Ochutnáno! ~ Obilná káva s trnkou, hlohem a pupalkou

15. května 2017 v 19:30 | Lucirä |  Ochutnáno!

Našla jsem si novou závislost. A tou jsou obilné kávy, nebo-li bezkofeinové náhražky kafe. Ještě jsem jich neochutnala mnoho, za to mám ale pěknej seznam těch, které chci vyzkoušet příště. Svůj Barley Cup s pampeliškou jsem už dopila, a jako další mi pod ruku přišla tahle BIO Obilní káva s hlohem, trnkou a pupalkou.


Obilná káva s trnkou, hlohem a pupalkou BIO, 200g
Složení: 25% pražený ječmen*, 25% žito*, 25% pšenice*, 5% pražený plod hlohu*, 5% trnky*, 10% pražený kořen čekanky*, 5% pupalky dvouleté*.
* = suroviny BIO z kontrolované ekologické produkce/ z kontrolovaného ekologického volného sběru z ekologicky čistých oblastí střední Evropy.
Cena se pohybuje kolem 90-110 Kč a je k dostání v e-shopech nebo kamenných obchodech se zdravou výživou.

Obilné kafe s trnkou, hlohem, pupalkou a čekankou je dokonalým výživným nápojem pro všechny, kteří dbají o své zdraví a zároveň ocení výbornou chuť a aromatickou vůni této směsi, která vzniká šetrným pražením vybraných druhů obilnin a částí léčivých bylin. Tato obilná káva neobsahuje kofein a dle tradice našich předků má posilující účinek na srdeční i nervovou soustavu i na trávení a zažívání.
Plody trnky, hlohu, kořen pupalky a čekanky jsou byliny, které byly v minulosti ceněny v lidovém léčitelství. Plody trnky jsou bohatým zdrojem vitamínu C, tříslovin, glykosidů, cukrů a pektinů a používaly se proti nadýmání, průjmům a žaludeční slabosti.
Plody hlohu se používaly jako uklidňující prostředek na nervy, proti skleróze, nespavosti, migrénám, ale i proti vysokému tlaku a srdečním, cévním či neurotickým problémům.
Kořen pupalky dvouleté je chutný, výživný, obsahuje řadu minerálních látek a bílkovin a hodí se při problémech s diabetem či srdcem, naši předci věřili v jeho neobyčejnou sílu. Směs pak doplňuje pražený kořen čekanky, který byl v minulosti ceněn nejen pro svou chuť, ale taktéž i pro svůj obsah nutričních látek a pozitivní vliv při problémech se žaludkem, trávením či záněty. zdroj: bioobchod.cz

.

Musím se přiznat, že po otevřené nádobky jsem byla lehce v rozpacích, neboť mě silně aromatická a nepříliš lahodná vůně vyloženě kopla do nosu. Obzvlášť po ránu to není nic příjemného, protože ta vůně působí hrozně těžce. Vzpomněla jsem si ale, že ani Barley cup mi takhle přímo ze sklenice zrovna dvakrát nevoněl, a tak jsem kávu nezavrhovala a prostě si ji přelila. A byla jsem mile překvapená. Štiplavá vůně zmizela a zůstal jen takový její přijatelnější nádech, který v chuti cítit nebyl vůbec.
Je to zvláštní. Káva, jako taková, s kofeinem, mi vždycky voněla. Vydržela bych ji čichat klidně půl dne a stále bych neměla dost. Nikdy mi ale nechutnala. U obilných kafí to bude nejspíš naopak. :-D

Stejně jako obilná káva s pampeliškou, i tahle má plnou chuť bez přidání mléka, o něco lahodnější je ale s přidáním alespoň trošky rostlinného mléka. Upřímně už se ale nejedná o takovou lásku na první chuť, jako tomu bylo u kávy s pampeliškou, ale rozhodně není chuťově špatná. Ke snídani na zpříjemnění rána je naprosto dostačující, ale když člověk ochutnal lepší, tak sami znáte, jak to potom je. Jedna z věcí, která mi na ní ale vyloženě vadí, je nerozpuštěná usazenina, která zůstává na dně hrnku. To je něco, co já prostě nerada. A samozřejmě vím, že existuje sítko, ale kdybyste mě někdo viděl přes něj něco přelévat, pochopíte, že se přelévání z hrnku do hrnku raději vyhýbám obloukem. :-D

Shrnutí: chutná dobře, ale Barley Cup s pampeliškou zatím vede!
 


Komentáře

1 padesatka | E-mail | Web | 15. května 2017 v 21:38 | Reagovat

Jsem citlivá na kofein, tohle vypadá jako dobrá alternativa, asi vyzkouším...díky za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama