Květen 2017

Dvouletej frajer

27. května 2017 v 7:51 | Lucirä |  Bellatrix & Poltergeist

Můj benjamínek včera oslavil své druhé narozeniny!


Ochutnáno! ~ 6

25. května 2017 v 10:52 | Lucirä |  Ochutnáno!
Jaké další novinky jsem ochutnala? Aneb veganská inspirace pošesté...

Ljutenica z Bulharska
Pikantní zeleninová směs

Složení: cizrna 57%, řepkový olej, smažená cibule 14%, voda, rostlinná bílkovina, jedlá sůl, římský kmín.

Najít veganskou omáčku ve sklenici není vůbec těžké. Je jich spousty. Spousty z nich ale také obsahují zbytečné množství modifikovaného kukuřičného škrobu a spoustu cukru. Tahle ale ne! Je jemně pikantní, opravdu tak akorát, a i když nejsem moc omáčková (jen pokud se jedná o těstoviny, které mám na talíři ale jen vzácně), téhle jsem neodolala. Sice mi bylo jasné, že přímo na těstoviny to asi nebude, něco mě na ní hrozně zaujalo. Na etiketě se píše, že je vhodná například na topinky. A tak jsem si ji také na topinku zkusila dát. A tam přišlo to zklamání, po kterém ovšem přišlo naprosté nadšení. Že to nedává smysl? Hned to vysvětlím. Vůbec to nechutnalo jako směs na topinky. ALE chutnalo to jako lečo, které jsem jako malá a všežravá absolutně zbožňovala. Takže vegani, jestli jste měli rádi lečo (a jste líní jako já na dělání omáček po domácku), kupte si sojový párky, chleba a zaručuji vašim chuťovým buňkám, že budou potěšeny! Na tenhle zázrak jsem narazila úplnou náhodou v Penny (kam chodím jen pro bílé tofu a cizrnu), zda ho mají i někde jinde, to netuším. Nicméně určitě u mě nebyl naposledy. Je to opravdu mňamka bez zbytečných konzervantů s plnou zeleninovou chutí vhodná pro uspěchané dny.

Kočičí deníčky #4

23. května 2017 v 5:58 | Lucirä |  Kočičí deníčky

Human se minulé úterý choval zvláštně. Všimla jsem si, že to jednou za čas dělá. Já chodím kolem, že mám hlad, a on něco připravuje na stole a potom mi podá jídlo s nějakými hořícími špejlemi a běhá kolem mě s tou černou věcí, která cvaká a fotí. A potom fotí mě, pořád a pořád dokola. Nakonec uhasí ty hořící špejle a normálně mi to jídlo dá. A potom mi dá ještě spoustu dalších věcí. Většinou hračky a různý kapsičky, konzervy nebo mlsky. Letos mi dal nějaký barevný konzervy. A to byste nevěřeli, jak jsou hrozně dobrý!
Nejdřív jsem to vůbec nechápala, krmí mě každej den a nikdy mi to jídlo nezapaluje a ani mě u toho nefotí.. No ale potom mi to došlo! JÁ MÁM NAROZENINY! Tedy měla jsem, minulé úterý. To je den, který oslavuje mou přítomnost a osobnost, nebo tak něco. Prý jsem tu už šest let. Já bych to asi bez Humana ani nevěděla, protože je obtížný to spočítat. Ani nevím, kolik je Humanovi.

Čtyřlístkování

21. května 2017 v 16:35 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Tentokrát jsem se na pátek těšila víc, než kterýkoli jiný týden. V práci to probíhalo poněkud poklidně, i přes spoustu zakázek jsme zvládli všechno včas. Možná to bude i tím, že jsem si dvakrát v týdnu přivstala a jela do práce o hodinu dříve, než běžně, neboť jsem si chtěla ve všem udělat pořádek dříve, než dorazí vedoucí s kolegyní. A k tomu prostě člověk potřebuje klid. A ten tam nebývá zrovna často, hehe.

Nevšednost všedních dnů

18. května 2017 v 14:43 | Lucirä |  Ze života
V poslední době jsem si všimla jedné věci, která mě hrozně mrzí. Spousta lidí žije jen o víkendu. V týdnu mají práci nebo školu (zkrátka většinou stereotypní povinnosti) a kvůli tomu zahazují každičký všední den, jako by byl něčím méněcenným. A pak opravdu je. Ale jen kvůli vám a vašemu přístupu.

Už je to šest let..

16. května 2017 v 20:48 | Lucirä |  Bellatrix & Poltergeist
.. co přišla na svět jedna tříbarevná čtyřnohá fešanda s věčně zamračeným, ale přesto rozkošným obličejem. A bez té už si já neumím představit život.Ochutnáno! ~ Obilná káva s trnkou, hlohem a pupalkou

15. května 2017 v 19:30 | Lucirä |  Ochutnáno!

Našla jsem si novou závislost. A tou jsou obilné kávy, nebo-li bezkofeinové náhražky kafe. Ještě jsem jich neochutnala mnoho, za to mám ale pěknej seznam těch, které chci vyzkoušet příště. Svůj Barley Cup s pampeliškou jsem už dopila, a jako další mi pod ruku přišla tahle BIO Obilní káva s hlohem, trnkou a pupalkou.

Svatá seriálová trojice, aneb mé guilty pleasure

10. května 2017 v 19:45 | Lucirä |  Ze života

Guilty Pleasure...To je něco, co máme rádi, ale tak trochu se za to stydíme a nepříliš se tím chlubíme. Ale já jsem se rozhodla se pochlubit a trochu se o tom rozepsat.

Nejsem moc seriálový typ, spíše filmový. Jak už jistě víte, miluji třeba horory. Nebo tvorbu Tima Burtona. Ujíždím na Batmanovi. Ráda mrknu na fantasy a sci-fi filmy, hltám dokumenty o mimozemšťanech a nadpřirozenu. To je zkrátka to moje. Ze seriálů jsem pak propadla akorát Supernatural a ke konci loňského roku také Stranger Things. To je to, co o mně ví každý, neboť jsou to ty věci, které mám skutečně moc ráda a ráda se jimi i chlubím. Ráda si vezmu tašku s logem Batmana nebo tričko s nápisem ze SPN (a ještě se u toho cítím hrozně cool, znáte to?).

Pak jsou tu ty věci, na kterých ujíždím poněkud tajnější formou, a moc se tím nikde nechlubím. A rozhodně bych si je nevzala na triko. Dá se říct, že mám takovou seriálovou svatou trojici, na kterou zkrátka nedám dopustit, ale kterou nezmíním, když se mě někdo zeptá na můj oblíbený film nebo seriál. Protože já mám přece ráda horory, tak nemůžu říct, že mě hrozně baví taková krávovina jako je..


Kočičí deníčky #3

8. května 2017 v 18:02 | Lucirä |  Kočičí deníčky
Ahoj humani, neseme vám jednu důležitou informaci. Jsme májový, takže brzy budeme slavit narozeniny!

Já slavím 16. a Poltříka prý našli někde ve sklepě 26. A prý vypadal čerstvě (nevím, co si pod tím představit, protože já jsem ho poznala až prašivýho), takže náš Human slaví jeho narozeniny v ten den. Navíc se to dobře pamatuje. Já mám před šestkou jedničku, protože jsem jednička a první Humanova láska. A poltřík je až druhej. Proto tam má dvojku.

Teta Atheira (to je sestra našeho Humana), nám přinesla dárek už včera. Narozdíl od Humana totiž neshání věci na poslední chvíli a má je vždycky doma dlouhou dobu předem. Přinesla nám tunel! A je moc fajn. Včera jsem si v něm hrála s Humanem (ale on se tam nevejde celej, tak tam musí dávat jen packy) a pak jsem v něm spala. Příjemně šustí a je mazlivej. A taky je na něm bambulka. Ale tu asi odkousnu, to já ráda.

Jsem zvědavá, jestli letos dostaneme zase dort, jako loni. Mně bude už šest a bráchovi dva. Je ještě malej a proto bych si ten tunel měla nechat. Co když v něm číhá nebezpečí?? To si nemůžu vzít na kožich...IIFYM - recept na vysněnou postavu, nebo na zblbnutí?

3. května 2017 v 6:46 | Lucirä |  Ze života

V dnešním světě je to na každém rohu dieta. Proteinová, paleo, nízkotučná... Všechno jsou to víceméně extrémy, kdy vynecháte určité potraviny a upřednostňujete jiné. Jednoduše řečeno, je to něco, kvůli čemu musíte neustále přemýšlet, nenecháte odpočinout svou mysl, naprosto ignorujete signály svého těla a mimo jiné to je také zaručený recept na zblbnutí.

Jsou věci, které člověk ví. Že vykoupané hranolky v oleji jsou špatné, že dochucovadla a konzervanty obsažené v polotovarech a sladkostech obsahují látky nebezpečné pro tělo. Ty, kteří si sami sebe a svého života natolik váží, nemusí nikdo přesvědčovat o tom, které potraviny by se v jejich jídelníčku vyskytovat neměly (nebo jen zřídka), a které naopak ano. Prostě si k tomu dospějí a najdou cestu sami. Pokud člověk chce, nic není nemožné. Ti lhostejnější vůči svému zdraví dávají přednost svým nezvladatelným chutím. :-) Nesoudím nikoho, každý si musí zvolit svou cestu a já nikomu nebudu vnucovat tu, o které si sama myslím, že je správná.

Jenže v poslední době se rozmohla jedna věc. Lehce jsem se o tom zmínila už v mém článku Moje nezdravá cesta zdravým životním stylem, a ráda bych se tomuto tématu věnovala ještě chviličku a podrobněji. A to je počítání makroživin, neboli nový stravovací styl, který se stal trendem. Jmenuje se...

IIFYM

neboli

If It Fit Your Macros

zkrátka a zjednodušeně: Jestliže to zapadá do vašich maker (tak to sežer, a no a co, že jsou to čipsy s glutamanem!)
Tohle stravování se rozmohlo především u žen, které se rozhodly posilovat, nabírat svalstvo, schazovat množství tuku a třeba i závodit v bikini fitness. A já chci říct své poznatky, zkušenosti a důvod, proč si myslím, že je tohle stravování jedna velká blbost, která vám doslova vezme život.