Jak nám chutná - Optima nova, Feringa (granule)

10. října 2017 v 20:42 | Lucirä |  Bellatrix & Poltergeist


Je tu další recenze kočičího jídla. Granule značky Almo Nature, které si mé kočičky velmi oblíbily, pomalu docházely, a tak bylo na čase objednat další - a tentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet balení značky Optima nova, které nabízí nejen lákavé balení, ale především složení. Já jsem objednala variaci pro kastrované kočičky, Optimanova Sterilised.

Tyto granule jsou přispůsobené kastrovaným domácím kočkám, které mají sklony k nadváze - jednak kvůli kastraci (kvůli které dochází ke zpomalení látkové výměny) i nedostatku pohybu. Krmivo je Mmonoproteinové, obsahuje probiotika, takže se dobře tráví, a obsahuje 75% podíl masa - z toho 40% čerstvého masa, bohaté na L-Carnitin a omega-3 & omega-6. Monoproteinové znamená, že obsahuje pouze jeden jedin zdroj živočisné bílkoviny - v tomto případě je to drůbeží. Tím je zaručena opravdu dobrá stravitelnost.


Nepatřím k lidem, kteří krmí jen jedním druhem granulí - většinou je střídám, někdy i míchám. Rozhodně jsem ale chtěla takovéhle krmivo vyzkoušet, pro mou línou Belličku to byla jasná volba.


Pytel má praktické, uzavíratelné balení, nemluvě o krásném designu s fotografiemi kočkovitých šelem. K dostání jsou po 8kg a stojí něco málo přes tisíc korun. Kilo vás tedy vychází zhruba na 140 kč. Optima Nova Harbaill, na které jsem měla zálusk Poltříkovi k Vánocům, je k dostání například jen v pytli dvoukilovém za trochu vyšší cenu za kilogram.

Jenomže teď si ani nejsem jistá, jestli na vánoční dárek dojde. Granule vypadají i voní perfektně - zhodnoceno okem lidským. To kočičí ovšem stejný názor nesdílí. Granulky v misce zůstávají trochu déle, než jakékoli jiné. Pravda je, že jsou oproti ostatním tochu suché a působí tvrdě. Zpočátku jsem si myslela, že třeba jen více zasytí, jenže vzhledem k tomu, že kočky loudí... A pokud namíchám s jinými, tyhle v misce zůstávají. Jasně, že je snědí, když je hlad, jenomže já jsem měkká a ráda vidím, když jim opravdu chutná. Já si přece taky radši dám chleba s burákovým máslem, než suchý!

Jojo, to je tak, když koupíte velkej pytel bez předchozího vyzkoušení. My humani se kočkám zkrátka nezavděčíme!Pak jsou tu ještě jedny granulky, které jsem v objednávce obdržela. A to značka Feringa. Jedná se o přírodní, prémiové krmivo s vysokým obsahem masa a bez obilovin. Obsahují cenný lososový olej, jsou šetrně zpracovány a obsahují potřebný taurin, vitamíny a minerály. Použité ingredience jsou nejvyšší kvality- Feringa například zcela vynechává vedlejší produkty živočišného původu a samozřejmě i umělá barviva, konzervanty a aromata.

Vyzkoušela jsem míchané balení, které obsahovalo tři 400g pytlíčky s příchutí kachny, ryby a krocana.

Granulky hodně voní, vypadají šťavnatě a jsou měkčí a mastnější. Oproti výše zmíněným granulím značky Optima nova jsou rozhodně úplně jiné, co se struktury týče. Zkrátka pro kočičí jazýčky jako dělané. Feringa zachutnala hned na poprvé.

Za 1kg zaplatíme zhruba od 130-250,- Kč. Čím větší balení, tím nižší je samozřejmě cena. Kromě balíčků po 400g se dají koupit i klasické 10kg pytle, ale i menší 2kg.

Feringu určitě naposledy nekupuji a nejspíš vyzkouším i mokré krmivo, které značka rovněž vyrábí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama