Jak nám chutná - Catz Finefood

18. července 2017 v 8:01 | Lucirä |  Bellatrix & Poltergeist
Ač se za to stydím, patřila jsem ke kočičkářům, kteří své miláčky nekrmí zrovna kvalitní stravou. Jenže v té době jsem na tom byla úplně stejně, jako moje kočky - jedla jsem cokoliv. Bez ohledu na složení a na škodlivé látky v něm obsažené.
S přechodem na zdravou a vyváženou stravu jsem se rozhodla číst složení nejen u výrobků, které konzumuji já, ale i u těch kočičích. Cestu ke kvalitním granulkám jsme našli poměrně brzy a od uměle navověných Friskies a Whiskas jsme přešli přes Brit Care, Ontario, Taste of the Wild a aktuálně se nacházíme na Almo Nature. O granulích ale jindy.

Větší problém totiž nastal u mokrého krmiva - konzerv a paštiček. Od kapsiček známých supermarketových značek jsme přešli na paštiky od Dein Bestes z řetězce DM drogerie. Samozřejmě, že se nejednalo o žádnou kvalitu, nicméně bylo to alespoň bez konzervantů, umělých barviv, vůní a cukru. Párkrát jsem zkusila koupit nárazově něco kvalitnějšího s vysokým podílem masa, nicméně nikdo se toho ani netknul. Časem se to ale kočkám přejedlo, jak už to u nich bývá, a tak jsem vyzkoušela podobné paštičky, akorát z Rossmannu. Z prvu jsem myslela, že se bude jednat o totéž, jen v jiném obalu, ale nebyla to tak úplně pravda. Konzistencí jsou podobné, ale ty z Rossmannu jsou šťavnatější a mají jiné příchutě a kočkám chutnají snad ještě víc. Především pak Poltergeistovi, který ty z DM jedl málokdy. Poltřík celkově dává přednost granulím (za což jsem hrozně ráda).Každopádně jsem si řekla, že už je na čase pomalu zařazovat i něco kvalitního. A tak jsem při výběru granulí narazila na konzervy Catz Finefood, které byly dobré jak svým složením, tak cenou, která je na tak kvalitní krmivo opravdu velmi nízká a dá se téměř srovnat s tím, co jsem kupovala doposud. Peněžní rozdíl je minimální a člověk ho skoro ani nepozná. A tak jsem na zkoušku koupila balení s různými příchutěmi, které je k dostání na Zoohit.cz, a to dokonce hned ve dvou variantách. V první variantě jsou příchutě: drůbeží, losos & drůbeží, telecí, zvěřina, jehněčí & králík, sleď & krabi; ve druhé pak kuře & bažant, drůbeží & krevety, jehněčí & buvol, zvěřina & okoun, hovězí & kachna, kuře & tuňák. Já volila balíček druhý, protože mi příchutě přišly zajímavější a myslela jsem, že je čičky ocení více.

Co se celkového složení týče, obsahují opravdu velké množství masa. V každé konzervě je to cca 70% a přídavnými látkami je jen ovoce, zelenina, mořské řasy či aloe vera, rostlinné oleje a taurin. Přesné složení jednotlivých druhů naleznete zde.
Catz Finefood krmivo je nutričně vyvážené, neobsahuje špatně stravitelné obiloviny, maso je z německých hospodářstvích a ryby z volného odchytu. Krmivo je vařeno šetrně v páře a plněno za studena a zachovává si tak téměř všechny vitamíny a živiny. Je vysoce stravitelné a tím je vhodné i pro citlivé či alergické kočky.

.

Porovnání kvalita/cena je naprosto obdivuhodná, neboť za 1kg zaplatíte cca 160,- Kč. Balíček 6x200g vás tedy vyjde na necelých 200,- Kč, což je úžasná cena.

.

Konzerva po otevření příjemně voněla, jako běžné jídlo z masa a zeleniny, které si udělá člověk i sám pro sebe. Takže se rozhodně nekonal žádný puch, jako když otevřete kapsičku Whiskas. Konzistencí jsou ale konzervy trochu sušší, kromě "želé" vrsty po stranách. A právě ta "želé" vrstva bylo to jediné, oč mé kočky stály... Po ochutnání první se do ní Bellička s Poltříkem pustili a snědli ji, ale bylo na nich vidět, že to není úplně jejich šálek kávy. O druhou už zájem neměli. Ani o třetí, ani o čtvrtou...

A tak jsem prokládala i paštičkami, na které jsou čičiny zvyklé, ve snaze navyknout je na nové krmivo, ale bohužel, nebyli jsme úspěšní. Něco málo snědli, ale většinou Bellička udělala gesto "zahrabávám hovno" (tímhle mi dává najevo, když ji něco vážně nechutná :-D), a tak bylo rozhodnuto.

Samozřejmě to bude tím, že jsou rozmazlené z těch všech převoněných a přeslazených kapsiček, které ochutnali v minulosti. Takže pokud máte například v plánu pořízení kočičky a nechcete udělat tu chybu, že začnete krmit nekvalitně a kočku na to navyknete, určitě bych do tohoto krmiva šla. Obzvlášť pokud hledáte kvalitu a nemůžete si dovolit dávat za krmivo vyloženě hodně peněz. Mám v plánu mu dát ještě druhou šanci, až ty svoje bestie trošku více odvyknu.


 


Komentáře

1 beallara | Web | 18. července 2017 v 13:00 | Reagovat

Já jsem nikdy nekrmila vysloveně brakem, ale před lety jsem byla donucena alergii kočky na kukuřici přejít na hodně, ale hodně kvalitní stravu. Protože kukuřice a vůbec obilniny jsou narvané ve vysokém zastoupení.
Z granulí krmím Purizone a z kapsiček Shiny cats, Shezir nebo Applaws, občas Vom Feinsten.
Od té doby, co krmím kvalitně, nechodím na veterinu...je to skutečně o jídle, kočky mám tři a všechny zdravé.
Tak ať si spokojeně najde to své!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama