Jak nám chutná - Cosma, MAC's (mokré krmivo)

19. srpna 2017 v 18:24 | Lucirä |  Bellatrix & Poltergeist


&


Bellatrix a Poltergeist si pod své vousky vzali další značky krmiv na zrecenzování - tentokrát se podíváme na známou značku Cosma a méně známou značku MAC's.

.

COSMA krmivo je prémiové krmivo vyrobené z čistého masa či ryb a k dostání je jako konzervy i kapsičky. Neobsahují dochucovadla, konzervanty ani barviva. Na trhu můžeme najít Cosma Original, což je čisté maso ve šťavnatém želé, Cosma Thai, které je exotičtější s přidanou rýží, Cosma Glory pro kočičí gurmány (je libo křepelčí vejce?), ale také Cosma Nature/Cosma Nature Kitten ve své nejpřirozenější podobě.

My jsme Cosmu vyzkoušeli už předloni na Vánoce, kdy jsme ji dostali darem od sestry. Konkrétně šlo právě o exotickou řadu Cosma Thai, a to jak konzervičky, tak kapsičky. Již po otevření se kočičkám zaleskla mlsná očka a po jemném masíčku v ještě jemnější omáčce se jen zaprášilo. A proto jsem se tentokrát ke Cosmě vrátila a pořídila těm mým mlsounům balení Cosma Original.

Strukturou se jedná opravdu o jemné drobné kousíčky masa v lahodném želé či omáčce, u rybích příchutí jsou v omáčce viditelné kousky ryb - například konzerva s příchutí sardinky vypadala i voněla jako běžné sardinky ve vlastní šťávě, které si lidé kupují v obchodech sami pro sebe. Stejně na tom byl i tuňák. Nikdy se ještě nestalo, že by Poltřík s takovou chutí vyblizobal misku - naopak dává přednost granulím a konzervy mu stačí málo, takže vždycky ještě nechává a dojídá Bellička. Tentokrát všechno snědl do posledního kousku a ještě šel vyblízat misku i po Belličce. S takovouhle chutí moje číči jedly zatím opravdu jen Cosmu, takže my u ní nejspíš zůstáváme.

Cenově Cosma sice nepatří k nejlevnějším a pohybuje se od 130-200,- kč/kg (záleží na velikosti a typu balení), ale myslím, že kromě kvality je zde i jistota, že si kočičky pochutnají. Můžete zkusit jak kapsičky, tak konzervičky (85g, 170g, 400g) a na www.zoohit.cz mají opravdu velký výběr i míchaných balení.


.

Německé kočičí krmivo MAC's je dobře stravitelné a oobsahuje vysoký podíl masa a přírodní složky. Naopak neobsahuje přídavné látky s vysokým alergenním potencionálem. Kvalitní živočišné bílkoviny pocházejí nejen z masa, ale také z jater, žaludků a srdce. Krmivo má tak neodolatelnou chuť a disponuje vysokou snášenlivostí.

Na trhu můžeme sehnat MAC's kapsičky i konzervy, a to v klasických příchutích jako drůbeží, hovězí, loso a kuřecí, ale i variaci speciálně pro koťátka. Kromě masa obsahují také různé směsi bylinek, zeleninu, ovoce, mořské řasy a je obohaceno o vitamíny a minerály. My zkusili míchané balení 200g konzerviček. Na první pohled připomínaly minule hodnocené Catz Finest nebo Animonda Carny, ale samotné krmivo bylo výrazně šťavnatější, jemnější a s více kousky masa/vnitřností.

MAC's sice nemělo (především u Poltříka) takový úspěch, jako Cosma, ale rozhodně si vedlo o dost lépe, než ostatní doposud vyzkoušené značky. Takže v současné době krmím Cosmou a prokládám tímto.

Cenově se krmivo MAC's pohybuje okolo 150,-/kg, u větších, 400g konzerv dokonce jen 95,-/kg. K dostání jsou i kapsičky, které jsme zatím nevyzkoušeli, a rovněž firma vyrábí i granule po 1,5kg balení.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama