Křečkuju!

19. června 2017 v 16:25 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Chladnější dny, které prokládají letošní jaro, jsou důvodem mého stálého podzimního moodu a celkově podzimně laděného rozpoložení, ve kterém se, chtě nechtě, nacházím. Což je trochu smutné vzhledem k tomu, že jaro je kalendářně téměř u konce... Nicméně o borůvky, jahody, třešně a další sladké klenoty přírody nás rozhodně neobralo!


Pátek byl kráně slunečný, strávila jsem ho po práci ťapkáním po městě a nakupováním, než mě vyzvedl přítel a jeli jsme k němu. Cestou z Lidlu, kam jsem šla sobě a mamce pro naše milované pekanové ořechy, mi v patách byly naprosto černé mraky a chvíli to v tom ruchu velkoměsta vypadalo naprosto epicky, jako by se blížila nějaká apokalypsa. Měla jsem namířeno do drogerie, ale řekla jsem si, že zahnu ještě do Alberta a přes ten to vezmu do Kiku, jelikož jsem tam dlouho nebyla a mohla bych narazit opět na nějakou super blbinku. V Albertu jsem ale uvízla, protože jen jsem tam vlezla, spustil se takový šílený liják, že jsem měla opravdu kliku. Ještě, že jsem se rozhodla odbočit!

Sobotní den byl neplánovaně lenošivý. Venku byla opravdu kosa, hnusně foukalo a sluníčko nevytáhlo paty. A tak jsem ho následovala a nevytáhla je ani já. Trochu mě to štvalo, ale vzala jsem si k příteli sotva mikinu, naož bundu, takže jsem byla odsouzena k pobytu uvnitř. Ale nakonec nám to vůbec nevadilo, neboť já si nějaký línější den plánovala už měsíce a nikdy jsem ho nedodržela, takže jsem si konečně po hrooozně dlouhé době zase odpočinula a bylo to hrozně fajn. Domů jsem měla v plánu jet už v sobotu večer a tak jsme se před mým odjezdem stavili ještě ve městě a když jsem šla od vlaku z vedlejší vesnice domů (jednu procházku jsem si prostě odpustit nemohla! :-D), byla jsem celá vykulená z toho, jaké teplo se najednou udělalo. Z mého plánovaného sobotního ponocování, o kterém jsem psala už minule, nakonec nic moc nebylo a já před desátou celá znavená ulehala do postele a nedokoukala ani toho E.T. Mimozemšťana. Přesto měl ten večer hrozně pěknou atmosféru.

No a pak jsou tu dny nefalšovaně jarní, kdy si to jaro prostě užívám. Taková byla třeba neděle, i když ráno to tak moc nevypadalo. Vstala jsem v šest hodin, což je, na mé poměry, poměrně pozdě, a bylo tak nějak... tmavo. Na takovou hodinu jsem měla v pokoji tmu jako v pytli a rozhodně jsem neměla pocit, že jsem se probudila do jarního dne. Zpočátku mě to trochu mrzelo, ale nezabránilo mi to v tom, abych šla v pyžamu na zahradu a nasbírala si jahody, natrhala třešně a šla si užít víkendovou snídani. Stejně jako minulou neděli, i tuhle jsme měly s mamkou v plánu ranní sbírání borůvek, tentokrát však bez sestry, která byla v dalekých krajích u Lowri, kam jsem byla zvaná také, ale do finančních rozpočtů se mi taková daleká cesta bohužel nevešla...

A tak jsme po snídani vyrazily a zpočátku zamračená neděle se rázem proměnila v krásný slunečný den a na cestě do lesa nás paprsky krásně hřály do zad. Nasbíraly jsme každá kolem 1,5 litru borůvek a spokojeně zase kráčely domů.
A tím se dostávám k jedné zásadní věci, která mi v posledních dnech dělá hroznou radost - křečkování! Až se mi babička smála, že jsem jako křeček, neboť můj mrazák je teď nacpaný borůvkami, lesními jahůdkami (na ty jsme chodily v týdnu po práci), třešněmi a jahodami ze zahrádky a zdaleka nekončím - v plánu mám samozřejmě ještě meruňky, rybíz, maliny a ostružiny. Loni jsem měla v mrazáku jen pár borůvek a když jsem dostala chuť na nějaký dezert, musela jsem si koupit lesní mraženou směs, která je neuvěřitelně předražená. Letos tohle nebudu muset řešit a mám z toho velkou radost.

Mimochodem, konečně jsem rozkoukala nový seriál. Po zhlédnutí 13 Reasons Why (na které možnááá napíšu i něco jako recenzi) jsem měla chuť koukat na něco dalšího, ale nemohla jsem nic najít a z hledání filmů jsem tak unavená, že jsem chtěla radši další seriál, protože jakmile nějaký najdete, máte na pár dní vystaráno. Nakonec jsem narazila na The Whispers, mysteriózní sci-fi horor z roku 2015, jehož existence mě nějak minula a já opravdu netušila, že něco takového je na světě. Kupodivu mě to chytlo už od začátku. Má to hrozně milou atmosféru a sympatické herce a kromě hlavní dějové linie i další ty vedlejší příběhy, které tvoří příjemný celek. A navíc je to vážně napínavé a má to super-creepy opening. Něco přesně takového jsem na léto hledala! Nejspíš to ale dokoukám dříve, než oficiálně začne, nicméně na to budu psát recenzi určitě v rámci své hororové rubriky, tak snad se brzy dočkáme. Každopádně, jsem na tom teď maličko a nehezky závislá...

PS - mám nové Batmanské pyžamo z Lidlu, které je naprosto boží! A mou další radostí jsou polarizační sluneční brýle Polaroid, které jsem našla ve vlaku na schodech. Jejichž majitel byl pravděpodobně už desítky kilometrů daleko, a tak jsem se jich pokorně ujala. Zjistila jsem, že tyhle brýle stojí kolem třinácti stovek a ačkoli bych to za brýle nikdy nedala, staly se mým nejoblíbenějším letním doplňkem, neboť ten pohled přes ně je bezkonkurenční!
Mám z nich radost. Teoreticky mám radost z něčí ztráty a pravděpodobně i smutku, což mě na jednu stranu je líto, ale že je teď někdo smutnej, ale já bývalému majiteli přísahám, že se o ně dobře postarám... ^^

 


Komentáře

1 Infinity | Web | 19. června 2017 v 18:56 | Reagovat

Tak to nevím, kde bydlíš, ale my tu v Praze asi poslední týden žádné chladné dny nemáme a jen se tu musíme vyrovnávat s pekelným vedrem. :D

Ty dny, kdy se jen válim mám hrozně ráda, jednou za čas jsou opravdu potřeba! :D

Mnaaam! Při čtení tohoto článku jsem dostala hroznou chuť na jahody, borůvky, maliny. :D

A jak se ti líbil seriál 13 reasons why? Mě úplně dostal a asi týden jsem po zhlédnutí nemohla spát a úplně mě to psychicky vyždímalo.

2 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 20. června 2017 v 9:02 | Reagovat

Ty chladnější dny tedy docela závidím, protože tady nejen že je vedro na chcípnutí, ale zase už asi sto let ani nepršelo a je strašně sucho a prašno.

O tom The Whisperers už mi říkala Hana a myslím, že to někdy zkusím. >:3

3 Magicmax :) | Web | 22. června 2017 v 11:58 | Reagovat

Pěkné iahody a triko. :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama