Zhlédnuto ~ The Disappointments Room

21. dubna 2017 v 5:35 | Lucirä |  Zhlédnuté horory

The Disappointments Room


Drama / Thriller / Horor
USA, 2016, 92 min
Režie: D.J. Caruso

***

Dana a David se po smrti dcerky spolu s pětiletým synem Lucasem přestěhují do domu snů, kdysi velkolepého, nyní zchátralého venkovského sídla. Když během děsivých a nevysvětlitelných událostí Dana objeví ztracený klíč od pokoje v podkroví, nechtěně odemyká řadu hrůz z minulosti domu, které jsou hrozivě svázané s její vlastní minulostí. Dana začíná vnímat démonického ducha, který ohrožuje její vlastní dítě, ale zároveň čím dál více začíná pochybovat o své vlastní příčetnosti (zdroj: csfd.cz)


Trailer na tento film jsem viděla už před poměrně dlouhou dobou a nijak mi neutkvěl v paměti. Proč? Protože jsem už při té krátké ukázce měla pocit, že tohle všechno odněkud znám. Velké opuštěné sídlo, stíny, tajemný pokoj, nevysvětlitelné úkazy... Film ve mně evokoval věškeré klasické duchařiny, které jsem za svůj život viděla. A že jich rozhodně málo nebylo. Zároveň to ve mně probouzelo hororovou atmosféru typickou pro dobu tak před deseti lety. Kdybych netušila, že tenhle kousek patří k novotám, rozhodně bych to do něj nikdy neřekla.

O víkendu jsem hledala nějaký horor, na který bychom se mrkli s přítelem. Opět jsem se proklikala k traileru na tenhle. Přítel, ačkoli horory moc nemusí, říkal, že by to nemuselo být špatné. Sdělila jsem mu své dojmy o tom, že mi to hrozně připomíná kupu dalších filmů, ale rozhodla jsem se tomu dát šanci. A jen jsem si tím potvrdila své prvotní mínění.

Opravdu se nejednalo o nic nového. Film začal hezky. Sympatičtí herci, prostředí, lehce tajemná atmosféra, krásné, byť zchátralé opuštěné sídlo... Jenže tohle je přesně to, co já už dávno znám. Osoba snažící se zapomenout na svou děsivou minulost se náhodou zaplete do ještě děsivější minulosti prázdného domu... To je v dnešní době tak profláknuté téma, že by si režisér musel dát sakra záležet! Ono to nebylo vyloženě špatné. Bylo to sice neuvěřitelně předvídatelné a jednalo se spíše o oddechovku, od které už tak nějak přirozeně tušíte, co a kdy čekat, ale na takové to odpolední líné koukání, třeba s přáteli, to stačí. Tedy pokud nemáte nakoukáno stovky dalších hororových filmů. Protože pak byste se museli opravdu přenést do roku 2007, aby vás tenhle film nadchl o něco více. Byla to zkrátka duchařská klasika. Nic, co vás překvapí, ale dává to smysl, je to svým způsobem promyšlené a rozhodně koukatelné. Na hororové fajnšmekry je to sice ohrané, až hrůza, ale nováčky by to možná potěšit mohlo. Narozdíl od minulého filmu vám tenhle alespoň trošku utkvěje svým obsahem v paměti.
 


Komentáře

1 Eliss | Web | 21. dubna 2017 v 12:46 | Reagovat

Ten jsem ještě neviděla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama