Kočičí deníčky #10

27. listopadu 2017 v 14:18 | Lucirä |  Kočičí deníčky

Advent není jen záležitostí Humanů!


Je tu období barevných světlíček visících na oknech, což je nad naším škrabadlem. Hned to tam máme útulnější! Taky to je období, kdy Human často sedí na zemi a roztahává po podlaze spoooooustu různých papírů, po kterých se hezky chodí a taky na nich jde dobře ležet. No a všude kolem papírů bývají i dlouhé zatočené šňůrky, které jdou hezky kousat a chytat, protože pořád utíkají. To nás baví. Human všem těmhle záležitostem říká zkráceně VÁNOCE. Asi se tedy blíží!

Dostali jsme bílou krabicovou kočku. Po bližším zkoumání jsem zjistila, že není živá, ale že je k jídlu. Abych to uvedla na pravou míru - že uvnitř je něco k jídlu! Je to voňavá jídelní krabice. Nemůžu si na ní lehnout, protože ji Human dal na stolek a opřel o zeď, ale prý nám z toho bude dávat pamlsky až do Vánoc. Je to nějaká adventní krabice, nebo co. Moc tomu nerozumím, ale on takovou krabičku má vždycky taky. Pokaždý z ní ráno vyloupne nějakou kostičku a sní ji. Letos ji ale nemá, letos ji máme jen my. No není to prima??

Human včera rozbalil nějakou krabici, přes kterou jsem měla chuť chodit a lehat na ní, dokonce i Poltr, ale on nás vždycky vyhnal. Že prý nesmíme. Včera z tý krabice sundal papír a ta krabice byla otevírací a uvnitř měl TOHLE. Nevíme, co to je, ale zírali jsme na to jako blázni. Vypadá to tak jako zvláštně a po chvilce jsem zjistila, že z týhle krabice Human vytahuje ty kostičky k jídlu. Ty adventní! Pro něj, pro nás ne. Tak že by to byla jeho adventní krabička? Nevíme, ale nejde si do toho lehnout, je totiž plná dalších malých krabiček a na mě samotnou v ní místo nezbylo... achjo. Letos bych si k Vánocům přála asi krabici.

Humani, užíváte si tyhle dny se svýma čičkama i vy? Nás by docela bavilo slyšet něco i z životů dalších koček, zatím jsme nenarazili na žádné jiné kočičí deníčky. To jsme jediní, kdo si píší deníček? Tomu se mi nechce věřit. Mě by docela zajímalo, jak tráví tyhle dny ostatní druhové mojí rasy! A jestlipak mají taky adventní krabičky? A přejí si k Vánocům taky krabici??No a taky nám Human přestěhoval koberec. Měli jsme ho společně u jeho počítače a já tudíž u kamen, ale nakonec ho dal doprostřed pokoje, což je pod světlíčky, blízko televize a u vitríny. Je to hrozně útulný, leháme si na něj teď s nějakou novou vánoční dekou, která má hroooozně příjemnej materiál a sladce se na ní spí. Jenomže Human mi tu deku pořád bere a říká "nechlup na tu novou deku". Jenomže já nevím, co to je, že na ní chlupím? Vždycky na ní zkusím jít znovu, že tentokrát teda nebudu "chlupit" (i když vůbec nemůžu přijít na to, co to může bejt), ale pokaždý mi ji stejně vezme. Ať ležím, jak ležím, pořád prý chlupím...

Ale já se nedám a budu to zkoušet dál! Vždyť mně to na tý dece tak sluší.

 


Komentáře

1 Denisa | 27. listopadu 2017 v 17:04 | Reagovat

Tyhle články mě vždycky hrozně rozesmějí a vážně mě baví. :D Jinak já mám doma dvě kočky a zvažovala jsem jim koupit přesně tenhle kalendář. Nakonec jsem ho ale nekoupila, protože vím, že by u nás neuspěl, protože obě dvě jsou šíleně mlsný a jen tak něco nesnědí. :D Tak pak dej vědět jestli Poltříkovi a Belličce chutnal. :D Jinak podobný adventní kalendář jako jsi dostala ty od mamky, jsem měla taky když jsem byla malá a byl to ten nejhezčí kalendář jaký jsem měla. Od té doby jsem nikde takový neviděla, až teď u tebe. :)

2 J.R. | Web | 27. listopadu 2017 v 19:14 | Reagovat

Máš krásný čičiny :)

3 Andrea V. | E-mail | Web | 27. listopadu 2017 v 19:33 | Reagovat

Naše čičena se zase stěhuje na gauč, a venčit se chodí jen na dobu nezbytně nutnou ... a to je v létě taková vzorná venkovní kočička :)

4 Sova přepálená | Web | 27. listopadu 2017 v 21:17 | Reagovat

Kočky, u kterých teď bydlím, advent nechápou, a nemají ani adventní krabici s jídlem. Ale krabice mají taky rádi; měla bych jim vysvětlit, jak Vánoce fungují, a že by si nějakou mohly taky přát. Pro ně jsou totiž Vánoce jenom to, že se snaží ujídat kapra u vánoční večeře, a u toho si připálí chlupy o svíčku. Nejsou to zrovna kulturní kočky. :D

(To adventní městečko je neskutečně boží. Příští rok se musím lépe připravit a sehnat si nějaký lepší kalendář, než je ten bídný s krtečkem, který mám letos. :D)

5 outcry | Web | 29. listopadu 2017 v 12:08 | Reagovat

Bohužel kočičku nemám, takže ani deníček, ale psí deníček, proč ne? I když už se za měsíc budu stěhovat a pejsek zůstává s rodiči a ségrou, tak bych moc dlouho nepsala :D... Článek je super jako vždy. :-)

6 Soulless | Web | 29. listopadu 2017 v 19:21 | Reagovat

Hrozně mě baví kočičí deníčky! :)
Mám čtyři kočky a jako jo, něco bych s nima taky sepsala, ale nechceme se po Bellatrix a Poltergeistovi opičit, to nám nepřijde úplně fér!

Každopádně moje Eliška, Fatti, Mia a Muf zdraví tvé kočičáky! :)
A jsem si jistá, že si na Vánoce také přejí krabici, protože ty jsou prostě nejlepší. No a pak si možná přejou ještě hodně jídla a hodně míčků, které můžou zahnat pod gauč, abych měla taky zábavu, až je budu lovit.

Jo a taky jim chci koupit adventní kalendář, tak teď pátrám po nějakém hezkém - viděla jsem takový velký se salámky a asi se neudržím... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama