Mé první hennování

11. dubna 2017 v 19:16 | Lucille Daryl |  Ze života

V jednom z minulých článků jsem zmiňovala, že jsem se rozhodla dát sbohem chemickým barvám na vlasy. Ale že mi to opravdu trvalo.

Se svými vlasy jsem nebyla nikdy spokojená. Narodila jsem se jako kudrnatá blondýna, která v první třídě měla vlasy rezaté jako veverka a časem "zešpinavěla" a měla takovou tu klasickou nijakou barvu. Někdy na základce frčely melíry, a tak jsem měla hlavu promelírovanou něčím světlejším, jenže pak přišlo mé emo období a já zatoužila po tmavých vlasech. Začalo to černými melíry a skončilo celou černou palicí. A jak jednou nabarvíte světlé vlasy na černo, horkotěžko se toho zbavujete. Nejen, že to nejde úplně vymýt, ale jakmile začnou vlasy odrůstat, je to do očí bijící. A tak máte dvě možnosti - buď to přetrpět a nechat co nejvíce vymýt a odrůst, anebo nabarvit znovu. A já si vybrala tu druhou možnost a upsala se tak trochu Ďáblu na doživotní barvení.


Vystřídala jsem spoustu barev. Když jsem se zbavila černé, uchvátila mě červená, a to mi tak nějak zůstalo do dneška. Nechtěla jsem ale tu klasicky červenohnědou, jako správný puberťák jsem chtěla tu velmi sytou a nepřirozenou. Vlasy mám celé po tátovi a jsou kudrnaté, tvrdé, a zkrátka takové ty dráty, které nemůžete česat, jinak vám na hlavě vznikne cosi, co se podobá vlasům Hagrida. V podstatě jsem s nimi vždycky zápasila a nenáviděla je. Samozřejmě, že to bylo s každým barvením horší a horší. Nechtěla jsem je odbarvovat, protože jsem věděla, že tím si je zničím úplně, ale zvolila jsem melírovací barvu, která v jednom kroku odbarví i nabarví. Opravdu, tmavé vlasy jsem měla najednou zářivě červené. Jenže to vydrželo takovou chviličku, že jsem je musela barvit často. A to se nedoporučuje ani klasickými barvami, natož těmito.
V posledních pár letech jsem vystřídala několik Palettek, většinou se jednalo o tmavě červenou pro tmavé vlasy nebo tmavě hnědou, o které jsem si naivně myslela, že by mi vlasy mohla tak nějak sjednotit a že budu mít na nějakou dobu klid. Ne, jakmile začaly vlasy odrůstat tou myší barvou nebarvou, nedalo se na to koukat.

Vzhledem k tomu, že jsem se s přechodem na veganství začala zajímat nejen více o jídlo, ale i o kosmetiku, už jsem dál tyhle barvy používat nechtěla. Rozhodla jsem se tedy, že nechám vlasy odrůst, vymýt, vyblednout - zkrátka jim dám volnost a nebudu řešit odrosty, časem se to snad nějak sjednotí. Jenže pak mi byla doporučena Henna, o které jsem uvažovala už dobu předtím, jenže jsem nikdy nebyla v přímém kontaktu s někým, kdo by s ní měl zkušenosti. Kterou a jak vybrat, aniž bych se musela bát, že jen vyhodím peníze a výsledek se nebude konat? Byla mi doporučena Henna od přírodní kosmetiky značky Khadí, se kterou jsem už měla zkušenost v podobě pár tělových olejíčků. A vzhledem k tomu, že na tuto značku slýchám jen samé dobré věci, nerozhodovala jsem se dlouho, zda do toho jít, či nejít.

Neměla jsem velké očekávání a mé priority se s věkem změnily - už se bezhlavě neženu za křiklavými vlasy, ale za tím, aby byly zdravé. Nikdy nebudou jemné a lesklé, protože je mám od malička kudrnaté a tvrdé, ale to neznamená, že je musím nenávidět do konce svého života. Mahagonové a rudé odstíny se mi stále hrozně líbí a když už jsem si měla něčím vlasy nabarvit, určitě jsem chtěla, aby to mělo alespoň nádech do červené nebo zrzavé. Nejvíce mi šlo ale o celkové sjednocení odtínu mých vlasů, protože po tom všem barvení byly flekaté a odrostlé.

Vlasy jsem si barvila odstínem Jantarově červená. Henna se smíchala s vodou a vytvořila takové hnědé bahno příjemné vůně připomínající mladý ječmen. Vlasy mi barvila mamka a chválila si, jak se s tím krásně pracuje a že tímhle mi to bude barvit hrozně ráda a klidně pořád. Na krabičce byla doba barvení uvedena od 30ti do 120ti minut a vzhledem k tomu, že nemám vlasy jemné ale hrubé, nechala jsem hennu působit celé dvě hodiny pod fólií a čepicí. Henna se příjemně i zplachovala a vlasy jsem měla svěží.

Změnu v barvě jsem zaznamenala ihned. Ačkoli barva nebyla výrazně červená, odlesky byly spíše do zrzavé, a vlastně do teď nevím, jaké ty vlasy mám. Je to něco mezi hnědé do červena i rezava, zkrátka na každém světle úplně jiné. Ale co mě překvapilo bylo to, že odstín hnědé byl výrazně světlejší, než před barvením - To jsem je měla všelijaké - taková ta nijaká hnědomyší barva, ale poměrně tmavá. Po dalším mytí se opravdu z vlasů nevymývá žádná barva.

Změnu v kvalitně jsem po prvním použití nezaznamenala nijak výraznou, na dotek mi přišly stále moc suché, ale na pohled jsou lesklejší a hlavně mají mé kadeře po umytí mnohem hezčí tvar. Lokny se mi vždy kroutily do všech stran a nakonec jsem na hlavě měla neidentifikovatelné cosi, po henně tento problém ale nemám. Lokny se mi do sebe už tolik necuchají. Věřím, že s dalším použitím to bude jen a jen lepší a u henny rozhodně zůstávám. Už teď se těším na další barvení a příště rozhodně vyzkouším i některé z jejich dalších produktů vlasové kosmetiky, jako balzámy nebo olejíčky

.

Rostlinné barvy Khadi obsahují čistě přírodní, rostlinné ingredience. Při jejich aplikaci neabsorbujete do své pokožky a organismu žádné chemické látky. V závislosti na odstínu obsahují zároveň pečující byliny, které se používají v ajurvédské medicíně. Rostlinné barvy Khadi jsou certifikovány BDIH (Kontrolovaná přírodní kosmetika).
Rostlinné barvy Khadi vlasy nejen barví, ale dávají jim zároveň jedinečný lesk a objem. Obsažené rostliny, které se používají v ajurvédské medicíně, vlasy vyživují a ozdravují. To vše přírodní cestou, bez efektů zajišťovaných chemickými přípravky. Obarvení barvami na vlasy Khadi je dlouhodobé, barvy se z vlasů nevymývají.


.


Pod prudkým světlem
 


Komentáře

1 Karol Dee | Web | 11. dubna 2017 v 19:39 | Reagovat

Na barvení hennou jsem slyšela samou chválu. Samozřejmě změnu neuvidíš hned, ale zázračné změny na počkání jsou vždycky spíše podezřelé :D Takže vydrž, až si vlasy zvyknou, držím palce, ať se ozdravný efekt dostaví. :)

2 padesatka | E-mail | Web | 11. dubna 2017 v 20:10 | Reagovat

Je hrozný, jak je člověk furt nespokojený s tím, co má... máš krásný, hustý vlasy a spokojená nejsi...:) teda ne úplně. Barva na fotce vypadá skvěle. Mně henna nevyhovovala, jsem silná alergička.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama