Hou hou hou!

28. dubna 2017 v 7:23 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl
Merry Christmas!

Tak nějak jsem onemocněla. Už jsem vypadala prolezlá morem natolik, že mě ani ženský v práci nechtěly, tak mě včera dopoledne poslaly domů, ať se nevracím dřív než v úterý.
V pondělí mi bylo ještě přijatelně dobře, a navíc se udělalo nádherný počasí, kterého je třeba si v tomhle aprílovém šílenství vážit co nejvíce, a tak jsem si střihla procházku z práce domů pěšky, hezky si zacvičila a pak si užila ještě procházku s rodinou. Na to, že na mě něco lezlo celý předchozí týden, jsem to docela podcenila, neboť jsem v úterý fungovala stěží. A já moc neumím odpočívat, takže to pro mě bylo šílené. Po práci jsem se ale nezmohla na víc, než si lehnout do postele a ležet jako lazar. A ve středu to samé, a to se k tomu přidal ještě odporný kašel. A ve čtvrtek jsem prospala půlku dne a vyrazila alespoň na malou okružní procházku s tím, že dneska si dám poslední odpočinkový den a prostě to doléčím a tu nemoc ze sebe vyženu. V noci po kašli nebyly ani stopy. Zmizel stejně rychle, jako přišel.


Cítím se líp. Když už zakašlu, tak odkašlávám. Rýmu mám teda hroznou, ale podle mě je to stejně tak trochu alergie, než klasický nastydnutí. Každopádně jsem se cítila hrozně. Nejen fyzicky, unavená od kašle a bolesti hlavy, ale také psychicky. Nemohla jsem nic, nemohla jsem cvičit, nemohla jsem se chodit procházet, a teď nemůžu ani do práce, protože kdo by tam chtěl jeden velkej chodící bacil? Do toho to odporné, mokré počasí. Můžu vám říct, že tohle je u mě zaručenej recept na depresi. Nemoci nic, jen ležet a užírat se vlastními pocity. Těmi negativními, samozřejmě. Protože stále řeším nějaké pracovní drobnosti, které mě ale hrozně psychicky vyčerpávají. Přes ten depresivní stav jsem samozřejmě všechno viděla černě, jako jednu velkou pohromu bez pozitivních vyhlídek. Dneska to vidím trochu jinak, naštěstí. Vstala jsem poměrně plná energie, zatopila, nakrmila kočky, vynesla odpadky a zjistila, že venku chcát nepřestalo, no a pak jsem si udělala lívanečky, protože jsem teď s tou nemocí moc nejedla a už jsem se těšila na něco pořádnýho. A pak si tak jdu umýt ruce, mrknu do zrcadla a říkám si: ,,venku prší tak moc, že to vypadá, jako by sněžilo."

Hm. Nevypadá. Sněží. Ani Poltřík to moc nepobíral.

Letos jsem se na jaro těšila šíleně moc. Loni jsem si ho užila, ale v červnu pro mě končil veškerej život (jsem nastoupila do DM, kde jsem byla člověkem. Mimo prodejnu jsem ale nebyla pro jistotu vůbec, protože jsme měly samý super směry) a teplé dny pro mě jako by nebyly. O to víc jsem se na ně těšila letos. No, jaro, díky Ti, že se vesele páříš se zimou, nebo co to vlastně předvádíš, ale není to ani trochu vhodný. A vtipný už vůbec ne.

Víte, co je ale nejhorší? Že já se takhle opravdu začínám těšit spíš na ty Vánoce!

Jsem nesmírně ráda, že je pátek. Tenhle týden se prostě nepovedl, ne a ne. Naštěstí mám všechny svoje drahocenný věci zpět, pozitivní mysl především. Začínám se cítit fit, těším se na pořádnou jógu, u které budu moci v pohodě dýchat, na procházky a cvičení a konečně zase vidím o něco světleji, než předešlé dny. Nejradši bych šla do práce, a tak budu alespoň dnes pořádně uklízet, ať jsem doma aspoň k něčemu. A možná něco upeču. Hlavně, ať si už tu proradnou nemoc nepouštím víc k tělu! Podle předpovědi by měl být následující týden slunečný a teplý, tak snad se to do té doby zase tisíckrát nezmění a jaro konečně začně kouzlit.

To počasí má tak neskutečnej vliv.

PS: Mamka našla na cestě dvě podkovy. Že podkovy nosí štěstí, to ví každý. Šla jsem si o tom zjistit ale něco víc, a musela jsem se pousmát při čtení řádků, že v dnešní době je prakticky nemožné podkovu najít, a proto se dá koupit, ať už kovová nebo v jiné podobě. Mamka je prostě chodící zázrak! Našla štěstí a věnovala mi ho. Jak by pak mohl člověk myslet negativně?
 


Komentáře

1 Eliss | Web | 28. dubna 2017 v 13:29 | Reagovat

Přeji brzké uzdravení, a taky moc doufám, že ten sníh už brzy sleze :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama