Toulavé jaro, courání a oslava

13. března 2017 v 18:35 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl
Minulý týden byl takový zvláštní. Alespoň mně přišel hrozně zrychlený. V práci opět kupa zakázek, díky kterým mi to vlastně i rychle utíkalo, a šéfová se navíc opět rozhodla, že si uděláme volný pátek, a tak jsem místo do práce vyrazila do města za kolegyní z bývalé práce. Zašly jsme spolu na oběd do místního (a jediného) zdravého bistra.
Když už někde takhle jsem, využiji příležitosti a dám si veganský burger, mám pro ně prostě slabost. Ale tady ho zkrátka a jednoduše neumí. A hrozně mě to štve. Je to jediné bistro s veganskou nabídkou široko daleko, a oni neumí dobrý burger! Za tu nekřesťanskou cenu bych se navíc styděla ho prodávat. Neříkám, že byl špatný, ale dokážu z fleku udělat tisíckrát lepší a chutnější, a tak vždy v restauraci očekávám nějaký foodporn zážitek. A musím podotknout, že já vážně nejsem náročnej strávník! Chutná mi téměř všechno zdravý a veganský, o burgerech nemluvě. Ale za devadesát korun očekávám víc, než šesticentimetrovou bulku s nedochuceným burgerem a kolečkem rajčete. Měla bych si otevřít burgrárnu.


Dost bylo stěžování! Počasí od rána nebylo zrovna nejlepší, pršelo, foukal nepříjemný vítr a mně to lehce kazilo náladu, jelikož jsem šla na vlak pěšky do vedlejší vesnice, ale přes den se celkem vyčasilo. Vítr sice foukal stále, ne-li silněji, ale alespoň, že ten déšť zeslabil. Náladu mi to ale nezkazilo ani v nejmenším. Po obědě jsme s kamarádkou zašly ještě do útulné kočičí kavárny (jediné tady ve městě), ve které jsem nikdy nebyla a dlouho jsem se tam chtěla jít podívat. Kočiček tam bylo sice jen 5 a všechny měly zrovna menší siestu (a taky se asi spikly a z neznámých důvodů dělaly, že neexistujeme), ale bylo tam hrozně příjemně. Odcházela jsem vážně nadšená. Zdržely jsme se docela dlouho a bylo tam minimum lidí, což se o předchozím bistru říct nedá. Atmosféra vážně příjemná, člověk se tam cítil jako doma. Nabídka sice nebyla nic moc pro zdravě se stravujícího člověka, ale čaj a voda to zkrátka jistí vždy a všude.
Cestou zpět do centra města jsme prolezly takové ty socka-krámy, aneb zjistila jsem příjemný fakt, že Verunka je na tom stejně jako já a hrozně ráda prolézá takové ty obchůdky se všim možným za pár babek. A tak jsem si pořídila vzorované legíny na jógu za 39,-, asi 6 kousků oblečení po desetikačce ve výprodeji v sekáči a mimo to jsme prošmejdily i nově otevřený obchod s názvem Nejlevnější potraviny, který působí zcela pochybně a je plný hrozně divných lidí, ale nekup vegan mussli bez přidaného cukru za dvacku (s původní cenou něco kolem stovky?), když je prošlé teprve měsíc a absolutně nic tomu nemůže být. Ty sušenky, které jsou jedovaté aniž by byly prošlé, natož pak po době spotřebě, jsem samozřejmě ignorovala.
To odpoledne bylo jednoduše hrozně moc fajn. Přesně takový pokec a courání po krámech jsem potřebovala, takže jsem ráda, že nám konečně oběma vyšlo volno v práci na stejný den. Domlouvaly jsme se totiž šíleně dlouho a vždycky nám do toho něco vlezlo.Hlavní akcí víkendu pro mě byla rodinná oslava 50. druhých 25. narozenin mé tety, na které jsem strávila odpoledne do večera společně s přítelem, kratší dobu se zdržela i mamka s přítelem a sestra s Larou. Zkrátka typická rodinná záležitost, která se ale v naší rodině moc často nevidí. A tak jsem po dlouhé době viděla pár známých i neznámých lidí, popila pár skleniček vína, sežrala pár krajíců chleba ("hešteg vegan na oslavě"), zatančila si na dvě písničky, zdrbla pár lidí (muehehehe), pokecala si a mohla jít zase pokojně domů. S trochou výčitek z té hrozné spousty chleba, kterému se jindy obloukem vyhýbám. Musím ale uznat, že jsem po něm ráno měla tolik energie, že jsem kromě rozcvičky zvládla i ranní běh. S přítelem jsme se pak před obědem vydali na místní burzu, na které bylo tentokrát opět hrozně moc veteše a spíše nezajímavé, než zajímavé kousky, ale stejně mám tohle courání ráda.

No a dnes zase do starých kolejí každodenního pracovního života. Jako každé pondělí, se mi ani tentokrát do práce nechtělo. Ráno mě totiž navíc přepadla chuť trošku zrenovovat pokoj, protože při vzpomínce, jak krásně to tu vypadalo v den dokončení veškeré renovace, když odcházela sestra, se mi chce jednoduše plakat. Bylo to tu hrozně krásné a útulné, a teď je to tu příšerné. Tapeta je otrhaná (děkuji Poltříku), postele jsou odrbané (děkuji Poltříku a Belličko), a nashromáždilo se mi tu nějak moc zbytečných věcí (tentokrát jsem na vině já). O popadaných deskách na stěně a bordelu na poličkách nemluvím. Přichází jaro, a tak to chce pořádný jarní úklid. Takže si co nejdřív udělám čas a zase to tu trochu překopu - a tentokrát pořádně! Už se těším.

Sotva jsem se rozkoukala a přijala fakt, že už je březen. A on už bude brzy v polovině.. Neskutečné. Počasí mě moc netěší, abych pravdu řekla, a po zprávě, že na Vysočině napadl sníh a titulku "rozlučte se s jarem, vrací se zima", který přečetla asistentka v práci minulý týden, jsem byla lehce rozmrzelá. Na slunečná rána si jeden okamžitě zvykne, takže ta propršená jsou potom o to horší. Navíc pak představa sněžení. Naštěstí to nebylo tak žhavé a nebyla ani moc velká zima. Jeden den dokonce mile překvapil a ráno opět naprosto božsky svítilo, a tak jsem před prací stihla jednu fajn prcházku s Dragem, na které jsme potkali i sestru s Larou. Začátek tohoto týdne ale vypadá mnohem nadějněji. Včera byl úplněk a dnes ráno jsme zjistili, že mrzlo, ale při návratu z brzské ranní procházky lesem mě začalo pronásledovat vykukující slunce, tak snad nám svítí na lepší a jarnější zítřky. Já už se vážně nemůžu dočkat dalších opravdu teplých dnů - natož pak večerů!

Tenhle týden bude nejspíš úplně obyčejný, tak si ho obohatím alespoň tou "renovací" pokoje, když bude čas. Na víkend zatím nic neplánuji, ale dohodli jsme se, že pokud bude hezky, zase zajedeme na nějaký menší výlet. A když je ten březen, chtělo by to další panenku.. Rozhodla jsem se totiž, že každý měsíc si alespoň jednu pořídím.


A kdybych se netvářila jak dement v křeči, mohli jsme mít i docela pěknou fotku s jídlem. :D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama