Aprílově na 100%

16. dubna 2017 v 18:08 | Lucille Daryl |  Deníček slečny Daryl

Je na čase se zase ozvat! Jednak kvůli byť pracovnímu, ale i přesto velmi skvělému týdnu, který je téměř u konce, a také kvůli Velikonocům, které jsou na tom obdobně.


Na tom dubnu se mi hrozně líbí jedna věc. A to jeho nevyzpytatelnost. Sice mě propršené dny plné studeného větru zrovna dvakrát nebaví, ale vždy, když ráno odcházím z domu za ošklivého počasí, je dost velká pravděpodobnost, že mě na zpáteční cestě domů doprovázet nemusí. Ba naopak, je velká šance, že se z toho studeného rána vyklube moc pěkný slunečný den. A že to tak opravdu ve velké většíně případů je.

Hned pondělí bylo naprosto bezkonkurenční a bylo takové vedro, že jsem měla pocit, že je už léto. Z práce jsem si to střihla hezky pěkně pěšky, protože mi přišla hrozná škoda strávit jakoukoli další minutu někde zavřená - a to se jednalo jen o desetiminutovou jízdu vlakem. Příjemně jsem se prošla a doma si ještě zacvičila na balkóně se sluníčkem. Krásný počasí mě vždycky neuvěřitelně nabije jak energií, tak pozitivní náladou. A tyhle maličkosti všedních dnů pro mě znamenají opravdu hodně moc. A večer se kolem prohnala jarní bouřka, která s sebou zase přinesla tu úžasnou atmosféru. Jarní a letní bouřky jsou kouzelné.

V úterý to už nebyl takový pařák, ale typický hezký jarní den. No a ve středu? To už se nám zase vrátil déšť, který mi ale náladu nezkazil. Na to se toho dělo příliš mnoho. Jednak jsem si z práce odskočila na jednu takovou rychloakci - nákupy v sekáči se sestrou, která měla dovolenou, a s mamkou. Sice pršelo, ale mám to z práce hned za rohem, takže jsem si odskočila, společně jsme si zahrabaly a vylovily pár kousků, a já se poté vrátila do práce, kde jsem dodělala trička pro mě a sestru.

Ano, konečně jsem si po té době, co pracuji jako grafik zaměřený na potisk triček, udělala taky radost a něco navrhla sama pro sebe - a mimochodem jsem tím velmi podpořila svou SPN náladu, která mě teď neustále přepadává.

Znáte to... Saving people, hunting things.. The family business!Snad v nich co nejdříve se sestrou vyfotíme nějakou krutopřísnou fotku, muhehe!
Večer ve středu jsme si objednaly první pizzu s veganským sýrem, která se dá u nás sehnat, a udělaly si takový "horror evening". Lara mi sice neustále okousávala nohy a ruce, původní vyhlídnutá vyvražďovačka (taková ta typická na léto!) nešla spustit, a náhradní horor sice za moc nestál, ale i tak to bylo fajn.

No a čtvrtek byl posledním pracovním dnem. A velmi klidným a příjemným. Zjistila jsem, že mnou navržený leták pro firmu, ve které pracuji, bude viset ve větším rozměru jako reklama na plotech, takže ego lvl up!

Velký pátek byl pro mě takovou malou sobotou. Užila jsem si ranní procházku, přijel mi přítel, bylo hezký počasí, svítilo sluníčko, dali jsme si oběd na balkóně, upekli beránka a bylo nám fajn. Sobota už byla poněkud studenější, ale semtam se nějaké ty teplé sluneční paprsky zachytit daly. V noci sprchlo a dneska je to stejně na houpačce, jako včera, ale vůbec si nestěžuji, tyhle volné dny se vážně vydařily.

... tedy až na dnešní procházku, na které nás začal v lese honit úchyl. A ačkoli tudy chodíme denně a jsme zvyklé na cokoliv, tentokrát už jsme měly docela nahnáno a končilo to voláním policie. Zkrátka, takový normální dubnový den...

PS: Nového designu jste si nejspíše nemohli nevšimnout. Chtěla jsem něco trochu víc jarního, přírodního a svěžího. Zombíky i horory miluju a nikdy nepřestanu, ale k tomuhle mému "hororovému já" se vrátím zase až na podzim. Teď na jaře mě zkrátka bere víc tenhle styl, který zatím neumím pojmenovat. Hrozně jsem si oblíbila kombinaci těhlech přírodních barev a vzorů. Je to cosi přírodního, fantastického, čarodějného, duchovního, keltského? Jak řekla sestra. Asi se ze mě s přechodem na veganství stal elf.

No a mimochodem všem přeji veselé Velikonoce. Já je neslavím, ale upéct něco tematického, jako je beránek, to jsem prostě musela. Tenhle se sice tváří jako klasickej piškot, ale doopravdy je to taková ta mokrá buchta. Je z ovesných vloček s banánem, rozinkami, oříšky a obohacen o extra dávku proteinu. Je to beránek kulturista. Vlastně už není, Velikonoc se nedočkal. Dneska jsem ho snědla se sbalil a odjel na motorce...

 


Komentáře

1 Leri Goodness | Web | 16. dubna 2017 v 18:33 | Reagovat

Jarní bouřky jsou pastva pro oči, ale ještě radši mám ty letní. Mimochodem, neskutečně ti to na fotce sluší!
Veselé Velikonoce přeji :)

2 padesatka | E-mail | Web | 16. dubna 2017 v 18:37 | Reagovat

Beránek vypadá jak uplácený z hlíny...:), ale asi jenom vypadá/vypadal...

3 padesatka | E-mail | Web | 16. dubna 2017 v 18:42 | Reagovat

[2]: Jo, a marně jsem hledala fotku v klobouku, úplně jsi mě spletla...myslela jsem, že jsem jinde...nejsem...:)

4 Lucille Daryl | Web | 16. dubna 2017 v 19:00 | Reagovat

[1]: Moc děkuju! :-)

[2]: Trochu nechápu, co přesně na něm vypadá jako hlína, ale budiž.. :-)

5 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 16. dubna 2017 v 20:02 | Reagovat

Mněhně je vysoce kůl. A ta svatozář na tvé fotce taky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama