Zhlédnuto ~ The Final Girls

5. ledna 2017 v 17:26 | Lucille Daryl |  Zhlédnuté horory

The Final Girls

Poslední nás zachrání

Komedie / Horor
USA, 2015, 88 min
Režie: Todd Strauss-SchulsonMladá dívka Max se vydá se svými přáteli do kina na hororovou klasiku 80.let, ve které jednu z hlavních rolí hraje její již zesnulá matka, která přišla o život při autonehodě. V ten večer, kdy film dávají, je zrovna výročí její smrti a v kině vypukne požár. Ve snaze dostat se ven z kina se všichni přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život.


Já mám hororové komedie ráda, vážně jo, a existence téhle mi tak nějak unikla. Od filmu jsem příliš neočekávala, přece jen je to parodie na osmdesátkové vyvražďovačky, kterým se v dnešní době spousta lidí směje sama o sobě (což nechápu, nemáte vkus, zmetci!).

Je to taková typická slátanina pár starých slasherů, ze kterých převládá rozhodně Pátek 13. Banda ne zrovna vyspělých vedoucích přijíždí do kempu, kde je postupně povraždí zabiják známý ze zdejších legend. V partě samozřejmě nesmí chybět prsatá blbka ani nadrženej frajírek. Klišé, že? A o to jde. O to, že v tomto klišé se ocitne zase jiná parta obyčejných lidí, kteří tohle všechno znají jenom z filmů. A tahle partička se zase skládá z nafoukané mrchy, jedné neoblíbené ošklivky, hororového nerda (asi jediný, který mě z těch všech bavil), hrozně zamilovaného slaďouše a jedné normální holky. A to je ta, jejíž máma hraje ve filmu. Všichni se ocitnou v hororu, z čehož jsou slušně vykulení, tedy až na již zmíněného hororového nadšence, který zná celý film nazpaměť a vlastně donutil všechny ostatní jít do toho kina. Ten si to pro změnu náležitě užívá.

To, že se parta lidí v kině nějakou záhadou přenese do dění hororu, se mi zdá jako fajn podklad pro fajn hororovou komedii. Takhle to zní, že by mě to vážně mohlo bavit! Ale nebavilo... Už jen ta skutečnost, že máma jedné z postav v tom filmu hraje jednu z hlavních rolí... No nevím, já bych asi nechtěla vidět svou mámu ve filmu, ve kterém se jen zabíjí a souloží. To je jedna věc. Ta druhá věc je ta, že bych na takový film asi už vůbec nechtěla jít na výročí její smrti. A třetí věc je ta, že tahle zápletka mě vůbec, ale vůběc nebavila a spíš mi přišla naprosto zbytečná. Film stál za nic sám o sobě, ale mám pocit, že by na tom byl o trochu líp, kdyby radši vůbec další zápletku neměl.

Parodie poukazuje především na to, jak stupidní postavy a scénař byly v těhlech béčkových hororech a jak předvídatelný obsah film měl. Což taky nezní špatně a stále je to dobré téma na parodii. Nicméně tenhle film to vůbec neukazuje tou vtipnou cestou. Naopak, je to hrozně trapné a postavuje to do trapné situace i diváka. A to jako vážně, chvíli jsem se trochu styděla, na co to sakra koukám. Upřímně a od srdce jsem se zasmála jen jednou a teď si navíc ani nevzpomnám, při jaké scéně to bylo, takže nemohla být zase tak dobrá (tak proč o ní vůbec píšu, co? Nevím, říkám si totéž :D). O konci ani nemluvím, protože kdo dával na začátku pozor (a to já dávala, protože jsem si chvíli myslela, že mě to vážně bude bavit), ani ne v polovině filmu mu dojde, jak to celé skončí. Na druhou stranu, mělo to celkem slušnou atmosféru a už jsem viděla i horší. Třeba ten, o kterém budu psát příště. Ale stejně mě to mrzí. Námět filmu mě zaujal a lépe zpracovaný by mě rozhodně bavil.

 


Komentáře

1 kouzelnakrajina | Web | 5. ledna 2017 v 20:00 | Reagovat

díky za tip :-)

2 Sandra | Web | 6. ledna 2017 v 15:45 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že mám ráda horory, i když nekoukám na vše, tak jsem dala i tuhle komedii. No, nic moc, jednohubka....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama