Letní pocity přicházejí!

25. června 2017 v 10:54 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl
Co dělat, když v práci ze dne na den rozhodnou za vás, že následující den budete mít volno? A vy nemáte žádné plány a venku má být 34 stupňů? Ideální příležitost pro to, udělat si den jenom pro sebe a odpočinout si přesně tak, jak to máte nejradši. Což je v mém případě aktivně. A tak jsem si užila naprosto božský čtvrtek s dokonalou vůní léta. Krásně jsem si vstala v pět hodin, sedla si se snídaní na balkón, šla se projít do lesa se psem, uklidila si, navštívila mamku v krámě, šla se projít, zacvičila si, flákala se na zahradě na slunci s časopisem, vykoupala se v bazénu, vychutnala si teplý oběd (já vím, v takovým vedru to není zrovna ideální, nicméně užívala jsem si tu chvíli, že nemusím jíst studenou rýži v práci z kelímku!) a prostě si užívala to volno. Měla jsem pocit jako kdysi v létě, když jsem už byla pryč ze školy, ale zároveň jsem ještě neměla práci (zkrátka poslední prázdniny - takové to flákání, které se dá ještě omluvit, než se člověk stane dospělým). A bylo to hrozně fajn. Byl to jeden z nejhezčích dnů v poslední době, a přitom jsem ho strávila sama. Samozřejmě v tom má prsty i to počasí - bez toho vedra typického pro léto by to nebylo takové. Ten den měl stoprocentně letní atmosféru, takovou, kterou jsem dlouho nezažila, a která mi hrozně chyběla. Užívala jsem si každou volnou minutu.

Bazénovou koupací sezónu jsem ale zahájila už v úterý po návratu z práce, kdy jsem si řekla, že se prostě překousnu a už tam vlezu. Letos je mi pořád zima, nejsem vůbec otužilá a kdybych tam nevlezla, odkládala bych to snad celé léto. Voda byla ledová, ale po smočení jsem se cítila naprosto báječně. A stejně tak včera. To jsem tam hupsla ještě pozdě odpoledne před i po procházce, a bylo to naprosto osvěžující.

Ve čtvrtek navíc přišla neočekávaná bouřka, která se v noci proměnila v naprosté ledové šílenství, při kterém padaly poněkud větší kroupy, než je obvyklé, a rozplakaly i mého Poltříka, který se jinak bouřky vůbec nebojí. Bellička se v křečích krčila na schodech, tak jsem ji vzala do pokoje, dala do tunelu a z postele ji drbkala. Nepředstavitelně se klepala. A když jsem si naivně myslela, že s Poltříkem ty rány, hromy a blesky ani nehnou, najednou spustil tak hlasité a hluboké mňoukání, jaké jsem u kočky v životě neslyšela. Po rozsvícení lampičky jsem ho našla krčícího se pod škrabadlem, jak vylekaně kouká směrem k oknu a pláče. Kdybyste toho chuděrku slyšeli, asi by vám puklo srdce. Musím se ale přiznat, že ačkoli tu atmosféru bouřek naprosto zbožňuju, v tuhle chvíli jsem měla strach i já, protože to do střechy mlátilo tak příšerně, že jsem se bála, aby mi nespadla na hlavu - a že vzhledem k našemu "kvalitně" postavenému starému domu by se nebylo vůbec čemu divit...


Po krásném volném čtvrtku byl pracovní pátek poněkud chaotičtější, než pátky jiné, a zítra mi z té hromady restů asi pukne hlava, ale ten den za to stál.

Mimo jiné jsem dokoukala The Whispers (brzy napíši recenzi), které mi celý minulý týden dělalo skvělou společnost. Z toho je mi trošičku smutno, protože jsem si seriál vážně oblíbila a skvěle mi padnul do období příchazejícího léta... Nedá se nic dělat, musím si najít nějakou náhradu. Pokud o něčem víte, budu jedině ráda. Upřednostňuji něco mysteriózního a nejlépe i sci-fi, protože ty ufoni jsou zkrátka mojí letní slabostí!

Po večerech jsem teď začala malovat. Sice jsem temperami malovala jen jednou v životě, ale na přání mamčina přítele se do toho pouštím podruhé, tentokrát dokonce na dřevo a sama jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze. Zatím to vypadá nadějně, ale trochu se obávám, že to taky nebude žádná hitparáda. Každopádně, když už jsem se do toho dala, rozhodně to dokončím a potom se i pochlubím. Snad bude s čím. ^^

Tenhle deníčkový článek je možná bezvýznamný, ale já mám takovou radost z té náhlé letní atmosféry, že jsem si ho nemohla odpustit. Jak si tyhle božské teplé dny užíváte vy? :-)
 


Komentáře

1 Eliss | Web | 25. června 2017 v 16:42 | Reagovat

Je fajn že sis volno tak užila :-) Mě od zítřka čeká brigáda, ale jen na měsíc, moc se těším

2 eLLen May | E-mail | Web | 25. června 2017 v 21:44 | Reagovat

Je hezké, že existuje někdo kdo má z toho vedra radost :D. Mě se totiž vaří mozek.
Kočičáků je mi líto - naši dva kocouři nedávnou bouřku taky nesli špatně, hold není nad bydlení v podkroví.
Jestli mohu doporučit seriál .. tak možná: American Gods je to natočené podle knihy Neila Gaimana, která se mi moc líbila. Seriál, ale (zatím) nechci moc chválit, protože jsem to neviděla celé. :-)

3 Simona | Web | 26. června 2017 v 20:56 | Reagovat

Takže léto budiž pochváleno, udeřilo v plné parádě. A bouřky k tomu patří....

4 Sova přepálená | E-mail | Web | 26. června 2017 v 21:40 | Reagovat

Letní horko někdy nesnáším úplně dobře a trochu už mě teď děsí to sucho, nicméně je to pořád nesrovnatelně lepší, než zima. Poslední dny navíc mají skutečně prázdninovou atmosféru, což je strašně super, protože už jsem se začínala bát, že letos nepřijde.

The Whispers jsem si stáhla, viděla jsem zatím jen první díl a dost mě to zaujalo. Jen nevím, jestli u toho vydržím, protože poslední dobou nevydržím koukat vůbec na nic. Na léto jsou ovšem fakt potřeba nějací ufouni, tak by to mohlo vyjít. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama