Červen 2017

Ochutnáno! ~ 8

27. června 2017 v 15:44 | Lucirä |  Ochutnáno!
Přináším vám další díl rostlinné inspirace v podobě mnou ochutnaných veganských produktů.
.

Joya - KOKOSOVÉ mléko

Mívám takové éry, kdy mám k snídani nejradši jednoduché věci. A nic není jednoduššího, než nalít rostlinné mléko do misky a přisypat ovesné vločky, hotové müssli nebo cornflakes. A v poslední době jsem na cornfleky měla chuť neustále, neboť v mléce s borůvkami a banánem jsou nepopsatelně dobré. Dříve jsem právě k této kombinaci měla nejraději rýžovo-kokosové mléko od značky Joya, ale co jsem vyzkoušela tohle čistě kokosové, domnívám se, že to druhé si už jen tak nekoupím - a to bylo opravdu mým největším favoritem ve světě nedochucených rostlinných nápojů! Tohle kokosové mléko je zázrak. Stojí sice kolem 55 korun, ale za tu lahodnou a plnou chuť to zase tolik není. Je opravdu výborné i samotné.

Zhlédnuto ~ The Whispers

26. června 2017 v 8:00 | Lucirä |  Zhlédnuté horory
The Whispers
(TV seriál)

Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 13x45 min
Režie: Mark Romanek, Edward Ornelas
Agentka FBI Claire Bennigan (Lily Rabe) řeší případ šestileté dívky, která se svým imaginárním kamarádem takřka zabila svou matku. Stojí za touto nešťastnou událostí psychická nemoc dívenky, nebo neznámá síla? Wes Lawrence (Barry Sloane) na Sahaře vyšetřuje záhadný objekt připomínající U.F.O. Snaží se naší planetu ovládnout nějaká mimozemská civilizace? A pokud ano, jsme schopni takovému ohrožení čelit? (zdroj: www.csfd.cz)
.


O seriálu the Whispers už jsem se zmiňovala. Narazila jsem na něj při hledání něčeho nového ke sledování a do té doby jsem o jeho existenci neměla nejmenší tušení. Jakožto milovníka nejen hororů, ale i všeho, co alespoň trochu smrdí mimozemšťanama (tuhle hlášku jsem si nemohla odpustit - byla to totiž jediná věc, která ve filmu Smrt přichází v bílém za něco stála :-D), mě samozřejmě popisek velmi zaujal a bez váhání jsem se vrhla na první epizodu. Navíc jsem měla radost, že se nejedná o nekonečný seriál se čtyřmi a více sériemi, ale že jde skutečně jen o třináctidílný "kraťas".

Něco jako recenze na 13 Reasons Why

21. června 2017 v 10:09 | Lucirä |  Recenze
Už je to nějaký ten pátek, co jsem dokoukala seriál 13 Reasons Why, který se stal za krátkou dobu velmi populárním. A tak jsem se rozhodla, že o něm také napíšu pár řádků..

13 Reasons Why
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 12 h 3 min
Režie: Tom McCarthy, Gregg Araki, Helen Shaver, Kyle Patrick Alvarez, Carl Franklin, Jessica Yu
Předloha: Jay Asher (kniha)

Teenager Clay Jensen (Dylan Minnette) se jednoho dne vrátí domů ze školy a na zápraží najde záhadnou krabici, na které je napsané jeho jméno. Uvnitř krabice objeví několik audiokazet, jež nahrála Hannah Bakerová (Katherine Langford), jeho spolužačka a tajná láska, která před dvěma týdny tragicky spáchala sebevraždu. Na nahrávkách Hannah odkrývá emocionální deník popisující třináct důvodů, kvůli kterým se rozhodla ukončit svůj život.

.

Křečkuju!

19. června 2017 v 16:25 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Chladnější dny, které prokládají letošní jaro, jsou důvodem mého stálého podzimního moodu a celkově podzimně laděného rozpoložení, ve kterém se, chtě nechtě, nacházím. Což je trochu smutné vzhledem k tomu, že jaro je kalendářně téměř u konce... Nicméně o borůvky, jahody, třešně a další sladké klenoty přírody nás rozhodně neobralo!

Kočičí deníčky #5

17. června 2017 v 9:24 | Lucirä |  Kočičí deníčky
Ahojky humani! Dlouho jsme se neozvali. Naposledy to bylo krátce po našich narozeninách. Ale to bylo ještě před tím, než jsme dostali náš hlavní společný dárek. Náš Human už vám o tom asi psal, ale já tomu prostě stále nemůžu uvěřit... Dostali jsme ten nejhezčí dárek vůbec. NOVOU KRABICI OD ŠKRABADLA!

Je hrozně velká, temná a krásně se do ní vejdu, což se moc nestává. Mimo to si o ní brousím drápky a když se mi chce, tak ji i cupuju. Já hrozně ráda cupuju karton, je to můj koníček. A víte, co je ještě lepší, než samotná krabice? Ta skutečnost, že Polter si ji vůbec nevšímá, takže je jenom moje!

No a taky jsme dostali šedivý velký škrabadlo, ale o tom už Human asi psal. Já do něj zkoušela vlézt ale nevešla jsem se, tak jsem se naštvala. Ale do tý budky by se nevešel nikdo. I Polter se v ní zasekl. Tak ji náš Human rozstřihl. Ale stejně do ní nechodíme. To škrabadlo je zvláštní. Polter do něj chodí víc, než já, jeho docela baví. Já využívám jen tu obrovskou plochu nahoře. Vidím z ní dobře všude po pokoji a taky Humanovi do počítače. Ale na moje první škrabadlo u okna nemá, to mám nejradši.

Ale tenhle článek píšeme z jednoho prostýho důvodu. Polter na to škrabadlo s Humanem natočil něco jako video recenzi z jeho pohledu, tak tady je. Doufám, že brzy natočí i něco se mnou. Tak zase někdy příště, pa!
Ochutnáno! ~ 7

16. června 2017 v 7:38 | Lucirä |  Ochutnáno!
Sedmý díl veganské inspirace, aneb co dalšího jsem ochutnala?


Joya - zakysaný sójový dezert lesní ovoce
rostlinný sojový jogurt

Zatímco neochucené sojové jogurty bych mohla jíst od rána do večeřa na sto způsobů, na ty ovocné si moc nepotrpím. Většinou jsou na mě sladké tak moc, že k nim nejde sezobnout už ani žádný kousek ovoce. Na tenhle jsem ale dostala vyloženě chuť. Protože když už příchuť, tak lesní ovoce je naprostý ideál - to nikdy nezklame. A nezklamalo! Jogurt mi chutnal opravdu moc a nevědět, že není mléčný, ani to nepoznám. Chutnal totiž stejně krémově jako ty z dob dávných neveganských. Chuťově byl výrazný a vůbec ne přeslazený, takže jsem si vážně pochutnala. A navíc měl v sobě lahodné kousky ovoce. Jedinou jeho nevýhodou, na kterou mě upozornila sestra, je nevhodný materiál, ze kterého je kelímek. Je označen číslem 6, což je polystyren, a to rozhodně není vhodný obal pro potraviny. Na jednu stranu, stále je to menší zlo, než kdybychom z toho polystyrenu jedli něco teplého. Řekla jsem si, že jednou se to nezblázní, protože jsem měla na jogurt chuť a tenhle byl jediný po ruce, a navíc mám od značky Joya moc ráda jejich rostlinná mléka. Znovu ale tenhle jogurt vyhledávat nebudu, na mě byl poměrně vysoká i jeho cena, což je cca 30,-.

Borůvkově

13. června 2017 v 13:00 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Kromě páteční Prahy s kamarádkou a sobotního dopoledního výletu s přítelem jsem si samozřejmě užila i zbytek víkendu. V sobotu jsem byla taková utahaná a odhodlána si trochu dáchnout, odpočívat a třeba si i pustit nějaký film, jenže od rána se venku udělalo až moc hezky na to, aby byl člověk zalezlý doma. A tak jsme se vydaly na procházku a na borůvky.

První borůvkování bylo tedy naplánované až na neděli, ale na hodinku a půl jsme byly mrknout už v sobotu. V lese bylo naprosto senzačně - příjemný chládek, čistý vzduch, ticho s uklidňujícími zvuky lesa a kouzelná atmosféra. A tak jsme sbíraly, drbaly a nesmírně si to užívaly. A to všechno s vidinou borůvkových knedlíků, které byly v plánu na večeři! Protože o víkendu se člověk rozmazlovat musí.

Tajemný Belvedér a načerpání sil u menhiru

12. června 2017 v 9:42 | Lucirä |  Zážitky

Sobotní ráno bylo, narozdíl od toho pátečního, takové chmurné. Mlhavé, mokré, pod mrakem. S přítelem jsme měli naplánovaný brzký výlet. Nic velkého, jen nedaleko za Kutnou horu mrknout na jednu zříceninu a cestou se zastavit i ve městě omrknout Menhir, o jehož existenci na tomto místě jsem vůbec netušila. Stejně tak o té zřícenině, na kterou jsem narazila úplnou náhodou na mapě, když jsem hledala tipy na další výlety. Fotka mě uchvátila natolik, že jsem na tom místě zkrátka potřebovala být.