Zhlédnuto ~ Annabelle: Zrození zla

15. října 2017 v 6:11 | Lucirä |  Zhlédnuté horory
Annabelle: Creation
Annabelle 2: Zrození zla

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2017, 109 min
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Gary Dauberman

a půl

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 "Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek.

zdroj: Vertical Ent.


Po zhlédnutí filmu V zajetí démonů, ve kterém se okrajově objevila panenka Annabelle jako další ze skutečných případů manželů Warrenových, jsem byla nadšena z představy, že příští film se bude týkat právě jen ji. Ačkoli filmové zobrazení posedlé panenky se tomu opravdovému nepodobalo ani v nejmenším, byla to zkrátka sympaťanda, která do hororu sedne jako prdel na hrnec.

První díl mě ale zklamal. Sice jsem možná měla očekávání moc velká, ale tak pěknou panenku strčit do tak nudného filmu byl prostě hřích. Z toho, že bude i druhý díl, jsem byla tak akorát naštvaná, jenže k mému štěstí se toho ujal někdo úplně jiný a naštěstí schopný. Panu D.F.Sandbergovi ty horory tak nějak sedí, takže upřímně doufám, že u nich nějaký ten čas zůstane. Už teď ho hororoví nadšenci porovnávají s J.Wanem.

Film mě "chytl" od samého začátku. Krásná a silně působivá atmosféra starší doby na vás dýchla okamžitě, You are my sunshine z rádia navodilo krásnou venkovskou atmosféru, která tomu typicky americkému domku vdechla duši. Herecké obsazení skládalo převážně z mladých slečen, jejichž výkony byly sympatické a přirozené. Dějová linie byla trochu moc předvídatelná a dá se říct, že i tuctová. Taková ta typická duchařinka, která vás nepřekvapí ani svými lekačkami (protože prostě víte, kdy je máte čekat), za to ale baví a potěší. Jedná se o prequel, takže se vlastně dozvíme původ panenky a důvod, proč je z ní v prvním díle ďábelský vraždící stroj. Sice vám to všechno dojde už po pár prvních minutách, ale atmosféra i napětí fungují, takže nemáte problém s tím, že by vás to nebavilo. A tady si navíc zamilujete i postavy, takže nemáte důvod film nedokoukat.
Je pravda, že ke konci se toho začalo zase dít až moc najednou, s čímž mám obecně tak nějak problém u většiny dnešních hororů... Naštěstí se ale po chvíli film "vrátil" zpátky do starých kolejí pomalějšího tempa a samotný konec byl pro mě i trochu překvapující, protože jsem to konečné vyústění odhadovala trochu jinak.

Film potěšil i scénkou, při které si ucvrkne snad každý hororový nadšenec - a to v momentě, kdy se ve filmu objeví skutečná panenka Annabelle. Ta ošklivá, "nehororově" vypadající hadrová panenka s trojúhelníkem místo nosu, která si sedí v zamčené vitríně Okultního Muzea Warrenových.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama