev, pitvání, nevysvětlitelné jevy a především precizní mysteriózní atmosféru. Závěr mě ale osobně spíše zklamal, nemluvě o tom, že bych uvítala více rozvést příběh.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

49. Clawdeen Wolf (Freak du Chic)

11. ledna 2017 v 17:09 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Clawdeen Wolf

Kolekce: Freak du Chic
Dárek od kamarádky k Vánocům, 24.12.2016

Clawdeen je dcera vlkodlaka. Svou rodinu a přátele si velmi tvrdě chrání, takže nikdo nemusí ani přemýšlet nad tím, že by o její smečce roznášel pomluvy. Zvláště o její nejlepší kamarádce Draculauře nebo mladší sestře Howleen. Clawdeen je přesvědčená, že se chce stát módní návrhářkou. Miluje navrhování oblečení, účesů i make-upu. Skrze navrhování dokáže vyjádřit své vnitřní pocity. Jejím oblíbeným jídlem je steak. Oblíbenou činností je samozřejmě nakupování oblečení, ale také flirtování s chlapci. V módě je velmi divoká, což se odráží na jejích outfitech i účesech. Říká, že je nádherná, zastrašující a naprosto loajální vůči svým přátelům. Jejím mazlíčkem je děsivě roztomilé koťátko jménem Crescent. Je stejně kučeravé, jako ona. Ze všeho nejvíc nesnáší, když jsou její sourozenci ve škole ve stejnou dobu, jako ona. Jsou otravní, trapní a především naprosto vědí, co na ni platí.

Clawdeen má hnědou pleť, vlčí ouška, žluté oči, dva tesáky vykukující pod rty a drápky.

V cirkusové kolekci je Clawdeen, stejně jako Twyla, naprosto ohromující a výstřední. Narozdíl od Twyly a jejího klaunského vzhledu ale Clawdeen představuje krotitelku šelem. Její pleť už není hnědá, ale mrtvolně šedá až nachová, takže její žluté oči ještě více vynikají. Zvýrazněné je má také fialovo-růžovými stíny, které tvoří zajímavé motivy. Rty má lehce fialové. Clawdeeniny vlasy v této kolekci mají stříbrno-fialovou barvu s černým melírem. Jsou zvlněné, rozpuštěné a zkrátka divoké. V hlavě mezi oušky má slušivý černý klobouček s bílou růží. Clawdeen má velmi extravagantní outfit. Skládá se z šedého korzetu s černým viktoriánským vzorováním, který je zakončen bílým lemováním a šedou krajkou. Korzet má na přední straně bílé šněrování a zadní část je zakončena jako klasický frak, ze kterého visí pruhovaný průhledný 'pramen' látky. K tomuto korzetu má Clawdeen úzké zebrované kalhoty s vysokými černými kozačkami na jehlách, které jsou pro krotitelku lvů typické. Ramena jí navíc zdobí vkusné chlupaté boa v pastelově fialové barvě. Clawdeen má dlouhé černé kožené rukavičky, kožený přaskový náramek na paži a černý dvojitý silný řetízek kolem krku. V této kolekci má i fialový ohnivý kruh a svého miláčka Crescenta, který má podobnou image, jako ona, a navíc má falešnou fialovou hřívu a vypadá jako pravý děsivý lev!

Do cirkusové Clawdeen jsem se naprosto zamilovala. Miluju tyhle detailně propracované kolekce, které mají něco říkat. Stejně jako Twyla ztvárnila úchvatně roli děsivého klauna, Clawdeen je dechberoucí krotitelkou lvů. Není snad jediná věc, který by se mi na ní nelíbila! Korzet je tak úžasný, že ji ho snad závidím a v kloboučku vypadá perfektně dominantně. Ty mrtvolné barvy s odstíny do nachova ji navíc velmi svědčí. Je tak jemná a přesto výstřední. Kolekce Freak du Chic je myslím mezi těmi novějšími jednou z nejpovedenějších sama o sobě, nicméně Twyla s Clawdeen jsou vážně jedinečnými kousky, na kterých se návrháři viditelně vyřádili a které by mi ve sbírce prostě nemohly chybět. Clawdeen mám, stejně jako Twylu, od své kamarádky Kvilči, a tímto ji za krásné dárky moc děkuji!

48. Catty Noir (Scaremester)

9. ledna 2017 v 17:00 | Lucille Daryl |  Sbírka panenek

Catty Noir

Kolekce: Scaremester
Dárek k 22. narozeninám od sestry, 12.11.2016

Mým 48. přírůstkem se stala krásná černá číča Catty.

Catty Noir je dcera kočkodlaka a je nadanou a velmi populární zpěvačkou. Ačkoli zpěv miluje, vždycky ji zajímalo, jaké by bylo chodit do školy jako normální teenager, a tak nastoupila jako student na Monster High. Jejím oblíbeným jídlem jsou chlazené hranolky se sýrem, na kterých si nejradši smlsne po koncertě. Velmi ráda odpovídá fanouškům na jejich dopisy, což u celebrity zní možná trochu zvláštně, ale pro Catty je kontakt s nimi velmi důležitý, neboť bez jejich podpory by nebyla tam, kde je. Když vystupuje, ráda nosí výrazné blýskavé outfity, ale i mimo pódium dává přednost něčemu třpytivému. Nikdy neměla žádného mazlíčka, což je jedna z obětí toho, být zpěvákem. Teď se těší, až si nějakého děsivě roztomilého pořídí. Není schopna si udělat vlastní časový plán a rozvrh. Po těch letech, co měla naplánovanou každou minutu svého života, je to zkrátka nad její síly. Catty je také velmi pověrčivá. Například 2 hodiny před každým koncertem jí to samé jídlo: 7 kuřecích nuggetek, 5 plátků jablka a jahodový shake. Také má u sebe na pódiu vždy střep ze zrcadla. Věří, že pokud by se svých zvyků nedržela, přineslo by ji to smůlu. Catty zpívá od srdce a nejvíc pro ni znamená to, pokud se svým zpěvem dotkne srdce někoho druhého.

Catty je černá kočkodlačka s růžovýma očima a čumáčkem, drobnými drápky a zatočeným černým ocáskem. Její dlouhé sytě růžové vlasy zdobí černá ouška.

V kolekci Scaremester má Catty dlouhé rozpuštěné vlasy se zarovnanou ofinou přes celé čele. Ouška, která z vlasů vykukují, zdobí drobné náušnice tří barev (růžová, šedá, bílá). Aby Catty oči vynikly, stíny mají světlou stříbrnou barvu s jemnou tyrkysovou linkou. Catty má i růžové obočí, čumák a rty. Její krk zdobí růžový obojek se stříbrným číslem 13. Co se týče oblečení, i to je sladěné do růžových tónů. Catty má na sobě dlouhé triko/šaty s krátkým rukávem ve stříbrné třpytivé barvě s růžovými vzory a s černým páskem, jehož spona má tvar kočičí hlavy. Pod tričkem má třpytivě růžové dlouhé legíny s bílou krajkou na nohavicích. Outfit foplňují růžové bezprsté rukavičky s bílou krajkou a tmavě růžové boty na stříbrném podpatku.

Catty jsem si moc přála, abych měla všechny kočky pohromadě. V této kolekci je na mě sice trochu moc výstřední (zkrátka ta světlá a růžová v kontrastu s černou doslova bijí do očí) a její outfit se mi tak úplně nelíbí, ale nakonec jsem ráda, že ji mám, protože víme, jak je to teď s monsterkami na trhu.. Lepší nějaká Catty, než-li žádná! A Tahle je první v mé sbírce. A co si budeme povídat, v Boo York kolekci dopadla podstatně hůř. Koneckonců, ono to k ní tak nějak sedí, vždyť je to známá zpěvačka a celebrity v našem světě taky chodí prazvláštně oblékané a považuje se to za módní kousky. V obličeji je Catty ale úplně rozkošná a vedle ostatních kočičích slečen vypadá skvěle!

Zhlédnuto ~ Life After Beth

9. ledna 2017 v 7:35 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

Life After Beth

Komedie / Horor / Romantický
Velká Británie, 2014, 91 min

odpad

Když Beth po nečekané smrti jednoho dne znovu obživne, chopí se její přítel Zach příležitosti a rozhodne se s ní podniknout vše, co za jejího života nestihli. Avšak jak Zach brzy zjistí, Beth není taková, jakou si ji pamatuje a brzy mu obrátí svět vzhůru nohama.


Na tuhle komedii jsem na internetu narazila už nesčetněkrát a vlastně ani nevím, proč jsem si ji nikdy nepustila. Ale po dnešku si myslím, že to tak zkrátka mělo být.
Zombíky mám hrozně ráda. Komedie s nimi mě baví a neočekávám od nich žádné zázraky. Chci si u nich zkrátka odpočinout a sem tam se zasmát, nebo alespoň pousmát. Ale tady to vážně nešlo. Přesto film nemá špatné hodnocení, všichni ho hodnotí jako průměr, často i lepší průměr, což prostě já osobně nechápu, protože mně tenhle film přišel spíš nechutný. A to nemyslím v tom smyslu, že by někdo požíral něčí mozek a vadil by mi pohled na vylezlá střeva. To ne, to od zombie filmů i očekávám (pochopitelně), ale vztah mezi hlavními hrdiny byl podán tak nějak nechutně až úchylně, což mi prostě vadilo. Hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy, kluk byl pro změnu uplnej magor.

Než jsem si film pustila, trochu mě zarazilo, že je britský, takže už kvůli tomu jsem měla trochu pochybnosti. Ne, že by mi vadili britské filmy, nebo bych si snad myslela, že briti neumí natočit slušný film. To rozhodně ne. Ale co se hororů týče, britské mají takovou typickou atmosféru a tu já osobně moc nevyhledávám. Horor ale nelze srovnávat s hororovou komedií, a co si budeme povídat, tady už jen z obálky bylo vidět, že britskou hororovou atmosféru rozhodně nemusím očekávat. Koneckonců i podle traileru (z něhož jsem viděla jen kousek, protože si nikdy trailery nepouštím celé - častokrát vyzradí až moc, než bych si přála) vypadal tak nějak na americký způsob. A tak jsem do něj prostě šla. Ale ne, nebyla to amerika, nebyl to ten humor, kterej mě baví a už vůbec to nebyli ti zombíci, které mám ráda. Tak já nevím, jestli to bylo vážně tou Británií a jejich zvláštním humorem, který očividně v hororových komedií absolutně nefunguje? Těžko říct. A vlastně nad tím ani přemýšlet nechci, protože tenhle film je pro mě jedna velká zbytečnost, blbost a nedokážu přijít na jediný pozitivní bod v něm, protože i samotný námět je již několikrát omletý. Tohle byl navíc i jeden z filmů, kdy jsem si všimla naprosto nevhodně vybraného soundtracku, který mi prostě trhal uši a vůbec se mi nelíbil. Takže jedno velké NE.