Srpnopad

9. srpna 2017 v 11:46 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

I přes nedělní snídani v lese na dece a následné sbírání slaďoučkých lesních ostružin, mě během dne dohnal podzim, a to ve své nejkrásnější podobě. V lese, když jsme zrovna s mamkou sbíraly houby, se skrze šustící větvičky stromů prodíraly lehce hřejivé paprsky slunce a mně v hlavě hrála znělka z Gilmorových děvčat. A následné uklízení sklepu, pečení ostružinového koláče a sezení venku pod jabloní při zvuku bambusové zvonkohry tuhle atmosféru udrželo až do konce dne. A já už se ji vlastně ani nebráním.


Jestli se vám sbíhaly sliny při čtení řádku s koláčem, můžete si je zase utřít - něco tak odporného snad nedokáže upéct ani ten největší kuchtící antitalent. Aneb když nejsou suroviny a pokusíte se splácat těsto převážně z jablek, ne vždy to dopadne dobře - a přitom ta hmota před upečením nechutnala vůbec špatně. Dohodla jsem se se sestrou, že na tenhle výtvor zcela zapomeneme. Trochu se ale bojím, že mi ho jednoho krásného dne připomene. Takže teď abych sekala dobrotu a moc ji neprovokovala.
Nejhorší je, že jsem dřív péct uměla. A docela dost dobře. Na můj super nezdravý a super kalorický medovník neměl nic a nikdo. A tak mě napadlo, že neumím péct od dob, co jsem vegan. Ale to je taky blbost, protože moje vánoční cukroví nemělo chybu. Asi bych prostě neměla experimentovat, nesvědčí mi to...

Zkrátka i přes ty dusné, třicetistupňové dny, které jsou od samého rána stoprocentně letní, prázdninové a dobrodružné, se mě ta podzimní nálada drží jako klíště. Neříkám, že vždy - když jsem se třeba minulou středu po příjezdu z práce rochnila v žabím žbluňku, jak teď říkáme našemu bazénu, určitě jsem neměla podzimní pocity a chuť se zavrtat do deky s teplým hrnečkem v ruce. Ale i přes ty letní zážitky jsou tu dny, kdy mi léto přijde hrozně vzdálené a přijdu si odvátá někam na podzimní slavnosti do Stars Hollow.

Teplé dny jsem si ale užila. Pracovní týden utekl jako voda, v kanceláři jsem byla často sama a ve čtvrtek jsem dokonce měla další (neplánovaně) volný den, jelikož jsem zkrátka nebyla potřeba. Nikomu se totiž nechtělo nic jiného, než jen ležet u vody (a nejspíš vzplanout pod těmi horoucími paprsky). Já jsem tyto pocity ovšem nesdílela, protože válení u vody není nic, co bych vyhledávala, a jiné volnočasové aktivity se v těhlech dusnech moc dělat nedají. Dávám proto přednost volnu v chladnějším počasím, kdy si můžu den strávit po svém a běhat po venku. Jenže vzhledem k nepřítomnosti vedoucí (a k mému vražednému tempu ala Kobra 11) mi už nezbyla žádná práce a já bych se tu nejspíš kopala do zadku. Už den předtím jsem totiž měla všechno hotové hrozně rychle a tak jsem si krátila táhnoucí se čas vysáváním kanceláře. A taky tajným vyřezáváním ufo samolepek na mojí koloběžku...

Po volném dni jsem tedy nijak zvlášť netoužila, ale nakonec to bylo fajn. Zase jsem si připomněla léto, mohla se jít projít se psem brzy ráno, dokonce si i zahoubařila a zakolobrndovala. Což byl ale trochu blbější nápad, protože jsem domů přijela rozpálená a spocená jak kdybych místo ke hřbitovu jela někam dovnitř sopky. Kratičkou dešťovou přeháňku, která přišla v ten den, jsem přivítala s otevřenou náručí.

Přesto, že mi tyhle pocity nijak nevadí, vyloženě bránit se jim nemám v plánu a naopak se nemůžu dočkat, až budu na zahradě hrabat listí, zkusím je ještě o něco oddálit. Třeba o víkendu by měl být nejlépe viditelný roj perseid, což od dob dětských zkrátka k létu patří. Taky chci ještě v srpnu stihnout kino a nějaké další grilování. Na poli je navíc další várka balíků a se sestrou máme v plánu nějaké focení. Bazénu už ale moc šancí nedávám.

PS: Lepší název článku mě prostě nenapadl..Z ranního venčení, náš "Plyška" a Drago při svitu vycházejícího slunce
 


Komentáře

1 Leri Goodness | Web | 9. srpna 2017 v 16:08 | Reagovat

Tak moc jsem se těšila na léto a nejradši bych ho hned teď vyměnila za příjemný pestrobarevný podzim...myslím, že by měl podle názvu tvého článku - "Srpnopad" existovat. Bylo by tak akorát :)

2 NaTyy | Web | 9. srpna 2017 v 16:17 | Reagovat

ta fotka s kočkou a pejskem je naprosto geniální!! :)

3 Lady Lenna | Web | 10. srpna 2017 v 9:48 | Reagovat

Taky už na mě jde podzimní nálada, ale to nějak vždy, když se přehoupne na srpen, líbí se mi ta fotka se zvířaty :)

4 Verity | Web | 13. srpna 2017 v 18:30 | Reagovat

Oooh, ta fotka s Dragoušem a čičinou je awww. ♥ (A moje vyjadřování je spíš ewww. :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama