Co se stalo, je tu jaro?

29. března 2017 v 6:36 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Mám hroznou chuť psát. Neříkám, že na to nemám čas, neboť tuto výmluvu sama nenávidím, ale jednoduše jsem ten čas v posledních dnech věnovala raději něčemu jinému. Důvod je prostý - venku už se to začíná vybarvovat. Ráno sice ještě bývá obrovská zima, ale během dopoledne se to většinou vyjarní. Dokonce i víkend se vydařil. Nebylo to ještě úplně ono, ale stačilo to. Totéž se ale rozhodně nedá říct například o včerejšku, kdy bylo tak nádherné teplo, že už si neškrtl ani ten věčný studený vítr.


V posledních dnech se bohužel neděje nic na první pohled převratného, na ten druhý už ale ano. S příchodem jara se snažím hodit tak nějak víc do pohody, oprostit se od některých starých myšlenek a špatných zvyků. Tentokrát ale už natrvalo. Nechci o tom psát nějak konkrétněji, ale snažím se teď o jistý druh očisty, a to je možná taky jeden z důvodů, proč se ozývám tak málo. Kromě té osobní očisty, nalezení rovnováhy a sebe sama, jsem se už nedávno zmiňovala i o jakémsi jarním úklidu a renovaci, který je v současné době v procesu a stagnaci zároveň, neboť jsem zatím nevymyslela, jak to celé provést.

Jaro je všeobecně období radosti a s přicházejícím teplem a slunečními paprsky je téměř nemožné upadat do depresí, jako tomu bývá například na podzim, nicméně i přesto mě někdy přepadne takový pocit úzkosti. Čím víc ale svítí sluníčko, tím více tyhle pocity ustupují do pozadí. A domnívám se, že teď už tu to jaro zkrátka je v celé své kráse, a jen tak nezmizí.

Spousta lidí si těžce zvyká na posun času, což mě absolutně nevadí a naopak jsem se nemohla dočkat, až bude večer déle vidět. Člověk má pak pocit, že je ten den hned delší, a ačkoli patřím k ranním ptáčatům a lidem, kteří chodí spát téměř se slepicemi, pomohlo mi to i nechodit spát tak přehnaně brzy. Čas lehnutí do postele jsem tedy snadno přesunula cca o hodinu déle a místo toho cvičím po večerech jógu, na kterou se už rozhodně nechci vyfláknout, neboť jóga je opravdu zázrak. Nejraději ze všedních dnů mám kromě večerní jógy taky naše tradiční popracovní procházky se psy, se sestrou a s mamkou, které jsou teď o tolik hezčí, když krásně svítí slunko, a taky obohacené o koupání psů v rybníce nebo ve struze, a když vidím i toho našeho střapatýho starouška, jak hrozně rád vytahuje větve z vody, mám hned lepší náladu.

Stále si ale užívám i rána. Třeba dnes jsem si udělala k snídani ovocné "tvarohové" (veganské) knedlíky s borůvkami, na které jsem si těsto připravila už včera. Je hrozně důležitý užívat si každou chvíli a na ránu si zákládám. Není nic horšího, než vstát se špatnými myšlenkami a s těmi odjet do práce. Člověk se prostě musí rozmazlovat i ve všední dny! A sice možná jedu do práce až na osmou, ale třeba tyhle knedlíčky jsou opravdu celé připravit večer a ráno jen hodit do vody. Bylo to hotové za deset minut.

V dohledu je dokonce i výlet. Ačkoli tento víkend strávím převážně doma, ten příští se vydám s holkama na menší výšlap na zdejší hrad a potom se k nim nakufruju a budu trávit čas s nimi (jestli to vědí, to netuším, ale tímto vám to oznamuji, muheh.) Taky máme se sestrou, která bude mít v dubnu dovolenou , naplánovanou horror night v jejím příbytku, kterou jsme plánovaly ještě než se tam přestěhovala. Po dvou letech to snad konečně vyjde, dokonce i s pizzou! Když se má člověk těšit, hned je všechno lepší. Já sice dovolenou jako takovou mít nebudu, ale jakožto grafik na skoro-volné noze si ji můžu udělat, kdy budu chtít, ale s mým zaměstnáním je to trochu složitější a žádná práce = žádné peníze, takže se snažím pracovat, jak to jen jde, a dělat si volno výjimečně. Trošku mě to štve, neříkám, že ne, ale vzhledem k mé krátké pracovní době to není až takový problém. A víkendy jsou stejně nejlepší. Po tom otročení v DMku je mám ještě radši, než kdy dřív, a tak mi volno v sobotu a v neděli tak nějak stačí.

Brzy snad bude dost teplo i na ty moje vysněné snídaně a večeře na balkóně, a taky mám v plánu začít jezdit do práce na kole, tak sviť sluníčko, sviť!

Tenhle víkend bych snad mohla i něco cvaknout a více ty naše toulky zaznamenávat, nějak jsem si vyměnila role se sestrou a teď je spíše ona ta s foťákem na krku. Na druhou stranu, konečně mám taky nějaké momentky z procházek.

V nejbližších dnech mám v plánu prohrabat šatník, dát stranou veškeré svetry a další zimní věci, nastrkat do popředí jarní kousky a možná bych se i mohla pochlubit tím, jaké krásné oblečení jsem si v posledních dnech pořídila za zanedbatelnou částku v místním sekáči, o čemž jsem už taky psala. Nejspíše i více rozvinu to, proč už jinde téměř nenakupuji a možná bych mohla i někoho inspirovat. Jaro se u mě neobejde ani bez (alespoň maličkých) změn image, a tak jsem se konečně po sto letech přemýšlení odhodlala vyzkoušet hennu na vlasy a dát tak sbohem chemickým barvám na vlasy, které mi je už zničily až až. Se svou zkušeností se určitě podělím. Užívejte jara!

V novém ale nebudu jen já, nýbrž i blog, na jehož změně designu pracuji. Bohužel to ještě chviličku potrvá, ale společně s kabátkem svých stránek změním i svůj pseudonym. Ne, že by se mi Lucille Daryl přestalo po dvou letech líbit, ten pseudonym mám ráda, ale zjistila jsem opravdu nemilou věc, která zní jako blbý vtip. :D Netuším, zda tomu tak je, ale je dost možné, že mnozí z vás si můj pseudonym spojovalo s The Walking Dead. Párkrát se mě na to už někdo ptal, ale já moc nevěděla proč, neboť jsem na tento seriál nikdy nekoukala. A tak jsem trochu pogooglila a zjistila, že jméno Daryl je rovněž jméno hlavního hrdiny. Ok, to se může stát. Po zjištění, že se v seriálu ale objevuje i jakási Lucille, jsem byla lehce v šoku. A tak jsem si šla pogooglit znovu, abych zjistila, jaký patvar jsem vytvořila. Opravdu bych ale nečekala, že jsem spojila hlavního hrdinu s baseballovou pálkou jiné postavy (kterou jen tak mimochodem hraje tatínek bratrů Winchesterů ze SPN...)

....
...
..
.

Nevím, co víc k tomu říct. Na tohle jsou slova zbytečná. Zkrátka a jednoduše, chce to nové jméno.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama